POMÓÓÓC, nastěhovali se k nám MYŠOVÉ!!!

Aktuální dění

Příspěvekod P I T R Ý S K O V Á » 01.09.2017 11:28:23 0

Některé z Vás ví, že máme malý rodinný domeček. Vlastníme také pididvorek, který sousedí se zahradami sousedních domů.
Domeček jsem koupili našim pejskům. A tak, když je teplo, jsou dveře na pididorek, od rána do pozdního večera léta letoucí, otevřené. Jen v nich volně povlává protihmyzí síť.
Jenže….to se zalíbilo myšům. Proběhli do domečku, zatleskali pacičkami a už se uvelebili. Tu nějaký ocásek vesele zamává, když mizí za kávovarem na kuchyňské lince, tam se mihne šedý stín, jak, smykem, vybírá zatáčku kolem sporáku.
TAK TO SE MI VŮBEC NELÍBÍ!
Nerada bych se dožila, že myšky předběhnou naše pejsky, budou mlátit mističkami o zem a povykovat, že „kde to vázne“?! Nebo mě budou ráno budit jemným poplácáním na tvář.
Copak nestačí, že všechna média jsou zahlcena popisováním migračních vln, které se valí na Evropu přes Středomoří? To musím už mít takové minimigranty přímo v kuchyni?

A tak volám S.O.S.!!!
Kamarádky, prosím, pomozte! Jak se zbavit nezvaných hostů? Nejraději tak, aby se zase vystěhovali ven.
Pastičky, které nastražil Mistříček, nefungují, protože si je Ottík nosí do pelíšku. Tak je nejčastěji slyšet jen Mistránkovo sakrování, protože ho pastičky klepou přes prsty, když je zase pokládá do temných koutů, o kterých si myslí, že je tam Otík nevyšťourá.
Vlastně ani nevím, jaký hlodavec se tu usídlil. Je to droboučké štíhlé zvířátko (do 5cm) s dlouhým ocáskem.
Bohužel, náš milovaný vomelíček Mňouček se nám ztratil. Stále jsme doufali, že se vrátí, ale je pryč. Oplakali jsme ho...a dalšího kočourka už nechceme. Třeba by nebyl tak milučký, jak byl Mňouček. A navíc naše, byť občasné, cestování neměl rád a tak ho opatrovali sousedi.

- Po internetu běhá několik souborů s návody, jak využít PET láhve. V jednom jsem viděla vymakanou pastičku. Jenže jsem si soubor neuložila a teď bych ten návod potřebovala jako tu sůl. Nemáte ho některá?
- Nebo; máte zkušenosti s těmi el. odpuzovači hlodavců? Mám strach, že by to spíš vypudilo nás, vč. pejsků.
- Třeba znáte nějaký lektvar, který svým odérem, nezvance vyžene.
Za každou radu budu, aspoň tiše, vděčná.
:wave: :dog: :mys:
P I T R Ý S K O V Á
žabí královna/král
žabí královna/král

Re: POMÓÓÓC, nastěhovali se k nám MYŠOVÉ!!!

Příspěvekod Alena Bytomská » 01.09.2017 11:50:52 0

Do elektrických odpuzovačů bych neinvestovala, dle četných zkušeností jsou na nic. Pastičku s petkou neznám, ale jde to s převráceným květináčem. Pod něj se umístí sklo a květináč vzepře naležato tenkou třískou. Na konci této umístí, napíchne se, něco, co myš rád. Špek, sýr, atd. Jak za návnadu myš tahá, tříska se sklopí a květináč spadne. Obrátí se i s tím sklem dnem vzhůru a dále pak se obsah s myšem odnese na sousedovic zahrádku a s napětím čeká, zda-li myša nezmění teritory. Obyčejně je však zpět doma dřív, než lovec. :D
No, nejlepší je kočka. Jedy bych vzhledem k pesům asi nepoužívala.
Tak halali a lovu zdar!
Alena Bytomská
žabí slečna/mládenec
žabí slečna/mládenec

Příspěvekod radanova » 01.09.2017 11:58:11 0

Past na myši co jí říkají domečková přilepená na velkou dlaždici. To si Otík nikam neodnese. Lepidlo mamut za cca 180Kč ve velké řemeslnické tubě (na pistoli s pístem) si nemohu vynachválit na jakýkoli přilepování. Táta v krmírně mockrát chytil myš díky tomu, že do sudu se šrotem skočit uměla, ale ven se už nedostala. Skočit do výšky 70cm leckdy umí, víc spíš ne. Tak dát v domě pár "sudů" válcovitých nádob s dobrotou, kam by potvůrky vlezly a ven nevylezly?
Odpuzovač do domu krom kočištěte myšilova nevím. Co nějakýho kocoura od sousedů ukecat na docházku :D .
Edit: K válcovitý nádobě přístup třá po stole, dolů skočí, že cítí dobrotu..

