11. 2. 2014 Veselý Churchill

Moderátoři: Lika, radanova

Uživatelský avatar
Lika
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1638
Registrován: 09.01.2011 12:05:48 0

11. 2. 2014 Veselý Churchill

Příspěvek od Lika »

Nejsem psí a v rasách se moc nevyznám, ale moc ráda chodím do míst, kam psi chodí na procházky. Ráda se dívám, jak se tamhle na výběhové louce v parku druží, tryskají prostorem, skáčou do výšky, aby chytili klacek nebo talířek... Různé barvy, tvary, prostě se kochám. Takhle si jednou vykračuji zamyšleně jinou částí parku, a tu se proti mně žene jakési kompaktní nevelké těleso. Ksichtík churchillovitý, svaly kam se podívám, barva světlejší, nožky sporé, prostě něco buldokovitého, snad. A ta rozesmátá huba! Té radosti, že mě vidí! S rozběhem mě žduchne předními kousek nad kolena, výš naštěstí nedosáhne, já pán, ty pán, hele pojď si zablbnout! No ano, no ano! Drbu drbu usilovně, kam jenom dosáhnu, pes kolem mě tancuje, uvrtět zadek si může, chechtá se, odtryská deset metrů ode mě, a smykem zase ke mně, to je energie! Rozhlížím se po nějakém lidském příslušenství k téhle energetické kapsli, a hle, tamhle k nám do kopečka funí z dálky asi stovky metrů nějaká paní nebo slečna, a volá, co jí dech stačí: "Nebojte se, on nic neudělá!" Že neudělá? Tolik energie a radosti mi stačil za tu chvíli dát, že se chechtám i se psem, navzájem se poškádlujeme a pobíháme jako cvoci, a udýchaná paní se chechtá s námi: "Ten si vás nějak oblíbil!"
Potěšilo mě to, bylo mi ctí tohle setkání s veselým churchillem :D

Krásný den!
Naposledy upravil(a) Lika dne 11.02.2014 19:52:58 0, celkem upraveno 1 x.
Lika
zviretnik.lika@gmail.com mobil 705 237 678

Uživatelský avatar
Matylda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2497
Registrován: 04.04.2008 14:36:18 0
Bydliště: Žabčice

Re: 11. 2. 2014 Veselý Churchill

Příspěvek od Matylda »

Jo, setkání s cizím psem (psy) dokáže pobavit :D
Všichni kromě mě, myslivců a veterináře tu po polích vodí psy na vodítku (protože by utekli, neco sežrali, nebo se v něčem vyváleli). Šla jsem dopoledne se psy po vinohradu a najednou jsem měla tři psy- přiběhl k nám očividně bezprizorný ohař (ale ty tu mají jen myslivci). Velice se přátelil s fenama, za chvíli se ozvala píšťalka, tak chvíli oprdelkoval a nakonec zmizel. Vylezla jsem z vinohradu a za chvilku ohař doklusal zpátky s jezevčíkem v závěsu. Měla jsem čtyři nadšené psy. Drbala jsem všechny. Z vinohradu bylo slyšet pískání a hulákání, jenže oba lovečáci jaksi ohluchli. Ohař to pak vzdal, jezevčík na majitele viditelně kašlal, i když páník stál na kraji vinohradu a volal a volal. Vlídně jsem na něj zavolala, že pes nemá čas. Jezevčíkovi to teda dost dlouho trvalo, než se odhodlal odejít na jinak nudnou procházku, zato páník vypadal, že pracuje k infarktu- konec konců, nějaká baba tam měla dva gaučáky a ti neutíkali, zatímco jemu zdrhli exkluzivní lovečtí psi :-)
Obrázek

Uživatelský avatar
Lika
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1638
Registrován: 09.01.2011 12:05:48 0

Re: 11. 2. 2014 Veselý Churchill

Příspěvek od Lika »

Jé, Matyldo, a nemohli byste chodit na procházky s nimi? Psi by to jistě ocenili. Nevím ovšem, co by pan myslivec na to... Volat na něj, že jeho jezevec nemá čas, ojoj, ještě že neměl nabito! :D
Lika
zviretnik.lika@gmail.com mobil 705 237 678

Uživatelský avatar
Matylda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2497
Registrován: 04.04.2008 14:36:18 0
Bydliště: Žabčice

