8.5. - čistota štěníků i dalších zviřoňů v domácnostech

Moderátoři: Lika, radanova

Uživatelský avatar
Matylda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2497
Registrován: 04.04.2008 14:36:18 0
Bydliště: Žabčice

Re: 8.5. - čistota štěníků i dalších zviřoňů v domácnostech

Příspěvek od Matylda »

S Borůvkou to teda chvíli trvalo, ale obvykle byla doma jen loužička. Po učící době jsme měli v předsíni dokonale vydrhnutej koberec, jak se drhl po částech :)
No a v domku jsem zavrhla koberce kdekoli, protože už jsem jich měla plný zuby. Světluch byla mrňavej štěník a letní, tudíž když chtěla čurat a schody ještě nezvládala, vyčurala se na terase- a tam se to spláchlo. Doma byla hodně čistotná, dokud nedošlo na hárání. Pak dokázala vyrobit velelouži uprostřed obýváku, abych si toho všimla a uměla si perfektně vybrat chvíli, abych ji u toho nepřistihla (ale měla mokrou prdelku, takže viník byl lehko odhalitelný). Po kastraci těchto demonstrací nechala, hormony přestaly blbnout.
Nikdy jsem nebyla zastáncem různých podložek, radši jsme popadla štěně i v noci a mazala s ním ven- což u Borůvky v prosinci a v lednu nebylo příjemné, ale zase štěně postavené do sněhu čůrá hned a neprudí :)
Obrázek

Uživatelský avatar
JoVo
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2713
Registrován: 20.08.2006 10:52:48 0
Bydliště: Plzeň

Re: 8.5. - čistota štěníků i dalších zviřoňů v domácnostech

Příspěvek od JoVo »

:krik: POZOR, POZOR, HLÁSÁNÍ. :krik:
:flowers: Dnes má narozeniny Bubu, přejeme všechno nej, nej a posíláme kytičku. :flowers:
JoVo

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 8.5. - čistota štěníků i dalších zviřoňů v domácnostech

Příspěvek od Beda »

Matylda píše:Pak dokázala vyrobit velelouži uprostřed obýváku, abych si toho všimla a uměla si perfektně vybrat chvíli, abych ji u toho nepřistihla
že by to byl rozdíl mezi kočičákem a pejskem?? když čůrá demonstrativně nebo protestně mimo záchod kočka, tak si dá hooodně záležet, abys ji přitom naopak dobře VIDĚLA :yes: , ba většinou ti při tom hledí přímo do očí!!! :krik: :bzik: :hammer:
Obrázek

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 8.5. - čistota štěníků i dalších zviřoňů v domácnostech

Příspěvek od Beda »

... vlastně ať ho nenesu - to nerad...
... všichni se mu smějou a to on nerad...


chudák Najtík, nejenže se po něm chce, aby chodil čůrat ven do deště, ale ještě mu pořád dělají naschvály - STYĎTE SE :krik: :krik: :krik: :mrgreen: ... mimochodem, velmi nerady mají nošení a zvedání malá koťátka, protože jak ztratí "pevnou půdu pod nohama", ocitnou se volně v prostoru, ve vzduchu, takže se bojí - dobré je aspoň pevně jim podepřít, ale tlapičky, aby jakože "stály"... což u dogana je asi těžko uskutečnitelné


