7.2.2014 Čáp

Moderátoři: Lika, radanova

Uživatelský avatar
zana
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3313
Registrován: 03.02.2006 20:30:03 0
Bydliště: Praha 8

Re: 7.2.2014 Čáp

Příspěvek od zana »

Taky jsem nekouřila nikdy, z příbuzenstva kouřil jen babiččin bratr (co u nás zastupoval dědečky). To byla jeho jediná chyba, vždycky, když odešel, očichávala jsem záclony, jestli zase tak smrdí :oddech: . Nějak jsem tím pádem nikdy neměla potřebu to zkoušet. Si to vynahrazuju čokoládou :bzik: .
zana :vylet:

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 7.2.2014 Čáp

Příspěvek od Beda »

aida píše:měla bych jeden dotaz - jakou značku e-cigarety si pořídit?
aido, copak značka :pche:, ony jsou hlavně různý "systémy" - kde jak co se žhaví... většinou jsou to různý eGo (eGo-C, eGo-W, eGo-K, eGo-T atd.) ... asi dobrý je to, že závit maj všechny stejný, takže např. baterka ti jde stejná do všeho

mně vyhovuje systém "tank" (jako "nádrž", ne tank), kde máš baterku, část s tou věcí co žhne a náůstek, který se plní tou tekutinou (pardon, vznešeně liquidem) - takže to nemá žádný vlákno, nic (echomizer, clearomizer)
názorně třeba zde http://www.e-cigarety-shop.cz/fotocache ... %C3%A1.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

přešla jsem čistě z důvodů finančních


Hana Williamson píše:Bedo, my jsme si ty elektronicky koupili taky, proto, ze jsme travili dost casu na Floride v hotelu, ale zatim jsem jim jeste jaksi neprisla na chut. :oops: Budu se muset vic snazit.
Hanko - taky jsem jim nepřišla na chuť :haha: :haha: ... a to je "kouřím" už asi rok a půl... vlastně to moc nepociťuju jako náhradu za skutečný kouření :no: , spíš je to takovej "dudlík" :bzik: ... ale držím se, ty prachy mě nutěj u toho zůstat, a vydržet se to dá... i když, když můžu (v hospodě u někoho vysomruju, nebo si, když je srazík, jednu krabičku koupím), tak si dám opravdickou :mrgreen: :oops:

a nemám doma smrad, kouř a zahnědlý záclony :love: (jsem je vyprala - jsou bělejší než koupený)
Obrázek

Uživatelský avatar
YGA
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2856
Registrován: 15.02.2006 8:19:13 0
Bydliště: jih Jižní Moravy

Re: 7.2.2014 Čáp

Příspěvek od YGA »

Beda píše: a zahnědlý záclony :love: (jsem je vyprala - jsou bělejší než koupený)
Takže chceš říct, že elektronickou cigaretou k bělejším záclonám? Kam se hrabe Perwoll :doh:

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 7.2.2014 Čáp

Příspěvek od Beda »

no tys tomu dala ránu :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:

jasně že néééééé - ale věřím, že mi takový (nadlouho) zůstanou :yes: :super: ... a důkladně jsem si nastudovala, kterak je vyběliti co nejlépe, páč byly opravdu dost špatný :grr:
Obrázek

Uživatelský avatar
ri
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.03.2007 8:41:57 0
Bydliště: Sovenice, Nymbursko

Re: 7.2.2014 Čáp

Příspěvek od ri »

Beda píše:kterak je vyběliti co nejlépe
Hele, poděl se o informace. U nás sice kouří jen kamna :bzik: ale takových znalostí není nikdy dost :prosim:

:haha:

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 7.2.2014 Čáp

Příspěvek od Beda »

no, zkombinovala jsem dvě věci, řekla jsem si, že přehnat to nemůžu, když je vybělím "dvojnásobně"

za prvé - před praním ponořit do roztoku normální kuchyňské soli tak na 2-3 hodiny (no, to jsem psychicky nevydržela, měla jsem to tam něco přes hodinu)... prý to "vytáhne" ze záclon špínu i mastnotu... teda lázeň byla docela hodně pak hnědá, vážně :uff: :bzik:

a za druhé - k praní přidat prášek do pečiva, opravdu obyčejný prdopeč... vlastně jsem se nikde dávkování nedočetla, asi bych dala tak dva - měla jsem doma poslední jeden a půl, tak tam šlo tohle :kuk:

po vytažení byly fakt sněhobílé :super: :super:
Obrázek

Uživatelský avatar
P I T R Ý S K O V Á
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1014
Registrován: 31.08.2007 0:48:59 0
Bydliště: východ jihu Moravy

Re: 7.2.2014 Čáp

Příspěvek od P I T R Ý S K O V Á »

