13.2.2014 Plyšový ďábel

Moderátoři: Lika, radanova

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9393
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

13.2.2014 Plyšový ďábel

Příspěvek od sharka.68 »

„Mamííí, maminko, maminečkooooo! Já se o něj budu starat. Už jsem mu připravila akvárko po rybičkách... budu ho každej den čistit, nic tu neucejtíš... mááámíííííí, prosííííím!“
„Ne! Už jsem řekla!“
„Mááámííí, proč ne?“
„Je to jak myš!“
„Není, nemá ocásek a je větší a barevnej!“
„Jo větší, to určitě... nic a už toho nech!“
„Mááámííí, proč mi nic nedovolíš? Mááámííí...“

A pak jsem ho donesla, malýho, barevnýho krasavečka s očkama jak korálky. Rodička si ho z bezpečné vzdálenosti prohlídla a řekla: „A pořádně přiklop víko a dokud budu doma, bude v akvárku!“ Přísahám, že se otřásla.

A tak k nám jednoho dne přišel bydlet Oskar. Malý křeček, bílozrzavočerný.

Oskar, Oskárek, Oskáreček, svině kousavá, hajzl pažravej, kretén chlupatej, zmetek smradlavej... zkrátka Osky - Plyšovej ďábel.
Tvářil se jako andílek, půvabný křeččí chlapeček, skrývající svoji pravou povahu divokého a nespoutaného křečka, který srovná kdykoli kohokoli.
Oskárek ve dne spal, když se probral a nacpal,p řemítal o tom, jak nám zvednout adrenalin a postupně nás odrovnat. Na mě to zkoušel v noci, kdy dupal a mlaskal v akvárku tak, že jsem ráno vypadala jako horník po noční směně. Začala jsem ho ve dne budit, abych mu otočila režim. Jeho prskání a cvakání zuby se posléze změnilo ve skákání a kousání do mé ruky. Když jsem si na pomoc vzala špejli,vyrval mi ji z ruky a vzteky ji rozkousal. Příměří nastalo pouze ve chvíli, kdy jsem mu měnila piliny a doplňovala špajz..

Své chvíle, která je v rodinných análech známa jako Velký útěk za knihovnu, se dočkal... nějak jsem zapomněla, že na křesle na mě křeček nadupaný energií čekat nebude. Omlouvalo mne pouze to, že mi bylo 10 let. A zkušenosti se zviřátky jsem teprve sbírala. Osky nelenil, seskočil z křesla a neomylně si to namířil do škvíry za knihovnu, která mu silně připomínala křeččí noru. To, že ta nora bude pohodlná a obrovská, asi nečekal, ale rozhodl se z toho těžit. Já si na něj vzpomněla až ráno, když jsem mu šla dát piškot a jablko... najednou se mi vrátil čas a já viděla tu svoji osudovou chybu přímo v barvách... Smůla byla, že byl pátek a táta měl přijet z montáže, že má křečka za knihovnou, jsem jaksi hodlala tutlat. Oskymu jsme tam dala jablíčko a piškot, misku s vodou jsem dovedně ukryla za velký květináč s tchyninými jazyky. Doufala jsem, že dokud se bude svítit a budeme se v obýváku pohybovat, Osky za knihovnou zůstane. Jen jsem nějak nepočítala s tím, že otec usne u detektivky a probudí ho lehké rychlé krůčky a jakési neidentifikovatelné zvuky. A už vůbec ne s tím, že otec se na šramocení zaměří a uspořádá v půldruhé ráno bojovou akci, které nás donutí se zúčastnit.
Srdce lovce zvítězilo nad otcovskou touhou mě seřezat. Otec udílel pokyny k odchytu Oskyho. Osky nadšený z akce, kterou způsobil, se hotovil k aktivní obraně. Podle hesla: Kdo uteče,vyhraje! probíhal mezi nábytkem a ukazoval otci, kdo je pánem v obýváku. Matka dezertovala z bojovky. Zmizela v ložnici, zavřela dveře a zamkla se. Otec pochopil, že na křečka se musí lépe připravit a v půl čtvrté ráno mne propustil...
Moc toho asi nenaspal, protože ráno měl zakreslené trasy, kudy Osky běhal, a připravoval si věci na obsazení většiny území. Což se mu okolo poledne podařilo. Oskymu zbyla knihovna a pouze jeden východ. Ale ten otci nehodlal dát lacino. Bylo nám zakázáno poskytnout křečkovi jídlo,vodu a první pomoc. Matka se rozhodla neuposlechnout rozkazu a tajně propašovala Oskymu kus jablka, mrkev a chlebovou ztvrdlou kůrku. Otec sledoval vchod za knihovnou a začínal být netrpělivý. Osky se zatím nadlábnul a usnul. Spaní přišlo i na otce, který usnul na koberci. Probudil ho po hodině Oskar, který zvědavě předupal okolo něj a bleskurychle proběhl okolo gauče k peřiňáku a zjistil, že dál nemůže, protože zatáčka k lampičce byla zatarasena. Zvýšil rychlost a oběhl půl pokoje. Jeho oči rekognoskovaly terén. Mozek vyhodnocoval informace, než se otec vzpamatoval, Osky zajel opět pod knihovnu. Tam si vzteky něco prskal a pak si chroupal mrkev. O otce se pokoušela mrtvice, když zjistil, že Osky má zásoby. Vzápětí se o něj pokusila podruhé, když zjistil, kdo je jeho zásobovačem.

