20.2.2014 - Plyšový ďábel II.

Moderátoři: Lika, radanova

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9393
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

20.2.2014 - Plyšový ďábel II.

Příspěvek od sharka.68 »

Plyšový ďábel II. (první část zde)

(Minule jste četli: Spaní přišlo i na otce, který usnul na koberci. Probudil ho po hodině Oskar, který zvědavě předupal okolo něj a bleskurychle proběhl okolo gauče k peřiňáku a zjistil, že dál nemůže, protože zatáčka k lampičce byla zatarasena. Zvýšil rychlost a oběhl půl pokoje. Jeho oči rekognoskovaly terén. Mozek vyhodnocoval informace, než se otec vzpamatoval, Osky zajel opět pod knihovnu. Tam si vzteky něco prskal a pak si chroupal mrkev. O otce se pokoušela mrtvice, když zjistil, že Osky má zásoby. Vzápětí se o něj pokusila podruhé, když zjistil, kdo je jeho zásobovačem.)

„Jak jsi mohla! Jak jsi jen mohla!“ vyčítal manželce.
Matka se na něj dívala a autoritativně mu sdělovala: „To víš, nebude mít jídlo a ohlodá nám nábytek.“
Otec pochopil, že je to marný. Zradu z vlastních řad nečekal. Osky mezitím zkontroloval obranný val, vybudovaný jeho nepřítelem. Aby mu dokázal svou převahu, zanechal mu na zátarasu z knih několik malých bobečků. „To je hajzl!“ obdivně pronesl otec. A připomněl si, že ten, kdo za tohle může, jsem já, a zapojil mne do anektace území a odchytu Oskyho a jeho opětovného vzetí do zajetí. Z toho byl patrně na mrtvici Osky. Nešikovně a vždy o vteřinu déle jsem vykonávala rozkazy, tvrdíc, že posuňkům otce nerozumím. Osky se bavil…. Matka nás již poněkolikáté vyzývala, abychom šli obědvat. Poslední výzva zněla výhrůžně.
Bitva byla odložena, protože vojsko bylo odveleno k obědu. Osky toho znovu využil a tentokrát posral nepříteli televizní program.
A otec dostal nápad. Křeček si potřebuje udělat zásoby, dáme mu větší kusy jídla, on si je nacpe do kapes (torby) a neproleze za knihovnu, protože bude moc širokej. U toho otvoru bude chycen a následně dopraven do akvária. Vzal metr, přeměřil otvor, pro sichr ho zúžil špalíkem dřeva a donutil matku, aby Oskymu připravila danajskou mísu. Matka si říkala, že to bude lepší, než ho chytat do síťky na motýly nebo do podepřené sklenice od Znojemských okurek. (Oskyho)
Já doufala, že mu na to Oskárek nenaletí. Naletěl. Sice za několik hodin, ale naletěl. Křeček trpělivě počkal, až se sešeří, otec seděl bez hnutí v křesle a hrál Oskymu komedii, že ho nevidí, že je vlastně úplně pitomej a neschopnej nepřítel. Osky se 2x vrátil, ale touha mít nakřečkovány zásoby byla silnější. Geny zvítězily. Sednul si opatrně k talířku a začal plnit torby. Když vypadal jako křeččí „Švarcenegr“, vydal se opatrně k vlezu za knihovnu, otec rozsvítil a zařval: „Chyť ho!“ Matka se rozkašlala leknutím. Já se vrhla ke knihovně. Osky se snažil vecpat se do otvoru, ale nešlo mu to. Pochopil rychle, že musí zmenšit obsah kapes a co to šlo si pacičkami třel torby a vysouval zásoby ven. Při této činnosti se soustředil na to vyndávání a nemohl zdrhat. Byl lapen. Do rukou. Do mých. Vzápětí jsem pocítila, co to je chytit křečka proti jeho vůli. Vzteky se mi zahryzl do prstu, a to tak, že mi procvaknul hlodákama ukazováček pravé ruky skrznaskrz. Řvala jsem bolestí. Osky visel zakousnutý do prstu a odmítal ho pustit. Otec řval taky, něco o nějaké náně pitomé a blbým křečkovi.