Re: 11. 2. 2014 Veselý Churchill

Příspěvek od Matylda »

Nemohli- pro většinu myslivců jsem tady otravnej poddruh člověka :) Jen jeden starší pán mě snáší dobře, protože mě psice docela poslouchají a nešílím, když jeho ohaři dolítnou a čuchají k nim. Ale myslivci mě nechávají mě na pokoji- asi už mockrát viděli, jak se psima chodím po polích, a pokud viděli, že psiny zvedly zajíce, tak taky viděli, že se na hulákání vrátí. A do bažantnic nelezou. Navíc většina lidí tady venčí psy odpoledne, kdy já jsme v práci- dopoledne jen důchodci a podobně postižení jako já.
Obrázek

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 11. 2. 2014 Veselý Churchill

Příspěvek od Rpuť »

Já jsem takhle jednou málem přišla domů s nádherným anglickým setrem, co kamarádil s naší Arinkou. Pán byl blbej Taliján a ten pes to věděl a taky, už od pohledu byl ten pes mnohem inteligentnější. Pán pokřikoval, skákal jak vopičák na gumičce, řval něco jako Madonna Mia, Porco Dio a tak podobně a psejk se jen ohlíd přes rameno s patřičným despektem. A jednou se pán dožral moc, praštil vodítkem o zem a šel pryš. Na mně už šly mrákoty, ale setr jen zhluboka vzdychnul, šel, sebral vodítko a klusal za pánem. :D

Uživatelský avatar
P I T R Ý S K O V Á
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1014
Registrován: 31.08.2007 0:48:59 0
Bydliště: východ jihu Moravy

Re: 11. 2. 2014 Veselý Churchill

Příspěvek od P I T R Ý S K O V Á »

Lika píše:Nejsem psí a v rasách se moc nevyznám, ale moc ráda chodím do míst, kam psi chodí na procházky. ..................
Potěšilo mě to, bylo mi ctí tohle setkání s veselým churchillem :D Krásný den!

Liko! To je tak krásně napsáno! To budu mít, určitě, dobrou náladu po celý den. :clap_hands: I když je, nad ÚJM, zadeklováno a poprchá. :dest:
Na včerejší procházce jsme potkali jen jednoho pána s NO. Trochu se známe. Posledně jsme diskutovali o jeho Britovi, co šílí z vlaku. V amoku za ním peláší co mu nohy stačí a chce ho sežrat. Nevidí, neslyší. Trochu jsme rozebrali situaci. Včera na mě volal, ať počkám. Stáli jsme u kolejí a v dáli houkala lokálka. Potom už ta mašinka duněla kolem nás. A Brit seděl pánečkovi u nohy. Jen nadsedával touhou skočit mašině za krk. Ale žádné vyšilování. Lidi, já měla takovou radost, že se moje rada ujala! Ušetřřila jsem pánečkovi peníze (chtěl kupovat el. obojek), psovi problémy. No a potom se Brit trochu pokamarádečkoval se Shelminkou i Ottíkem (mě vám ty Chipsinky už nějak nejdou z pusy). A to jsme se těšili oba. Pán, že Brit nenapadá malé psy. A já zase, že moji neblázní z velkého psa.
Jinak bylo všude pusto. Ani živáčka. Bláto nebláto, jaké blaho!! Za pár týdnů oschne a vyrojí se mraky komárů a cyklistů. Jeden neví, co je horší. :grr:
:wave: :dog:
Naposledy upravil(a) P I T R Ý S K O V Á dne 11.02.2014 10:37:14 0, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
JoVo
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2713
Registrován: 20.08.2006 10:52:48 0
Bydliště: Plzeň

Re: 11. 2. 2014 Veselý Churchill

Příspěvek od JoVo »

POZOR, POZOR, HLÁSÁNÍ!!!Dnes má narozeniny Terra.
JoVo

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 11. 2. 2014 Veselý Churchill

Příspěvek od Rpuť »

TERRO, ať žiješ! Krásně, dlouzho a dle své chuti!!! :flowers:

Uživatelský avatar
P I T R Ý S K O V Á
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1014
Registrován: 31.08.2007 0:48:59 0
Bydliště: východ jihu Moravy

Re: 11. 2. 2014 Veselý Churchill

Příspěvek od P I T R Ý S K O V Á »

JoVo píše:POZOR, POZOR, HLÁSÁNÍ!!!Dnes má narozeniny Terra.
.................................... :flower2: :glass: :flower2: ..........................................