hm, záchůdek... u Nynyšky jsem to popisovala hned v prvním článku o tom, jak přijela domů... já byla znalostmi nepolíbená a ona byla venkovní vesnické kotě... i ptala jsem se předem různě lidí zkušených, kterak naučiti kočičku na záchůdek, a dostalo se mi rady, že kočka instinktivně jde tam, kde může hrabat, a že jí to mám ukázat... takže jsem prťavé koťátko odnesla na záchůdek, postavila do písku a zahrabala před ním rukou... podívala se na mě jako na debila a mazala ze záchůdku pryč... odlovila jsem ji, znovu postavila do písku a znovu před ní zahrabala - zadumaně se na mě podívala, zahrabala a vyčůrala se :heart: :kiss: ... od té doby byla vzorně čistotná, jen jednou se vyčůrala v autě při dlouhé jízdě, když už to nemohla vydržet, a to zalezla úúúúúplně hluboko daleko pod palubku... no a pak jednou když jsme jí nevědomky omylem zatarasily cestu na záchůdek, tak se mi vyčůrala v noci na peřinu a pak na ní seděla úplně na růžku a tvářila se strašně pokořeně :cry: :oops: ... a pak v poslední době dělá někdy to, co je tady už popsáno - stojí v záchůdku, ale prdka jí kouká, takže čůrá mimo :bzik: :pche:

Zuzanka k nám přijela vzorně čistotná, vychovaná od Rputinky, tam jsme to vůbec neřešily... a používat kočičí dvířka se naučila od Nynyšky během jediného dne :heart: :kiss: (Nýnu jsme to učily asi týden a byla to příšerná sranda)

ale asi nejvíc mě dostaly Mikulenky, kterým bylo ani ne dva měsíce a byly do té doby venku - po příchodu šly do "karanténní klece"

a tam dostaly kromě misek taky záchůdek a deku a osušky, kdyby čůraly mimo... no a představte si to, byly naprosto čistotné doslova od první vteřiny!!! :krik: :love: :kiss: :heart:

dál už o nich musí napsat Jitča :in_love:
Obrázek

Uživatelský avatar
Lika
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1638
Registrován: 09.01.2011 12:05:48 0

Re: 8.5. - čistota štěníků i dalších zviřoňů v domácnostech

Příspěvek od Lika »

DOVOLUJI SI OT: podívejte se prosím sem kvůli rozvrhu viewtopic.php?f=50&t=2602&p=51759#p51759

Jsou tu samé zajímavé věci a fotky, nechám si na zachvíli.
Hezký den! :slunce:
Lika
zviretnik.lika@gmail.com mobil 705 237 678

JanaNor

Re: 8.5. - čistota štěníků i dalších zviřoňů v domácnostech

Příspěvek od JanaNor »

FALLOWA píše:panička venku - chce,abych se vyčůral,
Není to spíše takhle?
Aha, jdeme čůrat! Panička už je venku, tak ať se tam vyčůrá, já to zvládnu tady :dog_happy:

Uživatelský avatar
Lika
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1638
Registrován: 09.01.2011 12:05:48 0

Re: 8.5. - čistota štěníků i dalších zviřoňů v domácnostech

Příspěvek od Lika »

Lika píše:DOVOLUJI SI OT: podívejte se prosím sem kvůli rozvrhu viewtopic.php?f=50&t=2602&p=51759#p51759
A novou tabulku na Rozvrh najdete zde: viewtopic.php?f=50&t=2598
Lika
zviretnik.lika@gmail.com mobil 705 237 678

Uživatelský avatar
Lika
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1638
Registrován: 09.01.2011 12:05:48 0

Re: 8.5. - čistota štěníků i dalších zviřoňů v domácnostech

Příspěvek od Lika »

JoVo píše::krik: POZOR, POZOR, HLÁSÁNÍ. :krik:
:flowers: Dnes má narozeniny Bubu, přejeme všechno nej, nej a posíláme kytičku. :flowers:
Budu, všechno nejlepší!
Lika
zviretnik.lika@gmail.com mobil 705 237 678

Uživatelský avatar
Karolína
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3001
Registrován: 30.05.2007 6:56:58 0
Bydliště: HORNÍ MARŠOV

Re: 8.5. - čistota štěníků i dalších zviřoňů v domácnostech

Příspěvek od Karolína »

Milá Bubu, krásné narozeniny přejeme z chlupaté domácnosti :flowers:

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 8.5. - čistota štěníků i dalších zviřoňů v domácnostech

Příspěvek od Beda »