Matka dala svoji dlaň pod Oskyho zadek a prstem druhý ruky ho polechtala na bříšku. Osky se pustil. Matka ho rychle vložila do sklenice od okurek a přiklopila ji víčkem. Vzteky nadupaného křečka, přišedšího o svobodu, odnesla do pokojíčku a vypustila ho do akvária. Znemožnila mu útěk a vrátila se pro danajskou misku, aby mu ji odnesla, za ta příkoří. Já si máčela prst v proudu studené vody a skučela. Otec vítězně odstraňoval zátarasy. Osky seděl v akváriu a vymýšlel pomstu. Jako správný bojovník za svobodu si vypracoval strategii a vsadil na štěstí.
Začal tím, že si trpělivě budoval pozici miloučkého zvířátka. Otec mu ji po čase spolknul i s navijákem.
Bylo léto a já odjela na tábor až na Zemplínskou Šíravu, do nádherné obce s poetickým názvem Vinné. Otec byl pověřen matkou, že ona se postará o Oskyho přes týden a on mu o víkendu vypucuje bydlík. Že je v šanci, došlo Oskymu ve chvíli, kdy ho otec i s akvárkem vzal do náručí a nesl ven. O zatmění mysli a vyřazení otcova mozku z provozu jsem pouze slyšela.
Otec vyndal Oskyho z akvária a vydal pokyn - Zůstaň! Osky se na něj díval korálkovýma očima a větřil. Otec mi tvrdil, že křeček dýchal čerstvý vzduch a prohlížel si trávu. Ano, tomu jsem věřila. Oskymu tato činnost vydržela možná několik vteřin. Potom se vydal okolo akvária a cestou několikrát usedl a ochutnával trávu. Stále sledoval otce a snažil se ukolébat jeho pozornost. A povedlo se! Otec se věnoval očistě křečkova bydlíku a zapomněl ho sledovat. Když mu došlo, že křeček nikde blízko není, zbystřil a zahlédl ho, jak si to metelí přes vyhřátý beton a zalézá do malé trafostanice přistavené těsně k našemu domu. Nevyvedlo ho to z míry, dočistil akvárko, vystlal ho čerstvými pilinami. A došel si do sklepa pro kličku, aby se dostal do trafačky. Když otevřel plechová dvířka, zůstal jak přikovaný. Osky se procházel mezi dráty a očuchával vše, co měl v dosahu, v trafačce to hučelo. Otec se orosil. Mezi zuby cedil nadávky a vzápětí miloučká slovíčka, aby přilákal Oskyho pozornost a mohl pro něj mezi ty kabely a porculánové jističe a jiné potvory sáhnout. Křeček došel na konec prvního patra a přesunul se výše…
Za otcem se ozvalo: „Zděndo, co tam hledáš?“ a zvědavý soused se zahleděl do trafačky. Otec hlesnul: „Křečka.“ A už se viděl, jak shání stejného zmetka, protože z tohodle bude za chvíli škvarek.
Soused se na něj udiveně podíval a najednou Oskyho uviděl, jak leze po porculánovém jističi a jeho ruka se vymršila a drapla křečka. Plynulým pohybem ho odhodil do akvária. Otřesený Oskar zaváhal a to se mu stalo osudným, na akvárku přistálo víko. Otec zamkl kličkou trafačku a pozval souseda na panáka. Po několika panáčcích se zlili oba. Pro akvárko s Oskym došla dolů matka.

