3. 5. 2014 Cesta do Věšína. A na Zvířetník.

Moderátoři: Lika, radanova

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 3. 5. 2014 Cesta do Věšína. A na Zvířetník.

Příspěvek od Rpuť »

Apino, to s léky je rozhodnutí vedení. Když je pacoš v péči špitálu, žádný lékař mimo špitál ty léky nenapíše, protože by mu je pojišťovna neproplatila. Vše se koná v režii odpovědného špitálu. A ono za ně chtěli ušetřit. A báli se, že když mi to řeknou, já se seberu a odejdu a oni přijdou o peníze. Ze stejného důvodu tam drželi i tu páchnoucí babku, která vlastně patřila do LDN.
V mém případě si vykoledovali, že u nich prostě ty tři měsíce nebudu a oni přijdou o mnohem víc peněz. Nepolezu do špitálu, kde po nich musím vyloženě jet, jestli mi opravdu dávají to, co mají. A při tom je to úplně zbytečné, protože já ty léky měla doma. Dalo se snadno zařídit.
Peníze tam chybí všude, to je vidět, ale když začnou "krouhat" důležité léky, tak je to v háji. Takový podraz se tolerovat nedá.

Uživatelský avatar
LFSH
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1983
Registrován: 19.09.2007 8:33:18 0
Bydliště: Plzeň

Re: 3. 5. 2014 Cesta do Věšína. A na Zvířetník.

Příspěvek od LFSH »

Jsou to horory, ale věřím tomu.

Já byla kdysi před lety také v nemocnici, kde si vzali léky s tím, že mi je budou dávat. V té době jsem brala baterii nějakých kapek z alergologie, které se musely brát v určitém pořadí, nebraly se každý den, dávka se měnila a šly sehnat jen v jedné jediné lékárně v Plzni. Byl na to takový rozpis. Kapky (naštěstí jen tu aktuální lahvičku) a (jediný) rozpis jsem jim nic netuše odevzdala, nějakou dobu vydávaní kapek fungovalo (snad správně), ale pak se jim je podařilo zašantročit i s rozpisem.

Když jsem byla loni v nemocnicích, tak tam mi léky nechali s tím, že si je budu brát sama, jen jsem jim musela říct jaké a než jsem jela na sál a pod narkózu, tak jsem si pro jistotu měla fouknout z pohotovostního dejchátka.
LA

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 3. 5. 2014 Cesta do Věšína. A na Zvířetník.

Příspěvek od Rpuť »

Když je to moc komplikované, raděj neriskovat. Je to příliš mimo normální provoz a tudíž snadno pokazitelné.

Majka-marska

Re: 3. 5. 2014 Cesta do Věšína. A na Zvířetník.

Příspěvek od Majka-marska »

Věřím tomu do písmene, já jsem tohle zažila loni s MLP . který byl na celkem dnes už banální totálce kolene. Po operaci jsem s ním normálně mluvila jenže druhý den nastal horor, nevím co zvorali nebo co se stalo. A nemůžu o tom ještě dnes psát a ani o tom dost dobře číst článek od někoho jiného. Jen to, že byl udržován ve stavu skoro spánku s hororrovými sny a za 12 dní zhubnul asi 13 kg svědčí o příkladné péči, musela jsem požádát o brčko aby se alespoň mohl napít, podruhé tam nebylo. Byla jsem s ním každý den celé odpoledne, snažila jsem se na něj mluvit. krmit ho a udržovat ho v pozornosti. Bylo by to na velmi dlouhé povídání. Když ho bez rehabilitace na rehabilitačním oddělení, dali domů /po výhružce, že si ho vezmu na reverz/ tak jsem s ním musela chodit spát a držet ho za ruku dokud neusnul. A bylo to v době když se péče platila. Píšu trochu zmateně ale když si na to vzpomenu tak jsem mimo. Péče obvodního lékaře a soukromé rehabilitační sestry a samozřejmě rodiny ho vrátila do normálního pracovního procesu.

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 3. 5. 2014 Cesta do Věšína. A na Zvířetník.

Příspěvek od Rpuť »

Kruci, čím dál lepší... :grr:

Uživatelský avatar
zana
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3313
Registrován: 03.02.2006 20:30:03 0
Bydliště: Praha 8

Re: 3. 5. 2014 Cesta do Věšína. A na Zvířetník.

