Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Aktuální dění

Moderátoři: Lika, radanova

Odpovědět
Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9388
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od sharka.68 »

Tak já se jen zeptám a útočím? No pěkně děkuju....
Obrázek

EvaB.
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1512
Registrován: 21.01.2010 14:28:54 0

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od EvaB. »

zdá se mi to nebo čtu něco jiného než všichni ostatní? Sharka napsala, že žádala L. výslovně, aby kočičky ven nechodily...víte samy, co to dá práce vyrazit z Lucky odpověď na něco - i když je to třeba věc, ve které jí radíme nebo pomáháme. nevím, jestli má málo času nebo chuti s námi sdílet informace, to nebudu zkoumat :wink: Sharka převzala odpovědnost za osiřelé kočky a cítí povinnost nad nimi držet ochrannou ruku - takhle to vnímám. čemu se tedy divíte, když nedostane odpověď na přímo položenou otázku, ale čte tady hlášky o jiných dějích z Lucčiny domácnosti? pro info: stojím výhradně na straně těch koček, nikoho jiného :wink: 8) Apino, pokud by sem L. přestala chodit a psát, uškodí tím leda sama sobě...přátele má člověk i pro to, aby mu řekli věci méně příjemné a někam ho tím postrčili... :usmev:
Naposledy upravil(a) EvaB. dne 12.11.2019 11:37:50 0, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
oskarina
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1713
Registrován: 03.10.2013 19:23:38 0

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od oskarina »

Tak já se jen zeptám a útočím? No pěkně děkuju....
Já jsem velice ocenila vaši snahu a úsilí, se kterým se vám podařilo umístit Karolininy kočky.
Ale kočičky si dál žijí svůj kočičí život, i jiným chovatelkám koček se kočky ztratily, zaběhly, utekly. Kdo si vzal kočky po Karolině, jistě vedl v patrnosti vaše doporučení, ale - Šedá je teorie a zelený je strom života.
Paní L. má především dítě, o kočky se stará laskavě, jak zde popisuje, ale ven chodit jim nešlo zabránit, to je prostě pud. Kocourka určitě hledala, nevrátil se, to se stalo stovkám kočkařek. A zase k nim třebas doputoval jiný kočičí tuláček.
K dotazům na toto téma bych volila formu SZ. To je můj názor.

Uživatelský avatar
IvaP
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3198
Registrován: 23.11.2010 13:49:48 0
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od IvaP »

Oskarino, bydlím na vesnici a naše kočky ven nechodí. Pokud jdou ven, tak do zabezpečené ohrádky. Uhlídat se to dá.

Uživatelský avatar
Inka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2445
Registrován: 30.11.2009 11:47:57 0
Bydliště: Plaňany

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od Inka »

Víš, Ivo, kočka na vesnici zavřená doma - to je pro mne až trochu zvrhlé. Jak já závidím svým kocourům jejich život, možnost jít ven a nebo se celý den válet v posteli, nadlábnout se a pokud posluha dá do misek něco, co nežeru, tak ji seřvat a popřípadě jí načůrat do postele, pokud je opravdu tak tupá. Když jsem včera pouštěla třetího ven a věděla jsem, že zase tři budu pouštět v noci domů, nemusela jsem je pouštět. A dělám to s vědomím, že se mohou přimotat pod auto či dojít jiné úhony.
Karolíniny kočky jsou pro Šárku něco více, ale pokud je chtěla takto ochraňovat, měla si je všechny vzít. Což také není reálné a správné, neb kočka je zaměřením samotářská a má ráda svoje teritorium. Což lze u nás, kde každý z kluků může mít svůj prostor, ale ne v panelákových dvou pokojích. A tak si budeme muset všichni zvyknout, že budou i tyto kočičky žít jiný život než u Karolíny a nedej Bože i jednou dříve či později odejdou za duhu
Obrázek

Anča z malé vesničky

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od Anča z malé vesničky »

U domu máme neoplocený pozemek, hned vedle je zahrádková osada také bez plotů, dál je louka a kopec k lesu. Od jara do podzimu máme otevřené dveře a psi a kočka chodí volně ven a dovnitř. Kočička umřela v říjnu ve věku 17 roků a 2 měsíce. Vždycky jsme se radovali z pohledu na ni, jak se vyhřívá na sluníčku, jak šplhá po stromech, jak leží ve výšce na hromadě dřeva, pozoruje okolí a vítá příchozí vrkáním, nebo jak se vrací z dlouhé výpravy a už zdaleka se hlásí. Neumím si představit, že bychom ji zavřeli doma nebo pouštěli jen do nějaké ohrádky. Kdybych si vzala osiřelé bytové kočky a viděla, že jim u mě skoro nic nehrozí a chtějí chodit ven, i přes daný slib bych rozhodnutí změnila a ven je pouštěla. Byla by to už moje zodpovědnost. Ten, kdo mi je svěřil, o nich nemůže přece stále rozhodovat a řídit jejich život. Každá kočička jednou umře, nepočítá jak dlouho žije, a kratší svobodný kočičí život je pro mne víc než život dlouhý nekočičí za sklem nebo za sítí. Pokud má někdo zachráněné kočičky jen v bytě, protože bydlí ve městě, patří mu dík za jejich záchranu. Ale pokud je možnost pouštět je ven, měli bychom jim volnost dopřát.

