6. 5. 2014 - Výstava psů okem diváka

Moderátoři: Lika, radanova

Uživatelský avatar
LFSH
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1983
Registrován: 19.09.2007 8:33:18 0
Bydliště: Plzeň

Re: 6. 5. 2014 - Výstava psů okem diváka

Příspěvek od LFSH »

Hana Williamson píše:Recepty si vyzadaly I nasledujici: JanaBu, Louk, Kytka a Yezi (Yezi1 ????). Pro ty to putovalo taky pres soukromou zpravu na Hadech.
Sím, já také. :prosim: Buď přes SZ nebo na pejsatko na emailu.
LA

Uživatelský avatar
Inka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2445
Registrován: 30.11.2009 11:47:57 0
Bydliště: Plaňany

Re: 6. 5. 2014 - Výstava psů okem diváka

Příspěvek od Inka »

Renie, budu velmi ráda, neb jsem na to koukala jako mimoň, vím, že výstava není pro diváka, ale stejně si myslím, že diváci silně přispívají k životnosti výstav, pro majitele feniček jsou to potenciální zájemci o odchovy - nejsou jen tak nanic
Obrázek

Uživatelský avatar
Vave
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 5726
Registrován: 11.10.2005 8:14:30 0
Bydliště: Netřebice u Nymburka

Re: 6. 5. 2014 - Výstava psů okem diváka

Příspěvek od Vave »

Hana Williamson píše:Recepty si vyzadaly I nasledujici: JanaBu, Louk, Kytka a Yezi (Yezi1 ????). Pro ty to putovalo taky pres soukromou zpravu na Hadech.
Hani, můžu Tě poprosit o "dotisk" receptů? Buď přes SZ, nebo mail na mě bys měla mít. A taky mám nápad - co kdybys (vybrané) recepty poslala Lice do Mlsotníku? Že by zdravě mohlo jíst víc lidí. :usmev:
Obrázek ObrázekObrázek

Xerxová
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2924
Registrován: 15.02.2007 18:23:16 0
Bydliště: Liberec

Re: 6. 5. 2014 - Výstava psů okem diváka

Příspěvek od Xerxová »

týno, až budete mít čas na návštěvu, tak se ozvi. Jen se to nesmí moc dlouho odkládat, neb miminko psí dělá v tomto období dvě až tři kila týdně... a za chvilku nebude vypadat jako štěnítko :chi: Užijte si "prázdniny", jezděte opatrně :yes:

týna
žabí slečna/mládenec
žabí slečna/mládenec
Příspěvky: 119
Registrován: 19.04.2007 14:04:30 0
Kontaktovat uživatele:

Re: 6. 5. 2014 - Výstava psů okem diváka

Příspěvek od týna »

Xerxová píše:týno, až budete mít čas na návštěvu, tak se ozvi. Jen se to nesmí moc dlouho odkládat, neb miminko psí dělá v tomto období dvě až tři kila týdně... a za chvilku nebude vypadat jako štěnítko :chi: Užijte si "prázdniny", jezděte opatrně :yes:
Dle zdejších informací má hafík 18 kilo, stejně jako Anucha. I když přesně netuším, kolik má děvenka v kohoutku. Ozvu se.

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 6. 5. 2014 - Výstava psů okem diváka

Příspěvek od Beda »

Vave píše:Hani, můžu Tě poprosit o "dotisk" receptů?
právě jsem propadla davové psychóze - Hani, vůbec nevím o co jde :bzik: , ale prosila bych si to taky :mrgreen: :super: :prosim: :prosim:
Obrázek

Uživatelský avatar
Vave
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 5726
Registrován: 11.10.2005 8:14:30 0
Bydliště: Netřebice u Nymburka

Re: 6. 5. 2014 - Výstava psů okem diváka

Příspěvek od Vave »

Bedulkóóóóó! :super: :rofl:
Obrázek ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Lika
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1638
Registrován: 09.01.2011 12:05:48 0

Re: 6. 5. 2014 - Výstava psů okem diváka

Příspěvek od Lika »

Bedo, právě sis řekla o várku škeblí a humrů na celeru :-))))
Lika
zviretnik.lika@gmail.com mobil 705 237 678

