27.5.2014 Mám psa Hulváta......

Moderátoři: Lika, radanova

Uživatelský avatar
Lída
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1146
Registrován: 02.10.2013 16:23:39 0
Bydliště: Slapy

Re: 27.5.2014 Mám psa Hulváta......

Příspěvek od Lída »

Úspěšným studentkám třikrát hurá :clap_hands: :clap_hands: :clap_hands: a velká gratulace :flowers: A maminkám :glass: na uklidnění !

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 27.5.2014 Mám psa Hulváta......

Příspěvek od Beda »

Matylda píše:Bedo, byly tam i ženské včetně předsedkyně- a nejsou to šaty, jsou to vějířové kalhoty a živůtek. :)
ehmmmm, no co - chybička se vloudila :oops: :oops: :lolly: ... ale na mém hodnocení se tím nic nemění :love:

ale prohlídla jsem si ty fotky ještě jednou a tak mě napadlo - :hmm: jak by asi ten celočerný model dopadl v mé zachlupacené domácnosti :roflmao: :roflmao: :roflmao: :roflmao:
Obrázek

Uživatelský avatar
Jajka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1261
Registrován: 21.10.2006 14:42:55 0
Bydliště: Praha 5

Re: 27.5.2014 Mám psa Hulváta......

Příspěvek od Jajka »

Supeeer, Kačka je šikulka. :flowers: A neteřka od Xerxové taky :flowers:

Uživatelský avatar
Vave
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 5726
Registrován: 11.10.2005 8:14:30 0
Bydliště: Netřebice u Nymburka

Re: 27.5.2014 Mám psa Hulváta......

Příspěvek od Vave »

Beda píše:ale prohlídla jsem si ty fotky ještě jednou a tak mě napadlo - :hmm: jak by asi ten celočerný model dopadl v mé zachlupacené domácnosti :roflmao: :roflmao: :roflmao: :roflmao:
No jak? Měla bys model i kožešinkou. :chi:
Obrázek ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
RenataE
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1366
Registrován: 16.10.2006 22:08:32 0

Re: 27.5.2014 Mám psa Hulváta......

Příspěvek od RenataE »

Matyldo, velká gratulace pro Kačku :flowers: Ten model je nádherný, slušel by Víle, kdyby jí bylo o pár let víc :D
Co se s těmi modely stane? Je to majetek studentek ? Můžou to třeba prodat?

Uživatelský avatar
Matylda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2497
Registrován: 04.04.2008 14:36:18 0
Bydliště: Žabčice

Re: 27.5.2014 Mám psa Hulváta......

Příspěvek od Matylda »

Po roce, během kterého ho budou modelky škubat na přehlídkách, může to, co zbyde, někomu prodat. Jenže tohle je šité na modelku s brutální skoliózou (asi za trest :) ) a sedět to bude jen jí, ovšem ta si to chce odkoupit.
Obrázek

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 27.5.2014 Mám psa Hulváta......

Příspěvek od Beda »

Vave píše:No jak? Měla bys model i s kožešinkou
hehe, prej s kožešinkou :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: (Matyldo promiň, kazíme ti vážnou diskusi :chi: )
Obrázek

Uživatelský avatar
RenataE
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1366
Registrován: 16.10.2006 22:08:32 0

Re: 27.5.2014 Mám psa Hulváta......

Příspěvek od RenataE »

Matylda píše:Po roce, během kterého ho budou modelky škubat na přehlídkách, může to, co zbyde, někomu prodat. Jenže tohle je šité na modelku s brutální skoliózou (asi za trest :) ) a sedět to bude jen jí, ovšem ta si to chce odkoupit.
Šel mailík

Uživatelský avatar
RenataE
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1366
Registrován: 16.10.2006 22:08:32 0

Re: 27.5.2014 Mám psa Hulváta......

Příspěvek od RenataE »

Beda píše:
Vave píše:No jak? Měla bys model i s kožešinkou
hehe, prej s kožešinkou :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Náhodou, zrovna včera jsme jely s Vílou metrem a proti nám seděla slečna, která měla kožešinku (teda kočičí chlupy) na sobě v takové vrstvě, že se při rozjezdu metra prouděním vzduchu kožešinka přemístila na nás :D

aida
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1532
Registrován: 10.03.2007 11:38:15 0

Re: 27.5.2014 Mám psa Hulváta......