S Oskym jsme se přes 2 roky nenudili … Jednoho dne jsem si všimla, že se mu na torbičce dělá vřídek. Veterinář mu dal ATB, vyčistil mu ranku a za deset dní jsme se měli jít ukázat. Ranka se zahojila, ale v tlamičce se za několik měsíců Oskymu udělala boule-nádor. Neodstranitelný. Osky přešel po Duhovém mostě… podle táty do Pekla. Pohřeb měl důstojný. Odpočívá v hrobečku pod keříkem zlatého deště u našeho domu, v dřevěné krabičce vystlané pilinami, se zásobami a nezbytným kusem mrkve. My ho s mamkou oplakaly. Otec se sousedem mu připili na dalekou cestu…
Zanechal v nás nesmazatelné stopy. Dalšího křečka jsem si neodvážila pořídit.

Osky se s Vámi rozloučí příští čtvrtek, kdy Vám přiběhne zpoza Duhového mostu povykládat o svých dalších nezapomenutelných akcích..... :wink2:

Edit admin: Fotky jsou ilustrační, z webů:
http://www.hlodavci.info/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.simici-krecci.wz.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://img.photobucket.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Naposledy upravil(a) sharka.68 dne 20.02.2014 7:30:03 0, celkem upraveno 2 x.
Obrázek

Uživatelský avatar
Karolína
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3001
Registrován: 30.05.2007 6:56:58 0
Bydliště: HORNÍ MARŠOV

Re: 20.2.2014 - Plyšový ďábel II.

Příspěvek od Karolína »

Tak jak jsem si tak četla to své povídání o Kleofášovi co byl nakonec Klotylda usoudila jsem, že ho asi smažu.
Na tyhle šrapnely fakt nemám!
Kleofáš-Klotylda sice donutila mého ex-manžela rozmontovat celou kuchyň na prvočísla a i další akce byly zajímavé, ale asi by to ve srovnání s Oskym byla spíš nuda.
Moc jsem se pobavila.

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9393
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 20.2.2014 - Plyšový ďábel II.

Příspěvek od sharka.68 »

Ale nemaž, i Klotylda určitě měla svoje velké akce, jen si je nevybavuješ nebo ti to nepřijde....ono toho s Oskym bylo víc..ještě si vybavuji jeho další lotroviny, co se podepisovaly na našem zdraví :wink2:
a hlavně děkuju Bedě, ty fotky jsou parádní, i když to není Osky, je mu mooooc podobnej..až mi slzy hrkly... :kiss:
Obrázek

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 20.2.2014 - Plyšový ďábel II.

Příspěvek od Rpuť »

Tedy ta trafačka, to byly fakt nervy, si tak darmo představuju, jak se tam hlemejždí ... :bzik2:

Uživatelský avatar
Inka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2445
Registrován: 30.11.2009 11:47:57 0
Bydliště: Plaňany

Re: 20.2.2014 - Plyšový ďábel II.

Příspěvek od Inka »

Já jsem prvního křečíka přinesla domů někdy v prváku na veterině a podle našeho ústavu dostal jméno Jupsička. Na rozdíl od Oskara byla Jupsička silně kontaktní, člověk si ji mohl dát na rameno a nemusel mít strach, že zdrhne. Nechávaly jsme ji se ségrou vyběhat mezi našima nohama, byl to opravdu miláček celé rodiny. Strávila s námi plné tři roky a odešla stářím jako důstojná kmetk. Žádný po ní už nebyl takový...
Obrázek

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 20.2.2014 - Plyšový ďábel II.

Příspěvek od Beda »

sharka.68 píše:...zanechal mu na zátarasu z knih několik malých bobečků.

...vojsko bylo odveleno k obědu. Osky toho znovu využil a tentokrát posral nepříteli televizní program
vím že jsem poněkud monotematická :wink2: , ale u těchto vět jsem pořádně zařvala poprvé :mrgreen: - a pak už neutichla až do konce... sharko, skvěle napsané :haha: :haha: :haha:

Osky byl třída a je fajn, že máš takovéto vzpomínky - a obdivuju, že si to pamatuješ a umíš takto podat :victory: :super: :clap_hands: ... musela jsem se vrátit k minulému článku, kolik že ti bylo - já si ze svých 10 let nepamatuju prakticky nic :no: ... no pravda, zvíře jsem si nevymámila („Mamííí, maminko, maminečkooooo! Já se o něj budu starat. Už jsem mu připravila akvárko po rybičkách... budu ho každej den čistit, nic tu neucejtíš... mááámíííííí, prosííííím!“) :bzik: :bzik: :lolly:

díky za skvělou náladu hned na začátku dne :heart: :heart: :heart:

a ty Karolíno nic nemaž!!!! každej je k vlastnímu textu kritičtější než k tomu, co si svobodně užije pouze jako čtenář :yes: :love:
Obrázek

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 20.2.2014 - Plyšový ďábel II.

Příspěvek od Beda »

TECHNICKÁ

admine, díky :oops: :oops: :oops:
Obrázek

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9393
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 20.2.2014 - Plyšový ďábel II.

Příspěvek od sharka.68 »

Todle si Bedo pamatuju, ale kam jsem položila včera detektor na kabely ve zdi, to si ne a ne vzpomenout :bang_head:
Obrázek

Uživatelský avatar
HannaH
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 450
Registrován: 02.10.2013 16:51:57 0
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: 20.2.2014 - Plyšový ďábel II.