Vzácný příteli Terro, přeji Ti všechno nejlepší po všechny dny Tvého života.
......................A hlavně, ať je těch dnů ještě mnoho.
..........................
:wave: :dog:

Uživatelský avatar
Inka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2445
Registrován: 30.11.2009 11:47:57 0
Bydliště: Plaňany

Re: 11. 2. 2014 Veselý Churchill

Příspěvek od Inka »

Také máme své oblíbené lidi, za kterými Majda uteče a v lepším případě se okolo nich omotává, v horším po nich skáče. Jednu kamarádku miluje tak, že si okamžitě stoupá na zadní, přední položí Monice okolo krku a dá jí takovýho hubana, že se nemusí mýt. V takových případech končí se slyšením a ohluchává
Obrázek

Uživatelský avatar
Lída
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1146
Registrován: 02.10.2013 16:23:39 0
Bydliště: Slapy

Re: 11. 2. 2014 Veselý Churchill

Příspěvek od Lída »

Terro, mnoga ljeta !!! :glass: :cake: :good_luck:

nepřihlášená Apina

Re: 11. 2. 2014 Veselý Churchill

Příspěvek od nepřihlášená Apina »

Rpuť píše: Pán byl blbej Taliján a ten pes to věděl a taky, už od pohledu byl ten pes mnohem inteligentnější. ... A jednou se pán dožral moc, praštil vodítkem o zem a šel pryš. ... setr jen zhluboka vzdychnul, šel, sebral vodítko a klusal za pánem. :D

Rputi, zase rputíš. Toho setra bych chtěla vidět. To muselo být něco. I jen pdle popisu je vidět, že ten pes musel být mnohem inteligentnější než páníček. Když viděl, že holt páníček je schopen ěkde jinde začít dělat pitomosti, raději na něho šel dohlédnout, i když ho to asi děsně štvalo. A mimochodem, páníček byl děsně sprostej. Ta Madonna mia, to by ještě šlo, ale to druhý, ani to nechci psát, to je jedna z nejhorších sprosťáren, jedno z nejhorších možných rouhání. Tak pozor, nepoužívat před Taliány, které nechceš naštvat.

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 11. 2. 2014 Veselý Churchill

Příspěvek od Beda »

JoVo píše:POZOR, POZOR, HLÁSÁNÍ!!!Dnes má narozeniny Terra.
milý kocoure :cat_milk: Terro, všechno nejlepší, hlavně zdraví a krásné pokud možno všechny dny :super: :cake: :glass: :pivo: leaf: :na_zdravi: :give_rose: (dává se chlapům kytka??)

pozdrav - jsme jedné krve, ty i já :cat: :cat:
Obrázek

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 11. 2. 2014 Veselý Churchill

Příspěvek od Rpuť »

Apino, dík za upozornění, jeden nikdy neví, kde mu co uklouzne! :haha:

Setr byl skvostnej, nejenom nádhernej pes jako takovej, ale takovej ten pozitovista, co máš dobrou náladu, jen na něj koukneš. A naše Arinka mu byla moc sympatická, takže tam spolu ukrutně blbli a lítali a měli děsnou psinu a setrovi se pochopitelně domů nechtělo. Ale myslím, žes to odhadla dobře, on prostě za toho svýho troubu cítil odpovědnost a nemohl ho jen tak nechat, aby kdesi cosi vyváděl. :blob:

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 11. 2. 2014 Veselý Churchill

Příspěvek od Rpuť »

Před chvílí volala nová panička od Žolíčka, že je všechno v pořádku, jen byla krapet vykulená z jednoho Žolíkovýho zvyku - on, když je spokojen, natáhne se na podlahu, válí se a protahuje a při tom všelijak pokecává, huhlá,brblá, kvíká, kníká, brouká, mňouká, mrmlá, frflá a vůbec je hrozně zvukovej. Takže se panička vyjukala, jestli ho snad něco nebolí.
S páníkem koukali dopoledne na Olympiádu, takže byl Žolík na výsost spokojen. Jen prý, když k nim někdo přijde, tak Žolík napjatě zírá, jestli náhodou už nejde panička a je poněkud zklamán. Asi si myslí, že je zas jen na návštěvě. Ale to časem přejde, hlavně, že je dobře. :)

Odpovědět