Bubu, i od nás všecičko nej nej :heart: :heart: :heart: :flowers:
Obrázek

Uživatelský avatar
LFSH
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1983
Registrován: 19.09.2007 8:33:18 0
Bydliště: Plzeň

Re: 8.5. - čistota štěníků i dalších zviřoňů v domácnostech

Příspěvek od LFSH »

U nás bylo nějaké to období učení. Akorát Sisinka, Felix a Anežka ze začátku čůrali na jim přidělný pelíšek a to ze zásady. Později je to přestalo bavit. Jen nesouhlasím s Matyldou, že štěně postavené do sněhu čůrá hned. Filip si vždycky dával na čas a já zatím venku v noční košili mrzla.

Chudák Nigoušek :love: , je vyháněn i do počasí, kam by psa nevyhnal. A myslím, že jeho temperament se ještě naplno neprojevil, že je zatím ještě trochu nesmělý.
LA

Uživatelský avatar
Jitča
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1249
Registrován: 14.03.2010 20:37:02 0
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

Re: 8.5. - čistota štěníků i dalších zviřoňů v domácnostech

Příspěvek od Jitča »

Bubu, všechno nejlepší! :flowers: :cake: :glass: a pěknou oslavu :D !

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 8.5. - čistota štěníků i dalších zviřoňů v domácnostech

Příspěvek od Beda »

ad Najtík

s Fáňou mu to moc sluší :clap_hands: :love: a je chlapec opravdu veliký a má krááááásně lesklý kožíšek :heart: :heart: :kiss: :in_love: (nenatřeli jste ho sádlem jako velikonoční vajíčko???)
Obrázek

JanaBa
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 358
Registrován: 21.05.2008 8:26:32 0

Re: 8.5. - čistota štěníků i dalších zviřoňů v domácnostech

Příspěvek od JanaBa »

Nepamatuji se, že by se Scottem byly problémy s čůráním. Nebo to vědomí překryly noční průjmy, na které si teda sakra pamatuji! Tohle nadělení si lstivě nechával na noc a rozhodně nebyl skoupý. Scott byl štěně zimní. To obnášelo doskákat nejdřív jednou nohou do koupelny, opláchnout předchozí exemplář do kterého jsem bosou nohou ve tmě ťápla, rychle kalhoty, rychle, kde mám ňákej svetr, letět dolů se schodů, boty naboso, vhodit štěně do půlmetrového sněhu a pak stát, drkotat zubama a dělej, ježišmarjá dělej, dyť tu zmrznem! Štěně šťastně krtkuje v hlubokém sněhu, k ničemu se nemá, tak do sněhu, odlovit štěně, zpátky do ložnice, aby prochladlé bříško mělo za hodinku další potřebu. Pak už jsem to řešila koupelnou, kde se výkon dal spláchnout sprchou a štěně bylo se skřípajícími zuby velebeno, že počkalo aspoň do tý koupelny. To se opakovalo několikrát za noc a zvlášť trpké bylo, když se z vedlejší ložnice se ozývalo hlasité chrápání. A...proč mi neřekneš, dyť já bych taky... Haha, než by taky, tak by byl poznamenán celý dům. BTW, to jsem zažila s Rossem, kdy jsme nedoběhli a jak tak letěl ze schodů, dělalo to plesk plesk plesk celou cestu. Schody máme průhledné, tak si přišla na své velká část domu.
Pardon, sem se nějak rozpovídala. Problém se Scottem trval asi tak týden, pak se to stabilizovalo. Ale byla to fuška!

Xerxová
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2924
Registrován: 15.02.2007 18:23:16 0
Bydliště: Liberec

Re: 8.5. - čistota štěníků i dalších zviřoňů v domácnostech

Příspěvek od Xerxová »

lesklý kožušek má. Je to známka dobré péče o štěníka. Jak je vidět, u chovatele opravdu nestrádal a nic podstatného mu nechybělo. Doufám, že to taky zvládneme...

Odpovědět