Na hotely už psi můžou ...

Aktuální dění

Moderátoři: Lika, radanova

Uživatelský avatar
radanova
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2304
Registrován: 02.03.2006 13:53:10 0

Na hotely už psi můžou ...

Příspěvek od radanova »

Do bezdomovecký noclehárny ne? http://www.ctidoma.cz/zpravodajstvi-ziv ... deji-zemru" onclick="window.open(this.href);return false; . Chápu, že jsou tam poměry bez jakýhokoli luxusu, ale jakej jinej pes než bezproblémovej a laxní může žít s člověkem bez střechy. To by nemohl přespat pod postelí? Asi by musel dostat antiparazitika, což jsou další náklady. Nebo karanténu? Nevíte někdo jak to je? Skutečně by musel nechat psa na ulici, kdyby přišel do azyl domu na noc a byl střízlivej?
„Mají-li duši, čímž míním, že jsou schopna cítit lásku, věrnost a vděčnost, pak jsou zvířata lepší, než spousta lidí.“ James Herriot alias Alf Wight

tosca
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 981
Registrován: 14.09.2005 21:34:10 0
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Re: Na hotely už psi můžou ...

Příspěvek od tosca »

Ano, musel by nechat psa na ulici (a to většina z nich neudělá). :(
Je to smutné. Ti psi jsou většinou čistší než jejich majitelé a bývají opravdu bezproblémoví.
Zrovna včera jsem četla diskuzi na jednom fóru, kde přemýšleli, jak pomoci místnímu bezdomovci se psem. Stejný případ. Psa se nevzdá do ubytovny ho se psem nevezmou, bez psa nikam nejde. On je bezdomovcem "z přesvědčení", měl možnost bydlet, nechtěl. V zimě je to ale problém. V Ostravě je prý snad "řešením" jedna ubytovna, kde je přes ulici v bytě paní, která k sobě na noc bere ty pejsky. Ale ideál to rozhodně není. Ti psi bývají silně fixovaní na své pány a pánové na ně :/

Uživatelský avatar
radanova
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2304
Registrován: 02.03.2006 13:53:10 0

Re: Na hotely už psi můžou ...

Příspěvek od radanova »

Tosco dík za info.
Nepřipadá mi to ani tak smutné, spíš drastické.
Neumím si představit pracovat v azylovém zařízení a v případě, kdy mi v období mrazů přijde přespat člověk se psem mu řeknu, že má psa nechat venku.
Ale možná, že člověk se psem se ani nepokouší si nocleh vyjednat, se znalostí podmínek.
Máme o bezdomovce postaráno, kdo nechce zmrznout nemusí, snaží se nám předložit tisk politickou snahu.
Řekla bych že většina bezdomovců nedá další den bez alkoholu a ti se schovat do azylových prostor nesmí.
Ti co dokáží zústat střízliví smí být v teple od 19.30 do 6h nebo do 6:30. Přes den se zmrznout nedá.
No jo no, důležité je tvrzení, že si tenhle styl života vybrali, to je nezbytnou součástí každého článku o lidech bez domova. Ty články si určitě někdo objednává. A já se blázen jimi nechávám rozhodit.
„Mají-li duši, čímž míním, že jsou schopna cítit lásku, věrnost a vděčnost, pak jsou zvířata lepší, než spousta lidí.“ James Herriot alias Alf Wight

tosca
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 981
Registrován: 14.09.2005 21:34:10 0
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Re: Na hotely už psi můžou ...

Příspěvek od tosca »

Tak dost bezdomovců tak opravdu žít chce. Prostě chtějí tu svobodu. Já si to představit nedovedu, ale každý jsme jiný.
Co se týká těch azylů... já vycházím z informací z jednoho fóra, kde paní obvolávala všechny instituce z okolí, které jí napadly, a informace byly ze všech jednotné ... pán musí být střízlivý, psa nevezmou a i pán může "nastoupit" až po konzultaci, které jsou v pracovních dnech od ... do.... Takže když udeří mrazy v pátek/sobotu/neděli, mají tito lidé často smůlu (nemyslím, že by bezdomovci standartně přemýšleli dopředu, že může mrznout a že jim bude zima ....). Nenašli žádné zařízení, kam by se mohl schovat hned a žádné, kde by se mohl schovat se psem.
Já se v téhle oblasti neangažuji, jen jsem četla a čerpala informace on-line od lidí, co se angažují.