Uživatelský avatar
YGA
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2853
Registrován: 15.02.2006 8:19:13 0
Bydliště: jih Jižní Moravy

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od YGA »

LA napsala: Sharko, jestli některá z nich zvládne život na venkově, vezmu si jí. Nebo i několik, místa máme dostatek. LA
Sharka napsala: ...totální bytové kočky, poslední dva přírůstky- Ťapík a Čičulína, venku do nedávna byli. Ťapík je takovej velikej hodnej ťunťa,důvěřivej a Čičulína je jeho sestřička, malinká,hubeňoučká,takový bojácný vyžlátko.....kdyby mohli napřed bydlet uvnitř a postupně se seznámit s okolím a měli v teple spaní a měla jsi čas na ně mluvit a mazlit je i při všech těch zviřátkách,co už máte doma, tak bych byla moc ráda, kdyby sis je vzala...


Myslím, že se tak i stalo. Je moc líto, že se Ťapík ztratil a pořád věřím, že se najde, že se jenom odstěhoval o pár vrat dál nebo že ho totálně venkovní život omrzí. Taky věřím, že ho LA hledá a že ji jeho ztráta rmoutí - přece to už byl její kocourek. Zrovna tak chápu Sharku, která má možná teď pocit, že zklamala ona i LA. Jenže my, co máme kočky polovenkovky z jejich vlastního rozhodnutí víme, že jsou to kočky aboslutně spokojené, protože mají to, co chtějí - volnost i jistotu jídla, teplého pelíšku a lidské společnosti a to tehdy, kdy o to ony stojí. Bohužel, tohle jejich štěstí bývá často splaceno tím, co se teď stalo Ťapoví - že se jednou nevrátí.
Naposledy upravil(a) YGA dne 12.11.2019 15:52:48 0, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
IvaP
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3198
Registrován: 23.11.2010 13:49:48 0
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od IvaP »

Takže dámy, když shrnu vaše argumenty a vezmu to ad absurdum - podle vaší logiky KAŽDÝ, kdo chová kočky jinak než si vy představujete, že je správné, tj. celý barák včetně postelí kočkám k dispozici, volný přístup ven, nejraději na prostornou zahradu, dělat kočkám vrátného i v noci,nechat si nadělat do postele..., je vlastně tyran a měl by se nahlásit Lize na obranu zvířat. A měřeno optikou vaší logiky - proč vlastně přispíváte na útulky, na kastrace, léčbu, vždyť těm kočkám nepřístojně zasahujete do života, venku je jim přece lépe, mají svobodu, můžou si ulovit, na co mají chuť, nechat se přejet...
A mimochodem svobodu by uvítali i psi, králíci, fretky, morčata, potkánci, leguáni..., a ty nikdo ven nepouští.

Uživatelský avatar
IvaP
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3198
Registrován: 23.11.2010 13:49:48 0
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od IvaP »

YGA píše: LA napsala: Sharko, jestli některá z nich zvládne život na venkově, vezmu si jí. Nebo i několik, místa máme dostatek. LA
Sharka napsala: ...totální bytové kočky, poslední dva přírůstky- Ťapík a Čičulína, venku do nedávna byli. Ťapík je takovej velikej hodnej ťunťa,důvěřivej a Čičulína je jeho sestřička, malinká,hubeňoučká,takový bojácný vyžlátko.....kdyby mohli napřed bydlet uvnitř a postupně se seznámit s okolím a měli v teple spaní a měla jsi čas na ně mluvit a mazlit je i při všech těch zviřátkách,co už máte doma, tak bych byla moc ráda, kdyby sis je vzala...
Nj, to ale nikdo netušil, že Karolína lhala a ta koťata se narodila a vyrostla v bytě. Ani Šárka to nevěděla.

