6. 5. 2014 - Výstava psů okem diváka

Moderátoři: Lika, radanova

aida
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1532
Registrován: 10.03.2007 11:38:15 0

Re: 6. 5. 2014 - Výstava psů okem diváka

Příspěvek od aida »

To jseš hodná matka. Ale stejně, pokud chodí na dobrou ZŠ, nic není ztraceno, ze sedmičky nebo z devítky se určitě někam dostane.
P.S. Omlouvám se, mezitím jsem zeditovala ten můj původní příspěvek.

Uživatelský avatar
ri
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.03.2007 8:41:57 0
Bydliště: Sovenice, Nymbursko

Re: 6. 5. 2014 - Výstava psů okem diváka

Příspěvek od ri »

Renie, to vypadá jako specialita klubových výstav. Klubovku jsme absolvovali jednu. Dalmatiní a dojem jsem měla stejný. Pár těch, kteří se znali, si dobře pokecalo, pro zbytek nuda nuda.
S Awardem jsme zažili taky několik výstav. Jak na okresce v Českém Těšíně tak na žitnoostrovské jsem si užila perfektní "představení" posuzovatelů a hodně jsem se naučila. Naposledy jsme byli v Mladé Boleslavi... hm

Ale že výstavy nejsou pro lidi jsem pochopila až na výstavách králíků a drůbeže. Nejšílenější mi připadá, že posouzení proběhne den před výstavou. Ta začíná v sobotu v osm. O půl osmé se seběhnou známí a jejich známí, aby byli pred klecemi první a mohli si vybrat zvířata s nejvyšším hodnocením. A protože všechno už viděli, spěchají domu. I s nakoupenými zvířaty. Výstava je do neděle do poledne. Náhodní návštěvníci, hledající poučení nebo zábavu pro děti, pak bloudí kolem prázdných klecí a nechápou ...

Uživatelský avatar
RenataE
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1366
Registrován: 16.10.2006 22:08:32 0

Re: 6. 5. 2014 - Výstava psů okem diváka

Příspěvek od RenataE »

aida píše:To jseš hodná matka. Ale stejně, pokud chodí na dobrou ZŠ, nic není ztraceno, ze sedmičky nebo z devítky se určitě někam dostane.
P.S. Omlouvám se, mezitím jsem zeditovala ten můj původní příspěvek.
Já jsem ani nechtěla, aby šla na osmileté. Mám pro to hromadu důvodů. Nicméně jsem jí poskytla stejné startovní podmínky jako Hřívnatci před pár lety: dostaneš se - OK, patříš tam, nedostaneš se - zůstaneš na základce. Rozhodně si nechci doma pěstovat bytost, která je ve stresu z toho, že nestíhá požadavky kladené na studenty osmiletého gymnázia.

Uživatelský avatar
Matylda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2497
Registrován: 04.04.2008 14:36:18 0
Bydliště: Žabčice

Re: 6. 5. 2014 - Výstava psů okem diváka

Příspěvek od Matylda »

Kačka přišla ze včerejší maturity z angličtiny zelená a vyklepaná taky. Didaktický test udělali stejný pro SOŠ i gymnázia a dneska jsme se doslechla, že ho i gympláci považovali za hodně těžký. Asi to nedala. Stejně srovnávají nesrovnatelné. U Kačky na škole za ty 4 roky neudělali ani celé 2 učebnice angličtiny, gympláci běžně mají 4. Řekla bych, že jí prostě zakulhalo to, jak je nervózní a k tomu se přidalo to, že na základce měla němčinu a celou střední s anglinou řešila problémy, protože angličtinu celou základku mají přece všichni a podle toho angličtinářka postupovala (a taky s třídou místo výuky prostě řešila své osobní problémy). Něco jsme do ní ponalejvala, ale zvorala i to, co by normálně uměla, čistě kvůli té nervozitě, ty dys se bohužel projevují i takhle.
Obrázek

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 6. 5. 2014 - Výstava psů okem diváka

Příspěvek od Beda »

Matyldo, snad to nakonec přece jen dopadne dobře :yes: , opravdu moc a moc držím Kačce palce :krik: :krik: :thumb_up: :thumb_up: :thumb_up: :thumb_up: :heart: :heart: :heart: :heart:


P.S.
jo a maturita z angličtiny je povinná? a to na gymplu nenabízeli němčinu??
Obrázek