Jo a hlavně pozor na cokoli co si můžou dát, jídlo volně dostupný. A pro ně je jídlo opravdu hodně věcí. Mouky, strouhanky, luštěniny....všechno do sklenic, žádný sušení chleba nad kamny atd. Otíkovi jídlo pod dozorem. Je to otrava, ale jde o to, aby myšové našli potravu jen v pastích.
radanova
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Karolína » 01.09.2017 12:22:30 0

Pastičku "myšilovku" koupíš v železářství. Dovnitř návnada - vleze, ven už nevyleze, pak vypustíš.
Jinak nebude-li pastička "myšilovka", tak postačí kbelík s dobrou návnadou postavený někam ke schodišti apod., myšáček si dojde pro papů a už nevyleze. Opět vypustíš.

Jenže je jich asi hodně, takže vypustíš a oni se zase spokojeně vrátí!
Asi bych volila trochu drsnější metodu. Myšů je moc.
Karolína
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Inka » 01.09.2017 13:25:33 0

Jinak kupodivu největší myší mlska je čokoláda, jak říká náš velmi zkušený deratizér. Existují pastičky živolovné, tak zvané živolovky a ty fungovaly s čokoládou i ve skladu plném potravin. Také bych nejraději chytala myšky než lovila, ale Bimbo je lovec a používá pastičky ubezdušující. Já jsem si na život s hlodavci v minulém bydlišti musela zvyknout, i když hnízdečko s mláďátky v mém nejlepším kašmírovém svetru mi klidu nepřidalo
Obrázek
Inka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Karolína » 01.09.2017 13:42:25 0

Myšilovka-živolovka o tom jsem psala!
Vypustit, ony se zase ty potfory vrátí!
Karolína
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod IvaP » 01.09.2017 14:02:56 0

Tak určitě bych nebyla útlocitná a použila bych klasickou past na myši. Pokud ta potvora leze i na kuchyňskou linku, tak past nainstalovat tam, tam snad pes neleze, nalíčit ji na noc. Jako návnada je nejlepší kousek vlašského ořechu, na špek se nám nikdy nic nechytlo, navíc ten ořech na tom trnu docela drží... Hlavně nepouštět, vrátí se.
IvaP
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Beda » 01.09.2017 14:15:34 0

jejda jejda, to samé tu řešila kdysi Rpuť - prostě se jí nastěhovaly do baráku :bang_head: :hammer:

tam ovšem přišla Čičulína a bylo to :cat_milk:
Obrázek
Beda
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod P I T R Ý S K O V Á » 01.09.2017 14:22:49 0

Ahoj, milé rádkyně.
Všechny vaše rady, s díky přijímám a vedu v patrnosti.
Já bych raději kořist z pastičky - živolofky odvezla k Háju hájíčku. Třikrát bych se zatočila aby lapená nenašla cestu zpět. A honem s autem ujela.
Mistránek tak útlocitný není. Nastražil na tvrdo pastičky (klasika dřevo s kouskem herkulesa) a za těch pár hodin zaznamenal první úspěchy.
Boj dosud není vyhrán, bitva pokračuje. Tzn. další rady jsou vítány. Ta čokoláda-návnada, ta se mi líbí. Ovšem je otázka, zda bych se do pastičky první nechytila já sama.

:wave: :dog:
P I T R Ý S K O V Á
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod P I T R Ý S K O V Á » 01.09.2017 14:29:01 0

Beda píše:jejda jejda, to samé tu řešila kdysi Rpuť - prostě se jí nastěhovaly do baráku :bang_head: :hammer:

tam ovšem přišla Čičulína a bylo to :cat_milk:

No jo, Bedí! Když on už Mňouček není. Je nám po něm smutno.
Ale...pozooor!!.. Sousedka z Rakúska, co má dům po předcích v sousedství, si opatřila koučourka Maxíka. Ten by se Ti líbil. Krásný viskasáček. A drzý je jak opička. Klidně si chodí až k nám do kuchyněa vyhrožuje pejskům. Celý se naježí a syčí. Třeba jeho vůně pomůže. Zatím není kastrovaný, je to teprve půlroční pubošek.
P I T R Ý S K O V Á
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Tečka » 01.09.2017 14:44:14 0

Mám taky od jara do podzimu otevřené vchodové dveře, zahradu poněkud větší a pole naproti. Nechci to zakřiknout, ale žádná myš ještě přes moje kočky dovnitř neprošla. Nemůžu si pomoct, nejlepší obrana proti myším jsou kočky. Problém byl zpočátku v tom, že Kubík, a později i Tasík si nosili ty myši domů živé. Ale o to se zas postaral Damíšek. Teď jsem v podstatě jednokočičí, protože Tuláček se v tomto směru moc neprojevuje a moc se tu nezdržuje, ale malá Vivi, kočka původně bytová, je myšilovka jak vyšitá. Naposled jsem uklízela ubezdušenou myš dneska ráno. Nevím, od koho ten dárek byl.
Když už nechcete domů kotě, útulky jsou plné starších kočiček, které by určitě po době zvykání tenhle problém vyřešily.

k jinému vláknu. Udělalo se hnusně, ráno jsem Tuláčka našla spát s Vivinou na sedačce, po snídani odběhl a teď po obědě se na té sedačce uložil znovu. Rána mu zasychá, ale prostředek má ještě trochu krvavý, možná že pokud se bude zdržovat víc doma, dá tomu trochu klidu.
Holt venku není počasí pro kočičky.
Když zachráníš jednu kočku, svět se nezmění, ale pro tuto kočku se svět změní navždy...
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod P I T R Ý S K O V Á » 01.09.2017 15:34:46 0

Tečka píše:Mám taky od jara do podzimu otevřené vchodové dveře,....... Nemůžu si pomoct, nejlepší obrana proti myším jsou kočky. ......
Když už nechcete domů kotě, útulky jsou plné starších kočiček, které by určitě po době zvykání tenhle problém vyřešily.

Tuláčkovi přeji, aby se rychle a cele uzdravil.
Mňoučkovi, když mu ten cizí velikánský kocour, co chodil přes náš dvůr a byl zlý, potrhal hlavičku, tak jsem mu rány čistila. A ten náš mazel držel a ani nepípl.I když jsem ho tak, při čištění ran, týrala. Ležel mi na klíně obrácený na zádíčkách. Pacičkami mi objal ruku a tiše trpěl.
My, lidé veskrze psí a nekočičí, jsme měli na svého prvního kocourka obrovskou kliku. Byl, od začátku, čistotný, mazlivý, skoro vše si nechal líbit. I u veta držel, nezasyčel, drápky nevytasil. Mám strach, že s tím druhým bychom už nemuseli mít takové štěstí. Když čtu případy koček - tyranek, zlých, co škrábou a kousají. Nebo jsou nečistotné a značkují. Já bych, totiž, neuměla kočičku vychovat, protože neumím kočičkovsky. Od Mňoučka neznáme počůraný a poškrábaný nábytek.
U starší kočenky se bojím, že by se nemusela sžít s pejsky. Byla by vystresovaná, nebo útočná, nebo z domku prchala. Mňouček to měl jednodušší. Byl malinký nalezeneček ze závěje a Chipsinky ho měly jako svoje miminko. A také byl rád, že je teplíčku a s dobrým papáním.
Ovšem s tím, že na myši je nejlepší kočka....tož o tem žádná. Prostě, sečteno a podtrženo...na myši je nejlepší kočka a fertig!
Ale, když jsme bydleli v Bvi u parku, na zimu se k nám stahovaly myšky. Otec měl, za skříní, naskládané lísky s ořechy a to byl, v noci, rachot! Potom jsem přivedla erdelinku Aidičku a byl klid. Jak ta s nimi zatočila! Kočka hadr. Bohužel Shelminka má nemocnou nožičku a je ráda, že se vleče. A ten prcek Ottík se sice za myšem pustil na plný plyn, ale jak myš zmizel, ztratil psík zájem. No a myš dělala kiškiš!
Až bude něco noého, zas napíšu.
pa všem na víkend
P I T R Ý S K O V Á
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Matylda » 01.09.2017 16:24:43 0

Pitrýsku, bez kočky by to u nás nešlo. Taky nestojím o kočku- protivku a chci, aby žila se psy. Proto si chodím pro kočky do útulků, Oriáš je z depozita hodonínského útulku, kde jsou kočky zvyklé žít se psy. Já prostě minimalizuju rizika, tak si dost vybírám.
Obrázek
Matylda
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod alimo » 01.09.2017 20:02:40 0

Taky si myslím, že nejlepší obrana je kočka, v našem případě tedy dvě. Se psem jsou kámoši, teda kámošky :D .
El. odpuzovač myšů máme na zahradě, funguje, ale mít ho doma, tak se stěhuju první :lol: . Vydává takový přerušovaný pískání, když se zaposlouchám, na zahradě ho slyším, ale tam mi to nevadí. Doma nebo poblíž domu ani náhodou - zahrada je za stodolou, doma nebo na houpačce to slyšet není.
alimo
žabí slečna/mládenec
žabí slečna/mládenec

Příspěvekod RenataE » 02.09.2017 1:43:54 0

Na myši a podobné potvory používám klasické pastičky "lup za hlavičku a je po myši". Jako návnada se mi nejvíc osvědčil čerstvý chléb s pěkně vypečenou kůrkou, ta dobře drží na trnu pastičky. Letos jsme měli v chalupě myš, která šla po ovoci - prokousala utěrku, kterou byl zakrytý švestkový koláč a dírou si odnesla švestku. Chytla jsem ji na chléb, omatlaný pečenou švestkou :) Na cokoliv od masa nebo sýr naše myši nikdy neskočily. Mrtvolky házím na zahradu pod rododendron, vždycky si je některé z kolemjdoucích zvířat odnese. Předpokládám, že na ně chodí sousedčin venkovní kocour, zajímalo by mě, jestli je paničce předvádí jako své úlovky.
RenataE
žabí královna/král
žabí královna/král

Další

Zpět na Aktuální dění