24.5.2014 / 2 Co s kočkou?

Moderátoři: Lika, radanova

Uživatelský avatar
Apina
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 964
Registrován: 13.02.2008 21:59:39 0

Re: 24.5.2014 / 2 Co s kočkou?

Příspěvek od Apina »

Karolína píše:Šárko, to mi povídej!
Nedávno jsem ze silnice sbírala překrásnou tříbarevnou dlouhosrstou kočičku, už nebylo pomoci, aspoň jsem jí uložila do trávy vedle a hodinu jsem bulela v autě, pak jsem zrudlé oči a poškozený mejkap omlouvala jarní alergií a "zapíchla" to po další zakázce, protože jsem nebyla schopná dál řídit.
Bohužel kočiček podle silnic jsem viděla spousty, je to strašně smutná daň za jejich svobodu. Jenže některým to prostě nevymluvíš. Naše kočičky ale takto žily svobodně vždy na chalupě celé své životy a dožily se 13 a 15 let. Fakt je, že nejsme na hlavním tahu, to by ven nemohly. Navíc i tam jeden mladý kocourek asi před rokem zahynul, vyběhl si o kousek dál na křižovatku. :cry: Když naše kočičky byly v domečku, nedalo se jim vymluvit, že by neměly chodit ven. V Praze kupodivu akceptovaly, že tam se ven nechodí, ale v domečku ani náhodou, zbořily by dům. Je to má můra, aby se Amálka nepustila ze zahrady za plot, většinou je v Praze, ale v domečku ji také pouštím, přitom u ní se bojím o to více, že je vesnicí absolutně netknutá a venku se pohybovat prostě neumí. Holt máma kočka ji to nemohla naučit. Přece jsen je rozdíl, zda kotě vyrostlo u zkušené kočky, která znala život venku, nebo ne. Jediná klika je, že se Amálka bojí tak, že se téměř nehne od domu. Dokonce teď byla tři dny na chalupě jen s mámou a vyloženě zůstávala jen u vchodových dveří a snad jednou se šla podívat po zahradě. Když tam jsem já, je mnohem odvážnější, ví, že jí kryju záda.

Jo a vloni jsem na služebce viděla v poli černého kocoura. Ohromně si to tam užíval, pátral si po nějakých myších a bylo mu fajn. Tak doufám, že je pořád v pohodě.
Apina

Uživatelský avatar
Hana Williamson
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 526
Registrován: 15.07.2006 3:35:36 0
Bydliště: Jizni Karolina

Re: 24.5.2014 / 2 Co s kočkou?

Příspěvek od Hana Williamson »

Muj soucasny kocici stav jsou dva kocouri. Jeden, Pepa Navratil, je vicemene venkovni, a umi s tim venkem zachazet. Perfektne vycviceny jeho maminou pani Holsteinovou, ktera vetsinu zivota byla opravdu divoka kocka a ze to prezila, svedci o jeji chytrosti. A ta ta kotata skutecne vyskolila. Jdes ku silnici? Chytnes facku. Ona se o ne strasne dobre starala. ale kdyz byla potreba, tak se s nema nemazlilla. Takze o Pepu se nebojim, i kdyz pres den sedava pod kerem a pozoruje auta na silnici. Obcas mi lidi, co projedou kolem domecku, rikaji, proboha proc mas toho kocoura venku????? Na to je jedina odpoved - ja mu verim. Jak mu jdou leta, tak chodi na vecer dom a spi mi u nohou v posteli. Ale rano uz zase otravuje, ze absolutne musi ven.

Druhy je Kuliferda Veliky, ktery z rady duvodu je kockour domaci. To ale neznamena, ze obcas neunikne. Jako tudle nedavno v noci. Lilo, nad Hopkins hromy a blesky, ale slo to ze strany tak, ze ten lijak nesel k oknu v loznici. Tak jsem ocarovaneho Kuliferdu nechala sedet u zasitovaneho okna. No, a Kuliferdovi se podarilo jeho znacnou vahou vytlacit tu okenni sit a vypadnout ven. Nastalo dusno v domku. Chete, jdeme hledat Kulicha. Chet: nikam nejdu, tak blbej zas neni, ze netrefi domu. No, trefil, nechali jsme otevrene dvere z kuchyne a velmi zmokly Kulisek se dostavil a urazil se, zejmena kdyz byl potupne osusen rucnikem. Kuliferda je potrhdilo a nedostalo se mu vychovy jako Pepovi. On tak nejak pricestoval na nasi terasu jako kotatko s prihlaskou na umisteni (prihlaska = vzorne sedel a smutne koukal).

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9393
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 24.5.2014 / 2 Co s kočkou?

Příspěvek od sharka.68 »

Karolína píše:Jo a stím Mourynem - nesouhlasím s Tebou. On by si zvykl. Jako si zvykl Ríša, který běhal svobodně po Krkonoších a najednou skončil na 32 m2.
Ale je to tak lepší, jak jsi to pořešila. Jsi hodná, že ses postarala o jeho léčení i kastraci. :in_love:
hele segra nezvyknul, žral jen v noci, koukal do zdi,nekomunikoval..utrápil by se..bál se i když jsme rozsvítila , když slyšel televizi,klepal se jak ratlik...
Obrázek

Uživatelský avatar
Karolína
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3001
Registrován: 30.05.2007 6:56:58 0
Bydliště: HORNÍ MARŠOV

Re: 24.5.2014 / 2 Co s kočkou?

Příspěvek od Karolína »

Tak to Ríšánek chtěl vždycky "domůůůůů", prosil za oknem, hlavně v zimě pacičkama klepal na okno, bylo to smutné, že ho nepustili.

