Kastrace koček

Aktuální dění

Kastrace koček

Příspěvekod Zkumavka 2 » 19.05.2016 11:16:01 0

Omlouvám se,moc se nevyskytuju tady,důvod je nepodařená asi registrace,prostě ani nevím,zda tohle se podaří.
Jsem na chalupě,v Již.Čechách.Mám velké potíže zde s kočkama.Předesílám,že se trochu i o ně vzhledem k okresce pod okny chalupy,bojím.No,ale je jich moc,ani jedna není moje,zato jsou u mne všechny z vesnice.Jestli je někdo někdy krmí,pochybuju,ale určitě jak sem tady,krmím jen já.Krmím,no kupuju v Penny velké psí konžervy,nebo jiné věci,kuřecí kostry,mléko,prostě co lze z důchodu.
Loňská koťata,dva černí bráchové,Nácíček a Venoušek.Dlouhosrstá loňská koťata,drobnější,jsou 3,každý jiný,ani nepoznám,jestli holky,nebo klucí,mají hodně srsti dlouhé. A další a další.Neobyčejně plodná želvovinka,bílo-šedy kocour,mourinky,někteří se dají,jiní nedají pohladit.Přes některé bych upadla,mám je zamotané pod nohama jak se hnu. Mám je v kuchyni,koupelně,všude,jak otevřu dveře..Dávám jim už jen 1y denně,ale bohužel je Cibela v J.Hradci nechce,mají hodně,nebo p.ŠŤástková pravila,že to dělá ve volném čase,má jich sama 14 doma..Ona se jmenuje snad už Jirsová,myslím.No,těžké je to.Za chvíli přibudou další bezdomovci a už to fakt není k utažení.Starostu žádat o pomoc nemohu,část koček je i jejich,snědli by i špagáty od buřta..
Jak je to prosím s možností kastrovat? Existuje ještě nějaká pomoc?
Zkumavka 2

Re: Kastrace koček

Příspěvekod Inka » 19.05.2016 14:26:35 0

Byla by Cibela alespoň ochotná pomoci s kastrací, pokud by se sehnaly peníze? A kolik by těch kastrací bylo?
Obrázek
Inka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Jitča » 19.05.2016 21:07:02 0

Tak, já bych za sebe řekla, že kastrace by se zaplatit mohla - od toho vlastně ty peníze jsou :yes: . A je to vlastně takhle asi nejlepší - já vím, útulky také mají zoufalou nouzi o peníze, ale přeci jen, mají víc zdrojů a možností než jednotlivec, který chce pomoci... Takže, pokud by se dohodla pomoc (hlavně tedy s kastrací kočiček - to je akutní), já jsem určitě pro proplacení... :thumb_up:
Jitča
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Karolína » 19.05.2016 23:59:19 0

I já jsem pro proplacení. Sice sama nepřispívám, fakt nemůžu, ale moc se přimlouvám za pomoc.
Karolína
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Beda » 20.05.2016 7:51:40 0

souhlasím s proplacením, zkus dohodnout s útulkem, že oni to zařídí a my zaplatíme...

hm, no možná se na to bude muset trochu vyhlásit sbírka, nevím nevím jestli by tohle všechno účet utáhl, i když cena bude předpokládám nižší než v Praze
Obrázek
Beda
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod YGA » 20.05.2016 8:03:26 0

Jsem pro proplacení kastrací a jsem pro vyhlášení sbírky.
YGA
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Inka » 20.05.2016 11:22:14 0

Jsem pro vyhlášení sbírky, i když bych ráda věděla, kolik toho je. Bylo by dobré vykastrovat co se dá, ovšem aby Zkumavka nenarazila u právoplatných páníčků těch koček. Sama krmím vlastně sousedovic a co by bylo, kdybych nechala kocoury kastrovat nevím
Obrázek
Inka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod AlenaŠ » 20.05.2016 11:32:40 0

Jsem také pro proplacení a vyhlášení sbírky.
AlenaŠ
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Beda » 20.05.2016 19:00:37 0

:hmm: pravda, to vlastně nemusí být všechno bezprizorné kočky... to by holt bylo na Zkumavce, vše zjistit
Obrázek
Beda
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod zkumavka 2 » 21.05.2016 21:11:53 0

Zdravím vás moc všechny.Děkuju.
V této chvíli chytím tak asi 4.Dva a dva.Kočičky,kosoury. Jinak je to divoké,jedna se ztratila,ta březí,vysoce březí,asi někde už má to nadělení.Ta by potom byla 5. Ostatní prostě musím nějak rafinovaně pochytat,vidím to dost bídně. To je rok co rok dokola. Každý řekne,tak je nekrmte. No,jenže já nemám to srdce jím něco nedat. Jsou dost hladový. Také je řešení pes.Vzít si na prázdniny psa.Ani to nedokážu.Přitom tohle je také špatně. Nácíček s Venouškem se o mě třou,doprovází mě kam jdu.Já vyjdu do uličky tady a kolem sebe mám houf koček. Myslím,že ze mne má celá vesnice dost veselo..Jak přijede můj chlap,nebudou se mnou doma.Je fakt,že všude mám kopce roští,aby to místo nepoužívaly na wc..Zasadím erteple za dohledu houfu koček,musím do lesa pro hromadu větví,zakrýt.
Je s nimi ale krásně veselo,dělají na sebe takové "výpady".že se jeden schová a na druhého pak někde vyskočí,stočený do vrtule..Jsou loňské,ale pořád nesmírně hravé.

