Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Aktuální dění

Moderátoři: Lika, radanova

Odpovědět
Uživatelský avatar
IvaP
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3198
Registrován: 23.11.2010 13:49:48 0
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od IvaP »

Jitča píše:Ivo, je úžasná! :clap_hands: :clap_hands: :clap_hands:
A jak se jí prosím tě podařilo zlomit si zub v den svodu??? :doh:
Jitko, zlomila si ho někdy mezi pátkem večer, trénovali jsme zuby a to je měla všechny jak perličky, a sobotou odpoledne, to měla jeden řezák tmavě růžový a kus chyběl. A to celou sobotu bylo hnusně a nebyly venku. Ale mlaďoška se asi sápala na dobrůtky na stole, vylezla předníma nohama na barel a slítla dolů, a ten zub si asi o ten stůl urazila. V jednu chvíli byl na terase rachot, štěkání a zakňučení. Myslela jsem si, že se pošťuchují a ona si asi urazila ten zub...
Venku prý neupadla na čumák. Ještě mě napadlo, jestli jí nepodjely nohy na terase a netřískla zubama o dlažbu. Si připadám jak cvok, minulé pondělí jsme byli u veta, díval se jí na zoubky a já jsem mu říkala, že jsem paranoidní a prohlížím jí zuby každý den, jestli nějaký nechybí, protože Aira si vyrazila zub a přišli jsme na to za hodně dlouho. No a dneska povalím pro potvrzení, že si urazila kňafák.

Xerxová
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2916
Registrován: 15.02.2007 18:23:16 0
Bydliště: Liberec

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od Xerxová »

byli jste mezi tou šedesátkou vyvolených k prezentaci plemene ?? Je to hezká holka - i když bužžubáá...

Uživatelský avatar
Jitča
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1249
Registrován: 14.03.2010 20:37:02 0
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od Jitča »

IvaP píše:
Jitča píše:Ivo, je úžasná! :clap_hands: :clap_hands: :clap_hands:
A jak se jí prosím tě podařilo zlomit si zub v den svodu??? :doh:
Jitko, zlomila si ho někdy mezi pátkem večer, trénovali jsme zuby a to je měla všechny jak perličky, a sobotou odpoledne, to měla jeden řezák tmavě růžový a kus chyběl. A to celou sobotu bylo hnusně a nebyly venku. Ale mlaďoška se asi sápala na dobrůtky na stole, vylezla předníma nohama na barel a slítla dolů, a ten zub si asi o ten stůl urazila. V jednu chvíli byl na terase rachot, štěkání a zakňučení. Myslela jsem si, že se pošťuchují a ona si asi urazila ten zub...
Venku prý neupadla na čumák. Ještě mě napadlo, jestli jí nepodjely nohy na terase a netřískla zubama o dlažbu. Si připadám jak cvok, minulé pondělí jsme byli u veta, díval se jí na zoubky a já jsem mu říkala, že jsem paranoidní a prohlížím jí zuby každý den, jestli nějaký nechybí, protože Aira si vyrazila zub a přišli jsme na to za hodně dlouho. No a dneska povalím pro potvrzení, že si urazila kňafák.
Teda Ivo, to je neuvěřitelné! Jsou to prdlouši, ale co naděláme... Ale ten veterinář se asi bude dost divit! :chi:

Uživatelský avatar
IvaP
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3198
Registrován: 23.11.2010 13:49:48 0
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od IvaP »

Jo, jsou. Mám pocit, že choďák bez chybějícího zubu by se těžko hledal. Jinak se vet divil, nicméně napsal že při úraze došlo k poranění zubu. A taky mě potěšil tím, že se jí stejně časem úplně ulomí :?

Uživatelský avatar
Petrs01
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1259
Registrován: 19.05.2008 11:15:50 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od Petrs01 »


Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9388
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od sharka.68 »

jak už jsme psala u Dede, velice mne to zasáhlo. Notre -Dame, tolik toho má za sebou, patřil do všech mnou oblibovaných knih a příběhů o Paříži...jestli tohle udělal někdo schválně, zaslouží si gilotinu!
Obrázek

Uživatelský avatar
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2299
Registrován: 05.11.2007 8:39:30 0
Bydliště: Kousek od Kolína

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od Tečka »

Taky jsem to včera večer četla, a i když to zní dost podivně, zažila jsem pocit, že se mi na vteřinu zastavilo srdce. Taková nádhera, kus historie zvěčnělé v kameni, neskutečné.

Je krásné číst, že se lidé začínají skládat na obnovu. Snad to skutečně vyjde, Notre Dame musí zase stát v plné nádheře. Je to jeden ze symbolů Francie.
Když zachráníš jednu kočku, svět se nezmění, ale pro tuto kočku se svět změní navždy...

Alena Bytomská
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 322
Registrován: 21.02.2008 10:48:28 0

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od Alena Bytomská »

sharka.68 píše:jak už jsme psala u Dede, velice mne to zasáhlo. Notre -Dame, tolik toho má za sebou, patřil do všech mnou oblibovaných knih a příběhů o Paříži...jestli tohle udělal někdo schválně, zaslouží si gilotinu!
Mě taky. Hořela duše Paříže.
Nechce se mi do konspiračních teorií, ale to načasování na začátek velikonočního týdně jest opravdu zvláštní. Kromě opakovaných urputných prohlášení, že to terorismus teda určitě nebyl, ještě když to hořelo.
A ty vitráže, ty nádherný středověký vitráže, ach jo.


.

