26. 5. 2014 - Kocour Oskar

Moderátoři: Lika, radanova

Uživatelský avatar
Hana Williamson
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 526
Registrován: 15.07.2006 3:35:36 0
Bydliště: Jizni Karolina

Re: 26. 5. 2014 - Kocour Oskar

Příspěvek od Hana Williamson »

Kacce drzim palce. O dyskalkulii vim sve. Mela jsem v zivote strasne stesti ze (a) jsem se dostala na gympl a prosla prijimackama z matiky (diky nekolika letemu temer dennimu doucovani) (b) byla jsem na humanitni vetvi (c) mela vynikajiciho tridniho a matikare v jedne osobe, ktery mne nenechal propadnout a (d) jsem nemusela z matiky maturovat.

Prostejov byvavalo odevni a modni mesto. Dve velike rodiny - Nehera a Rolny - byly tak trochu Batove odevniho prumyslu. Krom toho tam byla spousta vynikajicich krejcich, co sili na zakazku a pak opravdu hodne lidi v okolnich vesnicich, co dostali nastrihane latky a z toho sili. A mamy rodina mela v Prostejove velky obchod s latkama. Prodavali dost ceskych latek, ale dovazeli I z Italie, Francie a Skotska. Jeste jako dite jsem si hrala s knihama vzorku. To byla krasa. Pak jsem ze vzorku sila perinky pro panenky - asi jsem trochu zakuklena piskvorkova. :haha: Neco z te odevni a modni tradice zustalo v nasi mame. Nase mama dodnes muze mluvit o obleceni skutecne s vasni a fakt se umi oblict.

EvaB.
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1512
Registrován: 21.01.2010 14:28:54 0

Re: 26. 5. 2014 - Kocour Oskar

Příspěvek od EvaB. »

Matylda píše:
EvaB. píše:jupííí naše holka šikovná! vždyť je to mušketýrská dcerka, to by bylo, aby se nezadařilo! držíme dále tlapky a drápky a k již úspěšně absolvovanému gratulujeme! kam půjde dál?
Zkusila design oděvu na vejšce ve Zlíně, ale nevyšlo to, tak se rozhodla jít opačným směrem- byla přijata na indivuiduální studium do Prostějova na učební obor "tradiční krejčí" a udělá si výuční list. A hlavně se pořádně naučí to praktické.
to je úplně to nejlepší, co mohla udělat - bude mít perfektně zažité základy a vysokou pak může mít kdykoliv později... co víš, třeba půjde ve tvých stopách a nakonec bude učit odborné předměty :-) předpokládám, že když tam není rozlišení, je to spojený obsah pánský krejčí/dámská krejčová?

Uživatelský avatar
Hana Williamson
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 526
Registrován: 15.07.2006 3:35:36 0
Bydliště: Jizni Karolina

Re: 26. 5. 2014 - Kocour Oskar

Příspěvek od Hana Williamson »

Epulko, kocourek je opravdu, skutecne nadherny. A vypada, ze umi krasne chodit po zadnich. Mas sikovnou smecku.

Uživatelský avatar
Matylda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2497
Registrován: 04.04.2008 14:36:18 0
Bydliště: Žabčice

Re: 26. 5. 2014 - Kocour Oskar

Příspěvek od Matylda »

EvaB. píše:
Matylda píše:
EvaB. píše:jupííí naše holka šikovná! vždyť je to mušketýrská dcerka, to by bylo, aby se nezadařilo! držíme dále tlapky a drápky a k již úspěšně absolvovanému gratulujeme! kam půjde dál?
Zkusila design oděvu na vejšce ve Zlíně, ale nevyšlo to, tak se rozhodla jít opačným směrem- byla přijata na indivuiduální studium do Prostějova na učební obor "tradiční krejčí" a udělá si výuční list. A hlavně se pořádně naučí to praktické.
to je úplně to nejlepší, co mohla udělat - bude mít perfektně zažité základy a vysokou pak může mít kdykoliv později... co víš, třeba půjde ve tvých stopách a nakonec bude učit odborné předměty :-) předpokládám, že když tam není rozlišení, je to spojený obsah pánský krejčí/dámská krejčová?
V podstatě asi ano, ale bude šít hlavně dámské, ono totiž obor pánský krejčí v naší republice plošně zrušili.
Obrázek