Beda píše: vybělím "dvojnásobně".......za prvé - před praním ponořit do roztoku normální kuchyňské soli tak na 2-3 hodiny
a za druhé - k praní přidat prášek do pečiva, opravdu obyčejný prdopeč...
po vytažení byly fakt sněhobílé :super: :super:

Bedi, potvrzuji. Také tak peru. A funguje to. Prdopeč mi doporučila naše opaní "sekáčová". Všechny záclony mám od ní. A jsou ještě veliced slušné.
:dog: :wave:

Velká kočka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2639
Registrován: 03.02.2008 18:04:46 0
Bydliště: Västgötagatan 7, 41139 Göteborg, Sverige

Re: 7.2.2014 Čáp

Příspěvek od Velká kočka »

Tak vy si tu dnes pokuřujete? Hmmm...já blbec kouřila asi 15 let. Začala jsem v divadelním kroužku jako sedmnáctiletá. Na DAMU jsem moc nekouřila ale potom v divadle. Sedí se, čeká se na výstup a tak je to kafe za kafem a cigareta za cigaretou. Přestala jsem tady když jsme bydleli u Stockholmu. Asi rok 1975. A bez problémů. Asi jsem nebyla tak zarytý kuřák jako můj manžel, ale hlavně jsem si přestala cokoliv o kouření namlouvat. Jde asi o to si uvědomit jaká je to volovina, jak si člověk ničí zdraví (a nejen sobě!!!), jak smrdí druhým na dálku a strašně nablízko a jak smrdí i jeho obydlí. Zkrátka přestala jsem a už mě nikdy nenapadlo si zapálit. A teď mám na kouření vysloveně alergii. Otečou mi sliznice a zřejmě se něco děje i s mými plicemi.
Naši doma kouřili oba dva, já těch patnáct let a pak můj manžel až do své smrti. Byla jsem vystavena kouři celý život až do roku 1991 a poznamenalo mě to. Něco se s mými plícemi stalo i když se říká že se rychle zregenerují když už člověk není cigaretovému kouři vystaven.
Ale strašlivě se to celoživotní kouření projevilo na mém muži. Zemřel. Zemřel v šedesáti dvou letech. Stresoval a kouřil, to se účinek zdvojnásobuje. Každá cigareta zúží cévy na hodinu. A když se kouří jedna za druhou...Takže jsou moje reakce na kouř nejen fysické ale i psychické.
Žena je prý chráněna estrogénem, ale pak to jde rychle s kopce po přechodu. Takže si dámy nic nenamlouvejte jako to dělají alkoholici, přiznejte si skutečnost a kouřit přestanete. Přestat je těžké jenom když si dál něco namlouváte. Nechci vás ztratit jako jsem ztratila manžela. :no:

Musím se podívat co je to ta e-cigareta nebo jak se to jmenuje. Připadá mi to divné. :hmm:
Aha, zjistila jsem si že takže dostáváte do sebe nebezpečný nikotin dál a asi taky spoustu dalších jedů jako při kouření tabáku. Tady si lepí na tělo plostr s nikotinem a nebo žvýkají nikotinové žvýkačky. To zkoušel i můj manžel a dokonce jsem se po jeho smrti doslechla, že tak dostávat do sebe nikotin byl vlastně důvod jeho smrti. On měl všechny cévy k srdci ucpané, jak prokázala pitva. Jak vypadaly jeho plíce mi doktor neřekl ale viděla jsem černé plíce kuřáka na fotografiích u nějakého článku. No jako ty záclony, jenže plíce nevypereš.
Vážně, přestaňte si namlouvat a přestaňte kouřit!!! Prosím vás! Nevzpěčujte se, mluví k vám bývalý kuřák se zlou zkušeností jak to může s kuřákem v rodině dopadnout. :sad2:

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 7.2.2014 Čáp

Příspěvek od Beda »

Velká kočka píše:Takže si dámy nic nenamlouvejte jako to dělají alkoholici, přiznejte si skutečnost a kouřit přestanete.
nechci být za kverulanta, ale já si nic nenamlouvala :no: ... nejsem blbá a vím že to škodí zdraví, ale bylo mi to "šumák" :pche: - cigarety mi chutnaly, tak jsem kouřila a basta

odrazujou mě jen ty prachy - syčáci, a furt zdražujou :grr: :mrgreen:

tím nechci nikoho nabádat aby kouřil !!! ani neznevažuju tvé důvody Velká kočko - hlavně ty emocionální, chápu tě :moja: ... napsala jsem jen, jak to mám já
Obrázek

Velká kočka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2639
Registrován: 03.02.2008 18:04:46 0
Bydliště: Västgötagatan 7, 41139 Göteborg, Sverige

Re: 7.2.2014 Čáp

Příspěvek od Velká kočka »

Ale Bedo moje zlatá, mýlíš se, to není tvoje rozhodnutí, to mluví tvoje závislost na nikotinu co říká že je ti zdraví "šumák". To je právě to co myslím tím "vidět skutečnost a nic si nenamlouvat". Copak se nechceš dočkat vnoučat a užívat si je? Netrap mě, holčičko moje!

