4.2.2014 Sežrat pošťáka

Moderátoři: Lika, radanova

Uživatelský avatar
Inka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2445
Registrován: 30.11.2009 11:47:57 0
Bydliště: Plaňany

Re: 4.2.2014 Sežrat pošťáka

Příspěvek od Inka »

Však já taky píšu, že to jsou ohromní pejsci a co se týče jorků, je to na nich neskutečný útlak. Jsou to teriéři, teriéři a ještě jednou teriéři. Viděla jsem dva bojovat s krocanem a myslím, že by se asi neubránil. Tím více mi vadí blbost páníčků, protože strašně dlouho mám velké psy a vím, co páníčkové těch malých dokazují. Já vím, že malý pejsek se bojí velkých, ale je to i o socializaci a hysterii páníčků. Majda si hraje s jedním stafordem, se kterým chodí i jork. Panička je nechává a naše madam si s nima hraje po majdím. Nikdy se maličkému nic nestalo, je-li navolno, zvládne se o sebe postarat sám
Obrázek

Pavča
žabí slečna/mládenec
žabí slečna/mládenec
Příspěvky: 114
Registrován: 02.10.2013 10:37:01 0

Re: 4.2.2014 Sežrat pošťáka

Příspěvek od Pavča »

Ano, ona si spousta lidí neuvědomuje, že i malého psa je potřeba vychovat. A že to jde.
Chodil s námi kdysi na cvičák kluk, co choval rotvajlery - měl toho času asi tři, jeho přítelkyně měla fenu berňáka, a ještě s nimi bydlel malinký krysařík. Tuhle smečku vždycky vypustili z auta a hned bylo jasné, kdo tam tomu šéfuje :D No jasně, ta nejdominantnější a nejsebevědomější povaha - co na tom, že měl tak dvě kila a ti ostatní dohromady možná dvě stě? :D Ale proč jsem si na něj vzpomněla: byl úžasně vychovaný a vycvičený, úplně stejně, jako zbytek smečky :)

verenka1
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 523
Registrován: 27.08.2010 20:52:20 0

Re: 4.2.2014 Sežrat pošťáka

Příspěvek od verenka1 »

Teda,len preto,že som pikwik a nie piknik,tak som dobrosrdečná a neurazím sa.Článok mám do najmenších podrobností-zatiaľ len v hlave,celú noc budem služiť a naďatlujem ho.Zapamätám si,že začínam dátumom,potom názov článku a robiť odseky,aby sa to ľahko čítalo. :) Veď neustále hovorím,že som edukovateľná.Tá nedôvera bolí,Inka. :)
K príspevkom na NP:Všimli ste si,že Milan Pavel je vľmi vzdelaný muž,tak,že to vzbudzuje úctu,skoro všetci mu vykáme.A zrazu kašička a rumeček-rozmer človečiny.A viete,že na Slovensku vyriešili zakázany názov Rum na UM?Strašné!!To tuzemák je milionkrát lepšie.

Uživatelský avatar
Karolína
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3001
Registrován: 30.05.2007 6:56:58 0
Bydliště: HORNÍ MARŠOV

Re: 4.2.2014 Sežrat pošťáka

Příspěvek od Karolína »

Hmm, tak tenhle teda vychovaný nebyl ani omylem. Doma ho nezvládali, jen vylezl ven z bytu, už byly očůrané všechny rohožky na patře. Ale to bylo, dle paničky, naprosto v pořádku, protože chudáček malý byl doma dlouho sám, panička musela nutně k holiči a pak si nechala dělat nehty. "Já to pak pocákám savem a ono to nebude ani smrdět", děla roztomile a drbala miláčka u ocásku. Grrrrrr!
Ta mrňavá bestie startovala vždy zákeřně. Seděl způsobně na prahu bytu, když jsem jim třeba něco nesla, jen jsem se otočila, vystartoval a hryzl mě do kalhot potažmo do nohy. Panička jen ševelila, že "to on jen tak straší", já měla 2x prokousnuté džíny.
Toho psa jsem fakt nesnášela a asi by mi to podepsal celý dům. Jenže je pravda, že výchovu postrádal od štěněte, takže se nelze ničemu divit.

EvaB.
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1512
Registrován: 21.01.2010 14:28:54 0

Re: 4.2.2014 Sežrat pošťáka

Příspěvek od EvaB. »

když jsem se dostatečně vychechtala :-D můžu se přidat s troškou do mlýna ( ne s Troškou do mlýna) :-D panáčka je mi líto, ale ten popis! jako bych to viděla na vlastní oči. Rputi, zase rputíš :-D
v našem soudomí ( jsme 5 vchodů-jedno společenství) už zřejmě výchova šelem pokročila - když ráno v 6 potkávám paní se dvěma bojovými čivavami na dlouhém dvojvodítku, už za mnou neletí ani se mi nesnaží skočit pod nohy a tak mě zřejmě ulovit :-) velikostí jsou tak, že Luisa by je odnesla v zubech, ale neviděla jsem zlobnější pejsánky :-) potkali-li donedávna kohokoliv, spustili vzteklý jekot ve stylu " enemík, paničko, pusť nás na něj, my mu to nandáme" naivkové se je snažili uklidnit vlídnými slovy jako třeba " pejsánkové, pročpak se zlobíte?" na to byl řev ještě větší a ten světlejší se přitom točil na vodítku dokolečka jak větrný kohout. no k popukání, pokud se vám teda zrovna nemotali pod nohama ráno při rychlochůzi na bus :-)

