Jak ji vykrmit

Aktuální dění

Moderátoři: Lika, radanova

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9388
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak ji vykrmit

Příspěvek od sharka.68 »

AlenaŠ píše:Bětulásková, vet mi říkal, že olej kočky dostávat nemají, žádný, už si přesně nepamatuji důvod, ale něčím jim to škodí. Jinak, jak se ty moje mršky k oleji dostanou, tak jim chutná, tak dávám pozor a ryby kupuji ve vlastní šťávě.

rybí olej s omega 3 v kapslích, ne stolní olej nebo olej z rybiček !!!
Obrázek

Bětulásková

Re: Jak ji vykrmit

Příspěvek od Bětulásková »

My rybičky taky ve vlastní šťávě, a neplánuju lejt do jídla olej, šmarjá... :-)

Ivana nepřihlášená

Re: Jak ji vykrmit

Příspěvek od Ivana nepřihlášená »

Jo a jinak nám taky Haniníí jako malá nejdřív málo přibírala, protože často blinkala. Pak jsme vypozorovali, že koč neumí žrát a příst současně :chi: Takže jakmile se pustila do jídla, nikdo na ni nesměl ani sáhnout, protože jinak by Haniška začala vrnět, granule by zhltala a vzápětí je někde vyhodila... Od té doby, co se naučila při předení normálně kousat, začala přibírat neuvěřitelnou rychlostí... A je z ní kočka koule :mrgreen:

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak ji vykrmit

Příspěvek od Beda »

Ivana nepřihlášená píše:nikdo na ni nesměl ani sáhnout, protože jinak by Haniška začala vrnět
ježiš to je roztomilý :in_love: :in_love: :in_love:
Obrázek

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9388
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak ji vykrmit

Příspěvek od sharka.68 »

Beda píše:
Ivana nepřihlášená píše:nikdo na ni nesměl ani sáhnout, protože jinak by Haniška začala vrnět
ježiš to je roztomilý :in_love: :in_love: :in_love:
co se ti zdá roztomilýho na tom, že se pak chudák Haniška, díky tomu vrnění poblila a měla prázdnej žaludek a hubla?
Obrázek

karolina

Re: Jak ji vykrmit

Příspěvek od karolina »

Taky na tom neshledávám nic roztomilého.

Jana Bu.
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1013
Registrován: 14.08.2008 20:09:00 0
Bydliště: Praha

Re: Jak ji vykrmit

Příspěvek od Jana Bu. »

karolina píše:Taky na tom neshledávám nic roztomilého.
Mně to roztomilé a zároveň dojemné přišlo, prostě zlatíčko kočička se radši mazlila než jedla. A z příspěvku víme, že je teď z ní kočka koule, takže klid, holky.

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak ji vykrmit

Příspěvek od Beda »

co se ti zdá roztomilýho
hmmmm, to máte samozřejmě pravdu... jenže je strašně roztomilé kotě, které při dotyku okamžitě přede (mám krásný zážitek s Adélkou), a taky mi přišlo roztomilé to jméno, Haniška (když tak o tom přemýšlím, možná je to ale jenom překlep)

díky, Jani :love: :kiss:
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivana
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 454
Registrován: 28.03.2013 13:33:35 0

Re: Jak ji vykrmit

Příspěvek od Ivana »

Beda píše:a taky mi přišlo roztomilé to jméno, Haniška (když tak o tom přemýšlím, možná je to ale jenom překlep)
:oops: Není to překlep, je to úmyslné klávesnicové zašišlání :chi: Něco jako Haniška podle vzoru košiška :haha:

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak ji vykrmit

Příspěvek od Beda »

ahaaaaaaaaaaaaaaaa :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart:

a nemusíš dávat zarudlého smajlíka, kdybys věděla jak někdy šišlám já... :bzik: :mrgreen: :pche:

ostatně, účel to splnilo dokonale - rozněžnila jsem se :love: :love:
Obrázek

Bětulásková

Re: Jak ji vykrmit

Příspěvek od Bětulásková »

Chcípající počítač s prastarými Windows mne už pětkrát shodil z Hadopasů, takže píši do předzásoby a zkusím přenést.

