DNESKA TO FAKT STOJÍ ZA TO!!! (stěžovník a ješitník)

Aktuální dění

Re: DNESKA TO FAKT STOJÍ ZA TO!!! (stěžovník a ješitník)

Příspěvekod Jitča » 13.09.2018 11:30:01 0

Apino, mamince od rána držím palce, ať je i dnešek, i výsledek vyšetření co nejvíc OK! :thumb_up: :thumb_up: :thumb_up:
A s Amálkou to myslím vypadá docela povzbudivě - já vím, že je pořád ještě hodně vystresovaná, ale pokud dokáže být s vetřelcem (byť v Tvé přítomnosti) v jedné místnosti, beru to už jako docela úspěch , tak jen tak dál :wave: .
Jitča
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod LFSH » 13.09.2018 11:40:20 0

Apina píše:Můžu případně psát na SZ?

Můžeš. Jestli by si tu našel zrovna kočičího kámoše, nevím (máme jen 3 plašanky), ale zvěř se u nás počítá na stovky kusů, takže by si určitě nějakého společníka našel.
LA
LFSH
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod sharka.68 » 13.09.2018 11:54:22 0

hele a není ten kocour bytovej???
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod IvaP » 13.09.2018 12:13:37 0

sharka.68 píše:hele a není ten kocour bytovej???

Taky jsem měla ten pocit... Nevím, jestli by to bylo šťastné řešení ho odvézt někam na vesnici - neuhlídá se v baráku, není zvyklý na nebezpečí - auta, psi, lišky, bojovní kocouři...
Naposledy upravil IvaP dne 13.09.2018 13:40:24 0, celkově upraveno 1
IvaP
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Beda » 13.09.2018 12:48:40 0

kočička je opravdu mimořádně pohledná, je hodná, stříbrná se zrzavou... a mazlivá, vypadá zcela zdravá (oči, uši a kožich čistej), je asi zvyklá v bytě

Obrázek
Beda
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod Apina » 13.09.2018 18:09:42 0

Takto, kocour bytovej určitě je. Alespoň se v bytě vzorně pohybuje, nevím, co umí venku. Nedá se soudit podle toho, že se schoulil ve vchodových dveřích jedné drogerie. To znamená jen to, že to naprosto neumí ve městě. Zatím zvažuju všechny možnosti. Nejsem bezhlavej střelec. Určitě nechci ublížit ani Amálce ani příšelci. On je ale určitě přizpůsobivější než Amálka. Je pravda, že na venkově jsou psi, jiné kočky, kuny a i zlí lidé včetně myslivců, nejsou zlí lidé jenom ve městě. Na venkově se kočka také musí umět chovat, aby přežila. Ale zatím nezavrhuju žádnou variantu. V podstatě pořád doufám, že to Amálka nějak skousne. Ale pro ni to je strašně těžké.

Amálka mě dnes opět velmi opatrně přivítala, zatím v kocourově přítomnosti nežere, jen když je oddělený. On si dlabanec rád dá a mohutně používá záchůdek, mnohem více než Amálka. Až si říkám, zda je opravdu v pořádku. Ale srst má nyní báječně lesklou, je v pohodě. Dnes se mu podařilo přičichnout k Amálčině srsti, byla odvrácená, hledala ho a on si drze přišel z druhé strany, kdybych se nebála, že to Amálka bude brát jako potupu, skoro bych se zasmála. Ta vypadala, když to zjistila...

Máma je po zákroku v pořádku (samozřejmě relativně), odběr vzorku se povedl, tak teď to pošlou na rozbory. Takže děkuji moc za palečky, teď jen kdyby ta diagnóza byla taková, aby se alespoň něco málo dalo dělat. Zítra ale přijde domů a přes den bude s kočkami ona, tak je třeba srovná lépe než když jsem přes den pryč. Alespoň bude mít zábavu.
Apina
Apina
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Apina » 13.09.2018 18:13:00 0

Beda píše:kočička je opravdu mimořádně pohledná, je hodná, stříbrná se zrzavou... a mazlivá, vypadá zcela zdravá (oči, uši a kožich čistej), je asi zvyklá v bytě

Skoro bych řekla, že by to těm dvěma nalezencům slušelo spolu. Do hlavy opravdu neeeee..... ke mně opravdu nemůže (viz mé poslední nářky), a ty máš evidentně naprosté rodeo s tvými stávajícími kočičkami. Ale soucítím s tebou a děkuji i za všechny rady. :in_love:
Apina
Apina
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Beda » 13.09.2018 18:49:56 0

to jo Apino, nalezenci by se určitě spolu dohodli, když jsou to ještě koťata :love:

otázkou jenom je U KOHO??? já nikoho vhodného neznám :hmm: :nevim: :ask: :mrgreen: :mrgreen:
Obrázek
Beda
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod LFSH » 14.09.2018 4:49:46 0

sharka.68 píše:hele a není ten kocour bytovej???

