27.5.2014 Mám psa Hulváta......

Moderátoři: Lika, radanova

EvaB.
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1512
Registrován: 21.01.2010 14:28:54 0

Re: 27.5.2014 Mám psa Hulváta......

Příspěvek od EvaB. »

Šarikovi, dej mu Nejvyšší Pes dobré pobytí za Duhou, to šibalství taky kouká z očí :-) Kacafírek jak vyšitý :-D

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9393
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 27.5.2014 Mám psa Hulváta......

Příspěvek od sharka.68 »

Bedulko: creme brulee je taková francouzská rozcapenost... něco jako pudink,posypaný cukrem, ze kterého na povrchu uděláš hořákem karamel

z Wikipedie:
Crème brûlée je dezert skládající se z custardu (žloutky, smetana, cukr) a karamelové krusty na povrchu. Ta je vytvořena rozžhavením cukru na povrchu a to buď pod kuchyňským salamanderem, propanbutanovým hořákem nebo flambováním alkoholem . Obvykle je servírován studený v různě tvarovaných ohnivzdorných miskách (Ramekin). Custard je ochucen vanilkou, ale může být ochucen i jinak, např.: čokoládou, likéry anebo různými druhy ovoce.

První zmínka je v Massialotově knize receptů z roku 1691. Francouzský název byl později převzat i do angličtiny.

V Katalánsku se nazývá crema catalana nebo crema de Sant Josep a podává se na sv. Josefa, 19. března. V tomto druhu Crème brûlée je custardový základ ochucen citrónem a skořicí.

Obrázek

Uživatelský avatar
LFSH
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1983
Registrován: 19.09.2007 8:33:18 0
Bydliště: Plzeň

Re: 27.5.2014 Mám psa Hulváta......

Příspěvek od LFSH »

To s tím řízkem (a jiným jídlem) znám. Všichni byli schopní zapřít jakékoliv krmení za posledního půl roku, VŠICHNI! To, že loudili na tom, kdo jim před chvílí osobně plnil misky, je nezajímalo. I když, tedy, u nás jsou většinou lidi dostatečně zocelení, takže si vyžebrají jen to, co by stejně dostali.
Konverzaci přes plot raději tlumočit nebudu, ale určitě si to dotyční nedávají doma za rámeček. Jen pro zajímavost: Anežka už takhle vynadala asi tak třem čtvrtinám místního mysliveckého spolku (aspoň nemám strach, že by jí zastřelili) a Rija jich nejmíň třetinu kousla.
LA

Hepca
žabí děvče/chlapec
žabí děvče/chlapec
Příspěvky: 93
Registrován: 20.11.2013 12:21:25 0

Re: 27.5.2014 Mám psa Hulváta......

Příspěvek od Hepca »

Náš Honásek se dokáže tvářit jako hlady týraný kocourek, co nedostal nejméně půl roku najíst.
Přitom žere 6 x denně a ještě dostává kocouří mléko.
V okamžiku když něco jíme je u nás a veje. To už není mňoukání to je vytí. Strašně rád vylizuje kelímky od jogurtu, nenechá mi ho ani dojíst.

V neděli sladce spí na polštáři v ložnici. Ale nějakým šestým smyslem pozná, že jdu slévat vývar na polévku. A najednou je v kuchyni a žebrá. Moc dobře ví, že větší podíl masa z polévky je jeho.

Hepina zase miluje žloutek z vajíčka. Za něj by dala duši.
A Hepča nemusí mňoukat a tím nám nadávat. Už jen z jejího věčně nučuřeného pohledu dobře víme, co si o nás myslí.

Míša z Plzně

EvaB.
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1512
Registrován: 21.01.2010 14:28:54 0

Re: 27.5.2014 Mám psa Hulváta......

Příspěvek od EvaB. »

A Hepča nemusí mňoukat a tím nám nadávat. Už jen z jejího věčně nučuřeného pohledu dobře víme, co si o nás myslí.

Míša z Plzně[/quote]
zlá kočička :-D :-D :-D

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 27.5.2014 Mám psa Hulváta......

