DNESKA TO FAKT STOJÍ ZA TO!!! (stěžovník a ješitník)

Aktuální dění

Re: DNESKA TO FAKT STOJÍ ZA TO!!! (stěžovník a ješitník)

Příspěvekod sharka.68 » 12.09.2018 12:47:00 0

Inko, já mám podobnej pocit,že to Amálka z přemíry stresu nemá sílu řešit, ke své újmě....
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod IvaP » 12.09.2018 17:46:15 0

Apino, tak jak je?
IvaP
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Apina » 13.09.2018 7:44:57 0

Jak je - včera večer mě Amálka velmi opatrně přišla konečně přivítat, poprvé od té doby, co u nás malej je. Sice to přivítání nebylo ani zdaleka tak spontánní jako obvykle, z její strany byla patrná nervozita, ale alespoň něco. Malej byl samozřejmě zavřený. Jenže on slyší dobře, a tak začal brečet za dveřmi, což Amálku zase vykolejilo. Chvíli jsem ho za dveřmi ještě nechala a snažila se konejšit Amálku, aby věděla, že je pořád má. Bylo vidět, že ujedla granulek (je hrozný bordelář a vyhazuje jídlo čumákem z misky). Pak už jsem ho musela pustit, to nešlo. Stejně musel dostat své - jídlo i vyčistit záchůdek - všechno v mámině pokoji. Když se šel nadlábnout, dala jsem paštiku i Amálce. Dveře jsem ale nechala otevřené. Byla jsem s ní v kuchyni, aby se trochu uklidnila. Já kolikrát musím odhánět vlky, i když tam žádný malej není. Něco snědla, pak přišel malej, a že by si dal i její paštiku. Tak zabručela, což jsem jí schválila, má právo si bránit vlastní dlabanec. Nakonec si ještě trochu dala, zbytek jsem schovala. Pak to stejně skončilo velkým bručením, tak jsem malého zase na chvilku zavřela, aby se oba uklidnili.
Amálka začíná respektovat, že mámin pokoj je malého, můj je její. Malému je to jedno. On se prostě chce družit a seznamovat. V noci byl malej zavřený. Amálka nakonec použila v noci záchůdek. Neumím odhadnout, jak pije, ale v jejím oblíbeném hrnku byl nepořádek, tak snad něco vypila. Ona totiž často pije tak, že si namočí tlapku a tu pak líže. Pak z tlapičky leccos upadne - třeba zbytek steliva. Amálka, když ví, že je malej zavřený a zrovna neřve (to ji hned rozhodí), že chce ven, se začíná opatrně pohybovat po bytě, ale je přikrčená. Chce to spoustu trpělivosti. Prostě jsem jí provedla něco, co opravdu nechtěla.
Malej je úžasný. Kapu mu do uší, promnu mu je, aby tam něco zůstalo, pak se to snaží vytřepat. Mazlí se, je trpělivý, nechá se sebou manipulovat. Vůbec nechápu, proč se někdo zbavil takového milého zvířete.
Teď jsou znovu odděleni, malej má kapsičku i jiné granulky - možná je akceptuje. Amálka má zbytek bytu pro sebe. Tož tak. Lépe to neumím.
Apina
Apina
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Petrs01 » 13.09.2018 7:51:39 0

Já myslím, že je to na dobré cestě :thumb_up:
Petrs01
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Apina » 13.09.2018 8:13:35 0

Petrs01 píše:Já myslím, že je to na dobré cestě :thumb_up:

No, ona to žádná hitparáda není. Amálka se podle mě nažere a dojde na záchůdek, jen když je malej zavřený.

Máma dnes absolvuje vyšetření pod celkovou anestezií, bude se odebírat vzorek na analýzu, tak vidíme.
Apina
Apina
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod IvaP » 13.09.2018 8:14:56 0

Apino, to si sedne. Měla jsem dva kocourky Dirka a Bertíka, když jim bylo něco přes rok, tak Dirk umřel. Bertík ho hledal, pořídila jsem koťátko Jamieho. Do té doby milý Bertík se změnil na lítou šelmu, když šel mini Jamie kolem něj, tak vždy nějakou koupil, pokud jsem mrně pochovala a pak vzala do náruče Bertíka, tak mě dodrápal. Nakonec se spolu smířili, nebyla to láska, ale tolerovali se.
IvaP
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Tečka » 13.09.2018 8:29:16 0

Mamince moc držím palce. :thumb_up: :thumb_up: :thumb_up:

