20.5.2014 V lednici

Moderátoři: Lika, radanova

Odpovědět
Uživatelský avatar
Karolína
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3001
Registrován: 30.05.2007 6:56:58 0
Bydliště: HORNÍ MARŠOV

Re: 20.5.2014 V lednici

Příspěvek od Karolína »

Znám firmu šoustalaneplatil s.r.o.

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 20.5.2014 V lednici

Příspěvek od Beda »

no holky - s takovým jménem, to už je asi fuk, co a kde dotyčný dělá (jako pracuje) :bzik: :bzik: :bzik: :haha:

Karolína píše: Rajčata, jablka, ovoce tam také nepatří
občasná návštěvnice píše:A potvrzuji - ovoce do lednice nepatří.
a proč???????????? :ask: ... když mně chutná hezky vychlazené :nevim: :hmm:

sharka.68 píše:Já už Bedě před nějakým časem říkala,že by si mohla jogurt vyrobit i doma svůj
sharko - a byl by lepší než ten (ty) co ho (je) kupuju??? :ask: :ask:

Lika píše:Kdyby tak Beda věděla, jaký podíl na tloustnutí má ten kukuřičný škrob :haha:
hele hele, tak tohle jsem jako neslyšela, jo? :bang_head: :hammer:
Obrázek

Uživatelský avatar
ri
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.03.2007 8:41:57 0
Bydliště: Sovenice, Nymbursko

Re: 20.5.2014 V lednici

Příspěvek od ri »

škrob je škrob. Vlastně cukr, z toho se nevycukáš :jazyk:
Ale ten modifikovaný prý ne. Z toho se netloustne. Dokonce prý ani nezvyšuje hladinu cukru v krvi. Vlastně tam jako vůbec není. Něco jako píseček ve směsích koření :bzik:

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 20.5.2014 V lednici

Příspěvek od Beda »

Vlastně tam jako vůbec není
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


a představte si to, budou mít v akci Choceňský smetanový - to bych si asi pro změnu nabrala ty bílý :yes: :tasty: ... no jo, ale mně už se do té ledničky nevejdou :uff: :bzik2: :uaaa: :bojim: :bang_head: :bang_head: :bang_head:


on totiž prý bude teď někdy Mezinárodní den mlíka :super: :clap_hands: :in_love:
Obrázek

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9393
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 20.5.2014 V lednici

Příspěvek od sharka.68 »

ano Bedo,doma dělaný jogurt vlastní rukou,je dobrý, ale není sladký, mohl abys to jednou zkusit.. :wave: ... ( jen holt vlastní mlíko není) :haha:
Obrázek

tosca
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 981
Registrován: 14.09.2005 21:34:10 0
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Re: 20.5.2014 V lednici

Příspěvek od tosca »

Rpuť píše:Jo, to je ta potíž, lidi už dneska nevědí, jak chutná mlíko. Obzvlášť, když se cucá přímo z vemene .... teploučký, slaďoučký... :D
Že jo? Teda, pod krávu jseme nelezla, abych to pila přímo ;), ale čerstvě nadojené mlíčko, ještě teploučké, se smetankou rovnoměrně rozmíchanou v celém objemu, to je lahůdka. Nejlepší mlíčko, co znám :D Zvlášť v tuto dobu, kdy už se krávy pasou na zeleném venku. Koncem zimy bývá mlíko "horší", jak se dobírají silážní jámy, tak v tom tu siláž cítím, a není to ono. Ale mlíčko z období,kdy se kravička pase venku, to je MLÍČKO! :-P
Kde jsou ty časy...

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 20.5.2014 V lednici

Příspěvek od Rpuť »

tosca píše: pod krávu jseme nelezla
To já zas jo, byla jsem zvědavá, jak to ty telata dělaj. :D
A se Stračenkou na Šeráku se dalo dělat ledacos - jezdila jsem na ní, hráli jsme si na babu a vůbec jsme spolu užili spoustu srandy. Fakt je, že když přijeli lufťáci, měli děti zakázáno si s tim špinavým harantem hrát. :haha: :blob:

Tedy budiž pravdě průchod dán, nějakej kus kravince jsem asi někde na teplácích taky měla, smrděla jsem jak rasův pytel a špinavej smraďoch na cválající krávě moc důvěry asi nebudil. Např moje máti z toho málem měla ujímání, když se mě snažila umýt :)
Naposledy upravil(a) Rpuť dne 22.05.2014 9:00:32 0, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 20.5.2014 V lednici

Příspěvek od Beda »

sakra, já snad budu muset někde sehnat aspoň to tzv. "domácí", co prodávají :hmm: ... "čerstvý" jsem v obchodě ve flašce koupila a přišlo mi úplně stejný jako UHT :nevim:

nooooo, sharlo - ale já náhodou sladký ráda :mrgreen: ... třeba Activia bílá sladká vůbec není špatná :super:
Obrázek

Uživatelský avatar
Karolína
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3001
Registrován: 30.05.2007 6:56:58 0
Bydliště: HORNÍ MARŠOV

Re: 20.5.2014 V lednici

Příspěvek od Karolína »

No, když ti chutná ředěný latex z krabice, tak Activia asi bude taky skvělá :nevim: ¨
Jednou jsem do toho šla a po dvou lžičkách jela milá Activia do odpadků i s kelímkem a to recykluju přímo vzorově každou drobnost z plastu. Ale tohle jsem neustála.
Taky to pozoruju na plyšáčcích - jsou jogurty, např. již zmíněná Activia, které prostě nesežerou a ráno je vyhazuju seschlé na misce. Ale takový choceňský nebo jiný kvalitní bílý, to mi zbodnou málem i s tím kelímkem.

http://www.krasolesi.cz" onclick="window.open(this.href);return false; - odtamtud byly ty dva jogurty, co jsem dostala od zákazníka. Byly vnikající a nepochybně budou vynikající i ty sýry od nich.

