12. 5. 2014 O psech, najmě hlídacích

Moderátoři: Lika, radanova

Uživatelský avatar
Karolína
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3001
Registrován: 30.05.2007 6:56:58 0
Bydliště: HORNÍ MARŠOV

Re: 12. 5. 2014 O psech, najmě hlídacích

Příspěvek od Karolína »

Jsem na dispečinku už známá tím, že ráda vozím zákazníky se psy, ostatní řidiči je odmítají, že nebudou uklízet chlupy a že jim psi smrdí........
Většinou jsou pak zákazníci vděční a šťatní, že se najde někdo, komu pes nevadí a ještě si s ním pokecá.
Naposledy s výmarskou ohařkou. Nastoupila jako dáma, očuchala si mě nedůvěřivě, protože přeci jen ty kočky jsou všude cítit, pak mi olízala ruku na šaltpáce až po loket, pak si vyskočila páníkovi na klín předními a snažila se mi umýt mejkap obličejový, co jsem měla naaranžovaný na xichtě, abych tak nějak vypadala. Páník jí umravňoval, ale mladá dáma na to měla neustále jiný názor. Byla kouzelná, nádherně vybarvená, prostě k umazlení.
Další zákazník s pitbulem. Byl to pejsek k sežrání - odrostlé štěně, mazel nad mazly. Ještě venku u auta sebou práskl na záda a vyšpulil pupík a drbéééééj!
Poslední byl kříženec vlčáka a ridgebacka. Velmi zajímavý pes. Vypadal jako vlčák, ale hlavu měl jako ridgeback. A žádný zpětný pruh srsti. Ten měl pocit, že jsem tam jen kvůli němu a že mi to musí náležitě dokázat. Tak dokazoval. Občas jsem měla pocit, že řídí ten pes. Krásné zvíře a moc milá panička.
A naposledy jsem vezla pána s čímsi, co nebyl pes, ale jakýsi pokus o psa. Toy čivava. Váha 1,65 kg - Bělinka má přes 3 kg! Prostě pidipes a málem jsem přišla o koleno. Tak nasr.ného živočenicha jsem už dlouho neviděla. Už když páník nastoupil, čivavák se rozčílil a vrhnul se mi na nohy. Byl umravněn, ale jen na chvíli. Pokusil se mi uhryznout šaltpáku. To mu taky neprošlo, tak chvíli záludně zklidnil a pak se mi pokusil ukousnout kus hlavy - začal by uchem. Byl nezvladatelný, nepříjemný a měla jsem pocit, že páníček je pes a pes je páníček. Taky jsem mu to řekla, ovšem nadšení se nekonalo a prý jsem nedůtklivá a velmi labilní osoba, co nemá ráda pejsky.

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9393
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 12. 5. 2014 O psech, najmě hlídacích

Příspěvek od sharka.68 »

Poslala bych ho i s tou napodobeninou víš kam...když nezvládá takovýho čoklíka :krik:

Ti před tím byli socializovaní a vychovaní.... :love:
Obrázek

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 12. 5. 2014 O psech, najmě hlídacích

Příspěvek od Rpuť »

Dnes má na Zvířetníku článek Louk a jelikož hrubým způsobem zpochybňuje Beníkovy hlídací schopnosti, nezbývá mi, než reagovat. :wink: (Na NP mám "nadosmrti zavříno a tato rubrika se hodí)
Beník je totiž částečný hovawart a tak se mne to osobně dotýká!

Kdo dal Beníkovi na ven gauč na válení? HA!
A pokud si panička stěžuje, že se psisko nepohne, když dva metry od něj odemyká branku - proč by to pes dělal a "hlídal", když moooc dobře ví, že nikdo jinej nemá klíče!

To takhle jednou Hero sladce a hluboce odfukoval na pelechu. Uložila jsem cosi do vedlejšího pokoje a zhasla. A jelikož další vypínač byl až na chodbě, šoupala jsem po tmě nohama, abych o nic nezakopla. Hero okamžitě zjistil, "že takhle panička nechodí" a ve zlomku vteřiny se řvoucí bestie řítila tmou.

Občas si přes naší zahradu zkracovali cestu ožralí blbečkové a přišlo jim velmi zábavné mi v noci okopávat dveře. A já blahořečila bohu, že ty dveře jsou pevné ani ne tak proto, že bych se bála o sebe, jako mi, při pohledu na rozběsněného Hera bylo naprosto jasné, co by následovalo. Z blbečků by nejspíš nic nezbylo.

Když Blesánek dospíval, lomívala jsem rukama. Pes jak stodola, čůrá to jak holčička a truhlík, co by se nejspíš nechal sežrat. Při pohledu, jak mává v luftě 15kg borderkolií, mně dehonestující myšlenky přešly.
A každému lumpovi dobře radím - hovíkovi se vyhni a modli se, ať ho nenas...š! Dopadlo by to sakra špatně!

