2.12.2013 fotky

Moderátoři: Lika, radanova

Uživatelský avatar
jakkel
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 503
Registrován: 25.01.2010 15:55:02 0
Bydliště: Sovenice, Nymbursko
Kontaktovat uživatele:

2.12.2013 fotky

Příspěvek od jakkel »

Už je to pár týdnů, ale to víte, vyvolat fotky chvilku trvá :D
Jela jsem z práce a ze zadumání (ano, i já řídím na autopilota) mě vytrhla obluda, která drandila po poli hned vedle cesty. Obrovský kombajn s dlouhými zuby vepředu. Což o to, takový kombajn já znám. Viděla jsem ho ve filmu Kukuřičné děti (užnevímkteréčíslo) a je to příšera strašlivá. Divné je, kde se vzala tady, protože kukuřice na tom poli fakt nerostla.
Těžko můžu nějak střídat trasy, kterými se dostanu ráno do práce. Spěchám jaksi každé ráno, takže jezdím cestou nejrychlejší, pochopitelně pořád stejnou. Tady kolem křižovatky s vlakem byla zjara hnědá hlína. Mžourala jsem koutkem oka, co že to tam klíčí, když to v květnu vypadalo jako divné fazole. A v červnu to bylo pole slunečnic. Zlaté, žluté, krásné. Mám ráda slunečnice, když kvetou.


Na podzim je pole plné divných černých stožárů. S černou lampou navrchu. Smutné a depresivní. Proč nechají ty hezké slunečnice tak ošklivě zkazit? Asi to tak má být. Krása zralých věcí je v něčem jiném.
A tak na pole přijel slunečnicový kombajn a všechny ty sloupy sesbíral.


Můžeme sypat ptáčkům.

Sepsala ri.

Celé album je tady: http://jakkel.rajce.net/Slunecnice
Naposledy upravil(a) jakkel dne 02.12.2013 11:00:25 0, celkem upraveno 1 x.

Xerxová
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2916
Registrován: 15.02.2007 18:23:16 0
Bydliště: Liberec

Re: 2.12.2013 fotky

Příspěvek od Xerxová »

hezké pondělí všem Hadopasákům, Hadopaskám a zvířátkům :usmev: těm , co dneska něco slaví, přeji vše nej nej :flowers: A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp :heart:
Krásné fotky. A ptáčci u nás už sežrali té slunečnice 5 kilíček... A to vlastnmě ještě zima nepřišla. O lojových koulích raději pomlčím, těch už padlo taky mocmoc

Uživatelský avatar
Lika
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1634
Registrován: 09.01.2011 12:05:48 0

Re: 2.12.2013 fotky

Příspěvek od Lika »

Slunečnice miluju. V prosincovém ránu takové fotky potěší. A projíždět kolem takového pole - to musela být radostná cesta do práce :slunce: A ty vaše fotky - koch koch ach :super:
Lika
zviretnik.lika@gmail.com mobil 705 237 678

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 2.12.2013 fotky

Příspěvek od Rpuť »

Darmo se slunečnice nejmenují slunečnice. Sluníčka, co duši zahřejou i na fotce! :slunce:

Uživatelský avatar
Vave
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 5720
Registrován: 11.10.2005 8:14:30 0
Bydliště: Netřebice u Nymburka

Re: 2.12.2013 fotky

Příspěvek od Vave »

Copak vyvolat, to ještě jde, ale takhle krásně je vybarvit, to muselo dát fušku! :usmev:
Mám ráda slunečnicová pole, tyhle velké květiny mi připadají jako sluneční vojáci. Ráz dva zavelí ráno sluníčko, a květy zvednou hlavu, ráz dva houkne sluníčko dopoledne a slunečnice udělají vpravo vbok, a takhle se na :slunce: povely točí až do večera.