Uživatelský avatar
YGA
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2856
Registrován: 15.02.2006 8:19:13 0
Bydliště: jih Jižní Moravy

Re: 26. 5. 2014 - Kocour Oskar

Příspěvek od YGA »

Matylda píše:V podstatě asi ano, ale bude šít hlavně dámské, ono totiž obor pánský krejčí v naší republice plošně zrušili.
Což je na prt, protože teprve pánská krejčovina je ta top. Něco málo o tom vím, protože můj kmucháček byl vyhlášený pánský krejčí v našem okrese a má prostřední sestra šla v jeho šlépějích. A tenkrát kmucháček řekl - jedině na pánskou krejčovou, švadlenu nebrat, ta se naučí akorát tak zahýbat gatě. A je fakt, že Danka ušije všecko - zimák nebo koženou bundu, svatební šaty (i když vlastní dceři nešila - Chichi) či plachtu na windsurfing (ano, i tím se kdysi živila).Tenkrát byl učební obor švadlena nebo pánský krejčí někde v Brně

Uživatelský avatar
Matylda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2497
Registrován: 04.04.2008 14:36:18 0
Bydliště: Žabčice

Re: 26. 5. 2014 - Kocour Oskar

Příspěvek od Matylda »

Což bylo zrušeno a nejbližší učební obor je v tom Prostějově. Ve Strážnici švadleny taky zrušili a jsou tam jen návrháři. Ti jsou taky v Brně, i tom Prostějově. Akorát že švadlenky nebudou.
Obrázek

Uživatelský avatar
Hana Williamson
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 526
Registrován: 15.07.2006 3:35:36 0
Bydliště: Jizni Karolina

Re: 26. 5. 2014 - Kocour Oskar

Příspěvek od Hana Williamson »

To mne fakt stve, ze zrusili nektere dobre ucebni obory. Absolutne nechapu. Treba ty decka z gymplu, kdyz se nedostanou na vysokou, tak fakt neumi nic, cim by se mohly zivit.

Uživatelský avatar
YGA
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2856
Registrován: 15.02.2006 8:19:13 0
Bydliště: jih Jižní Moravy

Re: 26. 5. 2014 - Kocour Oskar

Příspěvek od YGA »

Tak jsem si svůj příspěvek po sobě teď přečetla a vidím, že blbě vyzněl. Není na prt, že bude Kačka šít dámskou módu, ale je na houby, že se zrušila ta pánská krejčovina. Ale možná, že i dámské krejčové se budou učit šít kabáty či kalhoty k obleku (navíc střihy už asi Kačka ovládá), jenom to není zahrnuto v názvu učebního oboru. Ono asi taky bude záležet na mistrových, které povedou praktickou výuku

EvaB.
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1512
Registrován: 21.01.2010 14:28:54 0

Re: 26. 5. 2014 - Kocour Oskar

Příspěvek od EvaB. »

jééééžišmarjá a až budou v důchodu všichni ti, co se vyučili pravým krejčím, kdo potom bude šít na míru pro pány a hochy??? ledaže si vybrané salony budou učit vlastní žáky - jako za Rakouska -Uherska. jest mi divně z té představy, kam někam učňovské školství kráčí, byť jsem bytostná optimistka :-) ale dneska nebudu hubovat, hlavně že se Kačce zadařilo a zítra ať se taky zadaří :slunce:

EvaB.
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1512
Registrován: 21.01.2010 14:28:54 0

Re: 26. 5. 2014 - Kocour Oskar

Příspěvek od EvaB. »

