TRVALÉ TÉMA - Taxikářské historky

Aktuální dění

Re: TRVALÉ TÉMA - Taxikářské historky

Příspěvekod sharka.68 » 13.07.2017 6:10:03 0

kočárek - že se za totáče dal po porodu sehnat ...hlavně , že oblečení měli všichni doma ...mě tyhle pověry vytáčej....
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Inka » 13.07.2017 7:01:57 0

No, já si úplně nevzpomínám s čím jsem vyjela pro Bohouška, asi jsme měli staré vodítko na malého psa. Bimbo měl zatmění sotva ho uviděl oknem. Žrádlo nikdo neřešil, doma dostal to, čím jsme byli zvyklí krmit psa a holt si zaživadla zvykla. Obojek měl z útulku a vodítko jsme tam koupili nové, nepřetrhnutelné a nepřekousatelné.
Majda dostala igelitku granulí a obojek, granule zavrhla sotvaže doma poprvé dostala maso s rýží.
Trochu je mi líto, že ve většině útulků se dovnitř nechodí si psa vybrat, ale ti psi by z toho akorát měli trauma. My vlastně ani nevěděli, jak vypadá, jeli jsme pro fudláka
Obrázek
Inka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Petrs01 » 13.07.2017 7:09:03 0

Šárko, není blbost mít výbavičku, když nevíš pro co si vlastně jedeš? Chtěli haskouna, přivezli si ohaříka. Můžeš mít výbavu pro střeďáka a do oka ti padne velkej nebo malej... pokud už tu výbavu nemáš, proč nepočkat? Zveráčů jsou všude mraky, základ pořídíš hned. Teda - vodítko bych sebou měla. Obojek - stejný problém jako s celou výbavou, takže by to možná dopadlo stylem "tohodle chci a jedu na něj nakoupit".
Startovací granule z útulku? Kde žiješ? Navíc na otázku čím krmili často zjistíš, že "tím co kdo dal". Ostatně útulkáči mívají slušný průjem už jen v okamžiku kdy se konečně dostanou ven z kotce.
Petrs01
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Karolína » 13.07.2017 7:22:44 0

Sharko tím, že mi "narušíš pohádku" mě to mé radosti z dobře umístěného pejska nezbavuje.
Očkovací průkaz je samozřejmostí, doklad o čipu také, doklady pro úřad, že je pejsek útulkový a tudíž 2 roky se za něj nemusí platit také, přišla i veterinářka, která tam celý den u výdejů je a informuje všechny nové páníčky o tom, jaký je zdravotní stav pejska. Tuším, že jsem tam psala "po vyřízení dokladů", tak to zahrnuje opravdu všechno, co je zapotřebí k dalšímu chovu doma.
Obojek + vodítko lze koupi přímo na místě.
Ty vážně myslíš, že krmí kvalitou? Pavla a ostatní útulkářky snad krmí HC, Tasty atd.? Jsou vděční za cokoliv, co kdo donese.
Ani omylem. Co kdo donese, to se smíchá v barelu, doplní no-name granulemi, které daruje výrobce, protože mu zbyly. Vrchol byl, že jim VŠEM granule máčí do vody, protože mají obavu, že si v noci převrhnou misku, tak aby měli aspoň nějakou tu tekutinu. Vznikne z toho granulový blemst neurčité kvality!
Krom toho Tasty patří k nejkvalitnějšímu krmení a taky se psékovi bude vařit maso, těstoviny, zelenina, rýže......... pán je šéfkuchařem v hotelu na Koněvce, který má poměrně vyhlášenou restauraci. Peněz na kvalitní krmení mají evidentně dost - jeho partnerka v tom hotelu pracuje jako provozní.
Tímto bych ráda uzavřela tuto diskusi tady na Hadech. V historkách to nemá co dělat a pokud další diskuse k tomuto tématu - tak PSI jsou asi tím nejlepším místem. Díky.
Naposledy upravil Karolína dne 13.07.2017 7:27:50 0, celkově upraveno 1
Karolína
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod sharka.68 » 13.07.2017 7:25:30 0

Ale Petro,snad řeším misky, pelech a voďák..a ne obojek..jeli pro Husky,už nebyl- no,to zas je vizitka útulku (ale chápu,že někde není čas aktualizovat stránky)..ale někdo prostě chce velkýho,někdo jen malýho psa..podle toho co zvládne, holt někdo má rozum..někdo jede pro prcka,doveze obříka,kterýho od začátku nezvládá (i tak to bejvá) a nevim jak jinde, ale v našem útulku,víš,co pes žral atd. ...a dostaneš odsypáno - dávku cca na dva dny...to samozřejmě platíš k poplatku za psa a obojek ti prodaj na místě, právě podle toho,co si odvedeš nakonec domů.
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod sharka.68 » 13.07.2017 7:31:23 0

Karol,mě je jedno,co dělaj majitelé psa..jen to prostě není nikdy tak růžový-pohádkový,jak to popisuješ...
Já nerozporuju Tasty co s týká kvality, ale to,že ten přechod bude patrně doprovázenej střevníma potížema.
přijde mi to,že si prostě dle tvého popisu- dva zamilovaní pořídili psa a nevěděj pořádně co s ním...hlavně husky i ohař potřebujou "pracovat a běhat" , ona láska ke zvířeti není všechno,jsou i povinnosti - a to není jen vyvenčit a nakrmit, tož tak a tím končím tuto debatu.
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Jana Bu. » 13.07.2017 7:39:03 0

