Kastrace koček

Aktuální dění

Re: Kastrace koček

Příspěvekod sharka.68 » 29.05.2017 5:35:05 0

14 dní? Toi je málo....to chce tak až budou už přijímat i jiný jídlo....
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Zkumavka 2 » 29.05.2017 22:17:16 0

Ahojky,dnes pokud jsem byla doma,ta kočička tady byla docela hodně u nás na dvorku..Kdybych tak jí viděla jestli má cecíky od koťat! Jenže se bojí a zdrhne vždycky.Mluvím na ní pomaloučku chodím po dvoře,ale je hodně plachá.Loni jediná přežila nevykastrovaná.Jsou tady všechny..
Soused mi ted vyprávěl,jak proti soused donesl v krabici koťata do kravína,než je stačil někam vypustit,otevřelo se dno krabice a kočky zdrhaly ke vsi zpět.. Než by kočku vykastroval,bude 2x za rok s tím chodit ke kravínu.. Kdyby tam měla přežít všechna ta koťata co tam všichni nosí,bude to kočičákov a ne kravín..
Snad už tady bude jen spokojená smečka šťastných kočičáků..Díky vám.
Zkumavka 2

Příspěvekod sharka.68 » 30.05.2017 5:51:54 0

aby jednou nedopadl podobně, až bude nemohoucí,tak aby mu taky nezbyla jen krabice a kravín jako "domov" :sad2:
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Lída » 30.05.2017 7:14:31 0

sharka.68 píše:aby jednou nedopadl podobně, až bude nemohoucí,tak aby mu taky nezbyla jen krabice a kravín jako "domov" :sad2:

No já bych mu to ze srdce přála!
Lída
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Zkumavka 2 » 02.06.2017 20:18:46 0

Děvčata,plně vám dávám za pravdu. Laďa,můj soused přes uličku sám prohlásil původně jeho Wermachtku za matku všech těch co teď jsou u mne na bydlení a stravě..Také uznává,že je to jediné rozumné řešení.Ale peníze by do toho nedal. Myslím do kastrace,dál by topila jeho sestra koťata,tohle snad nikdo nedělá rád,to je šílený.
Já vůbec se nemohu smířit jak některá zvířata ještě žijí na venkově.Pes u boudy na řetězu,,Pes pozná naprosto jasně když se blíží auto,kterým přijíždí páníček.Sice nikam nevidí za plechovýma vratama,ale ví. Horší,že nikdo na něj naprosto nepromluví a to i když tam byl delší dobu sám.Já to nemohu pochopit.
Ach jo..
Zkumavka 2

Příspěvekod Zkumavka 2 » 18.06.2017 21:02:34 0

Zdravím celou skupinu zdejší,jen krátká informace.Myslím,že Zuzanka asi ty koťátka nemá. Sice tady půl dne není,ale to je vyjímečné. Je taková drobná, snad jí brzy polapím a odvezu a budu moc šťastná,že už jsou všichni vykastrovaní..
Možná si s koťátkama nevěděla rady,fakt nevím. Jestli měla,má,nebo to nějak mizerně dopadlo..
Užívejte léta!
Zkumavka 2

Příspěvekod Zkumavka 2 » 31.07.2017 12:18:30 0

Zdravím všechny milovníky zvířátek..Jen hlásím,že všichni jsou v pořádku a až nám odjede návštěva,budu se snažit vyřešit Zuzanku ,kastraci..Jenže najednou mám ne 3 černochy,ale 4.Objevil se kocourek.Nevím,kde se vzal,jak je starý.Má na pleci a krku tmavší a kratší flek,jakoby "po žehličce"..Ale to asi má od narození..Těžko odejde,tady je jídlo..Tak budu muset asi kastrovat i jeho? Nácíček ho tedy honí jak čert. Prskají,ale ten Bertík je mazel a neodejde,těžko.
Zase dám vědět.
Zkumavka 2

Příspěvekod Zkumavka 2 » 18.08.2017 12:07:12 0

Milý přátelé zvířátek!