Proto jsem také psala "pokud vydýchá, že nebude čistě bytový". Ráda bych Apině pomohla, příp. Bedě, nebo i Karolininou kočkou (kočkami), ale čistě bytové prostředí nabídnout nemohu, jen život na vesnici. Snad by trochu pomohlo, že jsme až na konci vsi a jediní sousedi mají jen kocoura.
LA
LFSH
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod sharka.68 » 14.09.2018 6:39:01 0

LA, než si zvyknou,musej bejt v domě asi měsíc, nejde je vysypat na dvoře z přepravky ... (promiň, nechci aby to vyznělo ,že z tebe dělám blbce to fakt ne, jen je teď toho moc)
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Apina » 15.09.2018 11:34:37 0

Při všem tom smutku za Karolínou, píšu o možná nějaké naději, že se Amálka snad s malým nakonec nějak smíří. Opatrně kolem sebe krouží, ale občas se i opatrně očichají - dokonce nos na nos. Malej je hodně opatrný, když vidí, že k tomu Amálka zrovna není, jde dál. Je moc hodný, vůbec není agresivní, přitom je družný, nejsou s ním žádné problémy. Jen vleze úplně všude a válí se v Amálčině záchůdku. Z toho ho vyhazuju, ale zase nechci, aby začal dělat někde mimo. Amálka je bojínek, co nadělám. Je pořád ve střehu, jídlo do ní dostanu, teď už i pastu, obojí pokud je malej zavřený dostatečně dlouho. Záchůdek použila naposledy včera ráno, jen čůrání. Z toho jsem kvůli jejím ledvinám a struvitům nervózní . V noci jsem ji měla u sebe, pak jsem malého zavřela a ji pustila, ale ani za několik hodin nic. Za chvíli jdu za mámou do nemocnice, tak malého zase zavřu. Tak dám Amálce zase pár hodin klidu, snad ten čas využije. On je jinak schopný bourat dveře, když vím, že jsem doma. Proto, když jsem doma, nespím, a tak mohu dělat rozhodčího, jsou oba puštění.

Malému jsem zatím jméno nedala, ale asi už je skoro vybrané.
Apina
Apina
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Tečka » 15.09.2018 11:41:50 0

Vidíš, že to chce čas. Bude dobře, když přišlík bude mít z Amálky trochu respekt, a ona si bude pomalu zvykat, že tam je ještě jedna kočka.
Držím palce mamince :thumb_up: :thumb_up: :thumb_up: i Tobě a kožíškům :thumb_up:
Když zachráníš jednu kočku, svět se nezmění, ale pro tuto kočku se svět změní navždy...
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod alimo » 15.09.2018 11:45:37 0

Alespoň jedna maličko pozitivní zpráva :thumb_up: . To si sedne, jen to chce čas :usmev: Mamince moc držím palce.
alimo
žabí slečna/mládenec
žabí slečna/mládenec

Příspěvekod Beda » 15.09.2018 15:31:58 0

Apino, moc ráda slyším nějakou pozitivní zprávu, vypadá to, že si to u vás opravdu sedne, pořád ještě je to poměrně krátká doba!!! kočky se můžou seznamovat i měsíc nebo dva :love:

u nás Malá pořád spí a taky hrozně jí, kdykoli vstanu a chodím tu, tak přiběhne a chce se mazlit, jinak bivakuje na parapetu za tiskárnou a holky obě emigrovaly do ložnice :roll: :cry: ... nikdo se o ni nehlásí, vylepila jsem letáky v okolí, obeslala jsem dvě veteriny, obecní úřad (je to vlastně nález) a Městskou policii (ti jediní mi moc hezky odepsali), nevím co bych mohla udělat víc :nevim:
Obrázek
Beda
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod Tečka » 15.09.2018 15:50:40 0

U nás mají prakticky všichni vetové v čekárnách nástěnky, kde se takové ztráty a nálezy mohou vyvěšovat.
Když zachráníš jednu kočku, svět se nezmění, ale pro tuto kočku se svět změní navždy...
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král

PředchozíDalší

Zpět na Aktuální dění