19.2.2014 Prvá jazda.

Moderátoři: Lika, radanova

verenka1
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 523
Registrován: 27.08.2010 20:52:20 0

19.2.2014 Prvá jazda.

Příspěvek od verenka1 »

Spomínate:vodičák som mala,auto nakoniec tiež a mala som aj predsavzatie,že sa naučím dopravné značky a jazdiť.Dovtedy malo byť auto diskrétne odložené v servise u známeho.Nepočítala som so svojou povahou.V najbližších dňoch na rannom kolektíve som horko-ťažko vydržala rozdelenie op.programu a hneď pri rozoberaní stavu pacientov som kolektívu túto novinku a môj zámer s aktiváciou vodičských zručností oznámila.
Môj vtedajší šéf,korpulentný pán,sa dopracoval aj vysokých štátnych funkcií v podstate jednodouchou filozofiou,a to: som anesteziológ a kto je viac?To My aristi vladneme nad životom ľudí,len My môžeme prekračovať maximálne dávky farmák.Toto povedal a pokračoval:My by sme nezvládli obyčajnú škodovku?
To My som v tomto prípade bola ja.
Dal príkaz kolegovi,aby sme auto vytiahli zo servisu,prešli sa nitrianskou cestou na križovatku čiky,odtiaľ prešli na bratislavsku cestu smer k nám a víťazne vošli do areálu nemocnice.
Ako povedal,tak sme urobili.Cesta prešla hladko,ak nepočítam toho poľovníka na babete,ktorého som vytlačila do priekopy.Nič sa mu však nestalo,spätným zrkadlom som videla,že svižne vyskočil a dával z pleca dole pušku.Nezastali sme,aby nás nezastrelil.
Pri návrate do Zámkov mi kolega prikázal zastaviť,vyhodiť rýchlosť.Vystúpil z auta ,oznámil mi,že tam nemôžem stáť a odišiel.
Zostala som sama,zvládla šok,zaradila rýchlosť a rozhodla som sa túto asi 12km znovu zopakovať.Lenže prišla som na čiky a tam zo všetkých strán sa bližili autá!!Nezostalo mi nič iné,len pokračovať na sever.Po chvílke som sa priblížila k takému odpočívadlu,spomínam si,že tam bola tabuľa motoristi neoslňujte,nastavte si svetlá.Zostala som stáť,motor nevypla/ˇbožechráň-veď by som ho nevedela naštartovať!/ a zvažovala som situáciu.Veľmi rýchlo som zistila,že na na Zámky neotočím,teda nevytočím na jedenkrát auto a cúvať som ešte necúvala.Počkala som,kým šlo mojím smerom nákladné auto a zastavila som ho.
Bola som mladá,aj vodič v tej vetrieske bol mladý_taký typ dedinského kohútika.Tesilové nohavice, kockovaná rozhalenka,zostupoval po schodkoch a tak sa pohupoval v kolenách,stihol si vybrať zo zadneho vrecka hrebienok,prečesal vlnku a dvojzmyselne povedal:Tak čo slečna,potrebujete niečo odo mňa?
A ja som zapípala:Ano,obraťte ma prosím na Zámky a nevypínajte motor.
To ste nevideli,čo to s ním porobilo.Jemu pohasol lesk v očiach a tak nejak celý zvädol.Díval sa na mňa,na auto,hlásku nevydal.
Otočil to auto do správneho smeru,vrátil sa mu hlas,ale zmenilo sa jeho správanie.Zostal familiárny,ako že sme si rovní.A nárečím mi povedal:
Ty,očuj,sanni si do auta a ništ nerob.Já si též sannem a odejdem.A dokál budeš čo len kúštek z mójho auta videť,tak sa ani nepohneš.Rozumíš?
A potom ešte zamrmlal:čo to púšťajú na cesty,to Boh nevidev.
Urobila som,čo chcel,pohla som sa podľa príkazu a šťastne som prišla do nemocnice.Tam nervozita veľká,šéf pre istotu zastavil program na jednom stole/že bude potrebný pre mňa/.Stala som sa hrdinkou,nikdy som sa vedome nedoučila dopravné značky.Učila som sa ich za pochodu,ovládam všetky okrem zákaz zastavenia a zákaz státia.Týmto značkám sa doteraz vyhýbam.nestojím,nezastavujem,nerozumiem im.
najbližšie tri vikendy som postupne išla do Budapešti,Bratislavy a Brna.A nič sa mi nestalo ani vtedy,ani doteraz.