Příspěvek od Beda »

dnes je to 8 let, co moje první Zuzanka odešla za Duhový most :sad2: ... miláčku můj, pořád mi moc chybíš :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart:

   

 

 
Obrázek

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 27.5.2014 Mám psa Hulváta......

Příspěvek od Rpuť »

Byla to krásná kočenka! :wave:

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9393
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 27.5.2014 Mám psa Hulváta......

Příspěvek od sharka.68 »

Navždy zůstávají v srdci .... :cat:
Obrázek

Uživatelský avatar
Matylda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2497
Registrován: 04.04.2008 14:36:18 0
Bydliště: Žabčice

Re: 27.5.2014 Mám psa Hulváta......

Příspěvek od Matylda »

Kačka dneska je na ústních maturitách, češtinu má už za sebou...
Tady je pár fotek modelu z těch, co použila do prezentace i portfolia: http://malcka.rajce.idnes.cz/2014_maturitni_model" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 27.5.2014 Mám psa Hulváta......

Příspěvek od Beda »

Matyldo, moc pěkné šaty :yes: :super: ... a nebezpečně sexy :wink2: - pokud seděli v porotě chlapi, tak to prostě MUSELI "pustit" dál :clap_hands: :clap_hands:
Obrázek

Uživatelský avatar
LFSH
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1983
Registrován: 19.09.2007 8:33:18 0
Bydliště: Plzeň

Re: 27.5.2014 Mám psa Hulváta......

Příspěvek od LFSH »

Punťo, promiň, ale snad to pochopíš.



Já jen dodám, že jsme se o tom dozvěděla na stránkách Horšovského Týna.
LA

Uživatelský avatar
Matylda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2497
Registrován: 04.04.2008 14:36:18 0
Bydliště: Žabčice

Re: 27.5.2014 Mám psa Hulváta......

Příspěvek od Matylda »

Bedo, byly tam i ženské včetně předsedkyně- a nejsou to šaty, jsou to vějířové kalhoty a živůtek. :)
Obrázek

Uživatelský avatar
Hana Williamson
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 526
Registrován: 15.07.2006 3:35:36 0
Bydliště: Jizni Karolina

Re: 27.5.2014 Mám psa Hulváta......

Příspěvek od Hana Williamson »

Halladine, tak se vam tady vytvari potencialne docela slusna klientela. :usmev: I ja bych za zubarem, co steka za humnama, sla sveta kraj. Akorat, ze ja to mam krapet z ruky.

Nas Jakey krasne vyje, kdyz kolem projede sanitka nebo hasici, coz u nas je pomerne casto. No a my vyjeme s nim z jakesi solidarity. A tak si jednou sedim v praci v hlubokem zamysleni nad necim, a kolem projeli hasici a co ja? Uuuuuuuuuuuah. Kolega zdesene nabehnul do me kancelre, co se jako deje. Co jsem na to mohla rict? Vyju. Nastesti je vasnivy pejskar, tak mne pochopil.

Vas Punta vypada jak bezva spravnej pejsek. A co se voleb tyce, my uz si taky obcas s manzelem rikame, ze v nekterych tech volbach by mohl kandidovat nas Jakey. Je peknej, moc by nicemu nepomohl, ale zas by noc moc nezkazil. Toz tak.

Uživatelský avatar
Hana Williamson
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 526
Registrován: 15.07.2006 3:35:36 0
Bydliště: Jizni Karolina

Re: 27.5.2014 Mám psa Hulváta......

Příspěvek od Hana Williamson »

Matylda píše: Tady je pár fotek modelu z těch, co použila do prezentace i portfolia: http://malcka.rajce.idnes.cz/2014_maturitni_model" onclick="window.open(this.href);return false;
Matyldo, neuveritelne krasne, elegantni, retro. Ta tvoje holka to sichr dotahne hodne daleko. :slunce: Jen at si very a jde za svym snem.

Uživatelský avatar
Hana Williamson
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 526
Registrován: 15.07.2006 3:35:36 0
Bydliště: Jizni Karolina

Re: 27.5.2014 Mám psa Hulváta......

Příspěvek od Hana Williamson »

Jen at si VERY. Jezismarja, to byl fakt preklep nad ranem. Sorry.

Odpovědět