Pufík, Puf a další varianty jména Pufosu

Aktuální dění

Re: Pufík, Puf a další varianty jména Pufosu

Příspěvekod Velká kočka » 14.12.2017 9:23:53 0

Tři dny jsme měli trochu sněhu, dost čvachtanice a spoustu ledu ve formě Vysokých Tater jak tu kdosi trefně popsal. A včera pršelo jen se lilo a máme tu zase podzim. Puf měl ze sněhu velkou radost a tak byl včera jako zmoklá slepice. Doopravdy i chováním.

Tindra má komentáře ke všemu, ať sněží a nebo prší. Tak ukecanou kočku jsem ještě nikdy neměla. Nacvičila jsem ji odměnami, že s námi chodila po procházce domů. Tyčinky nám ale rychle došly a musím honem opatřit nové, aby zase nezůstávala venku. Pochopitelně dostane tyčinku i Daisy. Sedí připravená v hale na pověšených kabátech a přímo se třese nedočkavostí. Tindra někdy ani nedbá a nečeká, ale Daisy je vždy připravená a jen tak se dobroty nevzdá. Nakonec mě to vyčítavé Pufíkovo oko přimělo odměňovat i jeho.

Kdybych já věděla proč se Puf s většinou psů chce přátelit a vyzývá je ke hře, ale na některé vyletí a řve jak zjednaný. Tuhle jsem nestačila chytit vodítko (mám osmimetrové Flexi vodítko zavěšené na opasku) a on se se štěkotem vyřítil za roh živého plotu. Zatím co Puf tam řval na psa tak páníček toho psa řval na mne, ale protože dobře neslyším, tak na štěstí nevím co. :ask:
Velká kočka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Tečka » 14.12.2017 12:03:14 0

Kočko, tohle je prostě věc nějakých sympatií, nebo nechuti.
Moje jinak něžná Vivi, která se s mým kocourem pusinkuje a nechává se od něj pucovat od samého začátku soužití, startuje nemilostdně po sousedovic kocourkovi, který jí nikdy nic neudělal, je to jemný mazlík a chtěl se kamarádit. Stačí, aby ho uviděla z okna a už mňouká a žene se ke dveřím, abych ji pustila ven a ona ho mohla prohnat. Naštěstí jsou sousedi rozumní, vědí, že i mezi kočkami to takhle chodí. S tím my lidé prostě nic neuděláme.
Když zachráníš jednu kočku, svět se nezmění, ale pro tuto kočku se svět změní navždy...
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Velká kočka » 21.12.2017 10:30:56 0

Tak jestli to bude takhle pokračovat budou to "veselé" vánoce. K zajícům se přidali srnci a srnky. Sbíhají dolů k zahradám na jablíčka, která tu nikdo netrhá. Předevčírem jsme šli poslední procházku hodně pozdě, asi v jedenáct. Viděla jsem na Pufovi, že se něco děje. A taky ano, dvě srnečky byly v čísi zahradě a z Pufa se stal zběsilý řvoucí pes. Polekaly se ho a odběhly. Jenže jsme na ně narazili na zpáteční cestě zase, byly u dětského hřiště, přeběhly cestu a pádily nahoru lesem. A Puf se mnou škuball, ještě že nebylo náledí, je jen mokro protože tu stále prší.dnes máme asi +8°. V tom tichém psisku, které sotva kvíkne když mu omylem šlápnu na packu, by ten hlas a sílu nikdo nehledal.

A včera? Čekala jsem na balík ze Zooplus, měli dodat mezi 13:00 a 15:00 hodinou. Prosila jsem aby se ozvali na mobil až se budou blížit. Trvá mi to než se dostanu do haly. ale kdepak, volal až když stál u dveří. ale tak po mně nechtěl podpis a postavil balík před schody. Než jsem otevřela dala jsem Pufovi postroj, ale zapomněla jsem ho připnout a za neexistující ocas jsem ho nechytila. Nebylo to jako posledně, že stál před domem a čekal.. Že je volný zjistil okamžitě a zdrhnul. Já nechala dveře domu dokořán a za ním jenom v tričku do deště. Nabral to přes zahrady, bylo to dost krkolomné a hlavně se mi ztrácel z očí. A pak mi to došlo, že na volání "Pufi, Pufííí! reagovat nebude. A když se zase objevil v blízkosri zařvala jsem "Stůj! Čekej!" na což přivázaný reaguje perfektně. A tak jsem ho mohla chňapnout za postroj a odvlect domů. přivázat a nechat ho asistovat rozbalování balíku. Rozbalovat jsem musela venku, na tak velký balík je naše hala malá. Ani bych jej nahoru po schodech neodvlekla.