Hezké při pindělku, milá ri. :heart: Děkuju Ti :flowers: a přeju všem krásný den. :heart:
Obrázek ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Jajka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1258
Registrován: 21.10.2006 14:42:55 0
Bydliště: Praha 5

Re: 2.12.2013 fotky

Příspěvek od Jajka »

Xerxová píše: A ptáčci u nás už sežrali té slunečnice 5 kilíček... A to vlastnmě ještě zima nepřišla. O lojových koulích raději pomlčím, těch už padlo taky mocmoc
Obvykle začínáme krmit až s příchodem mrazíků. Letos jsem zahlídla tvoji poznámku, že už by se mělo...
Tak jsem na zahradě uřízla vhodný prut, vetkla do držáku na praporky a zavěsila kokos se třemi otvory v horní části. Pak jsem objevila v Bauhausu to průhledné krmítko - válec s otvory a bidýlky a přihodila do vozíku 10ti kilový pytel slunečnic. Krmítko šlo na druhou stranu okna do vistárie. Kocour i my máme biograf :-).
Je to u nás jak na mezinárodním letišti. Sýkorky čekají v magnolii před oknem, po řadě startují ke krmítkům - do kokosu vlírnou, uchvátí semínko, další dírou ven a louskat někam do bezu či jinam do větví.
Schody k brance jsou už zase bohatě posypané prázdnými slupkami :-).
V pytli za týden ubyla dvě kila...
Asi pojedu do Bauhausu pro další pytel :-). Na lojové koule taky dojde.

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.12.2013 fotky

Příspěvek od Beda »

jakkeli (nebo ri? :hmm: ), fotky už jsem viděla, protože rajče je hroznej práskač :foto:

taky milujurozkvetlá slunečnicová pole!! :krik: :love: :clap_hands: ... však jsem tu u alba od nás z Jižňáku psala, že se mi líbí i kvetoucí pampelišky - ta žlutá je tak nádherná a radostná barva, prostě sluneční, a v kombinaci se zelenou - jaro, léto, teplo, nádhera!!! :heart: :heart: :heart: :heart:

zato ty odkvetlé, to je jako hřbitov :nahrobek: :nahrobek: :nahrobek: - pusté, smutné... ale takový je běh života - ostatně i lidského :nevim:


a jinam teda - taky jste zapálili včera svíčku na adventním věnci (nebo něčem)??? :kuk: :kuk: :kuk:

sakra, já to mám ještě ve foťáku :bang_head: ... momentíček - stáhnu, dodám :yes:
Obrázek

Uživatelský avatar
jakkel
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 503
Registrován: 25.01.2010 15:55:02 0
Bydliště: Sovenice, Nymbursko
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.12.2013 fotky

Příspěvek od jakkel »

Ano, článek psala ri. Já udělal jen rajče a dal jsme to na Hady :D

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9388
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.12.2013 fotky

Příspěvek od sharka.68 »

SLUNEČNICE - J.HUTKA

G G7
1. Je to všechno strašně dávno,
C G
slunce bylo větrem milováno,
C G
těhotné slunce se jen usmívalo,
Ami C D
a najednou tu slunečnice je.

2. V okně domu slunečnice stojí,
barák za chvíli strhnout dají,
jen malé děti potichu šeptají:
k čemu tam ta slunečnice je?

3. Člověk jak slunce dobrý není,
svý nalady jak počasí mění,
nevšímá si střech, jde po dláždění,
tak k čemu tam ta slunečnice je?

4. Nebe na lidi sluncem kýchá,
sluneční rýma nám srdce zadýchá,
očima z ulice se slunce líbat nechá,
a proto tam ta slunečnice je.

5. Slunce neobléká šaty nedělní,
svou nahotou morálku lidí raní,
holky mám rád, když jsou slunci podobný,
a proto tam ta slunečnice je.

6. Slunečnice se právem k slunci hlásí,
svou hlavou ke slunci hází,
a člověk si v závisti hlavu srazí,
a proto tam ta slunečnice je.

7. Kdyby každá holka slunečnicí byla,
to by život náš byl roztančená víla,
ale život je šašek a blázny z lidí dělá,
a proto tam ta slunečnice je.

8. Mám také přání, když hvězda padá:
chci, aby ta holka byla pořád mladá,
mladá mládím, co na lidský řeči nedá,
a proto tam ta slunečnice je.