Tak jedna smutná zpráva,která tedy je stará asi 2 dny..Zajel mi tady nějakej pitomec kočku..Carevnu.Starší,starostova kočka,mourka,měla rýmu a proto jsem na ní občas hubovala,ať nekýchá na ty zdravé.. Ráno soused jel z práce,z kravína a povídá mi to,že to bude ona..Tak pořešila sousedka Miládka,kočičku vzala a udělala jí hrobeček..
No,chybí mi,jednak do počtu ale byla přes to vše dobrá,byla tady pořád. Všechno dojedla i z trávy třeba vybrala drobečky masa..Neprala se,ale bohužel,na silnici ráda ležela,nespěchala..Tak bohužel spinká v hrobečku..
Dnes se mi po asi 3 dnech podařilo zachytit Náplavníka,kocourka,co přišel asi před 2 měsíci sem,k nám.Jakoby byl zvyklý už u někoho,špacíroval se tady,domů,na postel..No,prostě ode dneška je vykastrovaný,ještě trochu omámený,jistě mne nebude mít rád co jsem mu provedla,ale nedá se nic dělat.Jdu k němu ,aby někam nezapadl jak se vzbudí..
Zuzanka tady není také asi 3.týden,měli jsme na návštěvě 2 pejsky,ale kočičáky jsem krmila dál,chodili večer..Věřím,že příjde,volám jí každý večer k jídlu..
Zkumavka 2

Příspěvekod Vave » 22.08.2017 17:15:15 0

Milá Zkumavko, děkuju Ti za pravidelná hlášení a Tvou péči o kočenky bez domova. :in_love: :flowers: :in_love:
Carevny je mi moc líto. :brecim:
Účet za kastraci pošli zaně, však už to znáš. :usmev:
Obrázek ObrázekObrázek
Vave
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Zkumavka 2 » 28.08.2017 6:59:36 0

Zdravím vás všechny tady!
Děkuji,snad Zany adresu někde vyštrachám,jste moc hodní..Zase se mi tady ty kocouři z pátka na sobotu poprali,rachot,tak já na ventilátoru honem vše odpojit a šup ven..Už nikde nikdo,jelikož sem na ně křičela asi..No,jenomže ten ,co tady je asi 2 měsíce,čerstvě vykastrovaný Náplavník,druhý den se dobelhal o třech ,přední nožku má asi nějak bolavou,ale i když ho teď hlídám,je se mnou pokud chce i v posteli,ten si na nohu nechce nechat sáhnout.Už jsem si nachystala obvaz,že mu to stáhnu drobet,ale kdepak,hned se vymotá a odbelhá se.Zdrhne. Má chodidlo kapku myslím větší,ted mám ho odvézt na veterinu? Já jsem kus sraba,poněvadž i když je to pro jeho dobro,já bych nerada u toho byla,aby ho to bolelo.. Také dnes se mnou nespal,ani nevím,kde bude. Asi tam zavolám,ale tady se tohle neřeší,tedy vůbec..
Děkuji,ozvu se. Všechny moc zdravím!!
Zkumavka 2

Příspěvekod AlenaŠ » 28.08.2017 9:45:58 0

Tlapku má asi pokousanou a je tam zánět, takže je to asi na ATB. Taky jsem takhle léčila zahradního kocoura. Za týden byl v pořádku, teď je už i vykastrovaný a zpátky na zahradě.
AlenaŠ
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Tečka » 28.08.2017 11:07:19 0

Nebo si tam mohl něco vrazit a nedokáže to vykousat.
Každopádně na to jedny ruce nestačí a ATB to jistí.
Když zachráníš jednu kočku, svět se nezmění, ale pro tuto kočku se svět změní navždy...
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Zkumavka 2 » 29.08.2017 9:07:02 0

Ano,ale on běhá,skáče docela dobře po 3. Včera jsme to nestihli,paní veter.byla jen poměrně krátce ,kolega na dovolené,také se mi někam zašil Ferdinand Náplavník,žádné čičíkování nepomohlo.Oni ho ty ostatní někdy honí,ne vždy..
Dnes odpoledne to mám od 13 do 18 hod.Tak ho vezmu ,mám ho v pokoji,jen chodí oknem ven..Snad vydrží na posteli,kde má papušo,konzervu otevřenou,sem tam chodí něco zbaštit.
Držte mi prosím palce,mám docela obavy,aby to neměl zlomené a to by ho dost asi bolelo..Možná je "jen " hryznutej,spíše do spodní části tlapičky.Držet se mi ho tedy vůbec tam nechce..
Je tak obyčejnej,černej kosourek,drobnej,trochu do hněda kožíšek a maličko šilhá..Krása!
Zkumavka 2