EvaB.
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1512
Registrován: 21.01.2010 14:28:54 0

Re: 19.2.2014 Prvá jazda.

Příspěvek od EvaB. »

Verenka! toto som ozajstne nečakala :-D :-D :-) :-D :heart: píšeš super, len viac :-D a teraz, ako mi zobák narástol: jsi řidička-hrdinka :-) protože jsem teď řidič-totální začátečník, naprosto se umím vžít do děje :-) jediný rozdíl je ten, že do nás ty značky v autoškole nahustili hned :-) a nedali pokoj, dokud jsme je neuměli (snad i ze spaní) :-) až pojedu poprvé sama na Krajský úřad, hádej třikrát, na koho budu myslet? díky za skvělé počtení :-) :wave: :slunce: :flowers:

Uživatelský avatar
ri
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.03.2007 8:41:57 0
Bydliště: Sovenice, Nymbursko

Re: 19.2.2014 Prvá jazda.

Příspěvek od ri »

Verenko, jsi hrdina :-)
Já jsem v pátek jela do Prahy na letiště. Cestou jsem sama sebe přesvědčila, že už jsem všechno zapomněla a že do města prostě nemůžu vjet. Tak jsem zastavila před Makrem na Černém Mostě a v duchu se litovala a sbírala odvahu. Pak mi zavolalo mládě, aby mi sdělilo, co za lotrovinu zase vyvedl její ďábelský kocour. Když jsem si jí postěžovala, řekla. Na letiště? To máš jednoduchý, to se jede pořád rovně.
Tak jsem jela pořád rovně a fakt. Dojela jsem na letiště :haha: ještě že se mám koho zeptat :haha:

Uživatelský avatar
Hana Williamson
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 526
Registrován: 15.07.2006 3:35:36 0
Bydliště: Jizni Karolina

Re: 19.2.2014 Prvá jazda.

Příspěvek od Hana Williamson »

Jak to tady o tom jezdeni a autoskolach ctu, tak si uvedomuju, jak vyborny je system americkych dopravnich znacek a projizdeni krizovatkama. V podstate zde odpada to premysleni o tom, kdo ma prednost, jsem-li na hlavni nebo bocni, jakesi to vase pravidlo prave ruky apod. Mam-li dat prednost, tak je tam trojuhelnik a jeste pro jistotu mam napsano YIELD, tedy dej prednost. Hodne mensich krizovatek, hlavne v rezidencnich oblastech, funguje na STOP. Kdyz se nekde nesmi vjet, zaparkovat nebo stat,tak to napisou slovy. Kruhovych objezdu je malo a jsou jasne znacene kdo kudy kam. Kazdopadne se v tomto system jezdi lip.

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 19.2.2014 Prvá jazda.

Příspěvek od Beda »

verenka1 píše:vodičák som mala,auto nakoniec tiež a mala som aj predsavzatie,že sa naučím dopravné značky
už jen toto samotné nemá chybu :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

poľovník bez komentáře, zavyla jsem že se probudily obě kočky :haha: :haha: :haha: :haha:

"blondýna" a řidič náklaďáku je úžasné, jen jen to natočit :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"šéf pre istotu zastavil program na jednom stole/že bude potrebný pre mňa/"

auuuuuuuu :roflmao: :roflmao: :roflmao: :roflmao: :roflmao: :roflmao: (nevíte, proč je každej chechtací smajlík někde jinde??)
najbližšie tri vikendy som postupne išla do Budapešti,Bratislavy a Brna.A nič sa mi nestalo
verenko, jsi prostě hrdinka!!! :clap_hands: :clap_hands: :super: :victory:

úžasný, skvělý článeček, báječně napsané (i s odstavcema, výborně se to čte, díky!!) - projasnila jsi mi začátek dnešního dne :thanx_2: :thanx_2:
Obrázek

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9393
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 19.2.2014 Prvá jazda.

