A TY JSI KDO?

Aktuální dění

Re: A TY JSI KDO?

Příspěvekod Karolína » 10.12.2017 16:46:35 0

Jo, oni jsou pohodoví. Takoví trochu "praštění umělci", ale na druhé straně děti jsou bezproblémové, starají se o vše, doma panuje klídek a pohoda, občas se to trochu "zvrtne" když paní domu nese kafe a pod šoupajícíma nohama se jí motá ta žoužel. Já tam občas zajedu na pokec když je čas, podrbat zvěř - mají mainského mývalího 11 kg váhy, náááádherný kocour. A z útulku britskou mramorovanou kočičku. A jakousi zvláštní kočku - vypadá jako bengálská a možná i bude. Přitoulala se poraněná. Dali jí dohromady a dneska je to taková neřízená střela, ale když se mazlí, je jako moje Cecilka. Droboučká, štíhlounká, ale buldozer mazlicí. Kdysi jsem mívala doma astrildovité ptáčky, plnou voliéru - to už je takových 40 let zpátky. Takže tyhle ptáčky mám moc ráda. Jen ten bordel. No, byli na terase, jen na zimu šli domů do klecí, ale pak to byl masakr na uklízení. Chudák maminka - když jsem se odstěhovala, zůstali jí na krku. Než postupně stářím umřeli.
Může to fungovat! Ostatně - v mém pidiprostoru není pro kočku kam šlápnout, postupně přicházeli jeden za druhým, zvykli si okamžitě a jsou dneska naprosto dokonalá sehraná partička.
Karolína
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod AlenaŠ » 10.12.2017 17:02:27 0

S andulákem bývají v pokoji jen 2 koucouři a jedna kočka a ti jsou v pohodě. Když se jich tam nahrne trošku víc, tak jen za mého dozodu,pro jistotu.
AlenaŠ
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Apina » 10.12.2017 18:34:11 0

Anča z malé vesničky píše:
Xerxová píše:apino, tos asi nepochopila - dotaz zněl na soužití kočičáků a andulky v jedné směčce :wink2:

Ano, ptala jsem se na ta konkrétní zvířátka, protože jsem si představila vyděšeného anduláka v kleci obklopené 24 hodin denně kočkami a kocoury lačnícími ho sežrat a dobývajícími se do klece. Tak to určitě není, ale zajímalo by mne, jak je to uspořádané a jak si všichni zvykli a tak všelijak podobně.

jo, tak to jsem četla jen něco, tudíž jsem opravdu nepochopia kontext. No, jak znám Amálku, určitě by byla alespoň na začátku buď veeeeeeelmi potěšena nebo by se někam schovala a pak veeeeelmi opatrně vylézala. To neumím předpovědět. Tím, že je to kočka bytová, která se venku neumí chovat, tak by možná přesně nevěděla, co dělat a pak by si asi zvykla. S kočkou, která chodí ven a ptáčky loví, jako to dělala Micinka, bych to neriskovala. Ta moc dobře věděla, že ptáčka musí ubezdušit dříve než přijde dvounožec a vykroutí jí ho z tlamičky. Pokud by andulák měl dostatečně velkou klec, tak by ani nemusel létat po celém bytě. Koneckonců, kdysi jsem měla andulky, ty létaly volně po bytě (bezkočkovém), ale většinu dne stejně seděly někde na garnýži. Pak jsem jim opatřila malou voliérku, kde odchovávali mladé. No a nakonec jsem o ně kvůli zapomenutému teflonovému hrnci na plotně přišla. Bylo mi tenkrát 15 let a byl to pro mě naprostý šok, já sama jsem se tenkrát přiotrávila.
Apina
Apina
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod assol » 10.12.2017 19:45:37 0

Ale soužití ptáčků a koček nemusí být vždy šťastné ... Sestra měla kanářičku v pokoji, kam nesměly kočky. Jenže, jak víme, o to víc je to lákalo a jednou se dvě kočky do pokoje dostaly, vyskočily na klec, jedna číča hrábla dovnitř klece a kanářičku poranila. I přes odbornou péči druhý den uhynula. :brecim: Sestra zakoupila jinou kanářičku a dala ji hned od začátku do prostoru s kočkami, že si vzájemně zvyknou. Kanářička byla ale z pohybu koček kolem klece tak vyděšená, že do tří dnů uhynula. :brecim: Pátrala jsem tehdy, jestli to nemohlo být kvůli výparům z teflonu, ale ne... Andulky má sestra taky, ale ty jsou asi z jiného ptačího těsta :D a z koček si nic nedělají. Dokážou tak zaskřehotat, že se kočka klidí...
assol
žába/žabák
žába/žabák

