30.5.2014 - V lednici 2

Moderátoři: Lika, radanova

Uživatelský avatar
ri
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.03.2007 8:41:57 0
Bydliště: Sovenice, Nymbursko

Re: 30.5.2014 - V lednici 2

Příspěvek od ri »

:lol:
nevidí každý všechny barvy, neslyší každý všechny tóny, nevyčmuchá každý ... :haha: :haha: :haha:

Jeden můj kolega si svého času sehnal mléko z jiného statku , donesl ho domů a pak všude vyhlašoval, že tohle se nedalo pít, že bylo hrozně cítit krávami .
Byl z toho celej přepadenej, a žádné další pokusy s jiným statkem provádět nechtěl :-)

Takže to vlastně dopadlo dobře ne? :haha:

Uživatelský avatar
FALLOWA
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 509
Registrován: 11.10.2006 21:11:21 0
Bydliště: Praha 10

Re: 30.5.2014 - V lednici 2

Příspěvek od FALLOWA »

Tak já, coby pražák, jsem v životě čerstvě nadojené mléko nepila, teď ke stáru nemůžu pít mléko vůbec :no: (působí jako projímadlo)takže nemůžu zkoušet žádné experimenty - bylo by to jak pravila Beda o perlách a sviních :yes:
FALLOWA

Uživatelský avatar
RenataE
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1366
Registrován: 16.10.2006 22:08:32 0

Re: 30.5.2014 - V lednici 2

Příspěvek od RenataE »

ri píše: Jeden můj kolega si svého času sehnal mléko z jiného statku , donesl ho domů a pak všude vyhlašoval, že tohle se nedalo pít, že bylo hrozně cítit krávami .
Byl z toho celej přepadenej, a žádné další pokusy s jiným statkem provádět nechtěl :-)
Kolegu naprosto chápu. Taky jsem jednou měla mléko ze statku, které bylo cítit krávami. Zřejmě problém s hygienou při dojení. Teď kupuju z jiného statku a cítit není.

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 30.5.2014 - V lednici 2

Příspěvek od Beda »

tak to ne, krávy jsem z něho necítila :no: ... resp. necítila jsem z něho nic, myslím nic neobvyklého - snad, SNAD bylo cítit maloučko jinak, ale asi bych neuměla pojmenovat čím jinak

ale ri, to bylo přímo od krávy??? nijak neupravované???? to jsem si asi myslela že to přímo nadojené je tučnější - však mi někteří slibovali, že se z toho pos**ru :hmm: :hmm: :nevim:

jo a nastojato v lednici se mi na něm nahoře nic neusadilo :uff: :sad2: - myslíte že jsem třeba všechnu tu smetanu nějak "shora vypila" všechnu hned při prvním napití?? je to možný??? :ask:
Obrázek

Uživatelský avatar
Karolína
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3001
Registrován: 30.05.2007 6:56:58 0
Bydliště: HORNÍ MARŠOV

Re: 30.5.2014 - V lednici 2

Příspěvek od Karolína »

Dneska jsem v autě posnídala opravdu zdravě! Koupila jsem minulý týden v "Levných potravinách" úžasný řecký jogurt, hustý, mňamózní, přidala do něj med od Sharky a vzala jsem si ho včera do auta na ranní snídani. K tomu jeden koblížek, čerstvý, z pekárny a jak mi bylo skvěle. Ten jogurt nemá chybu.
Doma mám čerstvé mléko, které si dávám do kávy a taky ho piju a to mi opravdu chutná. Koupila jsem ho na trhu, bylo svinsky drahé, ale je to mléko, které vypiju s chutí.
Tak nevím, jestli je to touhle prací nebo čím, ale dříve bych něco sladkého + jogurt ke snídani nepozřela. Tlačenku s cibulí, utopence nebo nakládaný hermelín - to ano, ale jogurt???? A dneska je to běžná snídaně. Asi mi něco v těle chybí a tělo si řekne. I těch sušenek a koláčků, co teď, s prominutím, sežeru, je opravdu množství větší, nežli hafo!

Uživatelský avatar
ri
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.03.2007 8:41:57 0
Bydliště: Sovenice, Nymbursko

Re: 30.5.2014 - V lednici 2

Příspěvek od ri »

Bedo, :haha:
jasně, že bylo přímo od dojení. Je to tam vidět. Však si udělej výlet, nechají tě i některou krávu pohladit :-)
Jo a mají tam koťata, sourozence od Lukrécie :-)

Pokud jsi zvyklá pít mléko, tohle ti nic neudělá, to není tukem.
Postupně, jak je "živé", jeho chuť se bude trochu měnit, ale to skoro nepoznáš (a tak dlouho ti ani nevydrží :-D ).