Pusinka ano žije, je nejvyšší čas podat zprávu, z Vašich rad proti blinkání, průjmu a hubnutí se osvědčilo:

a) zvýšit markantně ve stravě podíl masa v jakékoli formě, tedy i vývarů - bez olejů a sádla, zatím, stačí kližky a blány z téhož masa, pokud je nacrcám na kousky, užvejká ráda i s těmi málo zuby (tímto zdravím Vavísího Mikeška a sděluji, že bezzubků a při nehodách uražených zubků mám kolem sebe hromady a leckdy statečně chroustají granule dásněmi, i když Puska už granulky od vytržení posledního zoubku letos přestala chroustat. Ovšem ona je podražené kotě z ulice a některé zoubky se jí vůbec nevyvinuly, to jsme zjistily s paní doktorkou, jak se kdysi Pusa ztratila a dala jsem ji potom vyšetřit na všecko…)
b) krmit z ruky – beztak je mi Pusa doma furt přišitá na klíční kost, i když spím, čtu, či svačím polévku v křesle, už ovládám úžasné polohy při stravování – lízne paprikové omáčky stejně jako sibirky. Vypelichaný ocásek v misce nepočítám. Tak jsem dala před chvílí ze lžíce ochutnat zakysanky, to se zamyslíme, zavětříme, zaváháme, lízneme, eště lízneme – a začneme lízat, až paničce lítají i sliny do tváře.
V tu chvíli je čas kydnout hromádku na linku a nechat osudu.
c) v každé vhodné chvíli přimáznout Maltsoftem, i když Pusa se snaží prchat, jen když tubu beru do ruky a zdaleka ještě nerozšroubovávám: když ji stihnu lapit, pak si slíže všechno a zají pachuť šťávou z oblíbené kapsy.
Blinkání sice trvá, ale je značně koordinovanější, a hlavně ta, v nichž je bezoár, nepočítám.

S průjmem je to horší a furt se něco děje, a když mi Pusinka spí na klíční kosti, slyším, jak ta střívka mroukají, nedejpámbu, když si upšoukne, to cítím nevídané věci, majíc její kytičku takzvaně u zobáku. (Zde jsem půvabně popsala jaký to je, když se Vám kočka uprdne přímo do nosu.)
V každém případě je na tom líp – i když je furt ježura vyhublá – aspoň má dnes něco jako břicho, což chvíli vůbec neměla. Je jí asi tak 7 let, Babetku kojila do více než tří let, to si nedělám srandu, to je, obávám se, spíš informace o tom, jak dlouho by potomci kočkovité šelmy potřebovali být u mámy. Dnes si Babet stoupne k mámě a je dvakrát větší a vůbec nepřeháním.
Prostě Pusinka ano žije. A bude žít ještě jednou tak dlouho a basta. :usmev:

Velká kočka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2636
Registrován: 03.02.2008 18:04:46 0
Bydliště: Humlegangen 7, 41676 Göteborg, Sverige

Re: Jak ji vykrmit

Příspěvek od Velká kočka »

To jsem moc ráda, že jste více v pohodě a že to vypadá nadějně. My vám tu držíme dál palce, packy a drápky. :thumb_up: :thumb_up: :heart: :in_love: :heart:

Uživatelský avatar
Tora
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1706
Registrován: 02.10.2013 16:50:26 0

Re: Jak ji vykrmit

Příspěvek od Tora »

Na průjem u Jáji se nám osvědčil endiform (osminka tablety 14 dní 2x denně, potom 1x denně) , a vařím mu maso s rýží - většinou kuřecí, v poměru 1:2 rýže:maso. Pokud opravdu dodržujeme toto (včetně granulí a kapsiček I/D diety), tak průjem nemá.
Jinak ty tablety jsou hnusně hořké, takže je do něj ládujem pod tlakem. Ale pomohlo mu to - už nám nabral přes třičtvrtě kila...

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak ji vykrmit

Příspěvek od Beda »

Bětulásková píše:Pusinka ano žije. A bude žít ještě jednou tak dlouho a basta.
spolu s tebou říkám - ano, BUDE!!!! :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart:

a basta! :usmev: :in_love:
Obrázek

Uživatelský avatar
Vave
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 5720
Registrován: 11.10.2005 8:14:30 0
Bydliště: Netřebice u Nymburka

Re: Jak ji vykrmit

Příspěvek od Vave »

Jasně, že Pusinka bude žít, zvládnete to, milá Lásková. :super: :heart: :usmev:
Když ona ta Puska vždycky byla takový poblijónek, co se pamatuju. Musí to být pro ni náročné, ale ona je skvělá. :heart: .
Obrázek ObrázekObrázek

Odpovědět