Uživatelský avatar
Jitča
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1249
Registrován: 14.03.2010 20:37:02 0
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

Re: 6. 5. 2014 - Výstava psů okem diváka

Příspěvek od Jitča »

Matyldo, palce držím, třeba to s odřenýma ušima vyjde! :thumb_up: :thumb_up: :thumb_up:

Uživatelský avatar
Matylda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2497
Registrován: 04.04.2008 14:36:18 0
Bydliště: Žabčice

Re: 6. 5. 2014 - Výstava psů okem diváka

Příspěvek od Matylda »

Beda píše:Matyldo, snad to nakonec přece jen dopadne dobře :yes: , opravdu moc a moc držím Kačce palce :krik: :krik: :thumb_up: :thumb_up: :thumb_up: :thumb_up: :heart: :heart: :heart: :heart:


P.S.
jo a maturita z angličtiny je povinná? a to na gymplu nenabízeli němčinu??
Kačka je na SOŠ textilní, takže tam se klade důraz na úplně jiné předměty, než jsou jazyky. Navíc tři roky měli občanskou nauku, protože to vypadalo, že maturita bude z ní, no a té angliny zrovna přehršle neměli. Němčinu měli dva roky jako doplňkový jazyk, jenže ze třídy ji kromě ní (uměla trochu, na základce byla s horšími žáky, prootže jako dys ji prostě strčili do nejazykové třídy, tudíž odpad) nikdo neuměl, a podle toho byla probírána jen základní látka. Takže požadované úrovně z němčiny by nikdy nedosáhla. V angličtině jsem s ní první dva roky bojovala, aby se učila, třeťák a čtvrťák jsme se už učila s ní a rozmluvila jsem ji. Zjistila jsme mimo jiné, že angličtinářka se v hodině anglicky baví jen s těmi, co to umí (když jsme se na začátku třetáku rozčílila, jak Káča mluví, bylo mi řečeno, že už měsíc v anglině ani nepromluvila, protože mluví špatně a ve třídě o 13 lidech pořád mluví ti stejní tři). Navíc učitelka zjistila, co dělám, a klidně Kačeně švihla při zkoušení horší známku. Když zbytek třídy projevil údiv, řekla, že trojka je taky dobrá. Dys dítě tím ničíš, protože je ve stresu už takhle (nejde mi to, i když se snažím). Udělala jsem, co jsem mohla, Kačka poslouchala ty svoje pitomý upíří seriály v angličtině, dělala se mnou cvičení toho druhu, co ji tam může potkat, ale nervy jsou hrozná věc a pokud někdo ještě dá (schválně?) ten didaktický test hodně těžký, i když je známo, že na SOŠ nejsou nijak dobří učitelé (ti jsou na gymplech) a ty děcka jsou budoucí odborníci, ne ti, co se umí našprtat metráky teorie, tak je to prostě na ... na nic.
Obrázek

aida
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1532
Registrován: 10.03.2007 11:38:15 0

Re: 6. 5. 2014 - Výstava psů okem diváka

Příspěvek od aida »

Ach jo, Matyldo, to je smutné, moc. Každopádně - držím Kačce pěsti, určitě to dobře dopadne.

aida
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1532
Registrován: 10.03.2007 11:38:15 0

Re: 6. 5. 2014 - Výstava psů okem diváka

Příspěvek od aida »

Bedo, k tomu dotazu na povinnost angličtiny: státní maturita se dělá z češtiny a z druhého předmětu, buď je to matematika, nebo je to jazyk, nejčastěji právě ta angličtina. Na stánkách státní maturity jsem ještě našla možnost ruštiny nebo francouzštiny, ale ty se asi běžně moc neučí. Víc zde: http://www.novamaturita.cz/zadani-pisem ... 36938.html" onclick="window.open(this.href);return false;
P.S. Teď jsem zjitila, že je tam i němčina, ale pokud ji na nějaké škole neučí, asi se tam z ní maturovat nedá: http://www.novamaturita.cz/maturita-201 ... 36553.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 6. 5. 2014 - Výstava psů okem diváka

Příspěvek od Beda »

Matylda píše: když jsme se na začátku třetáku rozčílila, jak Káča mluví, bylo mi řečeno, že už měsíc v anglině ani nepromluvila
tak to je na facku :uff: :uff: :hammer: ... a to ti řekla ta učitelka?????? nebo sama Kačka?

