Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Aktuální dění

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvekod sharka.68 » 02.03.2021 10:49:46 0

Koukni jim na stránky... jiný nenalezen...

https://eshop.spur.cz/nanorespirator-sp ... 0-ffp2-nr/
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod IvaP » 02.03.2021 11:08:58 0

sharka.68 píše:Koukni jim na stránky... jiný nenalezen...

Taky jsem se tam dívala. Možná v tom výběrku nasadili nižší cenu a asi i tak by měli slušný zisk. Výrobní náklady na jeden respirátor budou nula nula prd.
IvaP
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod sharka.68 » 02.03.2021 11:44:40 0

ale hlavně je to jednorázovka....ne nafurt....
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod IvaP » 02.03.2021 11:47:36 0

sharka.68 píše:ale hlavně je to jednorázovka....ne nafurt....
Taky jsem tam marně hledala opakovaně použitelný...
IvaP
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Petrs01 » 02.03.2021 11:54:49 0

Vycházím z toho co napsala aida, VŘ jsem neposuzovala a nabídky neviděla...
Petrs01
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod IvaP » 02.03.2021 12:11:58 0

Petrs01 píše:Vycházím z toho co napsala aida, VŘ jsem neposuzovala a nabídky neviděla...
Ono, když si přečteš na jejich stránkách popis toho respirátoru, tak si tam dost protiřečí - tvrdí, že respirátor vydrží 5 let (asi v pytlíku ve skříni - ani hadr ti nevydrží pět let, natož netkanka)) a v pokračování popisu, píšou, že je jednorázový...
I v označení má NR, což je jednorázový, pokud by mohl být opakovaně použitelný, tak má označení R.
IvaP
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod aida » 02.03.2021 17:38:59 0

Vycházela jsem z toho, co říkal ten pán (Jiří Kůs, předseda Asociace nanotechnologického průmyslu ČR, spoluzakladatel firmy nanoSPACE) ve zmiňovaném rozhovoru - to, co jsem psala, byla parafráze jeho odpovědí. Tenhle úryvek je jen závěrečná část docela dlouhého a pěkného rozhovoru, ve kterém dost podrobně (ale tak, aby tomu rozuměl i naprostý laik, tj. třeba já) popisuje, co to vlastně nanovlákna jsou, jak se vyrábí, jaké mají vlastnosti, co "umí", co se z nich dá vyrobit, jaké mají vlastnosti hotové výrobky, jakou mají trvanlivost atd. Celý rozhovor je v tištěném Respektu č. 7 na stranách 48-51 a jmenuje se "Pandemie byla náš Investor".
P. S. Schválně jsem si ten časopis vytáhla a nabídková cena čínského respirátoru od firmy Baterie Centrum Ostrava v tom tendru byla 32,60 Kč za kus, cena toho od firmy Spur o 60 halířů vyšší.
aida
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod sharka.68 » 04.03.2021 13:04:23 0

kamarád, co psal o racích (možná si vzpomenete), požádal o vyplnění dotazníku....můžete se prosím zúčastnit....děkuju.... :flowers:

Vážení kolegové,
s kolegy z JČU a ze Slovenska provádíme anonymní dotazníkové šetření týkající se determinace nepůvodních druhů ryb a raků. Pokud najdete chvíli na jeho vyplnění, budeme rádi. Dotazník je krátký, nezabere to příliš času. Výsledky budou zpracovány jako vědecký článek. Bude-li to možné, šiřte, prosím, dotazník i dále.

Odkaz na dotazník:

https://forms.gle/o6NNRVRBqqVR7bwy9

Respondentům předem díky!

Zdraví,

Jirka Patoka

----------------------

Jiri Patoka, Ph.D.