Pokusím se tedy spojit s Cibelou a zeptat se na kastraci koček? Rozhodně ničí nejsou,starosta,což je soused má ty své 3 s obojkem,no tři uznává jako svoje.Já jsem tady letos 16,rok.Už tak trochu i vím,odkud ty kočky pochází,ono jak je koťátko,tak je ťuťu ňuňu..jenže vyroste a už je přestane bavit,navíc po roce je březí a už je cizí.Nedá se jí najíst,ona pak začne brouzdat po vsi,hledat i u slepic..To jako je skutečnost.Odvezla jsem odtud do Prahy asi 3 koťata.. Po odčervení v kočkolitu i provázky,zrní,slupky..

Smutné.Ozvu se a znovu moc děkuji.
zkumavka 2

Příspěvekod Karolína » 22.05.2016 5:46:03 0

Jj, znám to z chalupy dokud ještě byly rekreační objekty podniků.
Tam dojela babička s vnoučátky za půl darma na celé prázdniny. Dovezli si koťátko nebo si nějaké vzali ze vsi, hlavně tehdy tam žily řádové sestry dole v klášteře (bývalé škole), kam je odsunuli z Masarykova sanatoria v Maršově a tam bylo koček nepočítaně. Sanatorium sloužilo pro pacienty s TBC a mělo hlavní budovu - nemocnici, pak pavilony pro méně či více nemocné a nakonec izolaci a márnici. Dnes je z nemocnice a pavilonů luxusní bytový komplex. No, to jsem trochu odbočila.
Ale poté, co babičky s dětičkami opustily údolí za účelem školy, šup s kotětem ven. Do Prahy, Hradce, Pardubic či odkud byli se jim nechtělo kočku stěhovat, však ona si nějak poradí. Kočky pak zoufale hledaly další přístřeší.
Tatínek pár let jezdil autobusem co 2 týdny krmit ty chuděry, které žily v naší kůlně. Někdy jsem jela já, ale když to nešlo, tak se staral sám. Granule neexistovaly, jídlo by se jim zkazilo, tak je důkladně nakrmil, přespal, dal ještě várku na dalších pár dnů a pak nějaké peníze sousedovi, který tam bydlel trvale, aby se staral a koupil jim něco k jídlu než zase přijede. Fungovalo to, přes prázdniny jsme tam pak kolonii koček krmili jak se dalo. Hodně jich odešlo k jeptiškám, ale jak jsme se vrátili na 2 měsíce prázdnin, už zase byly u nás.
Karolína
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod ri » 22.05.2016 9:33:31 0

Zaplatit kastrace jo. Souhlasím, ale to je to poslední.
Tohle vypadá na velký problém a bude to chtít komplexnější řešení.

Jednak pochytat. Může s tím někdo pomoct ? půjčit klece? Je kam umístit polapené kočky aspoň dočasně ?
Veterinárně opečovat a kastrovat. To se dá zaplatit, ale může někdo pomoct s logistikou? Doprava na veterinu a zpět, krátkodobý dozor?
Ty které se nebudou vracet zpět ke Zkumavce na zahradu vystavit na web. Může to někdo zařídit? Bylo by lepší, kdyby to udělal nějaký známý útulek (asi) ? I kdyby byl vzdálený, lidi dnes mocně cestujou.
A osvěta. Polepit všechna nároží, sloupy veřejného osvětlení, autobusové budky a lavičky plakáty o nutnosti kastrovat kočky. Pod rouškou tmy, nejlépe, nebo v součinnosti se starostou na veřejné nástěnky. To nebude mít okamžitý efekt, ale když se s tím nezačne, nebude to mít žádný efekt nikdy. Předpokládám, že obrázky by útulkářky dodaly, plakátky vyrobíme?
ri
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Návštěvník » 24.05.2016 10:24:03 0

Inka píše:Byla by Cibela alespoň ochotná pomoci s kastrací, pokud by se sehnaly peníze? A kolik by těch kastrací bylo?