Uživatelský avatar
Karolína
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3001
Registrován: 30.05.2007 6:56:58 0
Bydliště: HORNÍ MARŠOV

Re: 7.2.2014 Čáp

Příspěvek od Karolína »

On ten samotný nikotin škodlivý až tak není (pokud člověk nevykouří cigaret 1-2 krabičky denně) - je to vlastně droga. Horší jsou ty zplodiny z papíru, pojiv a dalších příměsí, které cigarety obsahují.
Takže kuřáci klasických doutníků nebo lulky s kvalitním tabákem své zdraví sice ohrožují, ale mnohem méně. Také lulku, dýmku nebo dobrý doutník nekouříme denně jen tak, ale hlavně pro potěšení a občas při zvláštních příležitostech.
Nejhorší jsou cigarety s různými chemickými příměsemi - mentolky nebo teď momentálně populární cigarety jahodové, citronové....... to je svinsvto prvního řádu. Ta chemie se v tom pálí a působí karcinogenně. Ale to je stejné, jako s osvěžovači vzduchu - spreje z rozprašovače sice pěkně voní, ale co je v nich, po tom raději nepátrat. A to také dýcháme, když to doma používáme.
Kromě toho do cigaret se dává kdeco, rozhodně to není kvalitní tabák.

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 7.2.2014 Čáp

Příspěvek od Beda »

Velká kočka píše:to co myslím tím "vidět skutečnost a nic si nenamlouvat". Copak se nechceš dočkat vnoučat a užívat si je?
hihi, nevím, neřeším, chutná mi to tak kouřím... ano, je mi to "šumák"

nebudeme to dál rozebírat
Obrázek

Velká kočka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2639
Registrován: 03.02.2008 18:04:46 0
Bydliště: Västgötagatan 7, 41139 Göteborg, Sverige

Re: 7.2.2014 Čáp

Příspěvek od Velká kočka »

Beda píše:
Velká kočka píše:to co myslím tím "vidět skutečnost a nic si nenamlouvat". Copak se nechceš dočkat vnoučat a užívat si je?
hihi, nevím, neřeším, chutná mi to tak kouřím... ano, je mi to "šumák"

nebudeme to dál rozebírat
Jednou Bedo prohlédneš jako jsem prohlédla já. A pochopíš proč ti to tak chutná. :doh: :pssst:

Uživatelský avatar
Jitča
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1249
Registrován: 14.03.2010 20:37:02 0
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

Re: 7.2.2014 Čáp

Příspěvek od Jitča »

Chicht, nestíhám, dočítám, ale nedá mi to, musím se podělit o své kuřácké začátky a konce. Můj tatínek byl dlouholetý kuřák, a mě jako dítě to strašně zajímalo (také jsem mu chodila do trafiky pro cigarety - jó, to byly časy, klíďo je prodali pětiletému dítěti, no, pro pivko k nedělnímu obědu jsem do hospody také chodila někdy od sedmi až do puberty, kdy jsem se vzbouřila :oddech: ) a tak, když seděl na lavičce na zahradě a zapálil si, požádala jsem ho, jestli mohu ochutnat :blbej: , no a taťka učitel pedagog řekl, že jo a dal mi cigaretu a nechal mě několikrát důkladně potáhnout.... :no: Lidi, jak mě vám bylo zle, zvracela sem, zelená jsem byla až do večera, a od té chvíle, když např. spolužáci o pár let později začali s cigaretami experimentovat, já se jen blahosklonně usmívala a věděla jsem své - zkusit si cigaretu mě už nikdy ani nenapadlo :haha: ! Tatínka nakonec donutil těžký zápal plic s kouřením přestat, a už potom nikdy nezačal - to bylo tak v mých osmi letech, a po pár letech se stal zapřísáhlým odpůrcem cigaret - strašlivě mu smrděli a nechtělo se mu věřit, že tak smrděly už i ty jeho :hmm: .

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9393
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 7.2.2014 Čáp

Příspěvek od sharka.68 »

aido, myslím, že bys měla podebatit s Inkou,na téma elektronické cigarety..ona s Bimboušem o nich umí pěkně vyprávět....protože na ně oba přešli... :wink2:

já jsme občasný kuřák, prostě nekouřím celou dobu,pak přijde léto a jak nastoupí hodně pylů , tak se cigaretama vlastně zachraňuju,jinak bych se uprskala...., ale to jen tak 5-10 kouskama ..pak zas dlouuho nic.... takže to mám tak na rok, celou moji spotřebu...
Obrázek

Odpovědět