Dept. of Zoology and Fisheries

Faculty of Agrobiology, Food and Natural Resources

Czech University of Life Sciences Prague

Kamýcká 129, 16500 Praha - Suchdol

CZECH REPUBLIC

tel. +420724810365
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Klokanice za bukem » 06.03.2021 22:29:06 0

Dobrý den, promiňte mi prosím vklouznutí do fóra zpoza buku. Vím, že je tu spousta kočkomilů a že řešíte kastrace toulavek. Máme asi deset patnáct polodivokých kočiček na maštali a rozhodli jsme se je vykastrovat. Na náklady se složíme, naše veterinářka s budoucím veterinářem provedou bez nároku na honorář :heart:
Jenže jak kočky odchytit? Chodí si na jídlo, ale sáhnout na sebe nenechají. Ojediněle podnikáme doslova lov na některou, která zjevně potřebuje pomoci, ale v tom kvantu to nejde. Měli byste pro mě nějaké rady? Děkuji mockrát!
(Snad se mi podařilo příspěvek zařadit správně.)
Klokanice za bukem

Příspěvekod IvaP » 06.03.2021 22:39:27 0

Klokanice za bukem píše:Dobrý den, promiňte mi prosím vklouznutí do fóra zpoza buku. Vím, že je tu spousta kočkomilů a že řešíte kastrace toulavek. Máme asi deset patnáct polodivokých kočiček na maštali a rozhodli jsme se je vykastrovat. Na náklady se složíme, naše veterinářka s budoucím veterinářem provedou bez nároku na honorář :heart:
Jenže jak kočky odchytit? Chodí si na jídlo, ale sáhnout na sebe nenechají. Ojediněle podnikáme doslova lov na některou, která zjevně potřebuje pomoci, ale v tom kvantu to nejde. Měli byste pro mě nějaké rady? Děkuji mockrát!
(Snad se mi podařilo příspěvek zařadit správně.)
Použijte sklopec, pokud nemáte, útulky mívají a proti záloze bývají ochotné zapůjčit.
IvaP
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod radanova » 07.03.2021 10:13:07 0

Určitě sklopec. Jsou útulky, které umí být s činností nápomocné. Napíšete-li lokalitu třeba budeme vědět, který ve Vašem okolí by to mohl být. Některé obce i mají kastrační program. Na liberecku určitě Archa. V Dášence z Lučan nad Nisou taky vědí a umí pomoci. A v Žimu u Teplic bych řekla pomoc také neodmítnou. Šlo by i poradit se s nimi po telefonu. Jak postupně zvířátka odchytat, moc si je nevyplašit. Kolik sklopců a jestli je nějak maskovat, co do nich, jak často kontrolovat atd
„Mají-li duši, čímž míním, že jsou schopna cítit lásku, věrnost a vděčnost, pak jsou zvířata lepší, než spousta lidí.“ James Herriot alias Alf Wight
radanova
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Klokanice za bukem » 07.03.2021 17:10:42 0

Děkuji moc za odpovědi. Jsme u Mohelnice (okres Šumperk). Obvolám okolní útulky.
Klokanice za bukem

Příspěvekod radanova » 08.03.2021 17:54:39 0

Kamarádka z Liberce - kočičí záchranářka Zuzanka Rybička u Šumperka vyrostla, požádala jsem ji o kontakt, psala že tam napíše o sklopec a dá vědět.

Poslala mi zatím kontakty, přepisuju od ní z FB:

- https://m.facebook.com/Pisanek/?_rdr Pisanek v Unicove

- U Šumperka je Azyl Gaia Lužná, jenže tam je dost plno a málo pracovníků a sil

- https://pomocne-ruce.cz/ z Olomouce

- https://www.olomouckyutulek.cz/kontakt/

Snad to pomůže
„Mají-li duši, čímž míním, že jsou schopna cítit lásku, věrnost a vděčnost, pak jsou zvířata lepší, než spousta lidí.“ James Herriot alias Alf Wight
radanova
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Klokanice za bukem » 08.03.2021 20:28:26 0

Děkuji ještě jednou, probereme to s veterinářkou a do těch útulků zavolám.
Snažili jsme se kočky už od koťat ochočit, ale jak jsou plaché ty maminy, tak koťata také. Přitom nijak zvlášť neprchají, jen tak poodejdou. Jsme rádi, že je tam máme, ale těch matek březích třikrát do roka nám je líto.
Klokanice za bukem

Příspěvekod sharka.68 » 09.03.2021 7:15:02 0

když je nejhůř, funguje podběrák, ale chce to cvik a rychlost a štěstí.... a ještě něco, katrovanejm kočkám se dělá takovej zástřih na ucho...aby je při případném dalším odchytu někdo zbytečně nepáral znova...ono u samic , že jsou kastrované,moc nepoznáš..tak proto ta značka na uchu... a dělá se tak, aby si nikdo nemyslel, že je to ucho natržené...
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

PředchozíDalší

Zpět na Aktuální dění