2.5. Jak se chystá májová

Moderátoři: Lika, radanova

Uživatelský avatar
Matylda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2497
Registrován: 04.04.2008 14:36:18 0
Bydliště: Žabčice

Re: 2.5. Jak se chystá májová

Příspěvek od Matylda »

není si jistá.
Obrázek

Uživatelský avatar
Hana Williamson
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 526
Registrován: 15.07.2006 3:35:36 0
Bydliště: Jizni Karolina

Re: 2.5. Jak se chystá májová

Příspěvek od Hana Williamson »

verenka1 píše: Zajtra ráno odchádzam do Zalakarosu Hungary-to mestečko,kde sa Hanka W.stretávala s rodičmi .
Verenko, a ty si to pamatujes z tak stareho clanku? :heart: Kazdopadne se nechej hyckat.

aida
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1532
Registrován: 10.03.2007 11:38:15 0

Re: 2.5. Jak se chystá májová

Příspěvek od aida »

Letošní maturitní testy by měly být k nalezení tady: http://www.novamaturita.cz/maturita-201 ... 36553.html" onclick="window.open(this.href);return false; – zatím je tam jen matika, angličtina asi bude později, píšou, že do 17 hod. Předpokládám (a věřím), že to malá v pohodě dala, koneckonců, mamka ji určitě od mala řádně cepovala. To já jsem s dětma narazila, ani jeden z nich se ode mě cepovat nechtěl nechat, vůbec (maximálně jsem jim tak mohla pomoct s chemií a biologií, to neodmítali). Nakonec se ale (sami) naučili výborně, kluk mluví jako rodilý mluvčí, ale opravdu, má velice širokou slovní zásobu a je schopný střídat přízvuky (dělat Kanaďana, mluvit oxfordskou angličtinou, umí takového toho typického rednecka nebo amerického Číňana, je to veselé), dcéra je na tom podobně. Jsou holt šikovní.
Ještě dodávám, po editaci, dcéra se doučováním AJ posledních pár let "přiživuje", asi je na to docela šikovná – učí většinou naše kamarády nebo jejich děti. Největší úspěch: za rok a půl se povedlo jedné holčičce spravit známku z AJ ze čtyřky na jedničku, obě byly rády. Teď se ale přeorientovala na "jóžu", tak kdyby byl zájem, hlaste se (ba ne, nemyslím to vážně, píšu to víceméně z legrace), dělá kurzy pro několk firem a dokonce už jako externistka pronikla na Mendelku, kam možná bude od září chodit (je předběžně přijatá na dva obory, uvidíme).
Naposledy upravil(a) aida dne 02.05.2014 14:25:25 0, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hana Williamson
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 526
Registrován: 15.07.2006 3:35:36 0
Bydliště: Jizni Karolina

Re: 2.5. Jak se chystá májová

Příspěvek od Hana Williamson »

Matyldo, moc jsem Kacce drzela palce. I z jiste solidarity, protoze i ja se cely zivot potykam s ruznymi dys... Ale naucila jsem se je obchazet, nebo je predem inzerovat a delat si z toho krapet srandu. Doufam, ze to dopadlo OK.

Velká kočka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2639
Registrován: 03.02.2008 18:04:46 0
Bydliště: Västgötagatan 7, 41139 Göteborg, Sverige

Re: 2.5. Jak se chystá májová

Příspěvek od Velká kočka »

Milá Alex, všechno nejlepší k narozeninám ti přeji a to hlavně hodně zdraví. :heart: :flowers: :flowers: :flowers:

Uživatelský avatar
Matylda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2497
Registrován: 04.04.2008 14:36:18 0
Bydliště: Žabčice

Re: 2.5. Jak se chystá májová

Příspěvek od Matylda »