(pokračování příště)
Obrázek

Uživatelský avatar
Hana Williamson
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 526
Registrován: 15.07.2006 3:35:36 0
Bydliště: Jizni Karolina

Re: 13.2.2014 Plyšový ďábel

Příspěvek od Hana Williamson »

Sharko, krasne jsem u Oskyho navecer pobavila. :clap_hands: :clap_hands: Jak otec lovil krecka - to proste nema chybu.

Uživatelský avatar
LFSH
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1983
Registrován: 19.09.2007 8:33:18 0
Bydliště: Plzeň

Re: 13.2.2014 Plyšový ďábel

Příspěvek od LFSH »

:haha: Jó, myši jsou nebezpečný, i když nemají ocásek. :hamtaro:
LA

Uživatelský avatar
HannaH
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 450
Registrován: 02.10.2013 16:51:57 0
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: 13.2.2014 Plyšový ďábel

Příspěvek od HannaH »

Nádhera :-) ty zakreslený trasy mě dostaly pod stůl

Uživatelský avatar
P I T R Ý S K O V Á
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1014
Registrován: 31.08.2007 0:48:59 0
Bydliště: východ jihu Moravy

Re: 13.2.2014 Plyšový ďábel

Příspěvek od P I T R Ý S K O V Á »

Křeček za knihovnou nebo v kanapi dokáže vykouzlit pustý řehot ze všech, kteří jsou pouze diváky :haha: . Ovšem souhlasím, aktérům takové honby jde na infarkt. :bang_head: :muf: (řečíčka nemáme)
Naprosto nedostižný byl tatínkův manévr s trasováním po koberci. Je vidět, že šel na to systematicky.
Moc se těším na pokračování :clap_hands: : :dog: :wave:

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 13.2.2014 Plyšový ďábel

Příspěvek od Beda »

sharka.68 píše: Oskar,Oskárek,Oskáreček,svině kousavá,hajzl pažravej,kretén chlupatej,zmetek smradlavej... zkrátka Osky - Plyšovej ďábel.
no tak o mě se málem pokusil infarkt, když jsem dočetla k - pokračování příště :uaaa: :uaaa: :bojim: :bojim: :bang_head: :bang_head: :hammer: :hammer: :hammer:

sharko, skvělé :clap_hands: , pobavila jsem se :super: - a Oskárek na obrázku se mi hrozně moc líbí :heart: :heart: :heart: , však ty víš že trpím na barevná zvířátka, navíc ještě s oranžovou :love: :kiss:


P.S.
jakej je rozdíl mezi křečkem a morčetem??? :ask: :oops: :oops:
Obrázek

aida
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1532
Registrován: 10.03.2007 11:38:15 0

Re: 13.2.2014 Plyšový ďábel

Příspěvek od aida »

Bedo: jsou to jiná zvířátka. :-D Jinak systém je třeba zde: http://www.savci.upol.cz/hlodavci.htm" onclick="window.open(this.href);return false; - 2. až 5. strana.

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9393
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 13.2.2014 Plyšový ďábel

Příspěvek od sharka.68 »

P I T R Ý S E K píše:Křeček za knihovnou nebo v kanapi dokáže vykouzlit pustý řehot ze všech, kteří jsou pouze diváky :haha: . Ovšem souhlasím, aktérům takové honby jde na infarkt. :bang_head: :muf: (řečíčka nemáme)
Naprosto nedostižný byl tatínkův manévr s trasováním po koberci. Je vidět, že šel na to systematicky.
Moc se těším na pokračování :clap_hands: : :dog: :wave:
křeček tu je :hamtaro:
Obrázek

Uživatelský avatar
YGA
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2856
Registrován: 15.02.2006 8:19:13 0
Bydliště: jih Jižní Moravy

Re: 13.2.2014 Plyšový ďábel

Příspěvek od YGA »

Beda píše: jakej je rozdíl mezi křečkem a morčetem??? :ask: :oops: :oops:
Bedo, asi takovýhle - je mnohem lehčí odchytit zdrhlé morče než zdrhlého křečka! :wink2:

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9393
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 13.2.2014 Plyšový ďábel

Příspěvek od sharka.68 »

morče má větší prdelku a za knihovnu by se nevpasovalo...navíc si myslím, že morče by na tom křesle počkalo :wink2:
Obrázek

Uživatelský avatar
YGA
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2856
Registrován: 15.02.2006 8:19:13 0
Bydliště: jih Jižní Moravy

Re: 13.2.2014 Plyšový ďábel

Příspěvek od YGA »

Pro bedu
Hele křeček syrský http://cs.wikipedia.org/wiki/K%C5%99e%C ... zlat%C3%BD" onclick="window.open(this.href);return false;
křečík džungarský http://cs.wikipedia.org/wiki/K%C5%99e%C ... arsk%C3%BD" onclick="window.open(this.href);return false;
křeček polní http://cs.wikipedia.org/wiki/K%C5%99e%C ... poln%C3%AD" onclick="window.open(this.href);return false;
morče http://cs.wikipedia.org/wiki/Mor%C4%8De ... %A1c%C3%AD" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Karolína
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3001
Registrován: 30.05.2007 6:56:58 0
Bydliště: HORNÍ MARŠOV

Re: 13.2.2014 Plyšový ďábel

Příspěvek od Karolína »

Morče je tak 10-15 křečků slepených dohromady!

Moc jsem se nasmála a vzpomínala s lehkým dojetím na svého křečka Kleofáše, který byl posléze prohlášen za samičku, tudíž se z něj stala Klotylda.
Angorák, šedý, s nádherným čumáčkem, ale hajzl prvního řádu. Fakt děsný zvíře.

Včera jsem byla v Maršově s nějakými věcmi. Cestou jsem vzala stopaře, takového mladého klučinu, jel pár kilometrů, ujel mu autobus. Strašně jsme se nasmáli - jel k babičce, protože u babičky má "deponovaného" kocourka - bezocasého manského. Překrásný, mramorová kresba, ukazoval mi fotky v mobilu. Předělávají v HK byt, tak kocourek je dočasně u babičky. Babička bydlí v klasickém venkovském stavení, plném myší. Radovala se, jak kocourek myškám vypráší kožichy a ona bude mít chvíli klid. Tak nejdřív se prý chytil do pastičky, naštěstí se to obešlo bez následků. Babička odstranila pastičky. Pak kocourka přistihla, jak leží před spížkou a na něm sedí myšák! Normální, klasický šedý myšák, který se ještě olizoval po ohryzané zelenině ve spíži. Kocourek nevzrušen tou návštěvou chrupal na koberečku a o babičku prý se pokusil infarkt.