Včera jsem jela 3x kolem podezřelé "hromádky" na silnici a vždycky jsem se modlila "AŤ JE TO HADR, AŤ JE TO HADR.....". Vždycky byl, takže včera žádný smutný zážitek. Já sama jsem objela asi 10 ježků, minula tak 4 vyděšené zajíce a pár kočulí. Ale mrtvolka žádná, naštěstí.

Uživatelský avatar
Matylda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2497
Registrován: 04.04.2008 14:36:18 0
Bydliště: Žabčice

Re: 24.5.2014 / 2 Co s kočkou?

Příspěvek od Matylda »

Hele, ale ty zvířata jsou občas fakt praštěný. Tuhle jsme jela alejí, kde jsem se před měsícem málem srazila se srnkou. Ale teď už bylo světlo a viděla jsem, jak na silnici stojí bažantí slépka. Doufala jsem, že odejde, leč divá zvěř zůstala stát a čuměla na mě. Dojela jsme k ní a zírala na ni, slípka mi pohled zarputile oplatila. Zatroubila jsem a slípka čuměla dál, odloudala se až za chvilku k jiné slípce, co stála na krajnici a vypadala jak Kelišová. A určitě mě pomluvily!
Obrázek

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9393
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 24.5.2014 / 2 Co s kočkou?

Příspěvek od sharka.68 »

:haha: :haha: :haha:

Zatroubila jsem a slípka čuměla dál, odloudala se až za chvilku k jiné slípce, co stála na krajnici a vypadala jak Kelišová. A určitě mě pomluvily!


:haha: :haha: :haha:
Naposledy upravil(a) sharka.68 dne 26.05.2014 10:36:00 0, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 24.5.2014 / 2 Co s kočkou?

Příspěvek od Beda »

Hana Williamson píše:kotatko s prihlaskou na umisteni (prihlaska = vzorne sedel a smutne koukal).
to je kvášnýýýýýýýýýýýýýý :in_love: :in_love: :in_love: :super: :super:


Karolíno, to si dobře pamatuju, jak moc chtěl Jarouš domůůůůů :heart: :heart: :heart:
Obrázek

Jana Bu.
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1016
Registrován: 14.08.2008 20:09:00 0
Bydliště: Praha

Re: 24.5.2014 / 2 Co s kočkou?

Příspěvek od Jana Bu. »

Ale Sharka má pravdu - některé kočky si prostě nezvyknou a když už jsou přinuceny být zavřené doma, tak je to pro ně očistec....... Já takhle vzpomínám na černou kočičku (proboha, teď mi vypadlo jméno!), která prostě ROK bydlela u mě ve skříni nebo pod postelí. Za ten rok jsem jí mimo viděla cca třikrát, i na záchod se plížila v noci. A s velkou vděčností vzpomínám na Alenu s Maxem, která si ji vzala k sobě na venkovní domek. Zachránila ji. A kočička stejně nakonec bydlela v dřevníku u pole.

Uživatelský avatar
Vave
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 5726
Registrován: 11.10.2005 8:14:30 0
Bydliště: Netřebice u Nymburka

Re: 24.5.2014 / 2 Co s kočkou?

Příspěvek od Vave »

Ta kočička se myslím jmenovala Miluška. :heart:
Obrázek ObrázekObrázek

Jana Bu.
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1016
Registrován: 14.08.2008 20:09:00 0
Bydliště: Praha

Re: 24.5.2014 / 2 Co s kočkou?

Příspěvek od Jana Bu. »

ANO :heart: díky, já si mořím hlavu, přitom ji vidím v duchu před sebou :in_love:

Uživatelský avatar
Inka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2445
Registrován: 30.11.2009 11:47:57 0
Bydliště: Plaňany

Re: 24.5.2014 / 2 Co s kočkou?

Příspěvek od Inka »

No, ono to asi taky záleží na tom, jestli kotě je z domácího chovu nebo jako kluci odroste venku. Já nejsem proti chovu kočiček doma, ale pokud je možnost a není u baráku velký provoz, proč by museli být doma bez možnosti si zařádit venku
Obrázek

JanaBa
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 358
Registrován: 21.05.2008 8:26:32 0

Re: 24.5.2014 / 2 Co s kočkou?

Příspěvek od JanaBa »

Náš kočkour přidělenc je domácko-venkovní (i ti předchozí přidělenci byli). Zvláště v tomto čase courá tam a zpátky stále a pořád. Projde domem, zkontroluje stav a uspokojen zase zmizí. Ale... má příkaz být do půlnoci doma a i když jsme mu nekoupili hodinky, kupodivu ten čas plus minus čtvrthodinka dodržuje. Fakt nevím jak a proč, ale kolem půlnoci stepuje před zavřenými dveřmi a dožaduje se odestlání páníčkovy postele.

Uživatelský avatar
Štětinka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1387
Registrován: 06.08.2006 9:20:51 0
Bydliště: Praha

Re: 24.5.2014 / 2 Co s kočkou?

Příspěvek od Štětinka »

MaRi, já to už párkrát řešila, ať už s mojím, nebo cizím zvířectvem (kočky i psi, slepice...). Jsem sebevrah,ale pokud mám tu vteřinku na zvážení, že to auto ubrzdí,vrhám se na silnici s mohutným máváním.
Omlouvám to tím, že
A/ jsem vyšší a víc vidět
B/řidič bude mít vetší snahu zabrzdit kvůli člověku, než zvířeti
C/Pro lidi je vyspělejšía dostupnější zdravotní péče

To asi není rada pro tebe, ale chápu tě...
Obrázek

Odpovědět