TRVALÉ TÉMA - Taxikářské historky

Témata z roku 2020 a starší

Moderátoři: Lika, radanova

Zamčeno
Uživatelský avatar
Karolína
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3001
Registrován: 30.05.2007 6:56:58 0
Bydliště: HORNÍ MARŠOV

Re: TRVALÉ TÉMA - Taxikářské historky

Příspěvek od Karolína »

No tady je věcí! Ještě Pražení zamotané.

Dneska jsem dojela domů, zaparkovala ve dvoře, nohy překřížené a modlila se, abych vyšla těch pár schodů a konečně se uvelebila na vytoužené WC míse.
Otevřela jsem dveře, tašky nemaje jsem dovnitř jen strčila nohu....... POZDĚ! Lady připravená ve startovních blocích vyrazila do světa a vzala to rovnou po schodech do horních pater. Obvykle nosím tašku, takže ta jde první a tím pádem se ze dveří nikdo nedostane. Protože jsem zrovna mluvila mobilem, tak jsem ho odhodila se řevem "zdrhá mi kočka", zbytek zdravého rozumu zavelel "klíče" a už jsem mazala do pater. Lady je sice pěkně narostlá dáma, ovšem zdrhat umí velmi rychle. Ve 3. patře byla tma a tak se zarazila a já jsem jí čapla. 7 kg rozvášněné kočky mi cestou dolů dávalo docela solidně zabrat. Strašně se jí domů nechtělo a rvala se jak kdybych jí nesla k ťamanům aby z ní udělali Bóbika. Zdrápaná jsem, Lady naprdnutá, že byla odlovena, málem jsem se počůrala a mám dojem, že ostatní z toho mají docela slušnou srandu.

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9383
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: TRVALÉ TÉMA - Taxikářské historky

Příspěvek od sharka.68 »

Karol, poučena z krizového vývoje, příště nebudeš při vstupu do bydlíku telefonovat :D na druhou stranu Lady má péči o tvoje zdraví,ví že si vozíš zadek v autě celé dny,tak ti chtěla dopřát trochu pohybu :haha: (do hlavy neee)
Obrázek

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TRVALÉ TÉMA - Taxikářské historky

Příspěvek od Beda »

ježííííííííš, Karolíno, nezlob se, ale i já z toho mám docela slušnou srandu :mrgreen: :oops: :oops:

stalo se mi jednou něco podobného - lucYnka byla odjetá a já jí byla párkrát krmit kočky, z nichž Ebinka je zvyklá chodit na vycházky a má to moc ráda ( https://www.youtube.com/watch?v=vzYDtBKXs1A" onclick="window.open(this.href);return false; )... no, zdrhla mi a (naštěstí, bo taky mohla ven) taky zamířila nahoru po schodech - já zařvala, nechala jsem dveře cizího bytu rozražené(!!!) s klíčema v zámku a metla jsem za ní... a ona běžela a běžela, nemá 7kilo a je pěkně nasvalená... ve čtvrtém patře jsem už lapala po dechu, protože jsem fakt běžela, no nevím nejmíň 6 nebo 7 pater ten barák má (přišlo mi to jako aspoň jedenáct), no a před posledním patrem (asi vstup na střechu) - byla mříž... milá Ebinka se samozřejmě protáhla a zaplula až nahoru, já jsem si zoufalá sedla... naštěstí ji to tam po chvíli přestalo bavit a sešla, já jsem ji popadla a metelily jsme dlů - KUPODIVU žádné další kočky z otevřených dveří ven nezamířily, mohla jsem tam běhat ještě dnes

NEŘÍKEJ mi, že klidná buclatá Lejdynka škrábe!!!!! :uff: :bzik: :lolly:
Obrázek

Uživatelský avatar
Karolína
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3001
Registrován: 30.05.2007 6:56:58 0
Bydliště: HORNÍ MARŠOV

Re: TRVALÉ TÉMA - Taxikářské historky

Příspěvek od Karolína »

Klidná buclatá Ladynka se změnila v bojující saň. Nutně potřebovala z náručí dolů a nutně potřebovala běhat po ubytovně a zkoumat.
Vůbec netuším, co to do ní vjelo.
Telefonovat klidně můžu, ale musím mít tu svojí óbr tašku, přes kterou neprojde.