Zdrvím vás!
Cibela by mi mohla dohodnout s veterinářem kastraci.Na nějaké datum,čas.To je dobré,ale já odtud mám cca 35 km do J.Hradce.Tam se vyznám jen zběžně,hledat tam něco na sídlišti..no,s pomocí nějaké kámošky snad.Cena je stejná jako bych si našla veterináře od nás 8 km,t.j.kočka 1.000 kč,kosour snad říkala 600,-.Jinak p.Jirsová chodí do práce,poté vyzvedne děti,vyvenčí psy a tak po 17.hod s ní mohu mluvit,je dost myslím vytížená. Jak to má s Cibelou,to fakt ani nevím,říkala,že doma má 14 koček a nechci se mýlit,ale 6 psů? Jestli toto je Cibela,tak to je dost náročné.
"Moje" kočky zde,nejsou žádné krasavice,spíše bych to viděla na myšilovky..Jeden je nohatej,kočička malá,loňská dlouhosrstá,ta snad je i březí,někdy nevěřím,jak se mi podaří jí přes ten její jemný kožíšek pohladit,příjde mi plná koťat? Malá hlava,malá celá kočička,ale velké poměrně tělo,dělá dojem,že je trochu hrbatá,ale není.Čumáček má moc hezkej,očka orámovaná tmavě,náprsenka bílá.Má tady 2 bráchy nebo sestry,ale více plaché než je tato. Asi se to bude zdát zmatené,ale je to fakt záběr. Ráno otevřu dveře,buď sedí za dveřma,nebo se seběhnou a mňoukají s takovou fistulí,že to od ,nevim,6-8 koček je randál ne moc přijemný.Když se nají,leží většinou na mém stole co mám na dvorku,kočkují se a jsou moc milé.
Na víkend přijede můj muž,co má spoustu výhrad proti těmto bezdomovcům.Samosebou jsou tady všude jejích hromádky v záhonech,všude musím napíchat třísky.Pokud to zachytím,uklidím.
Fotky jsem schopná udělat,ale nemyslím,že bych je dokázala zde nějak prezentovat.
Nějaká agitace stran kastrace ,zkusit mohu,ale ty lidi tady jsou za léta co zde žijí přesvědčení,že peníze do ničeho nedají,pro ně je jednodušší kočky odnést ke kravínu,kde už by jich ale muselo být mnoho.Takže tam nemají dlouhého života,neboť jdou do polí,luk a tam číhají na myši,což myslivec uvítá jako škodnou. Zatím moc děkuji vám zde všem!
Návštěvník

Příspěvekod Návštěvník » 24.05.2016 10:32:39 0

Inka píše:Jsem pro vyhlášení sbírky, i když bych ráda věděla, kolik toho je. Bylo by dobré vykastrovat co se dá, ovšem aby Zkumavka nenarazila u právoplatných páníčků těch koček. Sama krmím vlastně sousedovic a co by bylo, kdybych nechala kocoury kastrovat nevím

Kočky a kosouři jsou všichni bezdomovci. To vím na 100%.Naopak je to spíš na lidech,co jím něco sem tam dají,poněvadž jinak vlezou do kurníku,kde sní třeba i zrní od slepic.Máme tady chalupu 16 let.Já vím,odkut některé kočky pochází,kde se narodily,ale tam už nejdou,nic tam neseženou. Toho se vůbec nebojím,že by někdo chtěl se tady se mnou dohadovat,zda je kocourek jejich a proč je kastrovaný.To nehrozí.
Návštěvník

Příspěvekod Návštěvník » 24.05.2016 10:34:25 0

Karolína píše:Jj, znám to z chalupy dokud ještě byly rekreační objekty podniků.
Tam dojela babička s vnoučátky za půl darma na celé prázdniny. Dovezli si koťátko nebo si nějaké vzali ze vsi, hlavně tehdy tam žily řádové sestry dole v klášteře (bývalé škole), kam je odsunuli z Masarykova sanatoria v Maršově a tam bylo koček nepočítaně. Sanatorium sloužilo pro pacienty s TBC a mělo hlavní budovu - nemocnici, pak pavilony pro méně či více nemocné a nakonec izolaci a márnici. Dnes je z nemocnice a pavilonů luxusní bytový komplex. No, to jsem trochu odbočila.
Ale poté, co babičky s dětičkami opustily údolí za účelem školy, šup s kotětem ven. Do Prahy, Hradce, Pardubic či odkud byli se jim nechtělo kočku stěhovat, však ona si nějak poradí. Kočky pak zoufale hledaly další přístřeší.
Tatínek pár let jezdil autobusem co 2 týdny krmit ty chuděry, které žily v naší kůlně. Někdy jsem jela já, ale když to nešlo, tak se staral sám. Granule neexistovaly, jídlo by se jim zkazilo, tak je důkladně nakrmil, přespal, dal ještě várku na dalších pár dnů a pak nějaké peníze sousedovi, který tam bydlel trvale, aby se staral a koupil jim něco k jídlu než zase přijede. Fungovalo to, přes prázdniny jsme tam pak kolonii koček krmili jak se dalo. Hodně jich odešlo k jeptiškám, ale jak jsme se vrátili na 2 měsíce prázdnin, už zase byly u nás.

Ano,tak to je.Prostě chlupatá,živá hračka..na chvíli..
Návštěvník

Další

Zpět na Aktuální dění