A zas na druhou stranu dokážu pochopit, že azyly fungují na základě nějakých předpisů a vyhlášek. Musí zajistit určitou míru bezpečnosti a hygieny. Nevím, jak by se psi bezdomovců chovali v kombinaci s jinými psy, které neznají. K lidem bývají přátelští, jak reagují na jiné psy v jedné místnosti (když navíc nejsou zvyklí být v místnosti), netuším. A nemyslím si, že v azylu dostane každý ubytovaný svůj vlastní pokoj. Takže problém bude v tom, že potencionálně by bylo víc lidí s více psy v uzavřené místnosti. Psi pravděpodobně neočkovaní, lidé většinou určitým stupněm asociální. Dovedu si představit případné potíže :(

Ale za sebe bych třeba pro tyto lidi nechala vybudovat přístřešky typu čekáren na autobusovém nádřaží. Kachličky, dřevěné lavice, vytápěné na oblečeného člověka (jako haly na nádražích). A ty bych v mrazech nechala přes noc přístupné pro tyto typy a nechala tam pravidelně procházet městskou policii. V 7:00 vykázat všechny ven a prostor umýt a vydesinfikovat. Otevřít večer. Pouze v mrazech. Prostě, aby se měli kam schovat a nemrzli. Komfort tam mít nemusí. Jde o to, aby se měli kde ohřát. Ale možná si to moc idealizuji a lidé by zneužívali i toto ...

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9383
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Na hotely už psi můžou ...

Příspěvek od sharka.68 »

do domova pro seniory si taky nemůžeš vzít zvíře....alespoň u nás a v okolí....
Obrázek

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9383
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Na hotely už psi můžou ...

Příspěvek od sharka.68 »

tosco, ony ty čekárny takhle fungovaly, jak píšeš, (jen asi bez té desinfekce)jenže cestující z nočních spojů neměli kde čekat a tak vše pro blaho platících cestujících - už se tahle charita nepěstuje...ale nevidím tady ani nějakou propracovanou pomoc (s tím nocováním,třeba od těch,co propagují Miluj bližního svého.....)
Obrázek

Uživatelský avatar
oskarina
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1713
Registrován: 03.10.2013 19:23:38 0

Re: Na hotely už psi můžou ...

Příspěvek od oskarina »

Já chápu, že není možné do nocleháren brát lidi se zvířaty. I když lidsky je mi jich líto.
Tady se řeší, co dělat, když se vlastní psi porvou nebo když vašeho mazlíka ohrožuje nějaký pes navolno venku.
A tam spí v pokojích po několika, jsou to lidé dost nestandardní, neznají se, takže se neznají ani jejich psi. Pokud se sejde více pejsků v místnosti, nejsou zvyklí být někde zavřeni, tak co asi čekáte, že se stane?
A to tam ještě mají chodit zaměstnanci charity a řešit to nebo se nechat pokousat? To už je charita nad plán, to nikdo nemůže požadovat.
Je fajn, soucítit...ale tak vymyslete nějaké řešení a zkuste ho uskutečnit!

Uživatelský avatar
Inka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2445
Registrován: 30.11.2009 11:47:57 0
Bydliště: Plaňany

Re: Na hotely už psi můžou ...

Příspěvek od Inka »

Ale jo, pokud preferuje svého psa, tak se může vyspat s ním v kotci. Já spala se psem na zemi když byli malí a potom s Mimoušem poslední noc, asi by mi nevadil kavalec v kotci, pokud by tam bylo teplo
Obrázek

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9383
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Na hotely už psi můžou ...

Příspěvek od sharka.68 »

oskarina píše:Já chápu, že není možné do nocleháren brát lidi se zvířaty. I když lidsky je mi jich líto.
Tady se řeší, co dělat, když se vlastní psi porvou nebo když vašeho mazlíka ohrožuje nějaký pes navolno venku.
A tam spí v pokojích po několika, jsou to lidé dost nestandardní, neznají se, takže se neznají ani jejich psi. Pokud se sejde více pejsků v místnosti, nejsou zvyklí být někde zavřeni, tak co asi čekáte, že se stane?
A to tam ještě mají chodit zaměstnanci charity a řešit to nebo se nechat pokousat? To už je charita nad plán, to nikdo nemůže požadovat.
Je fajn, soucítit...ale tak vymyslete nějaké řešení a zkuste ho uskutečnit!
pes pod postelí na pelechu-dece..., teda pokud není velkej jak stodola..a okolo postele sklopná mříž, co jde zabezpečit tak,aby ji pes neotevřel...
Obrázek

Návštěvník

Re: Na hotely už psi můžou ...

