5.2.2014 Môj vodičák.

Moderátoři: Lika, radanova

Uživatelský avatar
ri
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.03.2007 8:41:57 0
Bydliště: Sovenice, Nymbursko

Re: 5.2.2014 Môj vodičák.

Příspěvek od ri »

Aido, to bych nepřežila :uff:

"nymburák s kloboučkem " - v Hradci se říkalo rychnovák 8)

Kupodivu nejvíc vyvádějí autoškolní instruktoři z měst, kde jsou tři křižovatky a jeden semafor (na přechodu). Vždycky mě zajímalo, proč nevezmou chudáky začátečníky cvičit do Prahy. (Jeden důvod mě napadá, ale to si nechci ani myslet :wink2: )

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9393
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 5.2.2014 Môj vodičák.

Příspěvek od sharka.68 »

ri, v pardubicích zase "chrudimák"...to bylo dílo--moj eprvní autíčkpo,škodovka Popelka,měla SPZ- CR....Chrudim, hele,okolo mě bylo takovýho místa ,když jsme někde parkovala... :haha:
Obrázek

Uživatelský avatar
LFSH
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1983
Registrován: 19.09.2007 8:33:18 0
Bydliště: Plzeň

Re: 5.2.2014 Môj vodičák.

Příspěvek od LFSH »

Tady měli nejhorší pověst PS, ale bylo to tím, že auta s pražskou značkou jsou zcela mimo veškeré kategorie.

Jediný v celé rodině, kdo dostal řidičák na první pokus, byla babi. Do autoškoly jí vyhecovaly její děti (v té době už samy vlastnící řidičák), udělala ho, jela asi tak 1x-2x a pak ho navždy uložila do šuplíku.
LA

baba
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 329
Registrován: 02.10.2013 18:34:06 0

Re: 5.2.2014 Môj vodičák.

Příspěvek od baba »

LFSH píše:Tady měli nejhorší pověst PS, ale bylo to tím, že auta s pražskou značkou jsou zcela mimo veškeré kategorie.

Jediný v celé rodině, kdo dostal řidičák na první pokus, byla babi. Do autoškoly jí vyhecovaly její děti (v té době už samy vlastnící řidičák), udělala ho, jela asi tak 1x-2x a pak ho navždy uložila do šuplíku.
Tak to jsem na tom stejně jako Tvoje babi. Já dělala řidičák také v lehce pokročilém věku okolo třicítky. Komisař pro změnu potřebovala nějaká farmaka, snad už je to promlčené. Jezdila jsem ráda, ale špatně. Neměla jsem zábrany. Ze šedesátky tam najednou byla stovka a víc, mně hvízdalo v uších a bylo mi báječně po těle. Pak jsem si uvědomila, že to nejsem na divoké vodě ani na sjezdovce kde to zvládnu a maximálně se buď udělám, nebo sebou bacím a začala jsem se té plechové krabičky trochu bát, resp. toho pocitu při rychlosti. Tak jsem milé rodině oznámila a tehdy se to moc hodilo, že - vypočítala jsem všechny činnosti, pozice a funkce , které jsem vykonávala v souvislosti s provozem domácnosti a prohlásila jsem, že taxikáře dělat nebudu. Přece bych jim nikdy neřekla, že si nevěřím a že se vlastně bojím sama sebe a zodpovědnosti, zas takový geroj nejsem a nikdy jsem nebyla. Tak dělám už moc let mitfáru, můžu za to, že občas bloudíme i když máme chytrou GPS, do řízení nekecám, protože vím, že nesmím, sama chodím pěšky nebo MHD, taky vlakem ráda. O řidičáku nevím, už zcela jistě propadl, ale kolo pořád umím vyměnit, olej taky, takže jsem jako ficka vlastně užitečná, protože si to odpracuju.

EvaB.
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1512
Registrován: 21.01.2010 14:28:54 0

Re: 5.2.2014 Môj vodičák.