9. Až půjdeš z domu ráno,
budeš mít se sluncem ujednáno,
že štěstím pokropí tvou duši,
a proto tam ta slunečnice je.
10. =1

a to video z youtubu, to je rarita.....

http://www.youtube.com/watch?v=Dm4uwYlEbxc" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

maxikova
pulec
pulec
Příspěvky: 11
Registrován: 02.10.2013 11:25:14 0

Re: 2.12.2013 fotky

Příspěvek od maxikova »

[Krásné fotky. A ptáčci u nás už sežrali té slunečnice 5 kilíček... A to vlastnmě ještě zima nepřišla. O lojových koulích raději pomlčím, těch už padlo taky mocmoc[/quote

Nevíte prosím někdo z vás moudrých Zířetníků, proč se v našem krmítku mohou počátkem zimy ptáčci přetrhnout a jakmile nastane zima a mráz, tak po nich není ani potuchy ... :-((

Uživatelský avatar
Vave
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 5720
Registrován: 11.10.2005 8:14:30 0
Bydliště: Netřebice u Nymburka

Re: 2.12.2013 fotky

Příspěvek od Vave »

Sharko, dík za odkaz. Tyhle stařičké nahrávky jsem měla na páscích, později na kazetách. :usmev: Mám ráda Hutkovu tvorbu z té doby. Slunečnice, Pravděpodobné vzdálenosti, jojo, to je třída. :super: :heart:
Obrázek ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
IvaP
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3198
Registrován: 23.11.2010 13:49:48 0
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.12.2013 fotky

Příspěvek od IvaP »

Jajka píše: Asi pojedu do Bauhausu pro další pytel :-). Na lojové koule taky dojde.
Nevím, jakou máte spotřebu a jak je v Bauhausu slunečnice drahá, ale celkem levně vyjde http://www.danesi-shop.cz/krmivo-pro-pt ... o/d-73409/
nebo http://www.drago.cz/krmne-smesi-slunecnice/

Uživatelský avatar
YGA
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2853
Registrován: 15.02.2006 8:19:13 0
Bydliště: jih Jižní Moravy

Re: 2.12.2013 fotky

Příspěvek od YGA »

Milí ri a jakkeli - krásný článek i fotky. Jojo - konec jara je u nás ve znamení řepky (fůůůj - dost smrdí) a léto ve znamení slunečnice. Krásná vzpomínka na dlouhé dny a teplé noci.

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9388
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.12.2013 fotky

Příspěvek od sharka.68 »

maxikova píše:[Krásné fotky. A ptáčci u nás už sežrali té slunečnice 5 kilíček... A to vlastnmě ještě zima nepřišla. O lojových koulích raději pomlčím, těch už padlo taky mocmoc[/quote

Nevíte prosím někdo z vás moudrých Zířetníků, proč se v našem krmítku mohou počátkem zimy ptáčci přetrhnout a jakmile nastane zima a mráz, tak po nich není ani potuchy ... :-((

----------

asi to bude blbá úvaha, ale tohle se mi stalo loni, jak přišly mrazy,sýkorky zmizely...no nervy jsem měla, oteplilo se,zase tu byly...a pak jsem náhodou poslouchala dvě mažoretky (čti: důchodkyně o fr.holích) u krámu, jak říkají-teď nebudu krmit ptáčky,oteplilo se, něco si najdou...takže když mrzne, krmí asi víc lidí na trase a k nám na konečnou se nedoletí....
:nevim:
Obrázek

Uživatelský avatar
HannaH
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 450
Registrován: 02.10.2013 16:51:57 0
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: 2.12.2013 fotky

Příspěvek od HannaH »

Krásné fotky. Slunečnice mám taky moc ráda.

Ad sluneční vojáci - viděla jsem sklizené pole slunečnic, na kterém zůstala sem tam opomenutá. A přesně mě napadlo - sám voják v poli :-) a kousek dál rodinka, dva velcí a mezi nimi malá. Napůl na úsměv, ale napůl to vypadalo jako poslední živí po apokalypse.

Odpovědět