8.5. - čistota štěníků i dalších zviřoňů v domácnostech

Moderátoři: Lika, radanova

AlenaŠ
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 776
Registrován: 02.01.2014 20:29:54 0
Bydliště: Brno

Re: 8.5. - čistota štěníků i dalších zviřoňů v domácnostech

Příspěvek od AlenaŠ »

Moje potvůrky si všechny, jakmile se probraly z narozy, udělaly z prubanu bikinky, tak jem jim je sundala, aby je to netálo a byl po problému.
Nejdříve jem jim natahovala proban zpět, ale tralo mně to déle než jim z toho udělat zase ty bikinky. Neměly problém, jen jednu musela
pídr šít znovu, trochu se to upravila koča šikovná.

Uživatelský avatar
Karolína
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3001
Registrován: 30.05.2007 6:56:58 0
Bydliště: HORNÍ MARŠOV

Re: 8.5. - čistota štěníků i dalších zviřoňů v domácnostech

Příspěvek od Karolína »

Tosco díky za pomoc s obrázkem.
Jarko právě MVDr. Čáp bude kastraci provádět.
Já té veterninární klinice věřím, protože jinak by se na ní MVDr. Beránek finančně nepodílel a je známo, že veterináři zde pracující jsou špičkoví odborníci. Doporučila jsem jí jedné své zákaznici a ta byla nadšená, protože jí vyléčili podivný exém u fenky yorkšíra. Drbala se, rozkousávala si to do krve a její vet z ní půl roku tahal akorát peníze a výsledek žádný. Tady fenečku vyléčili za 4 týdny a dodnes má paní klid.
Takže 16.5. ve 20.00 fik Bělinku do pupíčku a bude klid.
Dneska už nečůrala do postele, zato někdo důkladně pochcal, to se nedá jinak nazvat, v šatně tašku se špinavým prádlem. Louže jak od buvola a smrdělo to, takže se mi nezdá, že by to byla Bibííííís se svým značkováním, spíš si myslím, že kluci už jsou z ní tak vykolejení, že začínají dělat neplechy také.
Už abychom to měli za sebou. Nejhorší je to, že 24 hodin nesmí jíst. Takže já se asi na 24 hodin odstěhuju a nechám jim tu jen vodu. Oddělit je nemůžu, tady to nejde - Bibíííís zavřít do přenosky taky ne, tak nedostane nikdo nic. No, to mě ještě čekají věci. Ale přežili to jiní, tak to přežijeme taky.

Uživatelský avatar
Tora
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1706
Registrován: 02.10.2013 16:50:26 0

Re: 8.5. - čistota štěníků i dalších zviřoňů v domácnostech

Příspěvek od Tora »

Karolíno, určitě to přežijete a bude dobře. Jak už jsem psala dřív, ano, je to větší zásah než u kocoura, ale po týdnu už budete mít všichni klid. Hlavně buď v klidu ty, když budeš nervozní a vyšilovat, znervozníš i kočky, ony to dobře poznají. Já vím, že se to lehce řekne a hůř udělá, ale ber to tak - není to žádná nemoc, je zdravá, silná, tak to vydrží v pohodě. A za ten klid do budoucna ten týden rozhodně stojí.

Uživatelský avatar
Hana Williamson
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 526
Registrován: 15.07.2006 3:35:36 0
Bydliště: Jizni Karolina

Re: 8.5. - čistota štěníků i dalších zviřoňů v domácnostech

Příspěvek od Hana Williamson »

Toro, naprosty souhlas. Podle me zkusenosti zvirata tu nervozitu vyciti a taky zacnou vysilovat. Takze pohoda, pianko, nic se nedeje... je nejlepsi pristup.

Uživatelský avatar
Karolína
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3001
Registrován: 30.05.2007 6:56:58 0
Bydliště: HORNÍ MARŠOV

Re: 8.5. - čistota štěníků i dalších zviřoňů v domácnostech

Příspěvek od Karolína »

Toro o jejich vnímavosti a citlivosti toho vím až dost. Po těch mých životních kotrmelcích, kdy jsem opravdu byla téměř na samém dně a přežívala jak améba jsem na klucích viděla, jak to prožívají se mnou. Bylo to hrozné pro nás pro všechny, pro ně možná o to horší, že si to v těch chlupatých kebulkách nebyli schopní nějak porovnat. Takže teď, když už jsme v klidu, to ustojíme zase všichni svorně.
Nejsem nervózní, teda zatím, to asi přijde až ten den, ale kastrovat jí musím a přeci jen už je to čtvrtá kočule, takže už nevyšiluju, jako např. s Melíškem, kdy ze mě Beda byla asi dost šílená. Už to beru sportovněji a hlavně se moc těším, až to bude mít to potrhdílo bílé za sebou a dá konečně pokoj s čůráním do postele a s tím mňaučením.
Podložky od Jajky se náramně osvědčily - protože chodí čůrat zásadně na deku, složila jsem jí do kostky, na ní dala podložku a černou fleecovou deku, kterou "zastýlám". Takže pročůrala deku do savé podložky a dál už to nešlo. Spím v suchu!
Halt ještě pár těch nepročůratelných podložek koupím, snad po té kastraci dá s tím čůráním Bibííííís pokoj.
Jinak jsem před chvílí dojela, nakrmila, pomazlila, jdu spát na pár hodin a vyrážím na sobotní lovy v ulicích. Bibíííís mě přivítala miloučkým vrněním, pak proletěla tak 10x naším obrovským obydlím a teď tu, stulená do hebkého klubíčka, spinká na mých nohách. A vrní si u toho jako motorek. Moje sladké koťátečko.