Příspěvek od EvaB. »

Beda píše:
Hana Williamson píše: No, a ja jsem se naucila jezdit v tomhle aute: http://hanaw.rajce.idnes.cz/moje_prvni_ ... untain.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Chrysler Newport, rok 1973 nebo 1974, osmivalec, neuveritelne velky.
Hanko, no to je nádherné autíčko!!!! ale na rozdíl od Dede bych ho asi řídit nechtěla :mrgreen: ... a vy jste taky krásní :yes: :heart: :super:
zde se přilípnu s naprostým souhlasem!!! :slunce: :flowers:

karakal
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 827
Registrován: 07.01.2009 20:18:37 0
Bydliště: Praha

Re: 5.2.2014 Môj vodičák.

Příspěvek od karakal »

Jsem už natolik mimo, že nevím, jestli se sem už psala, nebo ne.
Řidičák sem si dělala v jihočeské metropoli na škole. Bylo mi tak 20-22, nevím přesně. Techniku jsem nedělala vůbec nikdy a ani se nás na to neptali. Testy jsem zvládala levou zadní a tenkrát mě řízení bavilo a měla jsem pocit, že mi jde. Zkoušku jsem měla komplet napoprvé. Instruktor a majitel autoškoly v jedné osobě byl v pohodě. Některé holky si na něj stěžovaly, ale já s ním neměla potíže. Na vlastní přání si nechal dělat auta, která měla zdvojený i plynový pedál! Patřím k těm, které přítomnost instruktora a existence těch pedálů velmi uklidňovala. Po získání řidičáku jsem párkrát jela s tatínkem a zjistila jsem, že rozhodně není tak v pohodě, jako instruktor. Na několik let jsem řídit přestala. Od té doby jsme znovu začínala asi třikrát. Momentálně vím, že děti k doktorce dovezu. V nouzi dokážu objet i tři různá obchodní centra v Praze, dojedu na chatu, k ségře i k tchýni, jen k našim by to asi byla potíž. Nemám ráda najíždění na čtyř a více pruhy, ale přesto jsem v létě jezdila i po D1, celkem často jezdím po D11. Prostě jezdím nerada, nepříliš dobře, ale jezdím. Navíc nevěřím našemu autu. V poslední době mu nějak moc často něco odpadává. Vydat se sama s dětmi někam dál než na chatu bych se bála, že někde uvíznu. A to jsme před čtyřmi lety dojeli do Alp a zpátky. Teď už bych se bála.

Uživatelský avatar
Dede
žába/žabák
žába/žabák
Příspěvky: 262
Registrován: 11.03.2007 16:41:10 0

Re: 5.2.2014 Môj vodičák.

Příspěvek od Dede »

ri píše: Ve velkých městech se jezdí líp, než na venkově. Jsou tam jízdní pruhy, semafory, značky, parkoviště a velká většina řidičů umí pravidla a navíc je dodržuje. V divočině platí právo rychlejšího, většího a panuje tu všeobecná pohoda. Třeba:
:bzik: Za jízdy se netelefonuje - tak zastav. To nevadí, že v nepřehledné zatáčce, dyk tu skoro nikdo nejezdí.
:bzik: Potřebuješ si skočit do trafiky? Zastav si co nejblíž. To nevadí, že blokuješ křižovatku, však voni počkaj.
:bzik: Potkal jsi Karla? Opovaž se pokračovat, aniž bys s ním prohodil pár přátelských slov. Ale zastavte svá auta tak, abyste se mohli dobře bavit z okénka do okénka a nemuseli na sebe řvát, není to zdravé. Však voni počkaj.
:bzik: Auto se samo bojí. Nikdy ho nenech na silnici stát daleko od toho zaparkovaného na protější straně. Nic už neprojede? Však voni počkaj.
:bzik: Nebrzdi a jeď. Když spadneš do příkopu, kámoš má traktor a vytáhne tě. Když tam spadnul ten, co jel proti, určitě má taky kámoše s traktorem.
:bzik: Autoškola? Na co? Od desíti jezdím s traktorem, auto zmáknu taky

Ale už to začínám taky zvládat :clap_hands:
Ri! Ano, ano, ANO!!! Zlatá Praha, tak jenom jezděj jako cvoci, sem tam jako svině, ale aspoň jezděj. To tady na venkově + ve Dvoře, to je přesně, jak jsi psala. My jsme občas používali termín "rohypnolisti" a kolikrát jsem si lámala hlavu, proč je nutné prakticky zastavit, aby někdo odbočil vpravo a při vykružování zatáček v našich serpentinách jsem zase došla k závěru, že většina řidičů začínala s vejtřaskou :tongue:

verenka1
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 523
Registrován: 27.08.2010 20:52:20 0

Re: 5.2.2014 Môj vodičák.