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9383
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: TRVALÉ TÉMA - Taxikářské historky

Příspěvek od sharka.68 »

Hele Bedo,pamatuješ,jak jsme u tebe v baráku lezly po patrech a hledaly Bezuli? :haha:
Obrázek

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TRVALÉ TÉMA - Taxikářské historky

Příspěvek od Beda »

Karolína píše:Nutně potřebovala z náručí dolů a nutně potřebovala běhat po ubytovně a zkoumat.
Vůbec netuším, co to do ní vjelo.
Telefonovat klidně můžu, ale musím mít tu svojí óbr tašku, přes kterou neprojde.
a to zas já ji chápu - chodbu je třeba prozkoumat, vzkazují moje kočky :jazyk:

hele Karolíno, jednou rukou telefonuješ, ve druhé držíš tašku, třetí otvíráš.... :uff: :uff: :uff: :uff:

sharko, to si piš že pamatuju!!!! a kdyby jen po patrech, pak už i kolem baráku :oddech:
Obrázek

Uživatelský avatar
Karolína
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3001
Registrován: 30.05.2007 6:56:58 0
Bydliště: HORNÍ MARŠOV

Re: TRVALÉ TÉMA - Taxikářské historky

Příspěvek od Karolína »

Ne, telefon mám přitištěný ramenem k uchu, v ruce držím tašku a druhou odemykám. Jde to, chce to cvik!!! :chi:

No, tak dneska byl den opět véééééélmi výživný. Ráno jsem odjela 3 zakázky od 45,- do 52,- Kč. Přitom na každou jsem čekala asi půl hodiny. Fakt výborný začátek. Samí staří lidé z poliklinik domů, je mi jich moc líto, pomáhám jak můžu, ale tohle mě fakt neuživí a celé dopoledne v háji.
Pak jsem dostala zakázku slibně vypadající tak za 300,-, tož jsem se zaradovala a radostně vyrazila. Z Bulovky z nemocnice kamsi na opačnou stranu Prahy. No a v ohybu při nájezdu k hlavnímu vchodu rána jak z děla a pak už jen divné zvuky....... proražená pneumatika. Najela jsem na hřeb velikosti přímo obří.
No, nic milého neb toto auto nemá rezervu. Klidně bych si i kolo vyměnila, ale jaksi není za co měnit. Tím, že je v kufru umístěna přídavná nádrž na CNG (láskyplně přezdívané "prdy") je kufr značně zmenšený a tudíž se tam nevejde ani ta úzká dojezdová. Takže odtahovka, ta přijela za hodinu. Dojet pro uskladněné pneumatiky, pak do servisu na výměnu, vysolila jsem 800,- (to jim ještě stovku dlužím, protože bych se vydala z úplně všech peněz, naštěstí je tam znám a zítra jim jí dovezu) a po 3 hodinách jsem odjela na další zakázku za 65,- kaček! A nejhezčí na tom všem je, že když mi v té peněžence zbyla ta stovka, tak jsem se děsila, že všichni budou platit min. pětikilem. Ne, první na mě vytasil dvoutisícovku!
Bóže kdy já už budu mít konečně klid? Asi opravdu až v tom hrobě.

Pak se to trochu rozjezdilo, takže aspoň nějaká ta koruna přibyla. A pak začaly úžasné demonstrace - jedna na Václavském nám., kam se nedalo vůbec vjet a byla zablokovaná i část magistrály, druhá na Malostranském náměstí. Z Václaváku šli pak demonstranti na Hrad a zavřelo se všechno (most od Rudolfina, Klárov, Újezd..... to prostě nemělo cenu někam jezdit.
Já mám na dnešní vládu taky svůj názor, ale ať si proboha jdou demonstrovat na Letnou, tam to tolik nepřekáží.
A nejvíc zaperlil náš úžasný dispečink. Dali nám na komunikátor zprávu, že se máme vyhýbat Václavskému náměstí a přilehlému okolí kvůli demonstraci. Vzápětí jsem dostala zakázku s dojezdem 5 min. kam????? No přece na Václavské náměstí!!!! To je jak u blbejch.
Tak a jdu ten dnešní úžasný den zaspat, protože nevím, co se vylíhne zítra!

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TRVALÉ TÉMA - Taxikářské historky

Příspěvek od Beda »

teda Karolíno, už jsem to myslím s kýmsi probírala, já nevěděla že se VŮBEC dá s taxíkem jet třeba za pade, nějak mám představu že minimálně tak dvě stovky vysolím i kdybych jela nevím kam... možná používání taxi trochu přehodnotím :lol: - i když mě by to asi "za roh" ani nenapadlo, to dojdu pěšky :mrgreen: (ovšem není mi 80, to samozřejmě uznávám)
Obrázek

EvaB.
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1512
Registrován: 21.01.2010 14:28:54 0

Re: TRVALÉ TÉMA - Taxikářské historky

Příspěvek od EvaB. »