Uživatelský avatar
Renie
pulec
pulec
Příspěvky: 19
Registrován: 22.02.2008 21:09:45 0
Kontaktovat uživatele:

Re: 6. 5. 2014 - Výstava psů okem diváka

Příspěvek od Renie »

Hm, zdá se, že debata je nyní již o škeblích, ale přesto tedy vložím slíbený příspěvek o výstavě. Snad nebude moc dlouhý...
S partnerem se doma občas přátelsky pošťuchujeme, která rasa je lepší, kterou si jednou pořídíme – kavalír, nebo baset? Když kavalíří klub začal na podzim inzerovat klubovou výstavu, vypadalo to jako ideální příležitost, předvést příteli kavalíří rasu v celé kráse. Organizátoři zřídili na Facebooku speciální stránku pro tuto výstavu, kde pravidelně informovali o přípravách výstavy a také prostředí Štiřína slibovalo krásnou podívanou, neboť zámecké prostory kavalírům prostě sluší. Zkrátka se zdálo, že tahle výstava bude tak trochu jiná, přátelská i k divákům. Těšila jsem se hodně, protože o plemeno se snažím zajímat, jelikžo si ho v budoucnu zase hodlám opatřit a poslední dobou jsem neměla moc příležitostí kavalíry vidět.
Ono totiž, jak už tu jiní přede mnou podotkli – zjistit si na internetu, kolik titulů má jaký pes je jedna věc, ale druhá věc je ho vidět na živo a vůbec nejdůležitější, udělat si na něj svůj názor. Ale to už je o něčem jiném.
Naplánovali jsme si tedy celodenní výlet a na místo se pečlivě dostavili již na zahájení výstavy, abychom si to opravdu užili od začátku.
Šok se však dostavil již po příchodu. Z malého prostoru. Do určených prostor se evidentně nemohli vejít ani vystavovatelé, natož diváci. A nebylo vůbec na úkor výstavních kruhů. Ty tvořily dvě nudle, s hladkou podlahou, uprostřed níž byl položen krátký kobereček. Neříkám že jsem expert na posouzení pohybu psů, ale mám dost pochybnosti o tom, zda ten pohyb v tomto prostoru byl vůbec posuzovatelný. Takže jsme zahlédli pár klouzajících se kavalírů, zkusili si tipnout, který vyhrál, protože o komentáři k posouzeným vítězům nemohla být ani řeč, a šli jsme radši pryč, protože jsme stejně evidentně i na tom pidiprostoru, co jsme stáli, překáželi.
Prohlédli jsme si krásný přilehlý park a udělali si procházku po okolí. I když jsem se totiž na výstavu těšila a doufala, že bude „jiná“, rozum mi velel na to tak úplně nespoléhat, takže jsme měli samozřejmě záložní výletní plán a i přes výstavní zklamání si udělali hezký den
Schválně jsem čekala, jaké budou na tuto výstavu odezvy. Zachytila jsem na Facebooku od pár lidí postesknutí nad malým prostorem, ale jinak si asi nikdo nestěžoval. Kdybych já byla vystavovatel, tak si stěžuji rozhodně. Poplatky za výstavy nejsou malé a tak bych očekávala jistý servis a úroveň. Minimálně záruku toho, že se na výstavu se svým psem vejdu a nevystavím ho riziku, že ho někdo zašlápne nebo že bude celý den permanentně ve stresu z takovýchto podmínek.
Z hlediska diváka je mi to pouze líto. A nejde jen o tuhle výstavu, ale obecně o způsob, jakým se výstavy pořádají. Jak jsem psala, byla jsem zklamaná jako divák i z výstav v Letňanech. Z dob, kdy jsme sami vystavovali, vím, že posuzovatelé nekomentují nahlas pro diváky (a diváky nemyslím jen ty, co se přišli podívat, ale diváky zejména tvoří samotní vystavovatelé) posouzení každého psa, ani k nim nehovoří (abych byla spravedlivá, znám jednoho takového), ale bylo zvykem, že vítězní psi se jasně seřadili na závěr k očíslovaným tabulkám a v tomto okamžiku zpravidla posuzující odůvodnil, proč se rozhodl, jak se rozhodl. Ale to co jsem viděla na výstavách nyní, to byl prostě chaos. Všimla jsem si, že mnohdy ani samotní vystavovatelé netušili, proč dopadli, jak dopadli a marně bádali ve svých posudcích!
A to mi přijde jako opravdu paradox - na jedné straně je zájemcům o určité plemeno často porazeno, aby se šli podívat na výstavu, na druhé straně, co se tam dozví, pokud si neodchytí nějakého ochotného vystavovatele? NIC! Akorát si můžou prohlédnout ty pejsky. Což je dle mého opravdu málo...