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 20.5.2014 V lednici

Příspěvek od Rpuť »

Bedo, to máš jednoduché - nositelem (nejen) chutí je tuk. Když ho odstředíš, tak to žádnou pořádnou chuť mít prostě nemůže.

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 20.5.2014 V lednici

Příspěvek od Rpuť »

A v tom krabičáku musí být ještě něco navíc, aby vydrželo. Z normálního mlíka uděláš tvaroh a zkus to někdy z krabičáku - bude tam jakási zdrclotina a "syrovátka" bude smrdět jak bolavá noha....

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 20.5.2014 V lednici

Příspěvek od Beda »

jojo, to vím jak příííííšerně smrdí krabicový mlíko, když se zkazí :bleh: :bleh: :bleh:

jednou na Zvířetníku napsala kterási z našich potravinářských guru, že UHT mlíko prostě nemůže zkysnout, protože ty kvasinky v něm ta ultravysoká teplota (Ultra High Temperature) zabije - takže to mlíko je vlastně sterilní... a nezkazí se - ale rovnou shnije :mrgreen: ... to si moc dobře pamatuju, a to doslova, protože mě to právě zaujalo, vzhledem k množství mlík, který konzumuju - i když naprostá většina (tak 80% určitě) jde do kafe :mnam: :starvin:

Rpuť píše: nositelem (nejen) chutí je tuk. Když ho odstředíš, tak to žádnou pořádnou chuť mít prostě nemůže.
no teda - to slyším poprvé :uff: :uff: :uff: ... ale je fakt, že smetanový jogurty jsou mnohem chutnější než "normální" - a to já na tučný moc nejsem... nebo jsem si to aspoň doteď myslela :lolly: ... ale teď minulej týden jsem si koupila ještě 10 krabic mlíka (navíc k těm osmi kartonům) jen tak, v batůžku na zádech dovlečených - a omylem jsem vzala odstředěný... pomoooooc, tak to teda fakt NENÍ dobrý :no: ... no ale přece to nevyleju, musím to odtrpět :roll: :cry:
Obrázek

Uživatelský avatar
Inka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2445
Registrován: 30.11.2009 11:47:57 0
Bydliště: Plaňany

Re: 20.5.2014 V lednici

Příspěvek od Inka »

Já nevím, proč by neměla někomu chutnat kyselá Aktivia a UHT mléko. Já mléko od krav znám velmi dobře, od yersejské krávy doma chované přes tetinu kravku a krávy z malého chlíva až po mléko od krav z VKK. Klidně si dám 3,5% UHT a druhý týden mléko z farmy a obrovský rozdíl nevidím. A to ho piju rovnou a jím s kornflejky. Jogurty mám nejraději smetanové 10%, protože jsou méně kyselé a chutnají. Navíc v nich není nic jiného než mléko a jogurtová kultura. Ale pokud někomu chutná jogurt 0,1%, má ho mít. Takže to o tom rozpuštěným latexu mne pořádně nadzdvihlo.
Je to tak se vším - já například nemůžu suchá vína a Šárka je miluje. Takže já ji nebudu osočovat, že pije vocet a ona zase mě že cucám slaďáky. Každý máme tu chuť jinak nastavenou.
Každý ať si konzumuje co chce a nevnucuje ostatním svoji volbu jako nejlepší. Neb s nejlepším je to jako s pravdou - každý má tu svou.
Obrázek

EvaB.
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1512
Registrován: 21.01.2010 14:28:54 0

Re: 20.5.2014 V lednici

Příspěvek od EvaB. »

ale tak do kafe se odstředěné dá vypít...sice ta chuť nic moc, ale bílá káva z toho je. nebo naděláš palačinky. možná i třená buchta a podobné by se tím dalo zadělat, kdyby se přihodilo trochu másla navíc do těsta. tak to nevzdávej :-) asi budu vyrábět domácí tvaroh - mám tam litr mléka od rohaté kravičky a zkyslo dokonale :-) vzpomínky už plují na povrch, jak mamka nechala vykapat sražené v cedníku, zabalila do bílého plátna, zakroutila uzlík a zatížila ve dřezu :-) z krabicového to opravdu nejde, takže toto už dávno nevyráběla :-) tak hurá, dneska večer se do toho dáme :-) kočky budou asi kibicovat, hlavně Mia :-)

Uživatelský avatar
ri
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.03.2007 8:41:57 0
Bydliště: Sovenice, Nymbursko

Re: 20.5.2014 V lednici

Příspěvek od ri »

Inko, nefungovalo by to s UHT mlékem, kdyby se zaockovalo živým jogurtem? Myslím to kysnutí.

Odpovědět