TO SE POVIDLO !

Aktuální dění

Moderátoři: Lika, radanova

Odpovědět
Uživatelský avatar
radanova
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2309
Registrován: 02.03.2006 13:53:10 0

Re: TO SE POVIDLO !

Příspěvek od radanova »

radanova :o), jsou skvělý, že jo? Ty synchron tanečky :lol: .
S malinkatou zahrádkou byli v Lbc hotový raz dva, tak jsem je darovala na statek k Lípě.
Sousedi se mračili, že jsou odváženi, že je bavilo kachňáky sledovat jak spolu pijí a jedí, jak si vykládají...Na zahrádce měli lavor s vodou a mísu s kuchyňskýma přebytkama a tam pořádali divadelní představení. Jenže po skoro dvou měsících už bylo na těch 40m2 trošku znát, že tam kachňáci žijí, sem tam bobek, ne jako po klasických kachynkách, ale něco trošku jo. Navíc teče do nepoužívanýho dřevníku, kde měli klícku, tak bylo zlobení s podestýlkou a kam dávat tu zvyužívanou to byla taky otázka za milion. