DNESKA TO FAKT STOJÍ ZA TO!!! (stěžovník a ješitník)

Aktuální dění

Re: DNESKA TO FAKT STOJÍ ZA TO!!! (stěžovník a ješitník)

Příspěvekod IvaP » 17.09.2018 7:44:47 0

Petrs01 píše:Teda Šárko, ty umíš člověka potěšit! :haha:
I když tě velmi chápu.
Bohužel nesmrtelní jsme už byli. A stačí málo, blbě šlápneš na schodech, zatočí se ti hlava na štaflích, uklouzneš na mokré podlaze... a pokud žiješ sama, tak průšvih, stačí, když tě odvezou do špitálu.
IvaP
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod sharka.68 » 17.09.2018 7:59:04 0

no právě...koukám, že jsi mne velice dobře pochopila......
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod IvaP » 17.09.2018 8:05:20 0

sharka.68 píše:no právě...koukám, že jsi mne velice dobře pochopila......
Jj, už jsem se třikrát zrakvila - dvakrát z toho byl pobyt ve špitále (let ze schodů, teď z višně), jednou jsem ujela po mokrých schodech a zůstala jen v tričku na dešti v deseti stupních, domů a k doktorovi jsem dolezla, ale to mi bylo o jedenáct let míň. Je to hned...
IvaP
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Petrs01 » 17.09.2018 8:08:59 0

Ale jo, dyť já to taky chápu, jen jako odpověď na bolest ruky si přečíst že nemám zapomenout napsat závěť... Praktické, ale drsné.
Petrs01
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Tečka » 17.09.2018 8:19:10 0

Sharka už je taková, ale má pravdu. Musím to trochu obnovit.
Ruka nebolí, je bezvládná. Za chvíli pojedu k rehabdoktorovi, uvidím.

Ten mouratý kocourek, co o něm občas píšu, měl takový hlad, že večer vlezl oknem do kuchyně a snažil se najít nějaké zbytky po kočkách. Dala jsem mu misku s kapsičkou do okna. Jindy chodí před vchod, tam dávám ježkům. Tak musím něco vymyslet, aby mu na to nechodili. Bouďáků je tu dost.

Teda ale ta ruka je děsně otravná, doufám že se s tím dá něco dělat. Jinak by to snad byl můj konec.
Když zachráníš jednu kočku, svět se nezmění, ale pro tuto kočku se svět změní navždy...
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod sharka.68 » 17.09.2018 8:22:38 0

Petrs01 píše:Ale jo, dyť já to taky chápu, jen jako odpověď na bolest ruky si přečíst že nemám zapomenout napsat závěť... Praktické, ale drsné.

ano,to víš,hlavně ty co bydlej single, by si to měly uvědomit.....
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod sharka.68 » 17.09.2018 8:24:14 0

tak uvolněj nerv, povolí to, ale musíš pak cvičit jemnou motoriku, zapínat a rozepínat knoflikyna svetru,přebírat a rovnat luštěniny atd....ty knofliky jsou na to hodně dobrý.....
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod sharka.68 » 17.09.2018 8:24:50 0

Tečka píše:Sharka už je taková, ale má pravdu. Musím to trochu obnovit.
Ruka nebolí, je bezvládná. Za chvíli pojedu k rehabdoktorovi, uvidím.

Ten mouratý kocourek, co o něm občas píšu, měl takový hlad, že večer vlezl oknem do kuchyně a snažil se najít nějaké zbytky po kočkách. Dala jsem mu misku s kapsičkou do okna. Jindy chodí před vchod, tam dávám ježkům. Tak musím něco vymyslet, aby mu na to nechodili. Bouďáků je tu dost.

Teda ale ta ruka je děsně otravná, doufám že se s tím dá něco dělat. Jinak by to snad byl můj konec.

jsem moc ráda, že mi rozumíš Tečko. :flowers:
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod tosca » 17.09.2018 8:27:09 0

Tečko, bezvládná ruka může být od skřípnutého (utlačeného) nervu v oblasti krku. Měla jsem s tím kdysi spolupacientku v rehabiliťáku. Po operaci (na druhé straně těla) se vzbudila s bezvládnou rukou. Necítila, neovládala. Zrehabilitovala ji, dnes funguje normálně. Takže, pokud je to ono, PŮJDE to "opravit", ale bude to chtít čas a poctivě cvičit a nebude to legrace :(

Držíme tlapky, ať na rhb poradí a ať se to rychle lepší. :thumb_up: :thumb_up: :thumb_up: :thumb_up:
tosca
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Petrs01 » 17.09.2018 8:30:57 0

K tomu teda ještě jedna praktická - bezvládnou rukou se ta závěť píše asi dost blbě.