chjo, no tak snad projde!!! :thumb_up: :thumb_up: :thumb_up: :thumb_up: :thumb_up:

co by se vlastně dělo kdyby přece jen ne? :hmm: a - tohle byla písemka? to bude mít (z těch samých předmětů) taky ještě ústní??
Obrázek

Uživatelský avatar
Matylda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2497
Registrován: 04.04.2008 14:36:18 0
Bydliště: Žabčice

Re: 6. 5. 2014 - Výstava psů okem diváka

Příspěvek od Matylda »

S učitelkou jsem nemluvila, ale Káča neměla důvod lhát. (Lhaním se moji haranti nezatěžují, párkrát jsme je u lži přistihla, a tak zjistili, že to za ten řev nestojí). A ano, budou z toho i ústní, ovšem největší váhu má didaktický test. Pak slohovka a pak ústní. Slohovku psala v pátek. U didakťáku se bála mimo jiné toho, že je dost dlouhý, navíc má potíže se dlouho soustředit- i vyšetření v PPP měla rozdělené nadvakrát. Jenže to nikoho nezajímá, prostě musí. Dostala jen pár minut navíc, když je teda dys.
Pokud to neudělá, půjde na ústní a test si zopakuje v září. Od září má nastoupit na individuální studijní plán na školu, kde si dodělá výuční list jako krejčová. Nedělám si iluze, na vysokou školu nemá, ale chtěla by se živit tím, co studovala, a zatím to vypadá, že jí to kazí angličtina :)
Obrázek

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 6. 5. 2014 - Výstava psů okem diváka

Příspěvek od Beda »

bože, to je fakt docela blbý - děcko jde na ODBORNOU školu, chce se naučit něco DĚLAT, nechce studovat, a potom ho drtěj cizím jazykem (matiku by asi stejně nechtěla, co?)


P.S.
až teď jsem koukla na ty stránky co sem dala aida - co si prosím tě Kačka vybrala na písemku?? (myslím tu "slohovku") ... to by mě docela zajímalo :usmev:

hm, já bych možná brala tu Afriku :chi: :jazyk:
Obrázek

Uživatelský avatar
Matylda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2497
Registrován: 04.04.2008 14:36:18 0
Bydliště: Žabčice

Re: 6. 5. 2014 - Výstava psů okem diváka

Příspěvek od Matylda »

Jo, vzala si tu Afriku. Bedo, Kačka má jako nejvýraznější dyskalkulii, dyslexie a dysgrafie byly přidružený, matika nepřicházela v úvahu. Ale v testech v PPP jí vycházelo všechno tak prokřížený, že si s ní moc nevěděli rady.
Obrázek

Uživatelský avatar
Jitča
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1249
Registrován: 14.03.2010 20:37:02 0
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

Re: 6. 5. 2014 - Výstava psů okem diváka

Příspěvek od Jitča »

Tedy Matyldo, co se tu člověk nakonec nedozví i o sobě :ask: . Tak jsem ve svých cca 47 letech právě zjistila, že krom lehčí dyslexie (kterou jsem si diagnostikovala sama cca ve svých 30 letech) mám asi i lehkou lexickou dyskalkulii :oddech: . A to jsem prosím, byť se skřípěním zubů a propoceným trikem, vystudovala gympl a pak, už mnohem lehčeji, i technickou VŠ. A v matice jsem byla vždy silně nadprůměrná, jenže třeba v písemce jsem prostě blbě opsala číslo, kantor to nemohl pochopit - prý jsem byla nepozorná a měla jsem se víc soustředit - jenže ono to víc už opravdu nešlo :bzik: . A dodnes, když ve firmě třeba diktuji čísla z tabulky, mám děsný problém neudělat chybu (číselnou přesmyčku) :oops: . Uf, tak tedy Kačce dál držím palce, ať to nakonec všechno dobře dopadne!!! :thumb_up: :thumb_up: :thumb_up:

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9393
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 6. 5. 2014 - Výstava psů okem diváka

Příspěvek od sharka.68 »

Jitčo, to mám taky..prohazuju si čísla...když já to tak v tu chvíli vidím...naštěstí mi to matykář na škole odpouštěl..neb si to zadal podle mne a docházel k obdobným výsledkům :wink:
Obrázek

Odpovědět