Příspěvek od Návštěvník »

sharka.68 píše: pes pod postelí na pelechu-dece..., teda pokud není velkej jak stodola..a okolo postele sklopná mříž, co jde zabezpečit tak,aby ji pes neotevřel...
Tak takovou noclehárnu provozujte. A psy-stodoly nediskriminujte.

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9383
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Na hotely už psi můžou ...

Příspěvek od sharka.68 »

Návštěvníku, odpovídám oskarině. A noclehárnu opravdu provozovat nehodlám...a co Vy? Můžete instalovat i vysoká lůžka,pod které se velký pes vejde :wink2:
Obrázek

Uživatelský avatar
radanova
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2304
Registrován: 02.03.2006 13:53:10 0

Re: Na hotely už psi můžou ...

Příspěvek od radanova »

Tak bezdomovec asi psa stodolu neuživí, takže ho mít nebude.
Je pravda, že by člověk, když se mu něco nelíbí měl se pokusit změnit to sám. Je pravda, že já nemám na provozování noclehárny pro bezdomovce ani "koule", ani majetek a ani nápad jak finance případně získat od státu. Zajímalo mě jestli je to pravda, tak jsem se zeptala.
Řekla bych, že by se tak jako tak mohlo jednat o pár jedinců a potom co nastínila sharka mě teď napadlo, že by se to mohlo řešit náhubkem pro psa pro jeho pohyb uvnitř a mobilní pobytovou klecí dostatečných rozměrů položenou u pobytového lůžka pro dobu spánku. Něco takového by se třeba dalo pořešit. Zkusím se alespoň poptat mejlem v některých zařízeních, jestli by stáli o podobné vybavení a byli ochotní se tím vůbec zabývat
„Mají-li duši, čímž míním, že jsou schopna cítit lásku, věrnost a vděčnost, pak jsou zvířata lepší, než spousta lidí.“ James Herriot alias Alf Wight

Xerxová
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2913
Registrován: 15.02.2007 18:23:16 0
Bydliště: Liberec

Re: Na hotely už psi můžou ...

Příspěvek od Xerxová »

já nevím, zdali by pes, žijící trvale venku byl z ničeho nic schopen akceptovat klec. A jestli by jeho páník byl ochoten akceptovat pro něj klec... Více psů v jedné místnosti si už vůbec neumím představit.
Prý je v noclehárnách řada drobných konfliktů mezi jednotlivými bezdomovci - okolnostmi dočasně donucenými pobývat ve větší komunitě. A myslím, že přítomnost psů by napětí ještě vyhrocovala. Ne - tohle nemá jednoduché řešení...

Uživatelský avatar
Petrs01
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1259
Registrován: 19.05.2008 11:15:50 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Na hotely už psi můžou ...

Příspěvek od Petrs01 »

Minimálně by všichni museli být očkovaní - kolik z nich bude mít aspoň tu zákonem nařízenou vzteklinu? Vysoké riziko, že se něco semele při nástupu nebo opouštění ubytovny. Pes dosud žijjící prakticky úplně volně a ty jej dáš na noc do klece? To se taky třeba nevyspí nikdo.
Čekárny - Sharko to fakt myslíš vážně že by se tam měli pouštět? Garantuji ti, že všichni slušní cestující co zrovna nemají strašnou rýmu pak radši dobrovolně umrznou, než sedět v tom smradu. Jela jsi někdy s nějakým v MHD?

Uživatelský avatar
MaRi
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1155
Registrován: 11.10.2006 20:48:08 0
Bydliště: nítkovice

Re: Na hotely už psi můžou ...

Příspěvek od MaRi »

No, já jsem sharčinu myšlenku pochopila jako samostatné prostory vybavené podobně jako nádražní čekárny - právě proto, aby se bezdomovci nestahovali do čekáren :hmm:

Odpovědět