12. 5. 2014 O psech, najmě hlídacích

Moderátoři: Lika, radanova

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 12. 5. 2014 O psech, najmě hlídacích

Příspěvek od Rpuť »

Ivap - zkazit se dá každý pes, i ten hovík, ale tohle je prostě základ hovičí povahy.
Když už mi to nedejchalo, tak jsem vždycky splašila nějakého mlaďocha, který s ním šel na delší procházku.
A jeden z těch kluků asi Blesanovi ubližoval. Ani tehdy Blesan kluka nesežral, ale na procházku s ním prostě jít odmítl. Na dvorku se zabejčil, otočil se a šel domů. Nevrčel, nehrozil, neštěkal .... jen prostě řekl NE!

Uživatelský avatar
Louk
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 367
Registrován: 06.10.2008 16:54:14 0
Bydliště: Karlovy Vary

Re: 12. 5. 2014 O psech, najmě hlídacích

Příspěvek od Louk »

Promiň, Rputi, z práce jsou pro mne Hadi poněkud ošajstlich a domácí noťas zavraždili tlapami společnými dobytci. Čest jeho HW a SW, byl statečný a věrný, a zemřel tak mlád.
Předesílám, že hovíky oblibuju, zvlášť od seznámení s hovawartí Maruš, která tak dlouho lustrovala zájemce o štěníky, až jí všichni zůstali doma :lol: .
Afšak! Čeho směsicí jest Benyšon by si netroufal s jistotou tvrdit ni zlatovlasatý Děd Vševěd. To jednak. A druhak, možná je dobře, že mě čas poněkud tísní, pže bych s velikou chutí vystřihla důkladnou charakteristiku přerostlé stodoly naší. Většího mamlasa by člověk těžko pohledal a věkem to není. Musím si připomínat, že nikdo není blbej schválně a kdoví, co má psékus za sebou, jinak by mi z něj snadno a rychle šíblo :bzik: .

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 12. 5. 2014 O psech, najmě hlídacích

Příspěvek od Rpuť »

Njn, já si nemůžu pomoct, ale na těch fotkách v něm tohoi hovíka vidím a nikde není psáno, že i hovík nemůže být trouba.
Asi si budeš muset nějakýho pořídit, aby sis užila :chi:

Na mamlasův popis se budu příležitostně těšit. :)

Uživatelský avatar
YGA
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2856
Registrován: 15.02.2006 8:19:13 0
Bydliště: jih Jižní Moravy

Re: 12. 5. 2014 O psech, najmě hlídacích

Příspěvek od YGA »

AD mamlas ... nechcu rýpat, ale ne nadarmo se říká svůj k svému ... :doh:

Clea
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 317
Registrován: 06.10.2008 6:10:02 0

Re: 12. 5. 2014 O psech, najmě hlídacích

Příspěvek od Clea »

Poté, co odešla Bibinka zlatá retrívra za duhu, sháněli jsme tak nějak ne moc aktivně štěně. No a CD nám doporučila Buffynku zlatou retrívru, skoro dvouletou čubinku. když jsem jí viděla, vyžádala jsem si k pečlivému prozkoumání její rodokmen, protože ta čubina je přesný hovavart - příslušnou výšku GR feny přetáhla o hooodně centimetrů, oblíbenou smetanovou barvu GR přebila tmavě zlatou jako hovík, hlava klasický hovík, jen ty uši vypadají trochu jinak. Na cvičáku jí rovnou zařadili mezi pracovní a služební, holubičku mojí zlatou retrívří.
Hovíci jsou úžasní a krásní psi, ale radši stejně zůstanu u retrívrů :D

Uživatelský avatar
Jitča
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1249
Registrován: 14.03.2010 20:37:02 0
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

Re: 12. 5. 2014 O psech, najmě hlídacích

Příspěvek od Jitča »

Šmarjá pano, prosím, už dost o hovawartech, nebo to u nás špatně dopadne - a nějaké takové plavé štěně se u nás zhmotní :haha: . Hovíci jsou moje dávná veliká platonická láska od prvního pohledu, a už před mou první belgičandou jsem se nad tímto plemenem zasnívala, ale neprošlo mi to tehdá hned tuplovaně: děti chtěli psa s ušima nahoru (teď už do toho nemají co kecat) a na manžela to bylo moc velké - ha ha, a potom nám "křehká" fenka belgičáka Pollynka vyrostla na horní hranici kohoutkové výšky a měřila 61,5 cm! Ale po pravdě, teď to u nás není akutní téma, Kerča je v nejlepších letech a věřím, že nám tu bude štěkat ještě mnoho let, ale potom... sny se přece mají plnit, a já mám takový pocit, že bych si měla příště pořídit něco maličko klidnějšího, než je superakční a hyperaktivní belgičák :blob: :hops: :oddech: .

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 12. 5. 2014 O psech, najmě hlídacích

Příspěvek od Rpuť »

Velkej? Tak akorát........ :run: :chi:

Odpovědět