Tak jel mládenec uklidňovat situaci. A docela mi prosvítil den, smála jsem se ještě večer, když jsem jela zpátky přes tu vesnici.

Velká kočka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2639
Registrován: 03.02.2008 18:04:46 0
Bydliště: Västgötagatan 7, 41139 Göteborg, Sverige

Re: 13.2.2014 Plyšový ďábel

Příspěvek od Velká kočka »

Jó, křeček a za skříní to dobře znám a nikdy nezapomenu.
Moje sestra chodila s jedním kolegou a ten dostal od nějaké obdivovatelky (a nebo od někoho kdo ho nenáviděl?), miniaturního křečka velkého asi jako můj prostředník. Chtěl se ho rychle zbavit a tak milého křečka daroval mému malému synkovi. Po zkušenostech, které jsme pak s křečkem získali, mi ten jeho dar připadl spíše jako akt nenávisti. Nevím, po pohnutkách sestřina partnera jsem tehdy nepátrala. A jak jsem později zjistila byl sestřin partner zarytý komunista a po sestřině emigraci se chudák ospravedlňoval straně a vládě, ač už se se sestrou rozešli snad deset let před jejím odchodem ze země.
Toho krásně zrzavého darovaného potvoru jsem synkovi nikdy nedovolila ani pohladit. Ten potvora totiž děsně kousal a to do krve. Pak nám jednoho dne zdrhnul, už ani nevím jak se to stalo. Při pronásledování jsem ale viděla kam se ukryl. Ano, za krásnou babiččinu skříň se zásuvkou dole. Byla to ještě bytelná práce dávných truhlářů. Co bych za to dala ji tady mít místo dřevovláknitých podvodů z IKEA. Tak za tím těžkým nábytkem rejdil uprchlík po stěně. Zkoušeli jsme ho postrčit nějakou hůlkou do naší blízkosti abychom ho mohli uchopit, vědomi si nebezpečí jeho kousanců. Nic nefungovalo. Pro pidikřečka tam bylo místa až až a on měl vždycky kam uhnout. Nakonec nic jiného nezbylo než odtáhnout tu veleskříň. To už se křeček nemohl opírat zády o skříň při svém horolezectví a jen tak po stěně lézt nedokázal. Byl tedy konečně odchycen. Je to téměř 50 let a já si opravdu nepamatuji jak jsme se křečíčka zbavili. Asi ho dostal někdo koho jsme neměli rádi. :wink2: A nebo že by byl putoval zpět k původnímu majiteli? Nevím, opravdu to nevím. :nevim:

Opraveno po té, co YGA dlouze hledala smysl mých vět. :wink2: Doufám že opravou nevznikly jiné nesmysly. :uff:
Naposledy upravil(a) Velká kočka dne 13.02.2014 11:59:06 0, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
YGA
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2856
Registrován: 15.02.2006 8:19:13 0
Bydliště: jih Jižní Moravy

Re: 13.2.2014 Plyšový ďábel

Příspěvek od YGA »

Velká kočka píše: Nevím, jak jsem později zjistila byl to zarytý komunista a po sestřině emigraci se chudák ospravedlňoval straně a vládě ...
Velká kočko, dost dlouho mi trvalo, než jsem přišla na to, že tato věta se nevztahuje k ubohému zvířeti :scare: .

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 13.2.2014 Plyšový ďábel

Příspěvek od Beda »

YGA píše:Pro bedu
:hmm: morče je větší? jinak mi to přijde docela "stejný" :chi: :oops:
Obrázek

Odpovědět