10. 2. 2014 Taneční

Moderátoři: Lika, radanova

Uživatelský avatar
Lika
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1638
Registrován: 09.01.2011 12:05:48 0

Re: 10. 2. 2014 Taneční

Příspěvek od Lika »

Velká kočko, ty umíš tak krásně a barvitě popisovat, že tě opravdu vidím v té nádherné vířící sukni, jak tančíš a moc ti to sluší :heart:
Lika
zviretnik.lika@gmail.com mobil 705 237 678

Uživatelský avatar
MaRi
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1155
Registrován: 11.10.2006 20:48:08 0
Bydliště: nítkovice

Re: 10. 2. 2014 Taneční

Příspěvek od MaRi »

Přidávám se k Lice: milá Velká kočko, moc ráda tě čtu a vždycky na závěr lituju, že tvé povídání končí. Prosím - piš ještě častěji. :flowers:

tosca
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 981
Registrován: 14.09.2005 21:34:10 0
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Re: 10. 2. 2014 Taneční

Příspěvek od tosca »

Velká kočko, to jsou krásné vzpomínky! A popisuješ jej tak živě, že To přímo vidím před sebou... ten sál a tanečnici s vířící sukní .... Když někdo tančí s radostí, a ještě k tomu tančit umí, je to nádhera :)

Uživatelský avatar
Hana Williamson
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 526
Registrován: 15.07.2006 3:35:36 0
Bydliště: Jizni Karolina

Re: 10. 2. 2014 Taneční

Příspěvek od Hana Williamson »

To jsou vzpominky! Smutne i krasne. A ty virici tylove saty. :heart:

Velká kočka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2639
Registrován: 03.02.2008 18:04:46 0
Bydliště: Västgötagatan 7, 41139 Göteborg, Sverige

Re: 10. 2. 2014 Taneční

Příspěvek od Velká kočka »

Děkuji milé čtenářky. :dik_cz:
Ještě jsem zapomněla dodat, že jsem o tuhle radost z tance přišla, když jsem se potkala s mým mužem. On netančil a podobné příležitosti nevyhledával. A synek do tanečních nechodil. Ani nevím jestli tu něco takového existuje. Tady se hudba a tanec pokládaly dříve za hřích. Housle byly výmysl ďábla - ten "jävulen" tu prolíná jejich život do dneška. Teď jsem koukla do slovníku jestli to píšu správně a víte že tam to slovo vůbec není? Slovník byl sice vydán v Čechách, je jen švédsko - český. Ale předpokládám že museli z něčeho vycházet. Tady se nesmí brát jméno ďábla nadarmo. "Jävlar" byla ta nejstrašlivější nadávka. No řekli byste si to o výkřiku "k čertu!" ??? Nevím jestli hudbu a tanec Luther zakazoval a nebo si to tady protestanti vymysleli. Přišla jsem sem vychovaná českými pohádkami, že je čert vlastně trouba kterého lze přelstít. Na zlo se dalo vyzrát. Co na Slovensku verenko? Předpokládám že tam se taky mohlo zlo pokořit. Tak to vidíte, od tance až k čertovi a ďáblovi. Tady byste rozhodně nemohli říci "od čerta k ďáblu". :no: :haha:

Hepca
žabí děvče/chlapec
žabí děvče/chlapec
Příspěvky: 93
Registrován: 20.11.2013 12:21:25 0

Re: 10. 2. 2014 Taneční

Příspěvek od Hepca »

také jsem chodila do tanečních. Šaty nebyl problém, babička byla švadlena. Byla jsem vysoká 176 cm, ale noha už tenkrát 42 nasoukaná do 40. Bože jak já trpěla, nohy odřené bolavé. Ale větší prostě nebyly. Dnes jsem věkem došla k číslu 44, ale naštěstí už jsou obchody s nadměrnou obuví. I letos mi jeden u nás v Plzni zavřely. Před Vánoci jsem ještě využila jeho služeb a koupila si boty zimní, společenské ale ty jsou nádherné a sandály. Tak zase chvíli mám vystaráno.

Moji synové do tanečních nechodili, protože nechtěli. Škoda, ale co se dá dělat.

Míša z Plzně

Uživatelský avatar
LFSH
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1983
Registrován: 19.09.2007 8:33:18 0
Bydliště: Plzeň

Re: 10. 2. 2014 Taneční

Příspěvek od LFSH »

Tak já kdysi s botama měla opačný problém. To bylo ještě před tanečními, potřebovala jsem společenské boty. Jenže v mém čísle (tak abych z nich nevypadávala) se ještě dámské nedělaly, jen dívčí. A jako na potvoru ze všech, které se tehdy daly sehnat, na dálku křičelo, že jde o dětské boty.

Naštěstí, než byl čas na taneční, jsme se s výrobci potkali - mne ještě trochu narostla noha a oni začali vyrábět menší boty (nejen menší čísla, ale celkově menší).
LA

Uživatelský avatar
Ivana
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 454
Registrován: 28.03.2013 13:33:35 0

Re: 10. 2. 2014 Taneční

Příspěvek od Ivana »

Jejda, tady se řeší taneční :wink: Tento článek mi nějak utekl.
Taky přidám svoje zážitky. Na taneční jsem se těšila, ale byly pro mě velkým zklamáním. Kluci se flákali v hospodě a tudíž bylo holek v sále daleko víc než kluků. A protože - z dnešního pohledu - jsem byla zakomplexovaná puberťačka, místo sebevědomého úsměvu jsem na všechny koukala otráveným pohledem říkajícím "jsem ošklivá a stejně vím, že se mnou nikdo tancovat nepůjde" :haha: Takže se mnou tančili většinou asistenti, nebo nikdo.
Ani dnes na plesy nechodím. Tanec jako takový mi nevadí, ale mám zábrany pohybovat se do rytmu hudby před zraky cizích lidí. Nevím proč :nevim: Stejně tak na vesnických zábavách. Na hudebních akcích v naší vesničce většinou působím jako člen kapely. Má to jednu ohromnou výhodu. Když držíte v ruce kytaru, nikdo vás nezve k tanci :haha: :oops:

Odpovědět