14.2.2014 - Celerová pomazánka

Moderátoři: Lika, radanova

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9393
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 14.2.2014 - Celerová pomazánka

Příspěvek od sharka.68 »

aido - udělej ho na způsob dýňové polévky...je to moc dobré..trocha brambor, cerel, vařit do měkka, mixovat se smetanou, nahoru trocha zeleného, maličko soli a bílého pepře..troška citronové šávy a je hotovo...
Obrázek

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9393
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 14.2.2014 - Celerová pomazánka

Příspěvek od sharka.68 »

jinak říkám : cerel, verlyba i pomatlánka :wink2: a někdy to tak i píšu :blbej:
Obrázek

Marska-majka

Re: 14.2.2014 - Celerová pomazánka

Příspěvek od Marska-majka »

Karolína píše:Cerel, jak jsem té zelenině říkala jako dítě, jsem milovala odjakživa.
Maminka dělávala falešného humra - celer, mrkev - vše najemno strouhané, smíchané s majonézou a dochucené bílým pepřem, solí a citronovou šťávou - vlastně je to podobná pomazákna, jako tato.

Já mám ráda celer i smažený, dělali jsme celerové karbanátky - půl celeru, půl mletého masa, celer vařený vyjídám z polévky taky jenom já. Celer mám moc ráda.
Karolínko, tohle můžu celé od tebe opsat :usmev:

aida
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1532
Registrován: 10.03.2007 11:38:15 0

Re: 14.2.2014 - Celerová pomazánka

Příspěvek od aida »

Sharko, tak nějak jsem si to vymyslela (asi ještě přidám na začátku trošku cibulky a pro barvu trošku strouhané mrkve), jen mě zajímalo, jestli někdo nemá nějaký další tip.

Kaa

Re: 14.2.2014 - Celerová pomazánka

Příspěvek od Kaa »

Celer ráda, ale nejlepší je stejně celerová nádivka, za tím si stojím a nemohu jinak. V porovnání s jinými nádivkami mi ty ostatní vždycky připomínají nakořeněnou housku, zatímco tahle má svou vlastní chuť...
Myslím, že už jsem se o recept dělila, ale sem se tak tematicky hodí, tak kdyby na ni někdo ještě nenatrefil...
Vezme se velká cibule (nebo její ekvivalent v malých cibulích) a asi stejně velý kus celeru. Všechno se nakrájí na kostičky a osmaží na pánvi. Pak se přisype trochu strouhanky - ne moc, jen tolik, aby produkt vypadal jako zelenina obalená ve strouhance - pokud vypadá jako strouhanka, kde se sem tam objeví kousek zeleniny, je efekt nádivky zcela vepsí. Ještě trochu se osmažuje směs i se strouhankou, pak se nechá vychladnout, zapracuje se přiměřeně vajec, plusmínus tři, podle množství strouhanky. Na připravené maso se poklade anglická slanina, pak vytvořená hmota, zabalí se, upeče se. Původní receptura je anglická a plnila se do věnce z jehněčích žebírek, já ji nejčastěji dávám do kuřecí rolády, do krůtích prsou, ale i do hovězího a vlastně čehokoliv jiného :)
Mějte se krásně!

Uživatelský avatar
JoVo
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2713
Registrován: 20.08.2006 10:52:48 0
Bydliště: Plzeň

Re: 14.2.2014 - Celerová pomazánka

Příspěvek od JoVo »

YGA píše:
ri píše: ... tak po téhle kombinaci jsem se vždycky vznášela u stropu a pištěla ...
Když jsi pištěla, tak to už jsi ucházela :hmm:
:super: Škoda, že tady není Tojefuk a WWW. To by bylo teprve pošušňáníčko. :kiss:
JoVo

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 14.2.2014 - Celerová pomazánka

Příspěvek od Beda »

nevím kam to mám dát :hmm: , no ale dnes je toho Valentýna, tak třeba k dnešnímu datu

je to moc krásné - maminka ochraňuje a zahřívá své dětičky :love2: :love2: :love2:

Obrázek

Uživatelský avatar
Hana Williamson
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 526
Registrován: 15.07.2006 3:35:36 0
Bydliště: Jizni Karolina

Re: 14.2.2014 - Celerová pomazánka

Příspěvek od Hana Williamson »

Kaa, tohle vypada velmi chutne. :super: Jinak, jak uz jsem nekolikrat poznamenala, v Americe se korenovy cerel shani dost spatne, protoze je to povazovano za zeleninu temer exotickou, a jeste jim to vypada divne - jak ty korinky visi zespoda dolu, a je to dole takove sukovite. Ale sezene se v lepsich kramech, jenze je drahy jak potvora (nabidka - poptavka). Takova stredne vetsi hlava celeru prijde cenove jak jeden pekne vysoky rib eye steak. Takze do svickove davam rapikaty, ale ten tuhy konec. Chut to da a nakonec ho vyhodim, protoze je to takove rozblemtane.

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 14.2.2014 - Celerová pomazánka

Příspěvek od Rpuť »

Hanko a vypěstovat si ho nemůžeš?

Bedásku, to je křásný!!! :clap_hands:

Uživatelský avatar
Hana Williamson
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 526
Registrován: 15.07.2006 3:35:36 0
Bydliště: Jizni Karolina

Re: 14.2.2014 - Celerová pomazánka

Příspěvek od Hana Williamson »

Rpuť píše:Hanko a vypěstovat si ho nemůžeš?
Nemuzu Rputi. Na kraji subtropu se klasickemu cerelu nedari. I kdyz zrovna vcil to zde vypadalo tri dny jak ledove kralovstvi. Snih, ledova trist - to jeste slo. Ale mrznouci dest, ktery obali stromy s listim a elektricke draty je prusvih. Vytvorila se az ctyrcentimetrova ledova krusta, pod jejiz vahou padaly i velke stromy. Ve state s 4 a pul miliony obyvatel bylo vcera 350 000 domacnosti a byznysu bez elektriky. Dnes jeste asi 200 000. Ale, v utery uz zas bude pres 20 stupnu Celia. Crazy. :nevim: Vytezili jsme z toho 3 dny pracovniho volna. :blob:

Uživatelský avatar
Hana Williamson
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 526
Registrován: 15.07.2006 3:35:36 0
Bydliště: Jizni Karolina

Re: 14.2.2014 - Celerová pomazánka

Příspěvek od Hana Williamson »

Ahoj Karolino: Ten severokerjsky porcelain - to nema chybu!!! :clap_hands:

Uživatelský avatar
Hana Williamson
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 526
Registrován: 15.07.2006 3:35:36 0
Bydliště: Jizni Karolina

Re: 14.2.2014 - Celerová pomazánka

Příspěvek od Hana Williamson »

Omlouvam se za preklepy :roll: :roll:

Uživatelský avatar
RenataE
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1366
Registrován: 16.10.2006 22:08:32 0

Re: 14.2.2014 - Celerová pomazánka

Příspěvek od RenataE »

Beda píše: maminka ochraňuje a zahřívá své dětičky :love2: :love2: :love2:
Při zběžném pohledu vypadá jako mutant :D

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 14.2.2014 - Celerová pomazánka

Příspěvek od Beda »

hihi, no to je docela pravda :haha: :haha: :haha:
Obrázek

karakal
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 827
Registrován: 07.01.2009 20:18:37 0
Bydliště: Praha

Re: 14.2.2014 - Celerová pomazánka

Příspěvek od karakal »

Právě chroupu čistě majonézovou verzi. Nemám jí tam moc, tak mi to ani nijak mastné nepřijde, zato dobré. Mám ještě dost zeleninové směsi na experimenty s jogurtem, tak uvidíme. Jednu chvíli jsem si říkala, proč jsem to proboha udělala z celého množství, kdo to bude jíst. Už se nebojím, že by zbylo. Mňam. Jen té majolky mám málo, takže nemůžu udělat čistě majolkové všechno. Díky. Mně by tohle nějak nenapadlo udělat. :flowers:

Odpovědět