Louk to zřejmě bylo málo a tak si k tomu pořídila piraňu. Krásnou! Dobře jí tak! :wink:
Protože až vyroste, tak ta dvojka bude stát za to! :D

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 12. 5. 2014 O psech, najmě hlídacích

Příspěvek od Beda »

Rputi, z tohohle tady mohl bejt klidně samostatnej článeček :tytyty: :pozor: :usmev:

Hera jsem neznala, ale Blesánek byl zlatíčko... a krásnej pes... a miloval kočky - teda aspoň ty svoje :yes: :cat_ball: :vrti: :cat_milk: :bila2: :in_love:
Obrázek

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 12. 5. 2014 O psech, najmě hlídacích

Příspěvek od Rpuť »

Bedásku, já už jsem tady ty věci psala v jiných komentářích. Dělat z toho článek ... no nevím.
A tohle je jen reakce na LOuk.

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 12. 5. 2014 O psech, najmě hlídacích

Příspěvek od Beda »

škoda že není nějaká fotka :sad2: :prosim: :prosim:


EDIT
pokud souhlasí popisek, je Blesíno zde (tu druhou fotku, kde je i s paničkou, jsem si dát netroufla - zatím :lolly: )

Obrázek

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 12. 5. 2014 O psech, najmě hlídacích

Příspěvek od Rpuť »

Bedo, tady by byly včetně Evelína, ale dostat to z nich sem mi nějak nejde.
http://neviditelnypes.lidovky.cz/kocky- ... retnik_dru" onclick="window.open(this.href);return false;
http://naszviretnik.net/2011/03/07/psi- ... e-christo/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 12. 5. 2014 O psech, najmě hlídacích

Příspěvek od Rpuť »

A Hero vypadal nějak takhle.
https://www.google.cz/search?q=hovawart ... B625%3B394" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 12. 5. 2014 O psech, najmě hlídacích

Příspěvek od Beda »

jééééééééééééééé, Blesánek s košiškou :heart: :heart: :heart: ... teda kosourkem :in_love:

Obrázek

a ještě sám

Obrázek

když jsem byla u vás pro Zuzanku Plaváčka Málinku, tak nemám jedinou fotku - zato mám video i s Cyranem, a taky (pokud mě paměť neklame) s Blesánkem na pohovce opečovávajícím několik různých koťat (z řad Plaváčků i poopíšovců) a vedle něj důstojná černá zasloužilá matka, co se mocí mermo nechtěla nechat vykastrovat, jak ona se to - Líza?????
Obrázek

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 12. 5. 2014 O psech, najmě hlídacích

Příspěvek od Rpuť »

Na té první fotce je Blesan a Evelínkem, oni se měli moc rádi.
A myslím, že Evelín byl na nějakého velkého psa zvyklý, protože, když Blesana poprvé uviděl, začala ty malá černá pidiblecha mávat pacičkama a mocí mermo k němu chtěl. A vždycky se s ním z vlastní iniciativy strašně moc mazlíkoval :)

Jo, Poopíšova máma byla Lízinka.

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 12. 5. 2014 O psech, najmě hlídacích

Příspěvek od Rpuť »

A ještě bych dodala - a teď si představte, že se těch 55kg vážně naštve! A ani nemusí moc štěkat... :D

Pavča
žabí slečna/mládenec
žabí slečna/mládenec
Příspěvky: 114
Registrován: 02.10.2013 10:37:01 0

Re: 12. 5. 2014 O psech, najmě hlídacích

Příspěvek od Pavča »

Rpuťi, děkuji za naprosto dokonalý popis hovawartí povahy a stylu hlídání a podepisuji každé slovo. Tohle by se mělo dávat číst zájemcům o štěně :D
Oni, medvídci, trochu klamou tělem, že jo?

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 12. 5. 2014 O psech, najmě hlídacích

Příspěvek od Rpuť »

Pavčo, tohle já na nich miluju, že si člověk může být naprosto jistý, že mu nikoho nepokoušou, ale když dojde na věc, tak zasáhnout umí a nijak se s tím nesejřej. :D

Uživatelský avatar
IvaP
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3199
Registrován: 23.11.2010 13:49:48 0
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: 12. 5. 2014 O psech, najmě hlídacích

Příspěvek od IvaP »

Rpuť píše:Pavčo, tohle já na nich miluju, že si člověk může být naprosto jistý, že mu nikoho nepokoušou, ale když dojde na věc, tak zasáhnout umí a nijak se s tím nesejřej. :D
Rputi, to bych nikdy o psech neprohlásila (ani o howících ani o choďácích), že jsem si jistá, že nikoho nepokoušou. Vždy se najde výjimka, která potvrzuje pravidlo.

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 12. 5. 2014 O psech, najmě hlídacích

Příspěvek od Rpuť »

A tohle do smrti nezapomenu! Šli jsme s Herem po ulici, když v tom s drogerie vyšla taková ta slepičí paní, co se bojí velkých psů jen je vidí. Při spatření Hera zaječela, nadskočila metrdvacet, rozsypala prášky, flaštičky,krabičky,pomeranče a sbírala to a kvokala v naprosto slepičí panice a zas jí to padalo .... A Hero rozvážně usedl 2 metry od ní, naklonil hlavu a královsky se bavil... :haha: :haha: :haha:

Odpovědět