19.2.2014 Prvá jazda.

Moderátoři: Lika, radanova

Xerxová
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2924
Registrován: 15.02.2007 18:23:16 0
Bydliště: Liberec

Re: 19.2.2014 Prvá jazda.

Příspěvek od Xerxová »

dneska jsou děti v autě dost dokonala přikurtované. To s psisky bývá větší potíž (i když všechny naše dogy byly v autě bez problémů odložitelné)

Uživatelský avatar
JarkaF
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 859
Registrován: 19.09.2010 18:45:39 0
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 19.2.2014 Prvá jazda.

Příspěvek od JarkaF »

verenka1 píše:Cesta prešla hladko,ak nepočítam toho poľovníka na babete,ktorého som vytlačila do priekopy..., Stane sa zo mňa tá Rowling východného bloku...
:haha: :haha: :haha: Verenko, ještě pár takových perel, a budu potřebovat patologa :haha: :haha: :haha:

HCHO
žabí slečna/mládenec
žabí slečna/mládenec
Příspěvky: 139
Registrován: 20.01.2010 17:16:06 0

Re: 19.2.2014 Prvá jazda.

Příspěvek od HCHO »

Verenko, nádherné čtení (všechna tři), díky :)
Myslím, že s těma zákazama stání a zastavení si nemusíš dělat moc velkou hlavu - překvapilo by mne, kdyby ses při svém povolání neznala se všemi policajty v širokém okolí, a ti si to s Tebou rozhodně nebudou chtít rozházet :)

Jarko F - s tím patologem - nezapomeň včas podepsat souhlas s pitvou, jinak z toho nic nebude :) (fakt geniální zákony...)
:wave:
HCHO

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 19.2.2014 Prvá jazda.

Příspěvek od Rpuť »

verenka1 píše:
Cesta prešla hladko,ak nepočítam toho poľovníka na babete,ktorého som vytlačila do priekopy..., Stane sa zo mňa tá Rowling východného bloku...

Patologa spíš potřeboval ten myslivec na babetě .... nebo aspoň frťana ... :D

Uživatelský avatar
Matylda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2497
Registrován: 04.04.2008 14:36:18 0
Bydliště: Žabčice

Re: 19.2.2014 Prvá jazda.

Příspěvek od Matylda »

Xerxová píše:dneska jsou děti v autě dost dokonala přikurtované. To s psisky bývá větší potíž (i když všechny naše dogy byly v autě bez problémů odložitelné)
No ale to jsou naši psi taky- mají kšíry a kus pásu normálně zapnutého. Jezdí na zadním sedadle, sice radši s někým, ale zvládají to i samy.
Obrázek

Xerxová
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2924
Registrován: 15.02.2007 18:23:16 0
Bydliště: Liberec

Re: 19.2.2014 Prvá jazda.

Příspěvek od Xerxová »

no - ale děti se neumí odkousat z pásů - psíci to často zvládají

Uživatelský avatar
RenataE
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1366
Registrován: 16.10.2006 22:08:32 0

Re: 19.2.2014 Prvá jazda.

Příspěvek od RenataE »

Xerxová píše:no - ale děti se neumí odkousat z pásů - psíci to často zvládají
To je pravda, dítě se mi z pásů nikdy neodkousalo :D
Pětibodové pásy sedačky 9-18 kg jsem téměř nedokázala rozepnout ani já, musely se najednout stisknout tři prvky a protože mám velmi dlouhé nehty, šlo mi to dost špatně :D

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 19.2.2014 Prvá jazda.

Příspěvek od Rpuť »

Dětskou sedačku mi radši nepřipomínejte.
Jeli jsme pro bavoráka do servisu, ex, připevnil sedačku i aplégra, sedl za volant bavoráku a já s aplégrem jela v druhém autě za ním. Jeli jsme dlouhatánskou ulicí, v štrůdlu aut, když v tom v pásech něco povolilo. Přibrzdila jsem a sedačka i s aplégrem se naklonila dopředu, takže mi dítě dýchalo za krk. Než jsem stačila cokoli udělat, štrůdl se znovu rozjel a sedačka s aplégrem dopadla zpátky na sedadlo. Za chvíli jsem musela znovu přibrzdit a sedačka s dítkem se opět vychýlila.Po zádech mi tekl studený pot a já zoufale hledala místo u chodníku, kam bych mohla honem zaparkovat. Marně! Celý pruh byl zatarasený parkujícími auty, v celé ulici nebyla jediná odbočka, kam by se dalo vjet a mě nezbylo než popojíždět ve štrůdlu brzda - plyn, dítko se bimbalo dopředu dozadu jak zvon na věži a kupodivu nevydalo ani hlásek. Přistála jsem u chodníku před domem, sedačka se opět naklonila a ex se přiblížil k autu: "Proč to dítě tak blbě sedí", otázal se udiveně... :grr:

Uživatelský avatar
Hana Williamson
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 526
Registrován: 15.07.2006 3:35:36 0
Bydliště: Jizni Karolina

Re: 19.2.2014 Prvá jazda.

Příspěvek od Hana Williamson »

No jo lidi, ale ja pamatju doby, kdy zadne sedacky pro decka nebyly. Bezpecnostni system pro nas decka dovadejici na zadnim sedadle bylo: decka, jeste jednou a dostanete facku. A muj tata mne jakou malinkou holku vozil na motorce tak, ze jsem sedela na benzinove nadrzi mezi jeho kolenama. Milovala jsem to. Dnes by na nej asi poslali socialku. Bezpecnostni instrukce pri pocinajicich jizdach na kolech a lyzich bylo: decka, nepadejte na hlavu. Pro mne pak pozdejc: Hanynko, nepadej napravo, pamatuj na kloub. Takze jsem mela dilema, ale vetsinou jsem spadla na hlavu. :hmm:

Uživatelský avatar
RenataE
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1366
Registrován: 16.10.2006 22:08:32 0

Re: 19.2.2014 Prvá jazda.

Příspěvek od RenataE »

Hana Williamson píše: A muj tata mne jakou malinkou holku vozil na motorce tak, ze jsem sedela na benzinove nadrzi mezi jeho kolenama. Milovala jsem to. Dnes by na nej asi poslali socialku.
Taky mě tak táta vozil, i dědeček. Táta měl helmu, děda ne.

Když v současné době máte dvě sportovně založené děti, musíte vlastnit také helmoviště. To je speciální bydlík pro helmy. Helmy jsou úzce specializované a proto musíte mít: helmu na brusle (hokejovou a gumovou pro začátečníky), helmu na lyže, helmu na snowboard (nelze použít tu na lyže, protože byste byli za debila), helmu na kolo. Na kolečkové brusle lze použít helmu na kolo. Neznám jiný předmět, který se hůř skladuje :no: K helmám ještě patří specializované rukavice, které jsou svižným forhendem vhazovány do helmoviště. Při hledání těch správných rukavic je nutno celé helmoviště vyházet na podlahu :D

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 19.2.2014 Prvá jazda.

Příspěvek od Rpuť »

Ano, současný život je velmi komplikovaný. Ale nemám pocit, že by za našich dětský let, bez helem, rukavic a předpisů,bylo těch úrazů nějak víc... :D

Uživatelský avatar
RenataE
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1366
Registrován: 16.10.2006 22:08:32 0

Re: 19.2.2014 Prvá jazda.

Příspěvek od RenataE »

Rpuť píše:Ano, současný život je velmi komplikovaný. Ale nemám pocit, že by za našich dětský let, bez helem, rukavic a předpisů,bylo těch úrazů nějak víc... :D
Myslím, že to nelze srovnávat. Když jsem já jezdila s tátou na motorce (bez helmy a na nádrži), psal se rok 1968, motorka byla Jawa 250 a provoz na silnicích byl asi tak desetiprocentní oproti současnému. Stejně tak na sportovním poli - snowboard snad ani neexistoval, i sjezdové lyže se musely mazat, kolo s přehazovačkou bylo téměř sci-fi. In-line brusle neexistovaly (tedy v ČSSR rozhodně ne). Život se prostě od té doby zrychlil a zahustil a proto jsem ráda, že moje děti bez té příslušné helmičky nesportují :D A ještě radši jsem proto, že jim to připadá zcela přirozené.

Další aspekt téhož tématu spočívá v tom, že jsme se tenkrát nedozvěděli, kolik lidí se zrakvilo proto, že neměli helmu/páteřák/pásy/autosedačku.

Odpovědět