Kastrace koček

Aktuální dění

Moderátoři: Lika, radanova

Odpovědět
Uživatelský avatar
radanova
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2304
Registrován: 02.03.2006 13:53:10 0

Re: Kastrace koček

Příspěvek od radanova »

Zkumavko jestli tam má brok bylo by lepší aby ho vet vyndal. Někdy si s tím tělo poradí, někdy jsou z toho dlouhotrvající záněty a bylo by fajn mít v ruce účet pro malýho puškomilce a nejlíp obrázek - fotku rozříznutý kůže s brokem a ošklivou ránu, aby se trochu lekl jestli to fakt udělal.
„Mají-li duši, čímž míním, že jsou schopna cítit lásku, věrnost a vděčnost, pak jsou zvířata lepší, než spousta lidí.“ James Herriot alias Alf Wight

Uživatelský avatar
Vave
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 5720
Registrován: 11.10.2005 8:14:30 0
Bydliště: Netřebice u Nymburka

Re: Kastrace koček

Příspěvek od Vave »

Připojuju se k Radce, jestli tam je boule, může to být sice jen klidově zapouzdřené, ale taky tam může být ukrytý velký průšvih. Návštěvou veteriny se určitě nic nezkazí. :usmev:
Obrázek ObrázekObrázek

Zkumavka 2

Re: Kastrace koček

Příspěvek od Zkumavka 2 »

Zítra s ním zajedu na veterinu.Je to trošku problém,jak ho nacpu do přenosky,jelikož ho to bolí a nechce o muchlování ani slyšet. Musím na pátek do Prahy,otočím se jen do Motola k dr a mažu zpět. Bude třeba asi aby bral antibiotika..

Uživatelský avatar
Vave
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 5720
Registrován: 11.10.2005 8:14:30 0
Bydliště: Netřebice u Nymburka

Re: Kastrace koček

Příspěvek od Vave »

Nejspíš ano. Prosím, Zkumavko, zaplať ošetření+léky ze svého, zkus nejdřív uplatnit účet u sousedů a když to nepůjde, proplatíme ze Zvířetnického.

Moc nečekám, že to proplatí, ale možná když uvidí účet a že se staráš a máš fotky zranění v mobilu, že si už dají pozor, aby se nic podobného neopakovalo.
Obrázek ObrázekObrázek

Zkumavka 2

Re: Kastrace koček

Příspěvek od Zkumavka 2 »

Zdravím,musela jsem na týden do Prahy,zlobí mne rameno,prostě už ani řídit s tím nejde,pořád prášky.. No,to sem nepatří.
Zůstal tady můj muž.Přijela jsem včera busem,zase se ztratila Wermachtka,někde se má dobře snad zase,ale Venoušek z té boule a tečky jako po ,nevím,broku,je z toho rozdrbaná ranka,tak 3 cm možná,chlupy navrch ztvrdlé.Takže zítra tam volám a musím tam s Venouškem dojet. Je třeba to vyčistit,ale on nedrží,samosebou se i trochu bojím kousance,jelikož je to někdy docela průšvih,otok a veterinářka tady mi vyprávěla,že s tím byla sama v nemocnici.. Tak zítra,pokud bude mít čas na to,vezu ho tam. Držte palce,potom se uvidí,jestli tam byl brok,nebo se poprali..

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kastrace koček

Příspěvek od Beda »

držím palce Venouškovi i tobě :thumb_up: :thumb_up: :thumb_up:
Obrázek

Zkumavka 2

Re: Kastrace koček

Příspěvek od Zkumavka 2 »

Tak je to dobré,jen pořád nestíhám se ozvat.. Byla jsem s Venouškem na veterině,tomu neuvěříte snad ! Venoušek vykráčel z přenosky na stole a zmizel pod stolem. Paní veter.ho opatrně vytáhla,použila k tomu svoji vestu! Vzala ho na stůl,já jsem ho držela,a ona vše vyčistila,dala mu nějakou širokospektr.injedci.Verdikt: Asi se popral,někdo mu chtěl ublížit,vypadá to,že má otisk jako zubů. Zřejmě vše špatné si našlo cestu ven samo,je bez chlupů na části stehna. Daly jsme ho do bedny zpět a teď neuvěřitelné! Stálo to 68,- !!! Dala sem jí 100,- a nevěřím,že takové částky ještě někde stojí veterinární ošetření..