Uživatelský avatar
radanova
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2309
Registrován: 02.03.2006 13:53:10 0

Re: 8.5. - čistota štěníků i dalších zviřoňů v domácnostech

Příspěvek od radanova »

Karolíno na dr. Čápa mám taky chválu. Mmch dělá posudky na strakáčí klouby. Budu si termín pamatovat a podržím palce i pěsti, když Bělinka se štěstím u Tebe vyfásla domov tak ať je všechno v pořádku, abyste se popasovali a přestali protivnosti co nejdřív.
„Mají-li duši, čímž míním, že jsou schopna cítit lásku, věrnost a vděčnost, pak jsou zvířata lepší, než spousta lidí.“ James Herriot alias Alf Wight

Clea
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 317
Registrován: 06.10.2008 6:10:02 0

Re: 8.5. - čistota štěníků i dalších zviřoňů v domácnostech

Příspěvek od Clea »

Hezký den :) Zkusím vstoupit do této diskuze s dotazem:
Našeho drsného jezevce nemůžeme zbavit blech, běhají mu kolem kouliček a pindíka, jako by se nechumelilo, teda jako bychom na něj pořád nekapali různé protibleší kapky. Přitom obě goldenky blechy nemají a kočka, která je zřejmě zvenku ze sena od ježků nosí, se jich poaplikaci kapky zbavila. I ptám se - nemáte někdo zkušenost s tabletou proti blechám COMFORTIS? Na jednu stranu je to prý účinné, blechy hynou už pár hodin po požití tablety, ale na druhou stranu to některé zvěři způsobuje i dost drsné zažívací potíže.
Neznáte? Nemáte zkušenost?
Díky, Clea

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 8.5. - čistota štěníků i dalších zviřoňů v domácnostech

Příspěvek od Beda »

nevím, neznám, nemám...

ale co zkusit ještě nejdřív přímo lokálně pudr?? ten se teda používá na miminka, je fakt šetrný a blešky zabíjí okamžité, no a neprochází "vnitřkem" zvířete, takže samozřejmě žádná chemická ochrana proti nevylíhlým atd, ale ty co mu tam běhají
Clea píše: běhají mu kolem kouliček a pindíka, jako by se nechumelilo
by odstranit měl
Obrázek

Clea
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 317
Registrován: 06.10.2008 6:10:02 0

Re: 8.5. - čistota štěníků i dalších zviřoňů v domácnostech

Příspěvek od Clea »

Pudr na miminka zabíjí blechy??? :shock: Nebo je to nějaký extra na zabíjení blech?

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 8.5. - čistota štěníků i dalších zviřoňů v domácnostech

Příspěvek od Beda »

éééééé, pardon - samozřejmě kotěcí miminka :oops: , který ještě nemůžou dostat ani tu pastu, co je jinak nejšetrnější... blbě jsem se vyjádřila :bang_head:

je to BOLFO, pudr proti blechám :chi: (možná existuje i jiná značka)
Obrázek

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 8.5. - čistota štěníků i dalších zviřoňů v domácnostech

Příspěvek od Rpuť »

Já Bolfo používám k plné spokojenosti. Tedy kromě Evelína. Jollie pudýrkování miloval, pacičky nastavoval - "ještě tady do podpaždíčka, prosím" ....
Evelín soudí, že jedná se o atentát, zdrhá a skáče metr dvacet, takže je nutno ho brutálně zpacifikovat. :D

Uživatelský avatar
Soňa
žabí děvče/chlapec
žabí děvče/chlapec
Příspěvky: 69
Registrován: 03.06.2009 18:34:58 0

Re: 8.5. - čistota štěníků i dalších zviřoňů v domácnostech

Příspěvek od Soňa »

Pro Cleu: na blechy dobře působí spot on Stronghold, ale není na klíšťata

Clea
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 317
Registrován: 06.10.2008 6:10:02 0

Re: 8.5. - čistota štěníků i dalších zviřoňů v domácnostech

Příspěvek od Clea »

Jéé, děkuju za info, zkusím sehnat.
Jsem teda byla vyděšena těma miminama, mě holt koťata vůbec nenapadla :oops: :D

Uživatelský avatar
LFSH
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1983
Registrován: 19.09.2007 8:33:18 0
Bydliště: Plzeň

Re: 8.5. - čistota štěníků i dalších zviřoňů v domácnostech

Příspěvek od LFSH »

Cleo, ale zavinovačka plná blech by se také žádné matce nelíbila.
LA

Clea
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 317
Registrován: 06.10.2008 6:10:02 0

Re: 8.5. - čistota štěníků i dalších zviřoňů v domácnostech

Příspěvek od Clea »

No, já se přiznám, že už jsem začala uvažovat o tom, kam toho psa zavřu, aby ty blechy, až z něj začnou odcházet, nepopadaly do obytného prostoru, Takže taková zavinovačka... :super:

Odpovědět