A pak jsme tedy vyrazili na procházku. Ne, nepotkali jsme ani zajíce, ani srnce, ba ani veverku jsme nezahlédli. To už bych snad po tom lovu psa nepřežila.
Je mi líto, že ho nemohu pustit na volno. On byl tak šťastný a běžel rychle přerychle. Se mnou chodí na řemínku mým tempem. Jak já mu rozumím, vím jakou cenu má svoboda. Asi tu u mne moc šťastný není. Dostane nažrat, leží v teple a ne na dešti či v závějích sněhu, ale není svobodný. Chudák Pufík!. :sad2:
Velká kočka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Velká kočka » 23.12.2017 9:28:45 0

Jo, dějí se věci, ale já nestíhám. A když se mi poslední zpráva smazala, neměla jsem síly ji napsat znovu.
Ale máme + 8°a fouká vítr 12 m za vteřinu, což už je dost nepříjemné. Od zítřka má pršet a bude prý pršet až do 1/1 2018. Že by "jak na Nový rok tak po celý rok"? :nevim:
Velká kočka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Lída » 24.12.2017 14:33:03 0

Právě jsem dokoukala pohádku O medvědu Ondřejovi. Takže Velká kočka Aglaja tu byla zase chvilku s námi doma v Čechách. Velká kočko krásné Vánoce!!
Lída
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod JarkaF » 24.01.2018 21:30:12 0

Tož, VK - jak je, u vás na polárním kruhu?
JarkaF
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Velká kočka » 25.01.2018 19:27:36 0

V Götebořicích definitivně mokro. A chčije a chčije a chčije! Pár dní bylo trochu bílo, ale déšť už snih smyl. Je tak 6°- 8° a dost fouká. Divná zima. Jako to loňské léto, taky bylo divné.

Já k mé velké radosti dostala vodní gymnastiku i tento termín. Jinak je nás hodně a obvykle dostaneme jen jeden termín ročně. A minulý týden jsem se u syna zvážila a mám z těch 90 kg, které jsem měla na podzim, jen 77. Ale nic moc pro to nedělám, jen po té osmdesátce nemám moc chuť k jídlu a milovaného chleba jím málo a hlavně ten co obsahuje jen 14% kolhydrátů. V Čechách se myslím říká sacharidy.

Jak já kila ztrácím tak je Pufík sbírá a nabírá. V úterý jsem si přinesla domů chleba a dva hotové "smörgåsy" s mozarelou. Dělají tam moc dobré a tak jsem neodolala. Než jsem odnosila mokré plavky a ručník dolů do koupelny (těch 13 schodů je mor), tak se Pufík postaral o chleby se sýrem. A to už byl po svém jídle. No chudák bývalý hadovějící bezdomovec, to už mu zůstane do smrti. Ale byl spravedlivý a ten celý chleb mi nechal, sežral jen ty chleby se mozarelou za 84 SEK. :wink2:

Po vánocích jsem si nainstalovala monitor k počítači. Philips 27 " za 2500 SEK. Jen jsem sáhla na obrazovku a zničily se pixlar a vznikly černé fleky, horizontálně černé pruhy a svisle barevné proužky přes půl obrazovky. Uz jsem to vyřídila a pošlou mi novou. Tedy doufám, že ne jenom nějakou opravenou. Uvidíme. :ask:
Velká kočka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod sharka.68 » 26.01.2018 6:30:51 0

77 kilo? to je nádhera Velká kočko,to se za chvíli vejdeš do těch Blančinejch princeznovskejch šatů :kiss: :flowers:

Ty tomu Pufovi tak nenápadně podstrojuješ, to je od Tebe moc pěkné..... a jak višňové želé?
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Tečka » 26.01.2018 11:58:28 0

Teda Velká Kočko, 22 kilo?
To jsi teda borec, smekám. A hned se člověku líp chodí, ne?
Když zachráníš jednu kočku, svět se nezmění, ale pro tuto kočku se svět změní navždy...
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Mar-ska » 26.01.2018 12:09:03 0

Tečka píše:Teda Velká Kočko, 22 kilo?To jsi teda borec, smekám. A hned se člověku líp chodí, ne?