Když koupím láhev, postavím ji do lednice a druhý den u snídaně je vidět, kolik je tam smetany (pět nebo osm centimetrů, podle tvaru lahve), páník si jí slije do kafe, já to nerada, tak jí zašpuntuju a dvakrát otočím. Smetana zmizí a já mám v kafi mlíko :haha: . Do rána v lednici se zase proužek udělá (asi třikrát, pak už je pryč). Když kupuju víc, přelívám tři láhve do hrnce a v lednici nechám stát aspoň dva dny, pak teprve se dá sbírat :-D

Hele, jestli Ti došel materiál na pokusy, napiš, zařídíme další :chi:

Uživatelský avatar
ri
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.03.2007 8:41:57 0
Bydliště: Sovenice, Nymbursko

Re: 30.5.2014 - V lednici 2

Příspěvek od ri »

Koupeno ve stejný den, foceno teď. Smetanový proužek je vidět:

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 30.5.2014 - V lednici 2

Příspěvek od Beda »

ri píše: druhý den u snídaně je vidět, kolik je tam smetany (pět nebo osm centimetrů, podle tvaru lahve
Hele, jestli Ti došel materiál na pokusy, napiš, zařídíme další :chi:
no hele, spojení na tu Brumlovku mám skvělý - bus 170 bez přesedání "od domu až k domu" :super:

ale nevím, jestli spíš opravdu nedojedu na výlet - láká mě to :mrgreen: :oops: :oops:

jenom teď bude Věšín, pak se někdy chystám za Šotouškem a pak už se asi pomalu budu chystat spíš na tu operaci :bzik: a pak budu nějakého dalšího ježdění schopná asi až od půlky července tipuju... a někdy v průběhu léta bych moc chtěla za Mikulenkama :heart: - vloni jsem to furt plánovala, chystala, no a pak mě sejmul ten pásový opar a jela jsem tam až v mrholivém zataženém podzimu, buééééé :sad2:
Obrázek

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 30.5.2014 - V lednici 2

Příspěvek od Beda »

ri dala fotku, zatímco já jsem psala předchozí příspěvek... no jo, proužek vidííííím!!! :clap_hands: :clap_hands: :clap_hands:

u mě nebyl, nebo jsem to vždycky rozmíchala, nebo jsem to vypila dřív než jsem si to mohla prohlídnout :haha: :haha:
Obrázek

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 30.5.2014 - V lednici 2

Příspěvek od Rpuť »

Jj, proužek :jazyk:
Na mlíčku od Stračenky byl tak festovní, že mi ho teta Liduška vyndala na talířek a pocukrovala ....ajajajojojoj, ježíš to byla dobrota!

Uživatelský avatar
Jitča
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1249
Registrován: 14.03.2010 20:37:02 0
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

Re: 30.5.2014 - V lednici 2

Příspěvek od Jitča »

Bedulko, už se těším :clap_hands: ! A doufám, že tentokrát budou Mikulenky společenštěší :heart: :oops: .

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9393
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 30.5.2014 - V lednici 2

Příspěvek od sharka.68 »

ri, vidím to v barvách,. jak uvidí Beda kočku, tak ji nějaký mlíko,krávy a pokusy přestanou zajímat :haha: :haha: :haha:
Obrázek

Uživatelský avatar
Karolína
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3001
Registrován: 30.05.2007 6:56:58 0
Bydliště: HORNÍ MARŠOV

Re: 30.5.2014 - V lednici 2

Příspěvek od Karolína »

Jitčo neuklízej.
Beda vytře spolehlivě.

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 30.5.2014 - V lednici 2

Příspěvek od Beda »

máme denní téma?? nemáme denní téma... tak sem

narazila jsem právě na zajímavý článek :arrow: http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/afp-za ... at/1085745" onclick="window.open(this.href);return false; ... kamarádka to komentovala slovy "Fakt nepotřebuju mít u ucha tablet :blbej:, když chci jen telefonovat :mobil: :argue: "

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Obrázek

Uživatelský avatar
Raven60
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 431
Registrován: 04.12.2012 12:04:06 0
Bydliště: poblíž Pardubic

Re: 30.5.2014 - V lednici 2

Příspěvek od Raven60 »

Mám to stejně. Telefon potřebuju pouze na telefonování a sms. Chytrý Samsung jsem po vyzkoušení odložila, protože se nedal venku rychle ovládat jednou rukou. A navíc zmetek během 10 dnů spotřeboval zkušební kredit za 200,-, i když jsem se snažila nastavit, aby se nepřipojoval na internet. Stejně něco aktualizoval.
Nejraději používám starý Sony Ericsson. Je maličký, vejde se pohodlně do kapsy a vydrží týden nabitý. Jediné mínus je, že má už hůř čitelný displej na slunci. Mám ještě novější Sony Ericsson, je hezký, vysouvací, ale vadí mu, když je venku vlhko a zima. Vzala jsem si ho na vycházku se psy, po dešti a přestala mu fungovat tlačítka. Na rozdíl od toho staršího telefonu má tlačítka dotyková. Hovor se nedal ukončit jinak, než vypnutím celého telefonu. Dva dny pak ležel na poličce, než se vzpamatoval z pobytu v přírodě.

Odpovědět