Příspěvek od zana »

Taky mám podobný zkušenosti - s maminkou i vlastní. Najdou se místa, kde je péče taková, jak si člověk představuje, ale bohužel je dost zařízení, kde člověk musí být zdravej a silnej, aby přežil. Což nemocným většinou moc nejde... :grr:
Rputi, držím palce, ať je ti co nejlíp!
zana :vylet:

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9393
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. 5. 2014 Cesta do Věšína. A na Zvířetník.

Příspěvek od sharka.68 »

No potěš, to mě čekaj jednou pěkný věci... :brecim :sad2:
Obrázek

Alex
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 556
Registrován: 29.09.2007 17:33:47 0
Bydliště: sever Brna

Re: 3. 5. 2014 Cesta do Věšína. A na Zvířetník.

Příspěvek od Alex »

Rputi, věřím co jsi napsala, mám také své zkušenosti, ale už před pár lety, takže co se děje nyní, musí být opravdu výživné. Je to o penězích, ale opravdu hlavně a zase hlavně - o lidech. Když spojíš totálního blba s lenorou, tak je zvláště ve zdravotnictí o průsery postaráno.
Mám dobrou kamarádku už také v důchodovém věku, na Vysočině, tak ji musím upozornit, že do téhle léčebny rozhodně neee. Zavodňuj a hlavně, získej zase svůj rputí šarm a humor :super: !

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. 5. 2014 Cesta do Věšína. A na Zvířetník.

Příspěvek od Beda »

všichni popisujete "pěkný" hrůzy - no, netěším se na dobu, kdy budu něco takovýho potřebovat :no:

asi je to akorát tak dobrý k nasrání :sad2: :grr: :grr:
Obrázek

Alex
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 556
Registrován: 29.09.2007 17:33:47 0
Bydliště: sever Brna

Re: 3. 5. 2014 Cesta do Věšína. A na Zvířetník.

Příspěvek od Alex »

Liko, posílám mejlíka :ahoj: .

Uživatelský avatar
Lika
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1638
Registrován: 09.01.2011 12:05:48 0

Re: 3. 5. 2014 Cesta do Věšína. A na Zvířetník.

Příspěvek od Lika »

Alex, mám, díky, ozvu se :usmev:
Lika
zviretnik.lika@gmail.com mobil 705 237 678

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 3. 5. 2014 Cesta do Věšína. A na Zvířetník.

Příspěvek od Rpuť »

:grr: :grr: :grr: :grr: :grr: :grr: :grr: :grr:

Já věděla, proč se do té zprávy z Humpolce nekoukám! Samozřejmě, že jsem se dozvěděla, že mi ten lék dál dávali.... hajzlové prolhaný!
:hammer: :hammer: :hammer:

Uživatelský avatar
Jajka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1261
Registrován: 21.10.2006 14:42:55 0
Bydliště: Praha 5

Re: 3. 5. 2014 Cesta do Věšína. A na Zvířetník.

Příspěvek od Jajka »

Lika píše:... Nemáte náhodou někdo k volnému použití fotku s hrnkem kafe a brejlema?
Máš nějakou představu, jak by fotka měla vypadat? Že bych se pokusila...? Hrnek kafák, nebo s podšálkem? Jak moc budeš pak fotku zmenšovat? Jak moc to spěchá?

Uživatelský avatar
Lika
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1638
Registrován: 09.01.2011 12:05:48 0

Re: 3. 5. 2014 Cesta do Věšína. A na Zvířetník.

Příspěvek od Lika »

Jajko, už to je, děkuju!
Lika
zviretnik.lika@gmail.com mobil 705 237 678

tosca
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 981
Registrován: 14.09.2005 21:34:10 0
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. 5. 2014 Cesta do Věšína. A na Zvířetník.

Příspěvek od tosca »

Rpuť píše: Já věděla, proč se do té zprávy z Humpolce nekoukám! Samozřejmě, že jsem se dozvěděla, že mi ten lék dál dávali
A nic jim nedokážeš :( Tvrzení proti tvrzení, přičemž jich bude víc, protože lékař potvrdí, že ho napsal, sestra, že ho dala ....
Chce se mi z toho :bleh: A z představy, co by bylo, kdybys tam zůstala, je mi ještě hůř. Hergot, jak může být někdo takový ... já ani nevím jak to popsat :grr:

Odpovědět