Tečko, 90-77 je 13 ale i to je obdivuhodné. To bych asi nedokázala.
Mar-ska

Příspěvekod Tečka » 26.01.2018 13:03:17 0

Dostala jsi mě! :D
Nevím, fakt, jak jsem přišla na 22 kilo! :shock: :blbej:
Ale je to stejně úspěch, já jsem pako, měla jsem asi nějaké zatmění mozku.
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Mar-ska » 26.01.2018 16:45:43 0

Já jsem zrovna přišla z práce, kde skoro celý den počítám a balím. Je to deformace z povolání Dělám to už skoro půl života. Divím se, že jsem ještě v pátek v poledne neměla okno.
omlouvám se.
Mar-ska

Příspěvekod Velká kočka » 27.01.2018 4:50:56 0

Milé dámy, těch 22 kg tam figurovalo, protože je to jaksi můj cíl. Ne přesně, ale tak nějak. Kvůli páteři a kolenům s artrosou. Za mlada jsem měla tak nejvýš 60 kg a to už jsem byla macatá. Ale to si asi málokdo udrží do stáří. Po operaci žlučníku jsem vážila ani ne 50 kg a to mi manžel říkal, že ze mne zbyl jen ten nos a velká chodidla. :haha:
A vůbec nejsem nic k obdivování. Nijak se nenamáhám, jen jsem ztratila chuť k jídlu a jím strašně malé dávky aniž by mě to obtěžovalo. Třeba se přijde na to, že jsem vlastně nemocná a brzy umřu. Ačkoliv stařenky prý se obyčejně příliš neládují.

A mezi vánoci a novým rokem jsem si dala děsně drahý dárek. Je to matrace s magnety. Stála kolem dvou a půl tisíce a polštář s magnety v ceně asi 900 SEK byl k matraci zadarmo. Nebyla jsem o účinosti matrace přiliš přesvědčená. Ale ono to fakt funguje. Magnety zřejmě způsobí, že se tělo prokrví a to vždycky pomůže k utlumení bolesti. Tedy nejsem bez bolesti nadobro, ale ta strašná intensivní bolest je pryč a tu zbývající je možné umést. Už polykám minimum medicíny a už byly dny kdy jsem si proti bolesti nic nebrala. A o to mi taky šlo.

Milá Šárko, nevím jestli ti tohle vůbec mám říci. Ale ten můj žrout se nějak dostal k načatému sáčku Gelorenu a já našla už jen ten sáček. To zvíře sežralo asi tak dvou - tříměsíční dávku pro psa najednou. Zle mu z toho nebylo a zřejmě mu to moc šmakovalo. Mám drahocenného psa, soudě podle toho co všechno drahocenného zmizelo v jeho břuchu. Mně se tak ztenčila dávka a budu tě příště muset prosit o další balíček. Zatím jsem zlepšení nepozorovala, spíš jsem měla pocit zhoršení. Ale to s některými látkami bývá, že tělo na začátku reaguje negativně. Začala jsem vlastně teprve nedávno. Však taky Švédům trvalo přes měsíc, než mi ten letecký balíček dodali. :doh:
Velká kočka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod sharka.68 » 27.01.2018 10:14:17 0

Bylo to 6 balicku, to je na pul roku,pak pauza a zase pul roku,priste poslu 9 balicku,puf muze ctvrt az pul te kostky denne. Musis to davat do supliku.jinak se ti to moc prodrazi. :chi:
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Velká kočka » 01.05.2018 21:55:18 0

Sakra jeden tady bojuje a píše z "chytráka" a text mi zmizí. No nic.
Do týdne bych měla mít zase internet. Moc se mi po vás stýskalo a už se na vás těšim. Mějte se zatím pěkně.
Pac a pusu! :in_love:
Velká kočka
žabí královna/král
žabí královna/král

PředchozíDalší

Zpět na Aktuální dění