Anča z malé vesničky

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od Anča z malé vesničky »

IvaP píše:Takže dámy, když shrnu vaše argumenty a vezmu to ad absurdum - podle vaší logiky KAŽDÝ, kdo chová kočky jinak než si vy představujete, že je správné, tj. celý barák včetně postelí kočkám k dispozici, volný přístup ven, nejraději na prostornou zahradu, dělat kočkám vrátného i v noci,nechat si nadělat do postele..., je vlastně tyran a měl by se nahlásit Lize na obranu zvířat. A měřeno optikou vaší logiky - proč vlastně přispíváte na útulky, na kastrace, léčbu, vždyť těm kočkám nepřístojně zasahujete do života, venku je jim přece lépe, mají svobodu, můžou si ulovit, na co mají chuť, nechat se přejet...
A mimochodem svobodu by uvítali i psi, králíci, fretky, morčata, potkánci, leguáni..., a ty nikdo ven nepouští.
Takže milá dámo, pěkně jste to napsané překroutila a pěkně jste si to nenapsané domyslela/vymyslela.

Jana Bu.
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1014
Registrován: 14.08.2008 20:09:00 0
Bydliště: Praha

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od Jana Bu. »

No, totální bytové kočky - to je přece jedno, jestli se narodily doma nebo ne. Evidentně mohly chodit ven a nevadilo to. Moje kočky začaly chodit ven po deseti letech v panelákovém bytě a byly spokojené.
Ivo P., to jsi dost demagogicky překroutila. Nikdo přece nepsal, že kdo má kočky v bytě, tak je tyran.

Uživatelský avatar
YGA
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2853
Registrován: 15.02.2006 8:19:13 0
Bydliště: jih Jižní Moravy

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od YGA »

Když nad tím tak přemýšlím, tak asi největší chyba byla, dát k LA OBĚ kočky! Mám dojem, že Čičulína jest solitérní koč, co si to umí vydupat! Nejprve šli Oprsklíci, pak Ťapík. Prostě to, že jsou kočky sourozenci neznamená, že se v dospělosti snesou!

Uživatelský avatar
Apina
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 964
Registrován: 13.02.2008 21:59:39 0

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od Apina »

YGA píše:Když nad tím tak přemýšlím, tak asi největší chyba byla, dát k LA OBĚ kočky! Mám dojem, že Čičulína jest solitérní koč, co si to umí vydupat! Nejprve šli Oprsklíci, pak Ťapík. Prostě to, že jsou kočky sourozenci neznamená, že se v dospělosti snesou!
Přesně to si myslím, Čičulína zavelela a Ťapík se musel stěhovat. Koneckonců jsem to zmínila už několikrát. Holt poučení pro všechny. Teď jsem ještě pár věcí psala, ale zase to mažu, tak zatím stačí....
Apina

Uživatelský avatar
Apina
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 964
Registrován: 13.02.2008 21:59:39 0

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od Apina »

Jana Bu. píše:No, totální bytové kočky - to je přece jedno, jestli se narodily doma nebo ne.
Podle mě přechod ven zvládne jen některá kočka, pořád si myslím, že máma kočka chodící ven připraví svá koťata na život venku lépe než když si úplně na všechno musejí zvykat a všechny přijít si na všechno úplně samy jen s pomocí svých instinktů. Přece máma kočka jen jim vtluče do hlaviček jiné věci než čistě bytová kočka. Pro mě je velký rozdíl mezi mými momentálně čistě bytovými kočkami a starými kočkami, které vyrostly sice v zabezpečeném prostředí domečku, ale jinak volné. Ty staré se chovaly úplně jinak než Amálka, když jsem ji ještě vozila na chalupu. To se těžko popisuje. A Moureček - ten byl štěstím bez sebe, že jde pomoc, když jsem ho na ulici oslovila. Nevím, kde všude žil před tím a co se mu kde stalo (zlomený špičák), ale určitě tam byl útulek a pak jeden pán. Na venkovní život ale nebyl stavěný.
Apina

Uživatelský avatar
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2299
Registrován: 05.11.2007 8:39:30 0
Bydliště: Kousek od Kolína

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od Tečka »

YGA píše:Když nad tím tak přemýšlím, tak asi největší chyba byla, dát k LA OBĚ kočky! Mám dojem, že Čičulína jest solitérní koč, co si to umí vydupat! Nejprve šli Oprsklíci, pak Ťapík. Prostě to, že jsou kočky sourozenci neznamená, že se v dospělosti snesou!
No, LA bydlí na vesnici. Oprsklíci se objevili v listopadu, malí, vymazlení, zvyklí v bytě (domě), Zjevně ničí nebyli a dobře se zabydleli. A že by se najednou sebrali a šli pryč? Čičul na ně agresivní nebyla, aspoň LA nic takového nepsala. Hledala bych jiný důvod než Čičulínu. a možná i u Ťapíka.
Když zachráníš jednu kočku, svět se nezmění, ale pro tuto kočku se svět změní navždy...

Odpovědět