LASIE se vrací

Do tohoto fóra by se hodila témata týkající se psů, jejich výchovy, práce s nimi, aktivit provozovaných se psy, zkušeností s převýchovou. Dále samozřejmě výstavy, úspěchy, rady začátečníkům. Zkrátka vše, co Vás napadne, když se někdo zeptá na Vašeho pejska

LASIE se vrací

Příspěvekod Inka » 17.02.2014 12:34:14 0

Jsou lidé, kteří nemohou nikde vidět bezprizorní kočičku a jsou lidé, kteří nemohou vidět bezprizorního pejska. Aby si to teda nedotáhli domů…. Já jsem ten typ, který odveze k veterináři, nakrmí, ale domů si další zvěř brát nemohu.
Onehdá jsem jela z práce domů a uprostřed silnice pes. Bylo to v lese, hned za městem, vedle stálo auto, pes měl obojek a zjevně byl v pořádku. Tak jsem ho objela a trochu zatlačila mimo silnici a pokračovala. Ještě jsem si zanadávala na blbce páníčka. Za čtyři kiláky jsem se míjela s Kubovou Alčou, která jela opačným směrem. Trochu jsem zadoufala, že pejska už páníček umravnil, aby ho nedejbůh nezajela.
Druhý den ráno volá Kuba, jestli bych od kolegů nemohla zjistit, kdo v Zásmukách má ridžbeka. Mimořádně mi svitlo a povídám – že ona ho Alena naložila? No jasně, pes se hnal za autem a Alča mu zastavila, poptala se u prvního baráku a nakonec ho naložila. Doma zjistili, že pes je značně starý, i když opečovávaný a zvyklý být doma, neb okamžitě zabral postel. Pro jejich způsob života naprosto nevhodné zvíře, spíše by mu škodili než prospívali. Moudře zajeli k veterináři, jestli pes nemá čip.
Měl. Tak kontaktovali Národní registr a ten zase páníčka. Protože se den nic nedělo, kontaktovali Registr znovu, ten volal majitele a ten se konečně ozval. Pejsek se mu před třemi lety ztratil, sháněl ho i přes Registr, původně měl dva sourozence, sestřička už odešla a teď najednou se mu vracel jedenáctiletý pejsek, o tři roky starší, nohy srdíčko…..
Co mě dostalo bylo, že pán byl v Ostravě na služební cestě, okamžitě se sebral a v šest ráno druhý den přijel pro pejska. Říkal mu, že už nebydlí v bytě, bydlí v domečku a určitě se mu tam bude líbit. Moc bych mu přála, aby se pejsek dal dokupy a prožili spolu ješté pár hezkých let. Nedovedu si představit, že bych přišla o pejska a po třech letech se mi najednou vrátil…..
Život někdy píše neuvěřitelné romány. Na to konto jsem zjistila, že Majda sice má čip, ale ten není zaveden v Národním registru. Okamžitě jsem sedla k PC, Majdu přihlásila a zaplatila, neboť co kdyby..
Obrázek
Inka
žabí královna/král
žabí královna/král

Re: LASIE se vrací

Příspěvekod Beda » 17.02.2014 12:57:41 0

Inko, to je úžasný příběh, četla jsem úplně bez dechu :clap_hands: :clap_hands: ... páni, po třech letech!!! :heart: :heart: :heart:
Obrázek
Beda
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod Inka » 17.02.2014 13:16:11 0

No my na to koukali taky jako tydýti, jenom nevím, u koho byl ty tři roky a myslím, že ho bude hledat i jeho " náhradní " páníček...
Obrázek
Inka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod verenka1 » 18.02.2014 15:03:01 0

Neskutočné,úžasné!!!
verenka1
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ

Zpět na Psi