13.2.2014 Plyšový ďábel

Moderátoři: Lika, radanova

Uživatelský avatar
Raven60
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 431
Registrován: 04.12.2012 12:04:06 0
Bydliště: poblíž Pardubic

Re: 13.2.2014 Plyšový ďábel

Příspěvek od Raven60 »

Lov na křečka mě pobavil. Jsem zvědavá na pokračování, jakpak dlouho Osky ještě bydlel za knihovnou? :wink2:
Připomnělo mně to křečka u tety, který utekl a pak hodně dlouho spokojeně žil za obývákovou stěnou. Při malování, když stěnu odsunuli, přišli na to, že si v ní prokousal díru a za šuplíkem si udělal pelíšek se zásobárnou.
Moji kluci mě také přemlouvali, že se budou starat o křečka. Pořídili jsme akvárko, a pár dní nato se mě kamarádka ptala, jestli nechci křečka, že mají mladé. Tak jsem s jedním souhlasila. V poledne dorazila její dcerka do práce s malou krabičkou. Byli v ní dva bílí :hamtaro: , aby prý měl každý jednoho. A tak to začalo.

Uživatelský avatar
YGA
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2856
Registrován: 15.02.2006 8:19:13 0
Bydliště: jih Jižní Moravy

Re: 13.2.2014 Plyšový ďábel

Příspěvek od YGA »

Pro bedu - vytaženo z wikipedie:
Křečík džungarský - Tělo má dlouhé 65-102 mm a váží 30-55 g
Morče domácí - dosahují hmotnosti 700 až 1200 g, ale mohou vážit až 1800 g při délce těla 20 až 36 cm
Z čehož vyplývá. že ta morčata jsou opravdu o krapet větší :brekeke:

Uživatelský avatar
MaRi
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1155
Registrován: 11.10.2006 20:48:08 0
Bydliště: nítkovice

Re: 13.2.2014 Plyšový ďábel

Příspěvek od MaRi »

Ach, ty seryjáli :hmm: :wink2:
Napřed Verenka s auty, pak Sharka s Oskárkem a teď Raven s bělásky křečásky...
Už se nemůžu dočkat pokračování.

Clea
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 317
Registrován: 06.10.2008 6:10:02 0

Re: 13.2.2014 Plyšový ďábel

Příspěvek od Clea »

By mě zajímalo, proč křečci tak oblibují knihovny, asi proto, že je to s obsahem asi nejtěžší kus nábytku v domácnosti. Nám takhle taky zdrhl křečík a zabydlel se za knihovnou, natahal si tam noviny a udělal si dooost pěkné hnízdo. Vzhledem k tomu, že knihovna byla v ložnici a křečík je noční zvíře, hned první noc jsem manžela přinutila vytahat knihy a knihovnu odšoupnout od zdi a křečíka chytit. Neměl nás rád oba :D

Uživatelský avatar
P I T R Ý S K O V Á
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1014
Registrován: 31.08.2007 0:48:59 0
Bydliště: východ jihu Moravy

Re: 13.2.2014 Plyšový ďábel

Příspěvek od P I T R Ý S K O V Á »

sharka.68 píše:
P I T R Ý S E K píše:Křeček za knihovnou nebo v kanapi dokáže vykouzlit pustý řehot ze všech, kteří jsou pouze diváky :haha: . Ovšem
křeček tu je :hamtaro:

Ježkkovo oko! :mesuge: Já jsem tajtrlíčka malinkého přehlédla :hamtaro: :hamtaro: :hamtaro: (3x , abych si ho zapamatovala) . Tož promíň, křečíčku!

:wave: :dog:

Uživatelský avatar
Ivana
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 454
Registrován: 28.03.2013 13:33:35 0

Re: 13.2.2014 Plyšový ďábel

Příspěvek od Ivana »

YGA píše:Pro bedu - vytaženo z wikipedie:
Křečík džungarský - Tělo má dlouhé 65-102 mm a váží 30-55 g
Morče domácí - dosahují hmotnosti 700 až 1200 g, ale mohou vážit až 1800 g při délce těla 20 až 36 cm
Z čehož vyplývá. že ta morčata jsou opravdu o krapet větší :brekeke:
Sem se přilípnu. Křečík je jiný rod než křeček, a křečíci jsou opravdu oproti morčeti malí. Jako domácí mazlíček se dá taky sehnat třeba křeček zlatý, o něco větší, ale oproti morčeti pořád malý. Ale náš jediný volně žijící křeček, křeček polní, ten už je velký zhruba stejně jako morče. Viz můj starý článek na NZ: http://naszviretnik.net/2012/05/05/prir ... o-drsnaka/ :wink2:

V době, kdy jsme měli doma pískomily a podobnou havěť, hlídala nám je během dovolené babička. Vrátili jsme se domů, já coby malé děvčátko šla překontrolovat svoje hlodavčí miláčky, a... Nějak jsem se nemohla dopočítat. Samice byla fuč. Jak se to mohlo stát? Věděli jsme o ní, že z terária dokáže vyskočit, takže shora bylo pletivo, které jí v útěku mělo zabránit. Nezabránilo. Babička byla v depresi, že něco určitě zanedbala a že si nechala zvířátko zmizet před nosem. Já byla v depresi, že se mi ztratil miláček. Protože tehdy jsme ještě neměli psy ani kočky a bydleli jsme v panelákovém bytě, bylo dost pravděpodobné, že to zvíře pořád někde je. Začali jsme hledat. Pískomilka byla zalezlá pod gaučem. Už nevím jak, ale nějak jsme ji vyšťourali. Později nám i ukázala, jak svůj nepozorovaný útěk provedla. Stoupla si do jednoho rohu terária a začala skákat a hlavou narážet do pletiva. Tím se pletivo pomaloučku posouvalo směrem nahoru. Když už byla mezera mezi sklem a pletivem dost velká, potvora se tamtudy protáhla. Musela ji bolet hlava, ale asi to za to stálo... :chi:

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 13.2.2014 Plyšový ďábel

Příspěvek od Beda »

Raven60 píše:A tak to začalo.
no to je pěkný, že tak to začalo - ale jak to pokračovalo??????????????? :ask: :ask: :krik: :krik: :krik: :krik:
Obrázek

Velká kočka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2639
Registrován: 03.02.2008 18:04:46 0
Bydliště: Västgötagatan 7, 41139 Göteborg, Sverige

Re: 13.2.2014 Plyšový ďábel

Příspěvek od Velká kočka »

YGA píše:
Velká kočka píše: Nevím, jak jsem později zjistila byl to zarytý komunista a po sestřině emigraci se chudák ospravedlňoval straně a vládě ...
Velká kočko, dost dlouho mi trvalo, než jsem přišla na to, že tato věta se nevztahuje k ubohému zvířeti :scare: .
Ano, ano milá YGO, asi jsem tam věty vpisovala a pak už jsem si to nepřečetla. :haha: :haha: :haha: Zkusím to asi vylepšit. :hmm:

Uživatelský avatar
jenny
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 640
Registrován: 05.12.2006 9:40:58 0

Re: 13.2.2014 Plyšový ďábel

Příspěvek od jenny »

YGA píše:
Velká kočka píše: Nevím, jak jsem později zjistila byl to zarytý komunista a po sestřině emigraci se chudák ospravedlňoval straně a vládě ...
Velká kočko, dost dlouho mi trvalo, než jsem přišla na to, že tato věta se nevztahuje k ubohému zvířeti :scare: .
Šmánkote, už vidím, jak se křeček ospravdlňuje husákovi. :haha:

Uživatelský avatar
LFSH
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1983
Registrován: 19.09.2007 8:33:18 0
Bydliště: Plzeň

Re: 13.2.2014 Plyšový ďábel

Příspěvek od LFSH »

Beda píše:
Raven60 píše:A tak to začalo.
no to je pěkný, že tak to začalo - ale jak to pokračovalo??????????????? :ask: :ask: :krik: :krik: :krik: :krik:
A konec bude v mlsotníku?
LA

Uživatelský avatar
Lída
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1146
Registrován: 02.10.2013 16:23:39 0
Bydliště: Slapy

Re: 13.2.2014 Plyšový ďábel

Příspěvek od Lída »

jenny píše:[Šmánkote, už vidím, jak se křeček ospravdlňuje husákovi. :haha:
Teda Jenny, to je šrapnel, smetlo mě to ze židle a chechtat se budu až do večera :haha: Ach ta moje představivost... :bzik:

Uživatelský avatar
Lika
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1638
Registrován: 09.01.2011 12:05:48 0

Re: 13.2.2014 Plyšový ďábel

Příspěvek od Lika »

LFSH píše:A konec bude v mlsotníku?
LFSH, i ty jedna! :shock: :hamtaro: :cook: :haha:
Lika
zviretnik.lika@gmail.com mobil 705 237 678

Uživatelský avatar
Kaštan
žabí slečna/mládenec
žabí slečna/mládenec
Příspěvky: 125
Registrován: 11.11.2005 11:17:32 0

Re: 13.2.2014 Plyšový ďábel

Příspěvek od Kaštan »

Milá Sharko, moooc jsem se pobavila :lol: Já jsem taky křečková, takže ten začátek by mohl být o mě... Dál už né, neboť můj křeč Prcková (nejdřív se jmenoval Prcek - byv ovšem ženou, byl přejmenován) slyšela na přivolání. To je základní dovednost, kterou už hravě zvládá i Prašivina. Pavlovův reflex fakt funguje a nedá to ani moc práce... Kromě toho, křečci milujou maso, takže vydolovat křečkovou odkudkoli byla hračka. Ale je pravda, že křeččice jsou mnohem kooperativnější, než jejich mužské protějšky.
Naše nejlepší historka s Prckovou byla asi ta, že když zdrhla z akvárka, které stálo na stole a vedle bylo postavené její kolečko na běhání (dost vrzalo, tak jsme ho občas vyndali), našli jsme ji, jak si spokojeně vedle akvárka lítá v kole :haha:

Uživatelský avatar
PavlaH
žába/žabák
žába/žabák
Příspěvky: 199
Registrován: 03.04.2008 10:11:47 0
Bydliště: Sezemice

Re: 13.2.2014 Plyšový ďábel

Příspěvek od PavlaH »

Další kapitolka do knížky (tedy jenom polovina) :blob: . A slíbila jsi ještě vypravování o tom, jak Tě kočky zamkly na balkoně :wink: - čas kvapí, termín se blíží atd. :D

Uživatelský avatar
IvaP
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3199
Registrován: 23.11.2010 13:49:48 0
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: 13.2.2014 Plyšový ďábel

Příspěvek od IvaP »

Clea píše:... Neměl nás rád oba :D
Kdo koho neměl rád?

Odpovědět