Příspěvek od sharka.68 »

verenko, ty tvoje dvě značky, jsou jednoduché: zákaz zastavení: je ten koláč rozdělený na 4 díly: Za sta ve ní ...a ten koláč na půl je Stá ní :wink:

http://www.spravneparkovani.cz/prestupk ... z2tl5CdBrA" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.spravneparkovani.cz/prestupk ... z2tl5CdBrA" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 19.2.2014 Prvá jazda.

Příspěvek od Beda »

sharko, to je bezvadná mnemotechnická pomůcka :super: :super:

i když já s tím nemám potíže - dvakrát přeškrtnuto je prostě přísnější zákaz než jenom jednou :yes: :yes:
Obrázek

Uživatelský avatar
YGA
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2856
Registrován: 15.02.2006 8:19:13 0
Bydliště: jih Jižní Moravy

Re: 19.2.2014 Prvá jazda.

Příspěvek od YGA »

Sharko - já si nemyslím, že by Verenka tyto značky neznala :wink2: - jenom je nepoužívá :doh:

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 19.2.2014 Prvá jazda.

Příspěvek od Beda »

já jsem pochopila, že si je prostě plete :nevim: :bzik:
Obrázek

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9393
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 19.2.2014 Prvá jazda.

Příspěvek od sharka.68 »

YGA píše:Sharko - já si nemyslím, že by Verenka tyto značky neznala :wink2: - jenom je nepoužívá :doh:
--
já jsme pochopila, že se jí pletou....tak jsem poskytla mnemotechnickou pomůcku....
Obrázek

verenka1
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 523
Registrován: 27.08.2010 20:52:20 0

Re: 19.2.2014 Prvá jazda.

Příspěvek od verenka1 »

Sharka,ďakujem za pomôku-je výborná.Problém je v tom,že som Vasilisa premúdra-moc špekulujem. A to je:veď ke´d chcem stáť-musím najskôr zastaviť.nie?A keď ešte je pod značkou taká zvislá čierna šipka-tak čo?-odtiaľ to začína,alebo končí,hm? Hovorím,moc špekulujem.Preto som sa rozhodla zo svojho repertoáru túto značku vynechať.Veď zostanem stáť /a v mojom ponímaní i zastavím!!/ niekde inde,no nie?Je to jednoduchšie ako vysvetlovať kliftonom moje myšlienkové pochody a neplatím!!S výchovnými pohovormi v tomto dravom kapitalizme skončili a nie sú ochotní ma vychovať a pohovorom poučiť, len prachy a prachy.A u nás najnižšie vstupné do tohto exkluzívneho klubu porušovateľov cestnej premávky je 30 Eu

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 19.2.2014 Prvá jazda.

Příspěvek od Rpuť »

Ze své úplně první jízdy, si vzpomínám, jen na matičku rodnou, která se totálně pomátla a neustále řvala "pozoooor", brzdiiii", "náklaďááááák" atp. Protože náklaďák projížděl asi 100m od nás přes křižovatku, bylo to zhola zbytečné a já měla chuť utrhnout volant a matičku s ním umlátit. Ale dojeli jsme bez nehody, alejá po tom adrenalinovém zážitku matce rodné oznámila, že jsem s ní jela poprvé a naposled. A dodržela jsem to, v zájmu duševního zdraví! :grr:

