13.2.2014 Plyšový ďábel

Moderátoři: Lika, radanova

Uživatelský avatar
Matylda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2497
Registrován: 04.04.2008 14:36:18 0
Bydliště: Žabčice

Re: 13.2.2014 Plyšový ďábel

Příspěvek od Matylda »

Story o křečkovi mi připomíná, jak jsem lovila uprchlého osmáka degu- ale toho jsme nakonec zahnala do kouta a s mírnou pomocí dětí i chytila. Pak jsme si na útěky dávala dost pozor, děcka měla v pokoji šatnu, kterou kdybych měla vykramovat, tak mě omejou :bzik3:
Obrázek

Uživatelský avatar
ri
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.03.2007 8:41:57 0
Bydliště: Sovenice, Nymbursko

Re: 13.2.2014 Plyšový ďábel

Příspěvek od ri »

Teda :(
Takhle v půlce mi to utnout ... :grr:
Ale bezva, těším se na další :-)
Rozdíl mezi křečkem a morčetem, kromě toho, že jsou to jiná zvířátka, je v chování.
Křečci jsou noční tvorové, pokud vím, žijou samotářsky a ve větším množství se perou.
Morčata jsou denní králíčci. Žerou trávu, žijí ve skupinkách a jsou velmi mírumilovná a nekousavá. Proto se nechávala dětem na hraní. V Peru snad byla i domestikovaná (jako králíci a za stejným účelem).
Morčata zde:
http://jakkel.rajce.idnes.cz/Morcata_v_Lyse/" onclick="window.open(this.href);return false;

křečky jsme nefotili :-)

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 13.2.2014 Plyšový ďábel

Příspěvek od Rpuť »

Křečky jsem měla dva, ale buď jsem byla pitomá já nebo oni, protože se jim ani nepodařilo zdrhnout ani vykonat jiný pamětihodný čin. Což bylo dobře, protože u nás, když by zdrhnul křeček za 5metrovou americkou knihovnu, tak by to byl průser galaktických rozměrů..... :shock:

Křečci ve mě tedy zářnou vzpomínku nezanechali, za to kvůli myši jsem dostala pořádně na zadek, takže si to pamatuji dodnes. Co by dítko asi 7 leté, obdržela jsem od známého lékaře 5 bílých laboratorních myšek. Jedna z nich byla obzvláště veliká a já okamžitě usoudila, že je to "táta myšák". Táta myšák do rána zázračně zhubnul a bylo jich 12. O dva měsíce později již 27..... :mrgreen:
Tatíček s matičkou si jaksi přestávali vědět rady. Já to neřešila a naopak jsem měla z myší legraci a obzvlášť velikou srandu, když jedna ta myš utekla a naši ji honili po kuchyni. Buch, bác, bum, statečná matka se vrhla pod stůl a udělala si bouli. Otecko zahučel pod výlevku a praštil se do brňavky o štokrdle.Matička šátrala smetákem pod almarou tak usilovně, až si vyvrkla palec, tatínek napřáhl se za ledničku a luplo mu v zádech. Zjevená myš lítala po kuchyni sem a tam a zoufale bezmocná máti ji bombardovala kastrolama a vším, co jí přišlo pod ruku.
No musíte uznat, že to byla báječná sranda a nikdo se mi nemůže divit, že jsem se válela smíchy po gauči a nezřízeně se chechtala. A v tom se v matičce cosi zlomilo a ona se vrhla na nevinné robě a dopustila se domácího násilí!
Tak mě napadá, že kvůli tomu vlastně dodnes nevím, kdo tu myš tenkrát chytil ... :blob:

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 13.2.2014 Plyšový ďábel

Příspěvek od Beda »

Rpuť píše: Táta myšák do rána zázračně zhubnul a bylo jich 12. O dva měsíce později již 27..... :mrgreen:
a jste s nima udělali proboha živýho???? :uff: :uff: :ask: ... ono i těch pět se mi zdálo docela dost :bzik: :mrgreen:
Obrázek

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 13.2.2014 Plyšový ďábel

Příspěvek od Beda »

ri píše:
Rozdíl mezi křečkem a morčetem, kromě toho, že jsou to jiná zvířátka, je v chování.
Křečci jsou noční tvorové, pokud vím, žijou samotářsky a ve větším množství se perou.
Morčata jsou denní králíčci. Žerou trávu, žijí ve skupinkách a jsou velmi mírumilovná a nekousavá. Proto se nechávala dětem na hraní.
sharko - tak proč jsi měla křečka a ne morče???? :hmm: :uff: :ask: :ask: :ask:

no jo, já vím, jiné zvíře - když mě tak nějak vždycky přišli podobní :mrgreen: ... resp. mi v představách nějak splývali - kromě velikosti teda ale ten rozdíl v povaze mi přijde docela zásadní a důležitější
Obrázek