Příspěvek od verenka1 »

Ďakujem za ohlasy,zdá sa,že téma vodičákov je každému blízka. Ale prekvapilo ma,že nikto z vás sa nedotkol témy harašenia počas výcviku.U vás to nebolo?.Ja nepoznajúc techniku som vždy ponervoznela,keď pán S.si presadol za volant a začal cúvať.On si totiž položil ruku na operadlo,otočil hlavu dozadu a cúval.Ja neznalá techniky cúvania-tento úkon mi nikdy nezveril-som to pochopila tak,že začne harašenie:ruka na operadle a on si kontroluje,či niekto poblíž nie je!! :haha:
TO Hankino auto teda je!!!Hm,dobré by bolo mať také.

Uživatelský avatar
Tora
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1706
Registrován: 02.10.2013 16:50:26 0

Re: 5.2.2014 Môj vodičák.

Příspěvek od Tora »

Já dělala řidičák na škole, ještě mi nebylo 18, a zároveň i řidičák na motorky. Že byl náš instruktor občas na nervy, to byl, ono taky na naší ekonomce bylo 90 % děvčat, a tak to s tím povědomím o autu nebylo asi nic moc. Ale žádný štráchy s náma nedělal. Trenažér? Na co? Stejně ho nemáme. Rovnou jedem. Moje první hodina - přišla jsem k autu, auto v garáži na školním dvoře. Naštěstí čumákem ven. Sedla jsem si za volant. "Už jsi někdy řídila?" "Nee..." "Nevadí. Hele, spojka, brzda, plyn. Sešlápneš spojku, zařadíš jedničku - hele jednička, dvojka, trojka, čtverka, jo? .. tak jedničku, pomalu pouštíš plyn a jedem. Tak jedem, ne? Sem řekl." No a tak jsme vyjeli. Prvně z garáže. Pak z vrat školy na náměstí. A z náměstí ven to šlo pouze městskou branou (škola byla na náměstí v Telči). "Já se tam nevejdůůůůůůů" "Vejdeš, musíš!"
No, vešla jsem se. Jezdili jsme po Telči, pak do Jihlavy, do Dačic... a zkoušky byly jednoduché. S motorkou to bylo podobně. Jen nezapomenu na to, jak o zkouškách přijela spolužačka, která na motorce z domu uměla perfektně, zpátky ke škole, postavila motorku, seskočil komisař, pak ona, přišla k nám a složila se v záchvatu smíchu. Nemohli jsme z ní vydolovat, co se dělo, až pak nám mezi záchvaty smíchu vykládala, jak jela, jela, jela, pak komisař zavelel otoč to, jedeme zpátky. No tak kamarádka si nadjela, lehce naklonila mašinu, otočila, přidala plyn a pak se jí zdálo, že to jede nějak jinak, líp... No bodejť by ne, když v té zatáčce, jak to klopila, komisař strachy seskočil, prostě ho ztratila ze zadní sedačky. No tak se ohlídla, otočila to zpátky pro něj, naložila ho a přijela. Až do pozdního odpoledne se klepala, že papíry na motorku nedostane, že jí je nedá. Nebyl to škrt, papíry dostala.
Takže papíry na auto potřebuju často, ale na tu motorku... s tou jsem jela jen párkrát, posledních minimálně deset let vůbec. A to můžu jezdit na všech kubaturách. No, to by to dopadlo.

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 5.2.2014 Môj vodičák.

Příspěvek od Beda »

baba píše: Jezdila jsem ráda, ale špatně
tak to je hláška dne :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: ... promiň, babo :oops: :wink2:


ale naprostá BOMBA je ten vlak :krik: :super: :krik: :super: :krik: :super: :krik: :super: :krik: ... to video jsem si pustila třikrát :yes: ... ale nechápu to - ono to má hento, no... stejnej rozvod, rozchod, rozvor, rozměr jako tramvajový kolečka??????????????? :ask: :ask: :ask: :ask: :ask:
Obrázek

aida
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1532
Registrován: 10.03.2007 11:38:15 0

Re: 5.2.2014 Môj vodičák.

