25. 4. 2014 - Jednoduché, rychlé a mňamózní

Moderátoři: Lika, radanova

Clea
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 317
Registrován: 06.10.2008 6:10:02 0

Re: 25. 4. 2014 - Jednoduché, rychlé a mňamózní

Příspěvek od Clea »

Hezký den, přidám se z úžasnou mňamkou, teda aspoň kdo jedl, říkal :oops:
0,5 kg kysaného zelí, vyždímat, pokrájet
35 dkg škvarků, namlít
60 dkg polohrubé mouky
ingredience smíchat, nic dalšího už tam fakt nepatří, rozválet na plech, rádýlkem nakrájet na tyčky, čtverečky nebo jiné vhodné tvary, posolit, pokmínovat nebo popaprikovat, upéct.
Je to úplně nejvíc nejlepší s pivem nebo vínem, ale i samotné se to dá :D

Jo, a nejlepší listové těsto kupuji v Lidlu zmrzlé :clap_hands:

Uživatelský avatar
Lika
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1635
Registrován: 09.01.2011 12:05:48 0

Re: 25. 4. 2014 - Jednoduché, rychlé a mňamózní

Příspěvek od Lika »

Tak tohle určitě vyzkouším, schází se mi tu pánský klub, a když v tom budou škvarky, mohlo by to mít úspěch. Děkuji!
Lika
zviretnik.lika@gmail.com mobil 705 237 678

Uživatelský avatar
IvaP
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3198
Registrován: 23.11.2010 13:49:48 0
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: 25. 4. 2014 - Jednoduché, rychlé a mňamózní

Příspěvek od IvaP »

Soňa píše:Obrázek
Děkuji, dobrá vílo, jsem zachráněna :wink: Už jsem tu byla za pitomce :evil: . To těsto, o kterém jsem psala, bylo toto: http://www.pekarnynachod.cz/produkty/ch ... sto-400-g/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Jajka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1259
Registrován: 21.10.2006 14:42:55 0
Bydliště: Praha 5

Re: 25. 4. 2014 - Jednoduché, rychlé a mňamózní

Příspěvek od Jajka »

Clea píše: ...Jo, a nejlepší listové těsto kupuji v Lidlu zmrzlé :clap_hands:
Tak to budu muset vyzkoušet. Já byla v poslední době kvalitou listového těsta tak znechucená, že jsem se vrátila k domácímu jogurtovému těstu na závin:
1 kelímek bílého jogurtu, 1 Hera, 40 dkg polohrubé mouky, špetka soli.

Uživatelský avatar
IvaP
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3198
Registrován: 23.11.2010 13:49:48 0
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: 25. 4. 2014 - Jednoduché, rychlé a mňamózní

Příspěvek od IvaP »

Jj, Jajko, z Lidlu je opravdu dobré, není drahé a je ho 500g. Ostatní výrobci se ve snaze o co nejmenší cenu dopracovali k podstatně nižší gramáži a pak to těsto nějak nevychází ...

Uživatelský avatar
Matylda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2497
Registrován: 04.04.2008 14:36:18 0
Bydliště: Žabčice

Re: 25. 4. 2014 - Jednoduché, rychlé a mňamózní

Příspěvek od Matylda »