Uživatelský avatar
YGA
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2853
Registrován: 15.02.2006 8:19:13 0
Bydliště: jih Jižní Moravy

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od YGA »

Myslím, že Notre-Dame není jenom symbolem Paříže a Francie, ale celé Evropy. Přece i ti, kteří tento chrám neviděli na vlastní oči ví, oč se jedná. Věřím a doufám, že jako fénix vstane ze svého popela, zaslouží si to.

Uživatelský avatar
Apina
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 964
Registrován: 13.02.2008 21:59:39 0

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od Apina »

Když jsem to ráno viděla, tak jsem se v prvním okamžiku domnívala, že je to upoutávka na nějaký katastrofický film nebo počítačovou hru :sad2: :brecim: :brecim: V"bec jsem v prvním okamžiku nechápala, že je to pravda.
Je to velká katastrofa s mezinárodním přesahem. V katedrále jsem byla v roce 1990 a je nádherná. Od té doby v Paříží byla jen na letišti a na nádraží při cestě do jiné destinace. Více času nebylo. Je mi z toho do breku, ale pořád ještě může být hůře. Kdyby se ještě více zřítily klenby, kdoví, zda by vydržely obvodové zdi.
Ti staří mistři měli všechno dokonale vyvážené, že stačí málo a řítí se všechno. Doufejme ale, že klenby vydrží alespoň do doby než bude vystavěna podpůrná konstrukce. Je tam nyní práce "jak na katedrále". Prý je všechno z hodně křehkého vápence, ale doufejme, že jednoho dne katedrálu uvidíme znova v plné parádě. :prosim: :brecim:
Apina

Uživatelský avatar
Apina
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 964
Registrován: 13.02.2008 21:59:39 0

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od Apina »

YGA píše:Myslím, že Notre-Dame není jenom symbolem Paříže a Francie, ale celé Evropy. Přece i ti, kteří tento chrám neviděli na vlastní oči ví, oč se jedná. Věřím a doufám, že jako fénix vstane ze svého popela, zaslouží si to.
Když před lety shořela La Fenice v Benátkách, tak ji Italové také postavili znovu. Tam to bylo sice menší, ale ještě horší, interiéry dokonale shořely, tady, zdá se, že něco dokázali vynést a zachránit. Teď jen, aby se to udrželo pohromadě než se postaví pořádné podpěry. Notre-Dame vstane z popela, tomu věřím. Tady je solidarita celého euroatlantického světa.
Apina

Alena Bytomská
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 322
Registrován: 21.02.2008 10:48:28 0

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od Alena Bytomská »

YGA píše:Myslím, že Notre-Dame není jenom symbolem Paříže a Francie, ale celé Evropy. Přece i ti, kteří tento chrám neviděli na vlastní oči ví, oč se jedná. Věřím a doufám, že jako fénix vstane ze svého popela, zaslouží si to.
Katedrála hořela během století už vícekrát, za Francouzské revoluce ji vyrabovali a udělali z ní nejdřív stáje, pak sklad vína. Přežije to, ale stejně je to jak rána na solar.

.

tapuz
pulec
pulec
Příspěvky: 24
Registrován: 10.02.2007 16:00:00 0
Bydliště: Praha

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od tapuz »

Na Notre Dame mám takovou hezkou vzpomínku. V Paříži jsem bydlela na koleji s kolegyní z Paraguaye, Glorií, bylo to fajn, byly jsme velké kamarádky. O Vánocích, 25. prosince, se Gloria chystala na dopolední slavnostní mši do Notre Dame a chtěla, abych šla s ní. Tak jsme vyrazily. Katedrála byla plná, slavnostně vyzdobená, mši celebroval tehdejší pařížský arcibiskup. A jak jsme tam tak před začátkem ještě korzovaly po katedrále, Gloria najednou potkala kamaráda z Asunciónu, kterého už řadu let ani doma v Paraguayi neviděla a vůbec netušila, že se chystá na Vánoce do Paříže. Byl to takový malý vánoční zázrak, natrefit tam v takovém davu na kamaráda z druhého konce světa. Vždycky jsem si na Glorii a na tu hezkou chvíli vzpomněla, kdykoli jsem katedrálu viděla, naživo nebo jen na obrázku. No, obávám se, že my už ji v plné parádě neuvidíme, a i kdyby, už to stejně bude jen napodobenina. Náhodě nevěřím.
Obrázek

Uživatelský avatar
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2299
Registrován: 05.11.2007 8:39:30 0
Bydliště: Kousek od Kolína

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od Tečka »

Já nechtěla být za konspirátora, ale taky se mi to nezdá. Já vím, že je tam spousta suchého dřeva, ale aby to z nějaké jiskry blaflo takovým způsobem a šlo to tak rychle, to mi připadá podivné.
Jen škoda, že tam neměli nějaké detektory nebo kamery.
Je mi to hrozně lí¨to, nikdy jsem tam nebyla, ale ta katedrála pro mě zosobňovala Francii a její historii.
Naposledy upravil(a) Tečka dne 17.04.2019 10:48:49 0, celkem upraveno 1 x.
Když zachráníš jednu kočku, svět se nezmění, ale pro tuto kočku se svět změní navždy...

Uživatelský avatar
IvaP
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3198
Registrován: 23.11.2010 13:49:48 0
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od IvaP »

Xerxová píše:byli jste mezi tou šedesátkou vyvolených k prezentaci plemene ?? Je to hezká holka - i když bužžubáá...
Ne, nebyli, v neděli ji poprvé viděl někdo z výboru, bylo to takové uvedení do společnosti. :wink: b Ale i kdybychom byli vybráni, tak bychom odmítli, třista kiláků tam a třista zpátky by mladá nedala. Ještě pořád v autě blinká.

Odpovědět