Víš, aido, ono to s tou angličtinou jednoduchý nebylo a není. Kačka ji měla v první a ve druhé třídě (barvičky a zvířátka). Ve druhé měla dělat zkoušky do jazykové třídy- z češtiny a z matiky. V podstatě ji tam učitelky ani nechtěly, měla hlavně v matice fakt velké potíže. Pak rok nebo dva nic a pak dostala němčinu- ředitelka řekla, že němčinářky nemají práci a jazykáři anglinu mít musí. Poslední rok nebo dva měla k němčině i angličtinu, ale s tou ředitelkou, která vlastně anglicky vůbec neuměla. Na střední nastoupila s tím, že ze základky každý přece má základ. První dva roky jsme dost bojovaly i mezi sebou a nechtěla se se mnou učit, poslední dva jsme se s ní občas učila a s hrůzou jsem zjistila, že angličtinářka na střední se v hodinách baví jen s těmi, co to umí. Během prázdnin po třeťáku jsem ji rozmluvila a před maturitou jsme jí opravovala slohovky a dělala s ní i gramatiku. Jenže jak je dys, je z každého testu (i z toho, na který to fakt umí) strašně vystresovaná a pak to zvorá. Takže hodně poslouchala seriály v originálu, fakt se učila, ale... jednoduché to prostě není.
Obrázek

aida
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1532
Registrován: 10.03.2007 11:38:15 0

Re: 2.5. Jak se chystá májová

Příspěvek od aida »

Jako u nás :–), však jsem to sem už psala, že dcéra má všecky dys– (včetně dyspraxie, fakt je nešikovná, po mně – a po babičce a prababičce, my jsme v tom našem rodu všechny takové holky "šikovné"), ono se to ale časem nějak poddá, neboj.

Uživatelský avatar
zana
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3313
Registrován: 03.02.2006 20:30:03 0
Bydliště: Praha 8

Re: 2.5. Jak se chystá májová

Příspěvek od zana »

Alex, všecko nej! Zdraví, hezké výlety, pevnou ruku na spoušti (foťáku :D ) :flowers: :flowers: !
Matyldo, doufám, že to Kačce klaplo :thumb_up: .
A článek je pro mne zajímavej, tyhle věci halt Pražák nezná :nevim: . Zaujalo mne, že Matyldina juchačka je Juchačka 001. Jestlipak je i Juchačka 007? :chi:
zana :vylet:

Uživatelský avatar
JJ
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 371
Registrován: 04.04.2012 9:19:57 0
Bydliště: Brno

Re: 2.5. Jak se chystá májová

Příspěvek od JJ »

Matyldo, držím Kačce palec ještě dodatečně, aby to dobře dopadlo. Neboj, ona to zvládne.

Milá Alex, štěstí, zdraví, pohodu a spokojenost a ať se Ti splní jedno tajné přání.
JJ :papousek:

Uživatelský avatar
Matylda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2497
Registrován: 04.04.2008 14:36:18 0
Bydliště: Žabčice

Re: 2.5. Jak se chystá májová

Příspěvek od Matylda »

Tak májová dopadla dobře, i když byla strašná zima- ledově fučelo a bylo devět stupňů, což člověk v kroji až tak úplně neocení :) Pár, ale fakt jen pár fotek je tady: http://malcka.rajce.idnes.cz/2014_majova" onclick="window.open(this.href);return false;
Všimněte si, co mají holky ve vlasech- říká se tomu družení a do těch vlasů se to přišívá.
Obrázek

EvaB.
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1512
Registrován: 21.01.2010 14:28:54 0

Re: 2.5. Jak se chystá májová

Příspěvek od EvaB. »

Matyldo, máš parádní děti! určitě jsi na ně patřičně hrdá :slunce: :-) držíme stále tlapky a drápky Kačce, už něco víš o výsledku?

Uživatelský avatar
Matylda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2497
Registrován: 04.04.2008 14:36:18 0
Bydliště: Žabčice

Re: 2.5. Jak se chystá májová

Příspěvek od Matylda »

O výsledku nevím zatím nic. Dneska píšou češtinu. K smrti se vyděsila v didaktickém testu, kde byl článek o teorii relativity a Newtonových zákonech- fyziku měla naposled na základce, státní maturity jsou vysloveně fér vůči těm, co jsou na odborných školách. Je to připravené pro gymply.
Obrázek

EvaB.
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1512
Registrován: 21.01.2010 14:28:54 0

Re: 2.5. Jak se chystá májová

Příspěvek od EvaB. »

uffff v tom případě ještě drápky a tlapky nepouštíme... :-)

Odpovědět