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kastrace koček

Příspěvek od Beda »

fíííííííha, tak to bych taky nevěřila, vetka je skvělá - ale hlavně je skvělé, že je to ošetřené!! :love:
Obrázek

tosca
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 981
Registrován: 14.09.2005 21:34:10 0
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Re: Kastrace koček

Příspěvek od tosca »

Zkumavka 2 píše:...Daly jsme ho do bedny zpět a teď neuvěřitelné! Stálo to 68,- !!! Dala sem jí 100,- a nevěřím,že takové částky ještě někde stojí veterinární ošetření..
Nestojí. To je maximálně cena použitého materiálu (a snad i té injekce se širokospektrálními ATB, ale to nevím nevím ...). 100% v tom není práce veterináře, takže veterinární ošetření tak málo opravdu nestojí. :)
Píšu to jen pro upřesnění, aby někoho nenapadlo někde argumentovat tím, že "tam to přece šlo za takovou cenu..") :) Nic to nemění na tom, že je veterinářka skvělá. Evidentně její způsob, jak pomoci zlepšit situaci s bezprizornými zvířaty. Taky jednoho takového veterináře znám :)

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9388
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kastrace koček

Příspěvek od sharka.68 »

snad tu tosco nikdo není tak padlej na hlavu,aby si myslel,že 68 korun odpovídalo výkonu..... :wink2:

ale je to od paní vetky moc pěkné, takový dobrý skutek..... :flowers:
Obrázek

Uživatelský avatar
Petrs01
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1259
Registrován: 19.05.2008 11:15:50 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kastrace koček

Příspěvek od Petrs01 »

Jo, takhle jsme jednou měli sražené kotě zadarmo - v 10 večer (to tě v Praze pošlou do háje nebo dáš několik stovek jen za otevření dveří), komplet prohlídka, shodli jsme se na lehkém otřesu hlavy, neřešit, kapky do uší máš (proč maj všichni nalezenci v uších hnůj?), kdyby se začal horšit tak volej... co bys chtěla platit, na tomhle nezbohatnu. Jenže tím strávil nejmíň půlhodinu a to nepočítám cestu (mají pohotovost na telefonu). (A jako bonus se nebojej Vaška - proč jen to k nim mám 300 kiláků?)

Uživatelský avatar
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2299
Registrován: 05.11.2007 8:39:30 0
Bydliště: Kousek od Kolína

Re: Kastrace koček

Příspěvek od Tečka »

Jo, taky mám takhle laděného veta, když jsem ještě měla kompletní smečku, tak často po vyšetření mávl rukou a poslal mě pryč, při hromadném nákupu spotů jsem dostávala množstevní slevu. Vet je silně kočičí, to se poznalo při běžném hovoru. Kéž by jich bylo víc.
Když zachráníš jednu kočku, svět se nezmění, ale pro tuto kočku se svět změní navždy...

Uživatelský avatar
IvaP
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3198
Registrován: 23.11.2010 13:49:48 0
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kastrace koček

Příspěvek od IvaP »

Petrs01 píše:Jo, takhle jsme jednou měli sražené kotě zadarmo - v 10 večer (to tě v Praze pošlou do háje nebo dáš několik stovek jen za otevření dveří), komplet prohlídka, shodli jsme se na lehkém otřesu hlavy, neřešit, kapky do uší máš (proč maj všichni nalezenci v uších hnůj?), kdyby se začal horšit tak volej... co bys chtěla platit, na tomhle nezbohatnu. Jenže tím strávil nejmíň půlhodinu a to nepočítám cestu (mají pohotovost na telefonu). (A jako bonus se nebojej Vaška - proč jen to k nim mám 300 kiláků?)
Petro, takhle funguje dost veterinářů, pro které to není hlavní výdělek, živí je ježdění a veterinární péče v družstvech. Tu ordinaci s malými zvířaty většinou provozují až po hlavním zaměstnání, větší výkony si nechají zaplatit, nad menšími mávnou rukou, nechají si zaplatit materiál, mnohdy ani to, protože berou ATB a jiné věci ve velkých baleních a to co píchnou kočkourovi je haléřová položka. Taky tady takového máme.

Uživatelský avatar
Petrs01
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1259
Registrován: 19.05.2008 11:15:50 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kastrace koček

Příspěvek od Petrs01 »

Jenže pro tyhle to je jedinej výdělek. Malá výborná ordinace. Prostě mají ty zvířata rádi a nalezence takhle podporujou. Taky když se jim nějakou naši kočku nepovedlo zachránit, účtovali jen materiál. A přitom nemusej, tu práci na nich udělali. A vidíš jak je jim to fakt líto když se to nepovede. Nebo jak jsou naštvaní když za to může pitomej majitel (když se vet 2x zeptá jestli je odblešovák pro psa a nepřijde na kočku a druhej den pitomec přijde s otrávenou kočkou, protože to nalil na ni... :grr: )

Uživatelský avatar
IvaP
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3198
Registrován: 23.11.2010 13:49:48 0
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kastrace koček

Příspěvek od IvaP »

Tak to jsou zlatý lidi :heart:

Odpovědět