Šárko, fakt zbytečně reješ. Nevíš o mladých nic, ale jsi si stopro jistá, že to jsou v podstatě nezodpovědní lidé, kteří neví, že se se psem musí pracovat a kteří vlastně doma pro psa nic neměli připraveno..... Kde bereš tu jistotu???? To, že si jdu koupit nové misky a kšíry a flexi vodítko neznamená, že doma nic nemám. Nemusíš mít pokaždé poslední slovo a nemusíš kazit náladu...
Jana Bu.
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod sharka.68 » 13.07.2017 8:11:35 0

Jana Bu. píše:Šárko, fakt zbytečně reješ. Nevíš o mladých nic, ale jsi si stopro jistá, že to jsou v podstatě nezodpovědní lidé, kteří neví, že se se psem musí pracovat a kteří vlastně doma pro psa nic neměli připraveno..... Kde bereš tu jistotu???? To, že si jdu koupit nové misky a kšíry a flexi vodítko neznamená, že doma nic nemám. Nemusíš mít pokaždé poslední slovo a nemusíš kazit náladu...

Trochu ti do té pohádky šlápnu.... chybí mi tam, že dostali po vyřízení formalit - očkovák atd.. i nějaké krmení,které doposavad pes dostával, protože přechod na Tasty, může znamenat i průjem nebo zvracení, protože je to něco jiného,než jím doposavad přijímaná strava... a jet si pro psa a nic doma nemít připraveného, no to už ani nekomentuju...

Za tu realitu se všem omlouvám..

Líp čti...HOWG !!!
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod YGA » 13.07.2017 8:24:46 0

Jenom podotýkám - když jsme si jeli pro Toyu (a to jsme vědeli, kdy a co si dovezeme), taky jsme vybavení kupovali až s ní cestou domů -
a jelikož jsme byli chovatelé-benjamínci, tak jsme vůbec netušili, co nás všechno čeká ... a taky jsme to zvládli.
Když jsme si přivezli z útulku Ernesta, tak nejenom že nám nedali granule na start (jé ještě toho trochu), ale problémy měl celý rok - hned mu tohle nesedlo a támto nesedlo - buď blil nebo měl průjem. V podstatě ty problémy u určitých věcí přetrvávají - miluje sušené plice, ale nesmí je, neb během minuty jsou opět na světě.
A Karolíně blahopřeji ke krásným zážitkům v práci - ony takové střípečky velice prosvětlují život, viď
YGA
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Petrs01 » 13.07.2017 8:26:25 0

Teda Šárko dneska jsi ale fakt za kolovrátka. Taky Karolína nenapsala že otevřeli dveře, pozdravili a kde a na který keř se pes při procházce vyčůral. Útulky krmí vesměs směsí darů a vzorky sebou nedávají. To je realita, smiř se s ní. Průjem mívají psi právě na té útulkové stravě - z Vaška stříkalo bláto sotva udělal pár kroků z útulku. O té domácí přípravě jsme si psali SZ a prostě mám jiný názor než ty (a zjevně nejsem sama). Je to pes, ne kočka, oni mají z návštěvy zveráče obvykle radost. A koupit věci až na míru psovi prostě není nic špatného. A tvoje ničím neopodstatněné nařčení, že "pořídili psa a nevěděj co s ním" už je hodně přes míru. Přibrzdi.
Petrs01
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod sharka.68 » 13.07.2017 11:04:12 0

Za tu realitu se všem omlouvám..

kolikrát ještě???
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod IvaP » 13.07.2017 11:33:56 0

sharka.68 píše:Za tu realitu se všem omlouvám..

kolikrát ještě???
Do bezvědomí :wink:
IvaP
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Karolína » 13.07.2017 19:49:21 0

Tak bych to tak lehce shrnula:
ony ty historky už byly tak trochu "o ničem". Jak jsem unavená, nestíhám nic psát, protože vše probíhá tak nějak obyčejně. Vozím lidi a jsou takoví, jací jsou.
Ráno už na to nemyslím, natož abych někam něco psala. A když už se něco přihodí, co by za napsání stálo, tak je to buď nepříjemné a to si nechci stěžovat nebo mi to naopak něco do života dá hezkého a pak nastane reakce jako včera a dneska. Sice jsem tak úplně nepochopila proč vůbec ta agrese vznikla, ale halt jsem momentálně ten tydýt, co žije pohádkami a podporuje nezodpovědné zamilované, kteří pak psa možná do útulku zase vrátí....... nehodlám to dál košatit.

Děkuji ostatním za podporu.

Historky budou za chvíli minulostí, co bylo bylo a nechci se k nim nadále vracet.
Ostatně pevně věřím, že už to nebude dlouho trvat a taxikaření se pro mě stane minulostí, na kterou budu vzpomínat v dobrém i ve zlém, jako na celý svůj předchozí život.

TOTO TÉMA BYLO MOJE, TAKŽE MÁM PRÁVO SE ROZHODNOUT, CO DÁL. ZAMYKÁM A VÍCE SE K TOMU VRACET NEHODLÁM
Karolína
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Beda » 13.07.2017 20:08:36 0

na přání autorky pro tento moment téma zamykám
Obrázek
Beda
Administrátor
Administrátor

Předchozí

Zpět na Aktuální dění