Ygi neboj, pochopit to bylo lze úplně přesně a jak píšu, mě to taky míchne. hlavně proto, že pozoruju, že z učňáků ještě pořád ( na rozdíl od některých středních škol) vycházejí děti vyučené prakticky a schopné si poradit v běžném životě. dítko moje zletilé se třeba z češtiny a ekonomiky naučilo mnohem víc na učňovské škole v obotu kuchař, než potom na ekonomické nástavbě s maturitou...ale to bychom se dostali někam úplně jinam. hlavně - Kačka je šikovná mladá mušketýrka, když je něco nenaučí ve škole, dohledá si zdroje sama, že ano,Matyldo?

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 26. 5. 2014 - Kocour Oskar

Příspěvek od Beda »

epulko, Oskar je mimořádně pěkný kocourek - "modrý" s ponožkama (MILUJU kočky s ponožkama) :heart: :heart: :heart: :heart: ... připomíná mi Jasmínku od Boxíkové :sad2: :heart: :svicka: :heart:

fotky jsou luxusní :in_love: :super: , je skvělé že se tak dobře sžili s Kubíkem, no a fotka všichni epulčini kluci je bezvadná :clap_hands: :clap_hands: ... jo a taky úžasně chodí po dvou - vypadá hnedle jako člověk :love: :kiss: :mrgreen:

a máš pravdu - bez kočky není domácnost kompletní :wink2: ... když si jen vzpomenu, jak například kdysi Vave "stonala" po nějakém mňoukadle :chi: :slunce:


Matyldo, Kačce držím palce moc - je super že i slohovky dopadly dobře, praktickou zkoušku už stihla mezitím taky zvládnout, ten poslední krůček už jistě udělá :thumb_up: :thumb_up: :thumb_up: :thumb_up:
Obrázek

aida
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1532
Registrován: 10.03.2007 11:38:15 0

Re: 26. 5. 2014 - Kocour Oskar

Příspěvek od aida »

Matyldo, gratuluju Kačce, je šikovná. A zítra neboj, to zvláne, je to školní část, na škole ji znají, takže na ni určitě budou hodní, to nejhorší už má za sebou.
A pokud je pravda to o zrušní oboru pánský krejčí/pánská krejčová, tak to je opravdu průšvih, přitom jsem dřív byli oděvní a textilní velmoc, ach jo.

Uživatelský avatar
Hana Williamson
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 526
Registrován: 15.07.2006 3:35:36 0
Bydliště: Jizni Karolina

Re: 26. 5. 2014 - Kocour Oskar

Příspěvek od Hana Williamson »

aida píše: A pokud je pravda to o zrušní oboru pánský krejčí/pánská krejčová, tak to je opravdu průšvih, přitom jsem dřív byli oděvní a textilní velmoc, ach jo.
To je presne, co mne stve. Viz vyse o Prostejovu. Ale jde to dal - delaly se v Ceskoslovensku prekrasne latky. V Jizni Karoline, zejmena v severni casti, kde bylo hodne textilnich tovaren, se velmi dobre uplatnili emigranti z Ceskoslovenska, zejmena z Krnova a od Liberce. Dnes uz v Jizni Karoline na textilku nenarazis - vsechno je to ve Vietnamu, Cine, Hondurasu.....

Uživatelský avatar
Hana Williamson
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 526
Registrován: 15.07.2006 3:35:36 0
Bydliště: Jizni Karolina

Re: 26. 5. 2014 - Kocour Oskar

Příspěvek od Hana Williamson »

Jo, a pak jeste, nemuzu si pomoct, "na saka nepoustet". Pametnici porozumi.

aida
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1532
Registrován: 10.03.2007 11:38:15 0

Re: 26. 5. 2014 - Kocour Oskar

Příspěvek od aida »

Hanko: :-)
A Brnu si kdysi říkalo moravský Manchester. Mosilana, Vlněna, Kras a co já vím, co ještě všechno jiného, kde jim je konec...

Odpovědět