14.5.2014 Kolaři, chodci a jiná silniční havěť

Moderátoři: Lika, radanova

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 14.5.2014 Kolaři, chodci a jiná silniční havěť

Příspěvek od Rpuť »

Evo, bobříka odvahy!
Já mám citroenka 3. Celkem malé autíčko, ale pořád větší a stabilnější, než dítko na kole, nebo vlastně jakýkoli kolař.
Když kolem mne prosviští autobus, tak tu tlakovou vlnu v tom autě cítím.

Uživatelský avatar
Raven60
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 431
Registrován: 04.12.2012 12:04:06 0
Bydliště: poblíž Pardubic

Re: 14.5.2014 Kolaři, chodci a jiná silniční havěť

Příspěvek od Raven60 »

Na kole toho najezdím hodně. V rozkopaných a auty ucpaných Perníkovicích je to jeden z nejrychlejších způsobů, jak se někam dostat. Navíc je tu hodně cyklostezek. Během let jsem došla k tomu, že cyklista, nejsa oplechován, nemá nikdy přednost.
Pár zážitků z poslední doby - jedu po hlavní silnici, do které ústí řada uliček opatřených značkou STOP. Blížím se k jedné z nich, tak v půlce uličky vidím auto. Jsem v křižovatce a řidič místo toho, aby zastavil, přidává plyn a jede přímo na mě. Brzdím vším, brzdama i nohama a strhávám kolo doleva, kopíruju bok auta toho pitomce. V protisměru na hlavní kvílejí brzdy auta, kterému také nedal přednost. Ani nezastavil. O týden později - z téže uličky vyjíždí dodávka, řidič trochu přibrzdí, pohlédne pouze doprava a začíná odbočovat vlevo. To, že jsem na hlavní silnici a vjel mi rovnou před kolo, ho naprosto nezajímá.
U nás je kruhák, celkem velký, než aby šel přehlédnout. Stalo se mi, že tirák přijíždějící od města tam vjel bez zastavení, a pak že máte na kruháku přednost :shock:
A oblečením s okolím nesplývám, většinou jezdím v červené bundě.

Návštěvník

Re: 14.5.2014 Kolaři, chodci a jiná silniční havěť

Příspěvek od Návštěvník »

Já myslím, že s opačnými účastíky silničního provozu máme zkušenost všichni, ale na té své straně jsme vždycky ti dobří. A tak řidiči řvou jak jsou ti chodci, kolaři ( doplň co uznáš za vhodné ) blbí... Vleze-li tento motorista na kolo, či se pohybuje pěšky jsou blbí, zase ti motoristi :blbej: vidím to skoro denně. Včetně svých známých a kamarádů :doh: A pokud si dovolím k tomu něco podotknout, jsem za blba ( teda vlastně blbku) já. :wink2:

Akden

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9393
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 14.5.2014 Kolaři, chodci a jiná silniční havěť

Příspěvek od sharka.68 »

Akden,
když vidím řidiče, jak řídí košíky v super-hyper, tak kolikrát žasnu..... :hmm:
Obrázek

Návštěvník

Re: 14.5.2014 Kolaři, chodci a jiná silniční havěť

Příspěvek od Návštěvník »

sharka.68 píše:Akden,
když vidím řidiče, jak řídí košíky v super-hyper, tak kolikrát žasnu..... :hmm:
To je další kategorie :super:
Akden


Naposledy oživil Anonymous v 02.08.2014 9:02:47 0

Odpovědět