Příspěvek od aida »

Matyldo, tak jsem právě mluvila s kamarádkou, jejíž kluk chodí na stejnou školu jako Kačka, maturoval včera a dobré (Kačka ho bude znát, na té původní textilce před sloučením bylo kluků jen málo, tenhle se jmenuje Saša a je to velký sympaťák, šikovný, chytrý a pohledný - znám ho už odmala a je to fajn kluk), jen asi na vejšku se nedostal (chěl jít na fyzioterapii nebo management sportu - jeho maminka je totiž velká kanoistka a on sám je tak vodák, jezdí s náma dračí lodě).
Renato, nevím, jak u Kačky, ale věci, které dělají děti na dceřině bývalé SŠ, zůstávají v majetku školy - ale tam je to asi logické, škola poskytne veškerý materiál + prostory a prostředky na výrobu. Mají tam z toho i jakousi stálou výstavu a nejlepším exponátem je asi (kupodivu pojízdné) kované kolo, které před několika lety jako maturitní práci dělal syn našich kamarádů (studoval obor umělecký kovář). Po obhajobě se na kole projel třídní učitel a ředitel školy, někde jsou fotky, ale nemůžu je najít.
Spíš jsem se chtěla Matyldy zeptat, jak to tam s tou praktickou maturitou mají? Materiál si kupují svůj? Můžou to dělat doma? U dcery to totiž bylo tak, že je vlastně skoro na tři neděle zavřeli do dílny (v dceřině případě do slévárny) a museli tam vše udělat, včetně takových těch teoretičtějších věcí typu popis pracovního postupu, použitých materiálů, atd, atp. - určitě toho bylo víc, ale já tomu fakt nerozumím. Jako praktickou část maturity dcéra dělala svou představu o Kafkově Přeměně; myslím, že to bylo pěkné i pěkně zpracované (prostě samí brouci), ale holt modýlek s plisovanými kalhotami to nebyl, to je jasné (mimochodem, modýlek byl pěkný, to jsem zapomněla napsat).

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 27.5.2014 Mám psa Hulváta......

Příspěvek od Beda »

RenataE píše:měla kožešinku (teda kočičí chlupy) na sobě v takové vrstvě, že se při rozjezdu metra prouděním vzduchu kožešinka přemístila na nás :D
Renato, přísahám, že jsem včera metrem nejela!!! :mrgreen:

:run:
Obrázek

Uživatelský avatar
Matylda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2497
Registrován: 04.04.2008 14:36:18 0
Bydliště: Žabčice

Re: 27.5.2014 Mám psa Hulváta......

Příspěvek od Matylda »

Aido, látku na maturitní model platí studenti. Rok musí zůstat ve škole a pak si ho můžou vzít. Rozhodně ve škole zůstává portfolio. Kaččin model je šitý na konkrétní modelku kvůli jejím zádům- jedna nohavice je cca o 3 cm delší než druhá, aby to na křivá záda sedělo. Tvořili to ve škole, měli dílenský týden, kdy to došívali, po pololetí navrhovali a pak už vybírali látky a začínali šít v hodinách šití. V dílenském týdnu to dokončili. Kačka trvala na tom, že její model bude reminiscence na třicátá léta, byla to doba top krejčoviny. Nerada navrhuje nenositelné věci, a proto měla problémy ve škole- tam je vedli spíš k designu, který nositelný není. Myslím, že má vlastní představu o tom, co chce dělat, a na to potřebuje tu vyšší krejčovinu.
Obrázek

aida
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1532
Registrován: 10.03.2007 11:38:15 0

Re: 27.5.2014 Mám psa Hulváta......

Příspěvek od aida »

Aha, Matyldo, dík za vysvětlení. No, každopádně je to děvčica šikovná, s tímhle se srovnat. Tak ať se jí dál daří co nejvíc - a občas nám o tom něco málo napiš, pokud Kačka dovolí. A ještě jednou gratuluju.

EvaB.
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1512
Registrován: 21.01.2010 14:28:54 0

Re: 27.5.2014 Mám psa Hulváta......

Příspěvek od EvaB. »

Matylda píše:Kačka dneska je na ústních maturitách, češtinu má už za sebou...
Tady je pár fotek modelu z těch, co použila do prezentace i portfolia: http://malcka.rajce.idnes.cz/2014_maturitni_model" onclick="window.open(this.href);return false;
gratulujeme a chválíme, celá smečka! ten model je skvostný a fotečky perfektní! naprostý luxus, návrat do mých milovaných 30. let - první republiky! vyřiď, prosím, Kačce, můj obdiv!

Uživatelský avatar
ri
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.03.2007 8:41:57 0
Bydliště: Sovenice, Nymbursko

Re: 27.5.2014 Mám psa Hulváta......

Příspěvek od ri »

Matyldo, Kačka stvořila moooc pěkný kousek.
To je tak, když se umí :-)
Kdy a v jakých velikostech bude k dostání? :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:

Odpovědět