Ale moc dobře se pamatuju na počátky ježdění s Bobíkem, tedy mým citroenkem 3. Zvyklá zatím na "autobus" typu xantie-combi nebo Citroen 5, kde 150km žádná rychlost, ocitla jsem se v něčem velikosti krabičky od sirek a navíc, zvyklá na automatiku, najednou jsem musela řadit. Když jsem to poprvé sešlápla k osmdesátce, lezly mi oči hrůzou skrz přední sklo.
Ale Bobík je autíčko statečné a nějak si se mnou věděl rady. Krátce po té musela jsem jet do Tábora, kde jsem se zdržela až do setmění. A jak tak opatrně jedu, někde jsem špatně zahla. Chvíli jsem zoufale přepínala na dálková světla, ale bylo to marné. Ocitli jsme se s Bobískem sami, opuštěni a ve tmě ve zcela neznámé krajině.
"Bobísku", povídám nešťastně, "já fakt nevím, kde jsme! Co myslíš, mám zahnout doprava nebo doleva?" :blbej:
Někdo mě slyšet tak si ťukal na čelo, ale Bobíska to nevyvedlo z míry a já z překvapením zjistila, že zahnul. "Dovezeš mě domů, viď", ujišťovala jsem se a Bobík zavrněl, že jo a dál uháněl neznámou, temnou krajinou a najednou, vůbec nevím, jak se to stalo, jsme vjeli na bechyňský most a za pár minut byli doma.
A od té doby mě nikdo nevymluví, že to auto má duši a moc dobře ví, co dělá! :blob:

Uživatelský avatar
Lika
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1638
Registrován: 09.01.2011 12:05:48 0

Re: 19.2.2014 Prvá jazda.

Příspěvek od Lika »

Verenko :mrgreen: :lol: :haha: :super: Čtu si to už po několikáté a chechtám se tu jako Beda :D A užasnu nad Tvými dálkovými jízdami, ten váš šéf měl fakt pravdu, farmaka nebo Budapešť, jsi prostě dobrá.
A s těmi značkami s Tebou soucítím. Dumám nejen nad nimi, ale i nad pokynem "otočit volant doleva". No jo, ale volant je kulatý a doleva je to přece pokaždé, nakonec, no ne? No jo :D Totéž ovšem platí "doprava". Když se mi řekne "jeď doleva", tak to už je mi jasnější. Ale ještě v autoškole mi instruktor zavelel "vem to vpravo", já se nedůvěřivě ujistila, jestli to jako myslí fakt vážně, a když jo, vzala jsem to doprava do pole :lol: Naznačil škrcení :bzik2: :lolly:
Lika
zviretnik.lika@gmail.com mobil 705 237 678

Uživatelský avatar
Hana Williamson
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 526
Registrován: 15.07.2006 3:35:36 0
Bydliště: Jizni Karolina

Re: 19.2.2014 Prvá jazda.

Příspěvek od Hana Williamson »

verenka1 píše:.
najbližšie tri vikendy som postupne išla do Budapešti,Bratislavy a Brna.A nič sa mi nestalo ani vtedy,ani doteraz.
Verenko, jsi odvazna zena a je s tebou je veselo. A umis to podat. :super: :hvezda:

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 19.2.2014 Prvá jazda.

Příspěvek od Beda »

Rpuť píše:Ze své úplně první jízdy, si vzpomínám, jen na matičku rodnou
Rputinko, promiň, ale.... :haha: :haha: :oops:

Rpuť píše:A od té doby mě nikdo nevymluví, že to auto má duši a moc dobře ví, co dělá! :blob:
a já musím, prostě fakt musím :love: ... pro mne zcela nezapomenutelný článek :arrow: http://neviditelnypes.lidovky.cz/clovec ... retnik_dru" onclick="window.open(this.href);return false; :roflmao: :roflmao: :roflmao:

(doporučuji přečíst si i velice výživnou diskusi pod článkem :mrgreen: )
Obrázek

Odpovědět