9. 5. 2014 - Jak je to se slušností?

Moderátoři: Lika, radanova

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 9. 5. 2014 - Jak je to se slušností?

Příspěvek od Rpuť »

tosca píše:je tam víc aspektů
Nepochybně aspektů hromada.
Jením z nich je, že věštšina lidí tu pomoc "neumí" a zasáhnout se bojí, neb zásahem přejímají odpovědnost, čehož se bojí jak čert kříže.

Nevšimla jsem si, jestli ta policistka tam už byla, když se herec "skládal". On se opravdu neskládal moc věrohodně, takže dojem svědků mohl být, buď je opilý nebo feťák a od toho jde každý raděj dál.
Ještě jsem se na ulici nesložila, ale už se mi párkrát stalo, že "mi zrovna nebylo" a zatím se vždycky přišel někdo zeptat. Pravda je, že v Praze, či podobně lidnatém místě, jsem to, díky bohu, jetště "nezkoušela".

O tom, jak dokáže kolem nás být "liduprázdno", když máme vážné trable může asi vyprávět každý z nás.
V případku menších trablů, jsme zavaleni dobrými radami, u větších trablů, kdy mohl být vyžadován zásah, má jeden zhusta pocit, že zasáhla morová epidemie. :D

Uživatelský avatar
Hanča
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 459
Registrován: 12.11.2006 15:42:09 0
Bydliště: Česká Lípa

Re: 9. 5. 2014 - Jak je to se slušností?

Příspěvek od Hanča »

Tak já to, s dovolením, zaplevelím ještě tady, aby :krik: důležitá informace :krik: nezapadla.
Pozor, pozor, sdělení pro účastníky Setkání, kteří nebudou ve Věšíně nocovat!
Pokud plánujete přijet jen v sobotu a tudíž jste neposílali přihlášku a jestliže s sebou berete dítka, oznamte to, prosím, karakal! Včetně věku dětiček. V sobotu bude na programu dětská soutěž a všechny děto obdrží za účast drobnou pozornost. Bylo by škoda, kdyby nám odměny chyběly. Děkuji. :ahoj:

Uživatelský avatar
radanova
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2309
Registrován: 02.03.2006 13:53:10 0

Re: 9. 5. 2014 - Jak je to se slušností?

Příspěvek od radanova »

Když už plevelím už všech aktivních temat, tak si nenechám ujít ani tohle tema. Kdybyste lidi věděli kolik já zvedala opilců! Většinou marně. I když jsem přešla s přesvědčením, že je to tentokrát natuty zkolení chlastem, stejně jsem se vracela a zjišťovala.
Z tohohle ranku jsou i ty moje odchyty psů bez páníka. Jednou jsem v Karlíně na pár hodin "čorla" lidem jezevčíka. Z mýho pohledu pobíhal nervozně u zastávky tramvaje, z paniččina čekal jako každý den (už pár let) před obchodem než nakoupí. Měla tam dva a ten druhý byl asi s ní v obchodě, nebo co. Já na ztracence koukala 10min, pak tak 15 s ním chodila po krámech a hledala čí je. Jak jsme se minuly nevím. Zimprovizovala jsem leták, vyvěsila, psa vzala do auta a odpoledne vezla zpět. Měli mě trochu za únosce.

Už mě to tak nebere. Tady na horách moc opilce na ulici vidět není a psisek na volno je tolik že bych se musela zbláznit :lol: .
„Mají-li duši, čímž míním, že jsou schopna cítit lásku, věrnost a vděčnost, pak jsou zvířata lepší, než spousta lidí.“ James Herriot alias Alf Wight

Uživatelský avatar
IvaP
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3199
Registrován: 23.11.2010 13:49:48 0
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: 9. 5. 2014 - Jak je to se slušností?

Příspěvek od IvaP »

Mám příhodu starou skoro dvacet let. Honzík, tenkrát tříletý, se chtěl podívat na sochu v kašně, rozeběhl se a zakopl o tyč, která byla provlečena oky v nějakých padacích dveřích. Upadl a hlavou třískl o hranu té kašny. Nad obočím tržná rána cca 4 cm, řev, krev mu tekla tak strašně, že mu protekla i skrz slzné kanálky do nosu a tama ven. Kluka jsem popadla do náruče, nebyl už žádné tintítko a utíkala jsem s ním na polikliniku, na chirurgii, asi tak 500 - 700 m. Měla jsem na sobě světlounce modrý kabát, takže bylo vidět, že jsem od krve, NIKDO se nezeptal, jestli potřebuji pomoc, a to jsem byla v centru města, běžeka jsem okolo Prioru, přes náměstí...Nevypadám jak bezďák, byla jsem v tu dobu mladá,celkem pohledná, v náručí zraněné dítě a nenašel se nikdo slušný....

Odpovědět