Beda píše:teda Karolíno, už jsem to myslím s kýmsi probírala, já nevěděla že se VŮBEC dá s taxíkem jet třeba za pade, nějak mám představu že minimálně tak dvě stovky vysolím i kdybych jela nevím kam... možná používání taxi trochu přehodnotím :lol: - i když mě by to asi "za roh" ani nenapadlo, to dojdu pěšky :mrgreen: (ovšem není mi 80, to samozřejmě uznávám)
asi záleží na společnosti... tady v HK se dá jet nejlevněji za 100,- Kč do 6 km. a vím od známých, co jezdí, že mají svoje pravidelné staříčky, které vozí a vyzvedávají na poliklinice a ve FN a vezou třeba jen půl km, protože oni nedojdou nebo s vekými obtížemi. v Pce je nejlevnější taxík za 89,- Kč do 4 km po městě. takže když jsem jezdila za mamkou do Rybitví, kde se doléčovala po hospitalizaci na kardiologii, slušný taxikář, když jsem zadala cíl cesty, se mnou jel 4 km za akční cenu a pak teprve zapnul taxametr na klasickou taxu pro zbytek cesty.

Uživatelský avatar
Karolína
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3001
Registrován: 30.05.2007 6:56:58 0
Bydliště: HORNÍ MARŠOV

Re: TRVALÉ TÉMA - Taxikářské historky

Příspěvek od Karolína »

No, dneska jsem si "vylepšila skóre" až dvěma ulicemi. Začalo to úžasně: 39,- kaček! 27,- nástupka a 12,- jízda. Jenže paní stařičká, jela za roh k doktorce, protože se jí udělalo špatně. Co s tím nadělám??? Taxík jí zavolal syn. Vypadal taky docela zajímavě. Nic s tím nenadělám! Pomůžu jí do auta, z auta, vyinkasuju 40,- kaček, protože jí nebudu odírat o peníze když oblečení má jako z popelnice, zuby chybí, sotva se belhá, trošku i smrdí....... nojo, jsem halt taková, jaká jsem. Já už nikdy nic mít nebudu!
Akorát furt čekám, že mi to ten nahoře jednou vrátí a zatím mně spíš do těch hovínek ponořuje.
Naposledy upravil(a) Karolína dne 19.05.2017 7:24:11 0, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9383
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: TRVALÉ TÉMA - Taxikářské historky

Příspěvek od sharka.68 »

Karolíno,ale ON tak nefunguje, ty dobrý skutky se dělaj nezištně.....pokud je děláš na oplátku (že čekáš,že ti to nějak vykompenzuje), tak ti nasere....(což asi činí) :wink2:
PS: já vím, že to od tebe byl jen povzdech,neb jsi ateistka :flowers:
Obrázek

Uživatelský avatar
radanova
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2304
Registrován: 02.03.2006 13:53:10 0

Re: TRVALÉ TÉMA - Taxikářské historky

Příspěvek od radanova »

sharka.68 píše:.....ale ON tak nefunguje.....
[/b]
trochu odvážný tvrdit, že vím jak funguje a jak nefunguje, ne? :D
Karolíno dobrý skutky Ti asi prasule nevylepsi, ale spi se pak dobre, ze jo?
„Mají-li duši, čímž míním, že jsou schopna cítit lásku, věrnost a vděčnost, pak jsou zvířata lepší, než spousta lidí.“ James Herriot alias Alf Wight

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9383
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: TRVALÉ TÉMA - Taxikářské historky

Příspěvek od sharka.68 »

to není tvrzení radanovo.. tak to prostě je, dělání dobrých skutků na oplátku není dobrý skutek,ale účelovost...

PS: ostatně,začíná to Karolíno...a to ty nejsi.
Obrázek

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9383
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: TRVALÉ TÉMA - Taxikářské historky

Příspěvek od sharka.68 »

http://zpravy.idnes.cz/rozhovor-taxikar ... _domaci_zt" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

EvaB.
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1512
Registrován: 21.01.2010 14:28:54 0

Re: TRVALÉ TÉMA - Taxikářské historky

Příspěvek od EvaB. »

radanova píše:
sharka.68 píše:.....ale ON tak nefunguje.....
[/b]
trochu odvážný tvrdit, že vím jak funguje a jak nefunguje, ne? :D
Karolíno dobrý skutky Ti asi prasule nevylepsi, ale spi se pak dobre, ze jo?
Radko, to je vypozorováno :-) buď je to dobrý skutek bez dalšího očekávání, prostě tak. nebo je to mravnost jako správně pochopené sobectví, což taky není špatně. příklad první - Sharka krmí venkovní kočky před fabrikou. příklad druhý - proč bych bych nesepsala známému dopis na úřad, když vím, že on mi stejně ochotně pomůže odnést starý radiátor do sběrných surovin :-)

Zamčeno