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 6. 5. 2014 - Výstava psů okem diváka

Příspěvek od Beda »

Lika píše:Bedo, právě sis řekla o várku škeblí a humrů na celeru :-))))
kristeježiši :mdloba: :mdloba: :mdloba: :mdloba:
Obrázek

aida
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1532
Registrován: 10.03.2007 11:38:15 0

Re: 6. 5. 2014 - Výstava psů okem diváka

Příspěvek od aida »

Škeble a humři na celeru (nejlíp řapíkatém) – mňam. ;–)

Uživatelský avatar
RenataE
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1366
Registrován: 16.10.2006 22:08:32 0

Re: 6. 5. 2014 - Výstava psů okem diváka

Příspěvek od RenataE »

Beda píše:
Lika píše:Bedo, právě sis řekla o várku škeblí a humrů na celeru :-))))
kristeježiši :mdloba: :mdloba: :mdloba: :mdloba:
Máš něco proti humrům a škeblím nebo proti celeru? :D

Uživatelský avatar
RenataE
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1366
Registrován: 16.10.2006 22:08:32 0

Re: 6. 5. 2014 - Výstava psů okem diváka

Příspěvek od RenataE »

Hana Williamson píše:Recepty si vyzadaly I nasledujici: JanaBu, Louk, Kytka a Yezi (Yezi1 ????). Pro ty to putovalo taky pres soukromou zpravu na Hadech.
Hanko, poslala jsem ti SZ (mailová adresa skončila zřejmě na smetišti dějin).

aida
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1532
Registrován: 10.03.2007 11:38:15 0

Re: 6. 5. 2014 - Výstava psů okem diváka

Příspěvek od aida »

No, když tady na to tak koukám, nebylo by lepší, kdyby z toho Hanka udělala článek? Aspoň sem. Ale nevím, školy nemám, jen mě to tak napadlo při pohledu na počet zájemkyň.
P.S. a O.T. – Renato, co Víla, jak nakonec dopadla? Naše holka dělala v neděli TSP na Masárnu, ale podle toho, jak bledězelená byla po skončení zkoušek a jaký z toho měla pocit, nijak moc růžově to nevidím. Naštěstí má zálohu, na základě vysvědčení je v podstatě přijatá na Mendelku, sice úplně mimo obory, na které se na té Masárně hlásila, ale prý by ji to bavilo taky, tak uvidíme. To jsou holt ta děcka s těmi dys–, na tyhle není systém přijímaček prostřednictvím TSP stavěný. Když jsem ale dneska četla jednu bakalářku z Masárny, přišlo mi to hodně líto – tohle tam vezmou a chytrá holka, která holt nevyhovuje klasickým předpokladům se tam nedostane... http://is.muni.cz/th/321939/pedf_b/MASA ... ERSITA.txt" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
RenataE
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1366
Registrován: 16.10.2006 22:08:32 0

Re: 6. 5. 2014 - Výstava psů okem diváka

Příspěvek od RenataE »

aida píše:No, když tady na to tak koukám, nebylo by lepší, kdyby z toho Hanka udělala článek? Aspoň sem. Ale nevím, školy nemám, jen mě to tak napadlo při pohledu na počet zájemkyň.
P.S. a O.T. – Renato, co Víla, jak nakonec dopadla?
Víla se s přijímačkami popasovala se ctí, skončila cca v polovině startovního pole. Umístila se na 170. místě, brali 60 (70), Ani jsem nedala odvovolání, zato jsem jí výsledek osladila mejdánkem s kamarádkou :D Vyslala jsem je na dobrou zmrzlinu :D

Odpovědět