Příspěvek od aida »

Ne, to jsou normální koleje takhle ve městě (dokonce se v jednom místě kříží s tramvajovými), je to vlečka k výstavišti.

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 5.2.2014 Môj vodičák.

Příspěvek od Beda »

ale teď mě napadlo - jak to, že se nám neozvala naše profi řidička?? :ask: Karolínoooooo, kde jsi??? :ask: :ask: :ask: myslela jsem, že si počtu aspoň přes půl stránky :sad2: :sad2:

ale dneska jsou báječný všechny příspěvky, musela bych jmenovat každého zvlášť... dokonale mě sejmula ri :roflmao: , Pitrýsek mě zaskočila tím, že mám řidičák o dva roky starší než ho má ona (a že jsme zřejmě pokud dobře počítám deset let od sebe), Tora s připomenutím motorky zdvojnásobila moji touhu přečíst si něco od Karolíny :love: :kuk: :kuk:


jo a zajímavý je, že ti "sváteční řidiči" vážně tak často jezdili v tralaláčku :hi:
Obrázek

Uživatelský avatar
Lika
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1638
Registrován: 09.01.2011 12:05:48 0

Re: 5.2.2014 Môj vodičák.

Příspěvek od Lika »

Karolína je motorkářka :shock: ? Panejo, představuju si ji v kožené bundě s divoce rozevlátými vlasy, a není to špatné :wink2:
Lika
zviretnik.lika@gmail.com mobil 705 237 678

Uživatelský avatar
ri
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.03.2007 8:41:57 0
Bydliště: Sovenice, Nymbursko

Re: 5.2.2014 Môj vodičák.

Příspěvek od ri »

Dede píše: proč je nutné prakticky zastavit, aby někdo odbočil
protože si zapomněl brejle ...

Jak prosté milý Watsone
:haha: :haha: :haha:

týna
žabí slečna/mládenec
žabí slečna/mládenec
Příspěvky: 119
Registrován: 19.04.2007 14:04:30 0
Kontaktovat uživatele:

Re: 5.2.2014 Môj vodičák.

Příspěvek od týna »

Cha, řidičák. Dělala jsem v 17,5 a čekala do 18, než mi ho vydali. Ale zato mám i na fakt velký auta. Začínala jsem ve favoritu, ale jednou nějak nebyl schopen provozu a tak abych nejela na jízdy zbytečně, tak jsem instruktorovi odsouhlasila, že si teda udělám rovnou papíry na velký auto. Takže jsem se vysápala do krabice jménem IFA, nechala jsem si vysvětlit, jak se ta věc ovládá a jelo se. Což o to, ono mi to vcelku i šlo, i když jsem na jízdy musela chodit s polštářkem.
Jen při závěrečných jízdách málem trefilo komisaře. To jsem se takhle vysápala za volant, podložila jsem se polštářkem, předala jsem průkazku instruktorovi, poslední nastoupil komisař a že teda jedem. A protože instruktor seděl uprostřed a byl ho kus chlapa, komisař nekoukl do průkazky a já celou cestu nemluvila - ono utočit ten óbrvolant byla docela fuška - tak až při vystupování chudák zjistil, že řídila ženská. Chvíli na mě zíral, pak se otočil na instruktora a zařval - Ženská! Já jsem jel s ženskou! Kdybych to věděl, tak jedem jenom po hlavní a rovně! Nebo bych radši poslal mladýho! A ty mě necháš, abych chtěl couvání a parkování a křižovatky! Má vůbec testy v normě?
Testy jsem měla, jízdy nakonec taky.

Jezdím od té doby vlastně pořád. Ráda, s chutí, s čímkoliv, blízko i daleko, ve dne i v noci, v každé roční době. Ono mi taky nic jinýho nezbývá, jen k našim je to cca 250 km. A taky školku tu nemáme, obchod taky ne.

Odpovědět