Příspěvek od HannaH »

Teda Osky byl velký hráč :-) taky mám co dělat, abych nevyla smíchy nahlas.

Uživatelský avatar
Lika
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1638
Registrován: 09.01.2011 12:05:48 0

Re: 20.2.2014 - Plyšový ďábel II.

Příspěvek od Lika »

Takový pěkný a šikovný plyšáček... nikdy jsem podobného tvora neměla, takže se jen kochám a chválím vojsko, že partyzána nezabilo. :D
Lika
zviretnik.lika@gmail.com mobil 705 237 678

Uživatelský avatar
IvaP
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3199
Registrován: 23.11.2010 13:49:48 0
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: 20.2.2014 - Plyšový ďábel II.

Příspěvek od IvaP »

sharka.68 píše:Todle si Bedo pamatuju, ale kam jsem položila včera detektor na kabely ve zdi, to si ne a ne vzpomenout :bang_head:
Nebreč, on se někde najde :wink: . Já jsem včera našla po třech týdnech klíče :oops: , věděla jsem, že jsem si odemkla, věděla jsem, že jsem si je nedala do "psí" bundy. Matně jsem si vzpomněla, že jsem je vyndávala z kapsy riflí, ale kde??? Tipovala jsem to na prádelnu, tam nebyly, dokonce jsem prohrabala koš se špinavým prádlem, odsunula pračku, následně vypulírovala celou prádelnu, prohledala celý barák, klíče nikde. Takže jsem to vzdala s tím, že se podle Vaviny teorie zanořily a někde se vynoří. No a včera jsem byla s MHP v dílně seřídit běhací pás (!!!denně tam chodím ničit tělo!!!), ten můj chlap stál nějak ve světle a najednou jsem ty klíče viděla, vzorně odložené na stojanu pokosové pily :doh: . Jediné, co mě omlouvá je moje krátkozrakost a s tím spojená mírná šeroslepost, prostě jsem klíče s modrým kroužkem na té pile - kombinace kov a modrozelená barva, neviděla :roll: . Chlapi to ani nekomentovali....

verenka1
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 523
Registrován: 27.08.2010 20:52:20 0

Re: 20.2.2014 - Plyšový ďábel II.

Příspěvek od verenka1 »

teda Sharka,Oskar bol frajer a pri všetkej úcte tatínek vlastne tiež.
Sestrine deti mali škrečka Evžena-to bol tiež prevít!! Kúpili mu bielu myšku Božku.on sa do nej zamiloval.Dával jej prednosť v jedle a hodiny a hodiny ju točil na takom kole-dostali to akože od Ježiška.
Ani neviem,čo sa s nimi stalo,pamätám si,že to tiež boli útekári a sestra ich neznášala-lebo len ona bola hlavný chytač a ešte musela byť ústretová,aby zvery nestresovala,chlapci na tom trvali.Podľa nich, pri hnusnom neláskavom odchyte a uložení/v prevedení sestry-hodení/ do akvária.im poklesla chuť do jedla a aj nálada.
Sharka ,je to skvostne vtipne napísané/teda obe vieme bezva písať,čo?/ :) :) :usmev: :usmev: :clap_hands:

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9393
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 20.2.2014 - Plyšový ďábel II.

Příspěvek od sharka.68 »

verenka, sama se divím, ale jde to nějak samo :wink:
Obrázek

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 20.2.2014 - Plyšový ďábel II.

Příspěvek od Beda »

sharka.68 píše: mooooc podobnej..až mi slzy hrkly... :kiss:
no, minule jsi psala, že byl bílozrzavočernej, tak jsem tipla na křečka zlatýho podle fotek :nevim: :kuk:
Obrázek

Uživatelský avatar
Hana Williamson
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 526
Registrován: 15.07.2006 3:35:36 0
Bydliště: Jizni Karolina

Re: 20.2.2014 - Plyšový ďábel II.

Příspěvek od Hana Williamson »

Ahoj Sharko, Oskyho dobrodruzstvi mi prosvetlila den. V necekanem zachvatu predstavivosti z toho vidim ilustrovanou povidku pro deti. Vsechny postavy v pribehu jsou osobnosti. :heart: :slunce:

Odpovědět