22.2.2014 Jak na kuře?

Moderátoři: Lika, radanova

Uživatelský avatar
P I T R Ý S K O V Á
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1014
Registrován: 31.08.2007 0:48:59 0
Bydliště: východ jihu Moravy

Re: 22.2.2014 Jak na kuře?

Příspěvek od P I T R Ý S K O V Á »

JoVo píše::doh: Dnes má narozeniny PetraK. :doh:
Ano vím, vždyť už sem letím s vinšem, málem jsem si palec ukopla.


:halooo: :gift:
:hvezda: :flowers: Milá PetroK. :flowers: :hvezda:

přeji Ti, nejen k narozeninám, abys byla zdráva a spokojená.
....... leaf:.....Aby se Ti dařilo na co vzpomeneš..... leaf:.......


..................:slunce: leaf: :glass: leaf: :cake: leaf: :glass: leaf: :slunce: ...............
:hi: :wave: :dog:

Uživatelský avatar
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2299
Registrován: 05.11.2007 8:39:30 0
Bydliště: Kousek od Kolína

Re: 22.2.2014 Jak na kuře?

Příspěvek od Tečka »

Rpuť píše:Jaro ..... :ask:
Jo, to kdybych věděla. Já se pořád bojím, že to na nás trhne koncem března a duben, ještě tam budem...
No, taky mě to napadá.
Mám někde fotku z 1.4.2013, pěkná dávka nového sněhu, i když už dlouho nevydržel.
Když zachráníš jednu kočku, svět se nezmění, ale pro tuto kočku se svět změní navždy...

Uživatelský avatar
IvaP
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3199
Registrován: 23.11.2010 13:49:48 0
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: 22.2.2014 Jak na kuře?

Příspěvek od IvaP »

Rpuť píše:OT - Stěhovaví ptáci se už vracejí
http://www.novinky.cz/domaci/328431-ste ... aceji.html" onclick="window.open(this.href);return false;
No to je zase zpráva :roll: . Hlavně ten "klimatolog" předpovídal krutou zimu...http://vary.idnes.cz/zima-v-krusnych-ho ... -zpravy_ba" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9393
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 22.2.2014 Jak na kuře?

Příspěvek od sharka.68 »

no loni podle Dubení,bylo vedro..na šatky a holé nožky, předloni sice na svetřík, al etaky pěkně..
Obrázek

Uživatelský avatar
P I T R Ý S K O V Á
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1014
Registrován: 31.08.2007 0:48:59 0
Bydliště: východ jihu Moravy

Re: 22.2.2014 Jak na kuře?

Příspěvek od P I T R Ý S K O V Á »

Tečka píše:
Rpuť píše:Jaro ..... :ask:
Jo, to kdybych věděla. Já se pořád bojím, že to na nás trhne koncem března a duben, ještě tam budem...
Mám někde fotku z 1.4.2013, pěkná dávka nového sněhu, i když už dlouho nevydržel.
Řadím se k těm, co tomu uspěchanému jaru moc nevěří. Bojím, bojím, že to bude jako před rokem. Také jsem ten den fotila. Na Bílou sobotu, k večeru, jsme přivezli domů Ottíka. Cestou přes Vysočinu bylo jaro jako z kalendáře. A na Velkou neděli ráno, zapadl malý, ostříhaný prďousek skoro po bříško do sněhu. :snezi2:
http://pitrysek13.rajce.idnes.cz/Otto_2" onclick="window.open(this.href);return false;

:wave: :dog:

Uživatelský avatar
IvaP
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3199
Registrován: 23.11.2010 13:49:48 0
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: 22.2.2014 Jak na kuře?

Příspěvek od IvaP »

Tak já jsem loni v březnu vysadila salát a kedloubky do skleníku a druhý den začalo mrznout, bylo i -10. Ale z toho, jak bylo loni, předloni, před deseti lety... se nedá soudit nic. Stačí, aby se posunula tlaková níže na severu a vše bude jinak.

verenka1
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 523
Registrován: 27.08.2010 20:52:20 0

Re: 22.2.2014 Jak na kuře?

Příspěvek od verenka1 »

Milá PetraK,všetko šťastie sveta+ kúsok navyše,samú radosť so zvieratkami a prosím napíš niečo a objavuj sa tu častejšie.
kurene uze /HW/ je urobené,obed zjedený.Bolo veľmi jedlé-urobila som ho bez kys.kapusty,ale zato s množstvom cibule.Najedla som sa ako Slovák na Vianoce./to je do prasknutia/
Keď už viem tie smajle,tak pre PetruK: :flowers: :slunce: :heart: :super: :super:

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 22.2.2014 Jak na kuře?

Příspěvek od Rpuť »

Pitrýsku, prďousek je nádhernej! :)
Nezbývá než doufat, že letos nezapadne...

Uživatelský avatar
LFSH
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1983
Registrován: 19.09.2007 8:33:18 0
Bydliště: Plzeň

Re: 22.2.2014 Jak na kuře?

Příspěvek od LFSH »

Tak jsem se začetla, až mi utekl kvásek. Jako by nestačilo, že mi uteče těsto.

Nevím, jestli se to hodí víc sem nebo k pátečnímu tématu, ale je to o kuřeti. Brácha mi dal - nic zlého netuše - k Vánocům detektivku. V té se hlavní padouch věnuje vaření a na závěr je poznámka autora, že na jeho stránkách jsou recepty. Jako totální jazykový ignorant jsem ho požádala, aby mi ty (rozumné, kaviár ani artyčoky opravdu shánět nebudu) stáhl a přeložil. A kterými recepty můj milovaný bratr začal? Ano, správně - těmi kuřecími.
LA

Uživatelský avatar
Lída
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1146
Registrován: 02.10.2013 16:23:39 0
Bydliště: Slapy

Re: 22.2.2014 Jak na kuře?