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 4.2.2014 Sežrat pošťáka

Příspěvek od Rpuť »

verenko - ad Rum. Dělali tenkrát nějakou anketu a já jim navrhovala, aby to přejmenovali na "MUR" a to R otočili v opačném směru - prostě by se četlo od prava do leva. Ale neprošlo to... :blob:

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 4.2.2014 Sežrat pošťáka

Příspěvek od Beda »

verenka1 píše:Tá nedôvera bolí,Inka.
to jsem byla prosím já - moc se omlouvám, verenko :bang_head: :wc2: :sorry:
Obrázek

Uživatelský avatar
Hanča
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 459
Registrován: 12.11.2006 15:42:09 0
Bydliště: Česká Lípa

Re: 4.2.2014 Sežrat pošťáka

Příspěvek od Hanča »

Naše paní pošťačka je fikaná, krom novin roznáší i granulky, takže má psy ve svém rajónu zpacifikované. Náš Denis ji bezmezně miluje, neboť paní poštovní nejenže vydá granule, ale taky s ním vlídně pokonverzuje. Nejdřív to Denis na mě hrál, jak odpovědně hlídá - když si myslel, že ho nikdo nevidí, tak se s paní pošťačkou muchlal, a jakmile jsem vyšla ven, přičinlivě se rozštěkal. Teď už to nedělá - asi poznal, že jsme ho prokoukli :chi: . Zato se ale vrhá i k cizím listonoškám, které tím obvykle k smrti vyděsí, protože očekávají, že ten pes je běží kousnout a ne se pomazlit. A tak volám "nebojte se, on má pošťáky moc rád!" :D

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 4.2.2014 Sežrat pošťáka

Příspěvek od Rpuť »

A věřili ti to? :wink2:

Uživatelský avatar
Hanča
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 459
Registrován: 12.11.2006 15:42:09 0
Bydliště: Česká Lípa

Re: 4.2.2014 Sežrat pošťáka

Příspěvek od Hanča »

Rpuť píše:A věřili ti to? :wink2:
Mno, podle toho jak obě dvě, co si tak vzpomínám, strnule stály a snažily se krýt za bicykl, asi moc ne. :)

Uživatelský avatar
ri
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.03.2007 8:41:57 0
Bydliště: Sovenice, Nymbursko

Re: 4.2.2014 Sežrat pošťáka

Příspěvek od ri »

Náhodou, když chodila Gweny dalmatinice na cvičák, byl tam s nimi čivavák, který snad měl i nějaké zkoušky :-)
Patřil jednomu z instruktorů a byl tak vzornej, že to majitelům štěňat a výrostků větších plemen působilo noční můry :wink2:

Uživatelský avatar
Ivana
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 454
Registrován: 28.03.2013 13:33:35 0

Re: 4.2.2014 Sežrat pošťáka

Příspěvek od Ivana »

Hanča píše:Naše paní pošťačka je fikaná, krom novin roznáší i granulky, takže má psy ve svém rajónu zpacifikované
Jé, naše pošťačka zase roznáší piškoty :lol: :clap_hands: Najtynku oslovuje "miláčku" a jelikož objíždí všechny vesnice v okolí, průběžně informuje, že "ten krásnej australák z vesnice XY už je uchovněnej..." a podobně :wink:

Uživatelský avatar
radanova
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2309
Registrován: 02.03.2006 13:53:10 0

Re: 4.2.2014 Sežrat pošťáka

Příspěvek od radanova »

P I T R Ý S E K píše:
Rpuť píše: A davaj! Románek se ohlédl, aby zjistil, že řítí se za ním chlupatá bestie s tlamou dokořán. Šlápl do pedálů, leč bestie si "střihla" zatáčku a vynořila se těsně za kolem. .
Když oni ti pejskové jsou různí. Je docela možné, že kdyby Románek nešveholil jen na dámy a slečny, ale také na chlupatou bestii, dotyčná by si ho nevšímala. Žádné nohy a žádné kolo není tak rychlé, aby ujelo. Zastavit, otočit se ke psu a oslovit ho, by možná bylo lepší.
Jenže!! Jak má člověk, navíc takový, který psí řeči nerozumí, vědět, že má před sebou normálního psa a ne přiblblým pánečkem zpovykanou bestii?


Nenadávejte, prosím, na malé pejsky. Je jedno, jestli malý nebo kolos, je to pes. Brblejte na hloupé majitele(-ky) někteří nemohou pochopit, že prcek může, svým chováním obtěžovat.
Znám několik úžasně vychovaných yorkšířích holčiček. Maminka Bára a její dcery, Éliška a Dorotka. Doufám, že do stejné kategorie se dostane i náš Ottík. Má na to dobře nastartováno.
:dog: :wave:
Pitrýsku z duše mi promlouváš.
Chudák Roman, snad se aspoň přes pojišťovnu na panstvu od Jesinky trochu zahojí. Pak se třeba zasměje i on.
Jak mám psiska ráda tak při nošení pošty mi bylo dostkrát ouvej a nefungovalo někdy nic, ani zastavit a pohovořit. A možná ani nejde všechny psy vychovat. Omezit nevhodné chování to jo, ale vychovat možná ne. Mám tři psi, první a třetí lidi milujou a zub by na nikoho nevztáhli ani šlo-li by o život, prostřední "vraždí na potkání", strach je jeho druhý jméno, pravda snažím se ho mít na provaze furt, s věkem se z útočný bestie pomalu mění na neurotika co bez skučení a ničení nechce a nechce být ni minutu v uzavřeném prostoru bez člověka.
„Mají-li duši, čímž míním, že jsou schopna cítit lásku, věrnost a vděčnost, pak jsou zvířata lepší, než spousta lidí.“ James Herriot alias Alf Wight

Odpovědět