(Vašek se za žádnou cenu nesmí dostat nikam do útulku, ani na chvíli. Možná by to vydýchal, pravděpodobněji by se buď sesypal nebo by zase začal kousat. Nebo obojí.)
Petrs01
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Tečka » 17.09.2018 8:34:22 0

tosca píše:Tečko, bezvládná ruka může být od skřípnutého (utlačeného) nervu v oblasti krku. Měla jsem s tím kdysi spolupacientku v rehabiliťáku. Po operaci (na druhé straně těla) se vzbudila s bezvládnou rukou. Necítila, neovládala. Zrehabilitovala ji, dnes funguje normálně. Takže, pokud je to ono, PŮJDE to "opravit", ale bude to chtít čas a poctivě cvičit a nebude to legrace :(

Držíme tlapky, ať na rhb poradí a ať se to rychle lepší. :thumb_up: :thumb_up: :thumb_up: :thumb_up:

Já mám: částečná paresa n. radialis po kompresi, částečná paresa brachiálního plexu dolního typu.
Opsáno z nálezu. Ale Toro, dáváš mi naději.
Když zachráníš jednu kočku, svět se nezmění, ale pro tuto kočku se svět změní navždy...
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Tečka » 17.09.2018 13:22:40 0

Tak si postěžuju ještě jednou a už naposledy.
Na záda jsem dostala 1. pigáro, zatím vypadá, že zabírá. Jeětě budou 4.
Nad rukou se mudr trochu smál, sestřička FT mi ukázala 1 cvik, zatím to nejde.
Dostala jsem 8 x laser a 8x elektro. Zítra začínám.
Ten laser je za 50Kč jedno sezení, to elektro snad platit nebudu. To bych ještě unesla. Horší je doprava, než si prubnu, jak bych s tou rukou řadila a jezdila sama.
Zatím jsem vždy využívala As. službu, ale teď musím volat taxi. A jen za dnešek je to 550Kč. Asistenčka jezdila za polovinu, jenže prý mají rozbité auto a řidič, už zase někdo nový, byl dost nerudný.
Teda, ještě pořád mám v nouzi kam sáhnout, ale lituju staré lidi, co si ze svých platů nemohli nic ušetřit. I pro mě to bude hodně.
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod sharka.68 » 17.09.2018 13:41:31 0

nechápu,proč zaměstnávaj na asistenčkách "nerudné" řidiče....to moc profesionální tedy není....

Tečko,ta rehabka ti pomůže, cvik dáš, ty jsi bojovník....ale ty prachy za cestování, to je hrůza... :bang_head:
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Tečka » 17.09.2018 13:56:32 0

Zatím byli vždycky příjemní a ochotní. Tohle mě docela překvapilo.

Ještě jsem našla jednu, ale ta zatím jezdí jen po Kolíně, mimo město by to stálo stejně jako taxi.
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Apina » 18.09.2018 8:43:57 0

Tečko, jsem ráda, že to snad dobře dopadne a ruku rozhýbeš. Mrzí mě ale, že s tím máš tolik výdajů na dopravu. Vůbec nevím, jak jsi na tom zdravotně jinak, ale pokud máš i jinak potíže, mohla by sis požádat o příspěvek na dopravu a kartu ZTP nebo alespoň TP. Předpokládá to ale mít nějaké podklady od praktického lékaře. Máma si požádala v červnu, bylo to skoro pozdě. V podstatě nám teď narostly výdaje a ještě ani ty kartičky nemáme - pro mámu, parkovací atd. Ale už je to na dobré cestě. K tomu totiž patří i ten příspěvek na dopravu.
Jen tak trochu podivně, žádá se na Úřadě práce (alespoň u nás), ne na sociálním odboru. To mě docela dostalo.

Situace u nás doma - máma se snad dnes konečně vrátí z nemocnice, byla tam ještě další vyšetření, i když méně náročná. Amálka je pořád poděs - zatím musejí jíst odděleně, jinak se Amálka prostě nenají. Dnes ráno odmítla i pastu, ale včera ji měla, zkusím to zase večer. Záchodek také tak obden, i přes to, že když jsem v práci, držím malého pořád odděleného aby měla klid. Včera vůbec nezašla do obýváku. Momentálně moc nejde ani ke mně, ale když přijdu, tak se nechá laskavě hladit a občas i přede, což je zase malý pokrok. Dnes v noci jsem ji slyšela hrabat v záchůdku, malej byl u mě (on je takový mazel!!!), chtěl se jít hned přesvědčit, co tam Amálka dělá. Tak jsem ho přidržela, aby to stihla. Je vidět, že málo žere (menší bobky), což jí těžkotonážnici opravdu neuškodí, ale asi i málo pije. Vody je všude dost, ale ona je prostě nervóza. Má i menší čůrance, poznám je od těch, které vyrábí malej. Malej už má pěkné pevné bobky, to na začátku nebylo. Na druhou stranu Amálka už malého snese poměrně blízko, třeba v kuchyni už se potkávají (tam je společný zájem, i když malému jídlo nosím jinam) a i se občas očichají, Amálka velmi opatrně, malej by se kamarádil. Když jsem doma, malého odděleně moc držet nemohu, je ochotný zbořit dveře, jak chce společnost, mazlit se a dělat i neplechy. Už mu otrnulo :bzik: Tak ho co nejdřív předám mámě, ať si ho mazlí a já abych se mohla více věnovat Amálce, protože jinak se mi všude plete.
Apina
Apina
žabí královna/král
žabí královna/král

PředchozíDalší

Zpět na Aktuální dění