Příspěvekod Karolína » 10.12.2017 20:18:02 0

Hihi, když jsem viděla jak se plíží kočičák ke králíčkovi a ten se vztyčí a packuje, kočičák ustupuje, králíček postupuje..... tak jsem se smála.
Oni to tam mají fakt vyřešené.
Karolína
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod verenka1 » 11.12.2017 20:48:47 0

Karolina,napísala som Ti odpovd,ale pri odosielaní mi oznámil počítač,že niekto taký neexistuje a sám od seba všetko zmazal!!!!
Prosím napíš mi na mail,tieto elektronické nmovoty nie sú pre mňa.
verenka1
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ

Příspěvekod LFSH » 13.12.2017 6:39:43 0

Tak já také: LA z vesničky poblíž Stříbra
Zvěř: 1 syn, 2 psi (cane corso a kříženec NO x jezevčík), 1 kocour (známý po celé vsi) a hejno čítající 7 landeských husí, 3 perličky, několik kohoutů a větší množství slepic
LA
LFSH
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Karolína » 13.12.2017 10:27:00 0

Verenko: katyp50 a jsem na seznamu. Díky
Karolína
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Inka » 13.12.2017 13:24:09 0

liss píše:Jiná vesnička u Kolína, britka Viki 13 let, labutěnka Amy 13 let a uštěkaný miláček Lucinka 3 roky

(samozřejmě jorkšírka) :D :D

LISS, můžeš upřesnit kde od Kolína? Co vím tak jsme tu tři a třeba společná cesta kamsi či přivezení čehosi je docela fajn, pokud se budeš chtít trochu odkopat
Obrázek
Inka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod J A N A » 20.01.2018 13:47:04 0

Hezký den přeji :-)
Už nejsem návštěvník ale J A N A.
Tak jak se představit "chodím" sem na návštěvu dlouhá léta.
Zažila jsem tady či na spřátelených stránkách krásné chvíle s WWW, Tojefukem či Veram.
Dodnes jsem nepřivykla myšlence, že již nic nenapíše HankaW. ... tolik asi k mé "krevní skupině"
Narodila jsem se a žiji v Praze, k vesnici a přírodě obecně mám vřelý vztah.
No a společnost mně právě teď dělají dvě staré nalezené kočky :-)
J A N A
pulec
pulec

Příspěvekod Beda » 20.01.2018 16:02:55 0

také přeji hezký den JANO a vítej tady, i když jak vidno, pamatuješ už hodně :in_love: :super:
Obrázek
Beda
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod Apina » 20.01.2018 17:26:24 0

J A N O Vítej tu!! Ani nevíš, jak mi Tojefuk, WWW a Veram chbějí. HanuW jsem kdysi potkala na jednom Pražení a i u ní se mi nehcce věřit, že už nenapíše. Ještě tu bývával také třeba Kardiak, bohužel na srdíčko pak také odešel a spousta dalších. Někteří jen přestali docházet, ale jsou tu mezi námi. Jenže právě ti, které jsi jmenovala už sedí v hospůdce U Kance spolu s WWWéčkem, snad je jim hej a možná nevěří, co tu vlastně řešíme za blbiny.
Apina
Apina
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Olčava » 20.01.2018 17:45:20 0

JANO, taky vítám, možná by ses mohla zastavit na Pražení, když jsi z Prahy.
Obrázek
Olčava
žába/žabák
žába/žabák

Příspěvekod J A N A » 20.01.2018 19:32:54 0

Bedo,Apino,Olčavo děkuji za milé přijetí :-)
No ano Kardiak, pamatuji velmi dobře. Zmínila jsem jen ty, kteří
již s námi "neřeší belbostě". Já mám ráda diskuzi, ale neútočnou a obohacující.
Pražení - třeba se někdy osmělím :-)
Tak díky děvčata :-)
J A N A
pulec
pulec

Příspěvekod liss » 10.02.2018 18:17:52 0

Inka píše:
liss píše:Jiná vesnička u Kolína, britka Viki 13 let, labutěnka Amy 13 let a uštěkaný miláček Lucinka 3 roky

(samozřejmě jorkšírka) :D :D

LISS, můžeš upřesnit kde od Kolína? Co vím tak jsme tu tři a třeba společná cesta kamsi či přivezení čehosi je docela fajn, pokud se budeš chtít trochu odkopat

Ahoj, vesnice u rybníka Žehuň
liss

PředchozíDalší

Zpět na Aktuální dění