Příspěvekod radanova » 29.08.2017 9:58:03 0

Zkumavka 2 píše:Ano,ale on běhá,skáče docela dobře po 3. Včera jsme to nestihli,paní veter.byla jen poměrně krátce ,kolega na dovolené,také se mi někam zašil Ferdinand Náplavník,žádné čičíkování nepomohlo.Oni ho ty ostatní někdy honí,ne vždy..
Dnes odpoledne to mám od 13 do 18 hod.Tak ho vezmu ,mám ho v pokoji,jen chodí oknem ven..Snad vydrží na posteli,kde má papušo,konzervu otevřenou,sem tam chodí něco zbaštit.
Držte mi prosím palce,mám docela obavy,aby to neměl zlomené a to by ho dost asi bolelo..Možná je "jen " hryznutej,spíše do spodní části tlapičky.Držet se mi ho tedy vůbec tam nechce..
Je tak obyčejnej,černej kosourek,drobnej,trochu do hněda kožíšek a maličko šilhá..Krása!

Jako AlenaŠ, taky jsem léčila venkovního kocoura ATB.
Nenechá na sebe moc šáhnout a je dost potvora, kousne raz dva, jednou jsem kočce dávala spoton, nelíbilo se jí to, zaječela na mě a já měla v tu ránu kocoura zaseklýho všema čtyřma do stehna, krve ja z v...
Já ho měla v kleci co pro ni tady horuju, jídlo dostal s vmíchaným lékem. Nejdřív špetku s lékem, až to zblajzl dostal další. Na začátku 3x zvětšenou přední tlapku, po týdnu zahojenej a vypuštěnej. Bylo mu ze začátku blbě tak klec neřešil, po dvou dnech byl naštvanej, ale vydržel to. Klec byla na dvoře zakrytá proti dešti. Měl rozhled jen nemohl courat. I záchůdek se vešel a on ho pochopil.
radanova
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Zkumavka 2 » 29.08.2017 16:51:19 0

Opět zpět na místě inkriminovaném,kosourek odvezen na veterinu,paní úžasná doktorka ho vytáhla z bedýnky a současně z pytle,kde jako měl mít to pohodlí..No,nezachoval se jako slušně vychovaný,ale asi strachy,stresem se po..Notně..
Než jsme ho opucovaly,paní veterinářka našla na jeho pacince,zhora nepatrnou ranku..Řekla,že je to od kousnutí,že stačí tak málo a měl by do týdne nožičku jednou takovou..Zuby koček mají nějaké bakterie (jestli to píšu dobře..),prostě ona sama,když jí hryzla kočka s tím byla v nemocnici,kde i ležela! No,tak po prohlédnutí celé packy dostal antibiotika,nevím,jak to provedeme zítra,koupila jsem takové zasunovátko prášků do krku.Také dostal medicínku proti bolesti a ještě něčemu..
Byla skvělá,celého ho omyla,hambáře,zabalila do deky,aby se nerval a potom teprve ten půlprášek snědl..Dala nám novou bedýnku,čistou tu velkou,nepropustnou plenu a pytel do kterého nasoukala tu bednu.
Nechala jsem ho venku tady na sluníčku,aby se dočistil,kožíšek neměl voňavý..Celé to tady stálo 250,-,to myslím,by se mi v Praze nikdo nezabýval hledáním bedny,pytle,trpělivostí..
Ještě jsem chtěla poinformovat,že téhož kosourka kastrace stála 480,- ,byla provedena v Dačicích ,lékařem p.Mandelíčkem minulý pátek. Poslala jsem fakturu Zaně..
Moc děkuji vám všem!
Zkumavka 2

PředchozíDalší

Zpět na Aktuální dění