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 13.2.2014 Plyšový ďábel

Příspěvek od Rpuť »

Bedo, já už přesně nevím, ale po tomhle extempore musely myšky z baráku. Myslím, že je máti vrátila tomu hodnému strýčkovi.... :)

Uživatelský avatar
zana
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3313
Registrován: 03.02.2006 20:30:03 0
Bydliště: Praha 8

Re: 13.2.2014 Plyšový ďábel

Příspěvek od zana »

Jé, křečka jsme měli taky. U nás to fungovalo tak, že ve dne spal a večer dostal žebříček a šel se proběhnout. Doslova. Koloval po obvodu obýváku jak chlupatej blesk (pečlivě zavřené dveře to jistily) a časem se vrátil do bydlíku, protože jídlo bylo tam. Takže pohoda. Až na to, že to byla bestie, co měla potřebu furt něco hryzat. Dráty (včetně drátů pod proudem - nevím, jak proud, ale křeček potíže neměl. Můj cancák, kterým jsem zahradila prostor za skříní, kde byly dráty, když se zjistilo, že je prostě nenechá na pokoji. Roh obýváku, který uznal za vhodný pro stavbu nory.
Taky byl moc pěknej a roztomilej, ale bohužel nestál o to, aby se na něj sahalo.
Sharko, krásně napsaný :clap_hands: !
zana :vylet:

Uživatelský avatar
YGA
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2856
Registrován: 15.02.2006 8:19:13 0
Bydliště: jih Jižní Moravy

Re: 13.2.2014 Plyšový ďábel

Příspěvek od YGA »

Rpuť píše:Bedo, já už přesně nevím, ale po tomhle extempore musely myšky z baráku. Myslím, že je máti vrátila tomu hodnému strýčkovi.... :)
A nebo v polích za Rputím rodným domkem dodnes žije početná kolonie bílých myšek a mnoho učenců nad tím bádá :hmm: .

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9393
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 13.2.2014 Plyšový ďábel

Příspěvek od sharka.68 »

Bedo,
já ti nevim, po morčeti jsem nějak neprahla, navíc to akvárko nebylo z největších... :nevim:
Obrázek

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9393
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 13.2.2014 Plyšový ďábel

Příspěvek od sharka.68 »

A nebojte , pokračování bude hned příští týden..dozvíte se, jak to dopadlo a Oskyho další extempore.... :wink2:
Obrázek

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 13.2.2014 Plyšový ďábel

Příspěvek od Rpuť »

YGO můj "rodný činžák" byl na Palačáku v Praze. Tam to nešlo a chalupu jsme tenkrát neměli. Takže opravdu nejspíš skončili zpátky v laboratoři.

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9393
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 13.2.2014 Plyšový ďábel

Příspěvek od sharka.68 »

ri píše:Teda :(
Takhle v půlce mi to utnout ... :grr:
Ale bezva, těším se na další :-)
Rozdíl mezi křečkem a morčetem, kromě toho, že jsou to jiná zvířátka, je v chování.
Křečci jsou noční tvorové, pokud vím, žijou samotářsky a ve větším množství se perou.
Morčata jsou denní králíčci. Žerou trávu, žijí ve skupinkách a jsou velmi mírumilovná a nekousavá. Proto se nechávala dětem na hraní. V Peru snad byla i domestikovaná (jako králíci a za stejným účelem).
Morčata zde:
http://jakkel.rajce.idnes.cz/Morcata_v_Lyse/" onclick="window.open(this.href);return false;

křečky jsme nefotili :-)
a teď si představ,jak unavený a vykoukaný dyslektik čte: Morčata jsou denní králíčci. Žerou krávu ve skupinkách a jsou velmi mírumilovná a nekousavá. Proto se nechávala dětem na hraní. :doh:
Obrázek

Uživatelský avatar
jenny
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 640
Registrován: 05.12.2006 9:40:58 0

Re: 13.2.2014 Plyšový ďábel

Příspěvek od jenny »