Apino, někdy je to prostě běh na dlouhou trať. Amálka byla celý život sama, to že se narodila do své kočičí smečky se nepočítá. Prostě neměla "představu", že žijí i jiné kočky. To zahánění vlků lze velmi dobře zajistit i klidným hlasem, to jsem zjistila už dávno. V poslední době třeba díky tomu, že si sousedi pořídili bernardu. Ta když štěkala, všechny moje kočky, ač zavřené doma, prchaly do úkrytu. (ono to vypadalo, jako když někdo kope do bubnu.) Mluvila jsem na ně, aby se přestaly bát. Dneska už jenom zpozorní, hlavně když štěkne dole na zahradě, protože ze dvorka už jsou zvyklé. Ty toho teď máš dost, a té jistoty a klidu moc v hlase nemáš. A Amálka to vycítí. Stačilo by, aby se tolerovali a dokázali žít vedle sebe. Chce to čas a pro Amálku jistotu, že s příchodem kocourka se pro ni nic nemění. Klidný hlas platí i pro mého kočičího autistu Bětku. Když to vezmeš zpětně, už to, že tě Amálka přišla přivítat, ačkoli je malej taky v bytě, (i když zavřený v pokoji) je úspěch. :in_love:
Když zachráníš jednu kočku, svět se nezmění, ale pro tuto kočku se svět změní navždy...
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod LFSH » 13.09.2018 8:46:46 0

Apino, mamince držíme tlapky. :thumb_up:
Pokud si to s malým nesedne, rádi se ho ujmeme. Koukáme se po nějakém mazlíkovi a může být třeba i pruhatý. Pokud tedy vydýchá, že nebude čistě bytový a že máme zazvěřenou domácnost.
LA
LFSH
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Tečka » 13.09.2018 9:00:28 0

LFSH píše:Apino, mamince držíme tlapky. :thumb_up:
Pokud si to s malým nesedne, rádi se ho ujmeme. Koukáme se po nějakém mazlíkovi a může být třeba i pruhatý. Pokud tedy vydýchá, že nebude čistě bytový a že máme zazvěřenou domácnost.

To by bylo moc fajn, myslím, že zazvěřená domácnost by mu nevadila. Jenom Apininu maminku by to asi dost mrzelo.
Když zachráníš jednu kočku, svět se nezmění, ale pro tuto kočku se svět změní navždy...
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Beda » 13.09.2018 10:04:03 0

tak už taky hledám majitele kočky, resp. spíš asi jarního kotěte :cry: :cry: :cry:

Zuzanka na ni syčí a mručí, Myška mručí na Zuzanku(!!!) - katastrofa... jinak, celou noc jsme všechny čtyři spaly, malá MOŽNÁ použila záchůdek (dala jsem jeden do obýváku) a bohužel asi sežrala maso pro všechny tři k snídani... jenže jsem nenašla ani tu potrav.folii ve které bylo zabalené :roll: :cry:

Obrázek
Beda
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod Inka » 13.09.2018 10:22:25 0

Nejsi sama, Monice kocouři 3 sežrali kuřecí prsa pro 4 psy...
Obrázek
Inka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Jitča » 13.09.2018 11:06:08 0

Inka píše:Nejsi sama, Monice kocouři 3 sežrali kuřecí prsa pro 4 psy...

:haha: :haha: :haha: Jo jo, a jak se panečku pochlapí, aby to celé zvládli, že? :wink2: Zato své granulky by těm psům myslím klidně přenechali :chi:
Jitča
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Jitča » 13.09.2018 11:08:04 0

Beda píše:tak už taky hledám majitele kočky, resp. spíš asi jarního kotěte :cry: :cry: :cry:

Zuzanka na ni syčí a mručí, Myška mručí na Zuzanku(!!!) - katastrofa... jinak, celou noc jsme všechny čtyři spaly, malá MOŽNÁ použila záchůdek (dala jsem jeden do obýváku) a bohužel asi sežrala maso pro všechny tři k snídani... jenže jsem nenašla ani tu potrav.folii ve které bylo zabalené :roll: :cry:

Šiš Bedo, co to tady čtu - Ty máš doma třetí kočku? No tak to Ti moc držím palce, ať se holky rychle uklidní!!! :kiss:
Jitča
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Apina » 13.09.2018 11:18:39 0

LFSH píše:Apino, mamince držíme tlapky. :thumb_up:

Díky moc za nabídku, kvůli mámě, která si ho okamžitě moc oblíbila a nejraději by si ho nechala, to ještě chvíli zkusím, přece jen, zítra to bude teprve týden. Ale donekonečna to nepůjde. Jestli se Amálka nezačne v nějaké trochu dohledné době chovat alespoň trochu normálně, pak to budu muset řešit. Malej je veliký mazel a podle mě si s ničím moc hlavu neláme, i když se samozřejmě můžu plést. Spíše by ocenil opravdového kočičího kámoše a ne naštvanou a bázlivou Amálku. Můžu případně psát na SZ?

P.S.: Mámu už probudili, teď inhaluje, tak vyšetření, doufám, v rámci možností dobře dopadlo. Až bude doma, třeba se poměry také trochu uklidní.
Apina
Apina
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Apina » 13.09.2018 11:20:47 0

Beda píše:tak už taky hledám majitele kočky, resp. spíš asi jarního kotěte :cry: :cry: :cry:

Koukám, že máš také nadělení. Ty lidi jsou fakt blázni, jen tak vyhazovat kočky z domu, že si poradí.. :grr: :grr: :hammer: :hammer:
Apina
Apina
žabí královna/král
žabí královna/král

PředchozíDalší

Zpět na Aktuální dění