Marska-majka píše:
radanova píše:A vlastně jsem chtěla gratulovat ke Kaštanům k Sebíkově dys, mnohem lepší než co hrozilo. Tak prima,
vždyť kdo nemá dnes doma nějaké to dys nebo alergii, že jo :D . Já vím for je to blbej :oops: .
Kaštánku, Radanovo, dneska je dys ... sranda! Před třemi desítkami let, to bylo prokletí. Nebyly žádné úlevy a děti se nic nenaučily protože na ně nebyl čas a tedy se musely naučit doma a nebo propadaly. Zkrátka byly hloupé. :bang_head:
Kaštánku, tak tohle ti uvedu na pravou míru. Dys není sranda, v našem školství ne. Ono totiž tenhle předmět mají pedagogové jen jako dobrovolný. Možná v Praze najdeš speciálku, kde si se Sebíkem poradí. Ale běžná učitelka se v tom dost plácá. Nadprůměrná učitelka bude studovat, co má jak dělat (Kaččina třídní v první třídě) a v ty ostatní to zkusí vysvětlit jednou, dvakrát a pak řeknou "maminka to s tebou doma udělá". Co nastuduješ, bude tvoje plus. Pedagogicko-psychologická poradna ve velkých městech má objednací lhůty cca 4 měsíce, takže nějaké nadstandardní pomoci se od nich neobávej. Bude to tvoje a Sebíkova dřina- dostane možná nějakou úlevu (mají to dělat, ale povinné to není), ale naučit se to stejně musí, takže to nejvíc oddřeš ty. Protože dítě s dys se učit nechce, úspěchy se dostavují pomalu, zdlouhavě a škola ti většinou podporou nebude, systém známkování už vůbec ne.
Pokud jde o čas, dětí je ve třídě hodně a jsou tam i ty, co se učit prostě nechtějí, nebo mají problémy, se kterými by dřív byly na zvláštní škole. Učitelka nezvládá, proto to bude fakt hlavně na tobě.
Doufám, že jsem ti nezkazila radost (je báječné, že není autista, protože s dys se dá, byť zdlouhavě, něco dělat), ale tohle bys měla vědět.
Obrázek

Uživatelský avatar
Lika
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1635
Registrován: 09.01.2011 12:05:48 0

Re: 25. 4. 2014 - Jednoduché, rychlé a mňamózní

Příspěvek od Lika »

V Portálu vychází knížka/příručka "Dítě s ADD/ADHD doma i ve škole". Musím říct, že mi to hodně dalo.
Lika
zviretnik.lika@gmail.com mobil 705 237 678

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9388
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 25. 4. 2014 - Jednoduché, rychlé a mňamózní

Příspěvek od sharka.68 »

k listovému těstu, já teda nevím, ale ARO z makra mi vždy vyšlo...jinak tojistím v Glubusu, kupuju chlazené, taky zatím neselhalo....
Obrázek

Uživatelský avatar
IvaP
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3198
Registrován: 23.11.2010 13:49:48 0
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: 25. 4. 2014 - Jednoduché, rychlé a mňamózní

Příspěvek od IvaP »

sharka.68 píše:k listovému těstu, já teda nevím, ale ARO z makra mi vždy vyšlo...jinak tojistím v Glubusu, kupuju chlazené, taky zatím neselhalo....
Jo, vyjde, jen jsou ty štrůdly nějaké malé :wink:

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9388
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 25. 4. 2014 - Jednoduché, rychlé a mňamózní

Příspěvek od sharka.68 »

malé jsou z každého těsta :wink:
Obrázek

Yezi1

Re: 25. 4. 2014 - Jednoduché, rychlé a mňamózní

Příspěvek od Yezi1 »

Tak jsem prostudovala ruzna jidla, zejmena ingredience a vymyslela celkem prospesny jidelnicek, protoze k tem dobrym prisadam jsem carovala vse, co o chutich vim. A kupodivu je to jedle, a jako dalsi bonus to jde zaroven pouzit jako dietu na hubnuti. Jestli mas zajem, tak se rada podelim. Nebo kdokoliv jinej by mel zajem. Ja to stejne postupne sepisuju pro sestrenici a svagrovou.
Ech, pěkně prosím, taky se hlásím o nějaký ten receptík, dochází mi fantazie a zjišťuju, že si začínám nějak zavazet :uff:

Yezi1

Re: 25. 4. 2014 - Jednoduché, rychlé a mňamózní

Příspěvek od Yezi1 »

Kaštan, gratuluju! S těma dys neboj, Kačka i teď před maturitou absolvovala testy v PPP, aby měla na maturitu víc času, měla kde co a snad tu maturitu zvládne. Její talenty jsou prostě jinde, totéž můžeš čekat u synka- dys děti dostávají od pánaboha výrazně přidáno v jiných směrech než je obyčejné studium.
Nezbývá mi než souhlasit, ale je to také bitva na dlouhou trať s hromadou úskalí... každpádně držím palce, ať to jde co nejlíp!


Naposledy oživil Anonymous v 04.08.2014 11:05:08 0

Odpovědět