Plyšový ďábel mne uchvátil. Jeho únik za knihovnu byl promyšlený a velmi, velmi chytrý. On věděl, že dupající homo sapiens nemají nárok vlézt za knihovnu. A pak, kdo je chytřejší, jen si malij cestičky milý Šerloku, stejně budeš přelstěn.
Těším se na další díl. Tak kdopak padnul akdo byla vígtěz, mně je to jasnýýý. :hamtaro: :give_up: :give_up: :haha: :haha:

Xerxová
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2924
Registrován: 15.02.2007 18:23:16 0
Bydliště: Liberec

Re: 13.2.2014 Plyšový ďábel

Příspěvek od Xerxová »

když jsme u těch morčat...
byla jsem se studenty a kolegy ve Frankfurtu. Byli jsme i v katedrále. Koukáme na úžasnou Poslední večeři Páně a projektová manažerka stěží zadržuje smích. Omluvně se po nás kouká a říká, že později vysvětlí. A vysvětlila. Byla v Peru. Byli pozváni na typickou večeři a ona mísa kukuřice a na ní celé pečené morče. Zuby mu prý koukaly z tlamy... a bylo dobré (jemný králík). Po pár dnech navštívili místní katedrálu. A v ní velký obraz - Poslední večeře. A místo typického beránka byla uprostřed stolu nakreslená mísa kukuřičných klasů a na tom MORČE - a zuby mu koukaly z upečené hlavičky... A prý si nemůže pomoct, ale když vidí namalované ono slavné téma... Bohužel se bojím, že už se té vize taky budu těžko zbavovat...

Uživatelský avatar
Raven60
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 431
Registrován: 04.12.2012 12:04:06 0
Bydliště: poblíž Pardubic

Re: 13.2.2014 Plyšový ďábel

Příspěvek od Raven60 »

Křečkové - pokračování.
Ukázalo se, že to jsou křeččice. Zabydlely se v akvárku a rychle rostly. Před nimi jsem měla morčata, dvě samičky, které spolu dobře vycházely, a tak mě nenapadlo, že by v soužití dvou křeččích sester mohl být problém. Teď už vím, že křečči jsou samotáři a svoje teritorium si tvrdě brání. Jednou k večeru se ozval křik: "Mamíííí, honem pojď sem, ta Ondrova bije tu mojííí!!! Rychlééé, vždyť ona ji zabije!" Doběhla jsem do pokoje, jedna k křeččic byla od krve, snažila se utéct a druhá honila a kousala. Pronásledovanou jsem rychle vytáhla ven, vyčistila jsem jí rány a omyla kožíšek. Bylo jasné, že spolu už být nemůžou. Dočasně jsem akvárko přepůlila deskou, aby k sobě nemohly. Útočnice si nedala pokoj a zuřivě se snažila přepážku zničit. Druhý den jsem jim objednala nové bydlení - veliké akvárium rozdělené skleněnou stěnou. Navrchu bylo zakryté víkem z pletiva. Polepšily si, každá měla pro sebe větší prostor, než měly dřív společně. Obě měly domeček z kokosu a kolečko na běhání, které proháněly hlavně v noci :bzik: :bang_head:
Brzo se ochočily a kluci je pouštěli po pokoji. Daly se dobře chytit a neměly kam zalézt, mezera za skříní byla zadělaná. Brali je i na zahradu, měli pro každou udělanou menší dřevěnou ohrádku. Křeččice si venku pokaždé nacpaly torby trávou a vypadaly pak jako koule.
Křečková útočnice byla podnikavá. Jednou nad ránem mě vzbudil náš kokšpaněl Chip a dával najevou, že mám jít s ním, že se něco děje. Vedl mě do pokoje, kde spali kluci a tam jsem uviděla odsunuté víko na akváriu a jeden půlka byla prázdná. Povídám Chipovi: "Kdepak je?" Pes v tom měl jasno a pokračoval do obýváku ke stěně. Podívala jsem se dozadu. Křečková tam seděla a soustředěně ohlodávala kabel od prodlužovačky. Nevím na co jsem ji tenkrát nalákala, ale zabralo to, protože vylezla a nechala se chytit. Podezírala jsem kluky, že večer víko špatně přiklopili, ale byli v tom nevinně. Ta potvora dokázala v rohu vyskočit, chytit se pacičkama hrany, víko postupně nadzvedla o odsunula. Od té doby bylo víko zatížené a křeččice musela vystačit pouze s povolenými vycházkami.

Odpovědět