Příspěvek od Lída »

Milá PetroK, krásné dnešní narozeniny a zdraví, štěstí, dlouhá léta ti přeju. :flowers: :flowers2: :cake: :glass:

Uživatelský avatar
Kytka
žába/žabák
žába/žabák
Příspěvky: 184
Registrován: 30.03.2007 9:10:24 0
Bydliště: Praha

Re: 22.2.2014 Jak na kuře?

Příspěvek od Kytka »

verenka1 píše:Prosím o jednu kuraciu radu:V lidli mali akciu na udené dolné štvrťky kuriat.Kúpila som,A teraz čo s nimi?našla som na nete:kysané zelí/kyslá kapusta/ na to na kolieska pokrájané zemiaky,potom to udené kura a zase zemiaky a zelí.Olej,/maslo/ podliať vodou a upiecť.Niečo iné nemáte v repertoári?
Pro mně úplně fantastická kombinace : těstoviny+uvařené sterilované červené zelí+kousky uzeného kuřete+trochu mletého pepře+dozlatova osmažená cibulka navrch. Komu nevadí mišmaš může si to všechno zamíchat (kromě cibulky). Žůůůůžo... :mnam:

Všem oslavencům dodatečně :flowers:

Uživatelský avatar
Kytka
žába/žabák
žába/žabák
Příspěvky: 184
Registrován: 30.03.2007 9:10:24 0
Bydliště: Praha

Re: 22.2.2014 Jak na kuře?

Příspěvek od Kytka »

P I T R Ý S E K píše:
Tečka píše:
Rpuť píše:
Řadím se k těm, co tomu uspěchanému jaru moc nevěří. Bojím, bojím, že to bude jako před rokem. Také jsem ten den fotila. Na Bílou sobotu, k večeru, jsme přivezli domů Ottíka. Cestou přes Vysočinu bylo jaro jako z kalendáře. A na Velkou neděli ráno, zapadl malý, ostříhaný prďousek skoro po bříško do sněhu. :snezi2:
http://pitrysek13.rajce.idnes.cz/Otto_2" onclick="window.open(this.href);return false;

:wave: :dog:
Pitrýsku Ottík je nádhernej :love: Nějak mi uniklo co je za plemeno!? Připomíná mi Oldu (tibetský teriér) ale to asi nebude, vypadá menší.

Uživatelský avatar
P I T R Ý S K O V Á
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1014
Registrován: 31.08.2007 0:48:59 0
Bydliště: východ jihu Moravy

Re: 22.2.2014 Jak na kuře?

Příspěvek od P I T R Ý S K O V Á »

Kytka píše: Pitrýsku Ottík je nádhernej :love: Nějak mi uniklo co je za plemeno!? Připomíná mi Oldu (tibetský teriér) ale to asi nebude, vypadá menší.

Ottík u nás žije už téměř rok. A v březnu mu budou už tři. Celým jménem Bismarck Sweet Boy Loveŕs Knot.
Je to čistokrevný pejsek s PP plemene Biewer Yorkshire Terrier ala Pom Pon. Zkráceně biewer. Je to plemeno neuznané FCI. Začátky má u manželů Biewerových z NSR v r. 1984. Ti také vedou plemenou knihu a vydávají PP.
V podstatě se jedná o Yorka, od kterého se liší pouze vybarvením. Každý den nás překvapuje. Je to veselý, živý a neuvěřitelně umazlený pejsek.
Ottík děkuje všem, kteří mu vyjádřili své sympatie.
:dog: :wave:

Uživatelský avatar
FALLOWA
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 509
Registrován: 11.10.2006 21:11:21 0
Bydliště: Praha 10

Re: 22.2.2014 Jak na kuře?

Příspěvek od FALLOWA »

Petro, všechno nejlepší :flowers: :glass: :cake: leaf: :hladim: !
FALLOWA

Uživatelský avatar
Kytka
žába/žabák
žába/žabák
Příspěvky: 184
Registrován: 30.03.2007 9:10:24 0
Bydliště: Praha

Re: 22.2.2014 Jak na kuře?

Příspěvek od Kytka »

P I T R Ý S E K píše:
Kytka píše: Pitrýsku Ottík je nádhernej :love: Nějak mi uniklo co je za plemeno!? Připomíná mi Oldu (tibetský teriér) ale to asi nebude, vypadá menší.

Ottík u nás žije už téměř rok. A v březnu mu budou už tři. Celým jménem Bismarck Sweet Boy Loveŕs Knot.
Je to čistokrevný pejsek s PP plemene Biewer Yorkshire Terrier ala Pom Pon. Zkráceně biewer. Je to plemeno neuznané FCI. Začátky má u manželů Biewerových z NSR v r. 1984. Ti také vedou plemenou knihu a vydávají PP.
V podstatě se jedná o Yorka, od kterého se liší pouze vybarvením. Každý den nás překvapuje. Je to veselý, živý a neuvěřitelně umazlený pejsek.
Ottík děkuje všem, kteří mu vyjádřili své sympatie.
:dog: :wave:

A joooo :doh: biewer. Nunýsek :heart: :heart: :heart: Mějte se spolu krásně. :papa:

Odpovědět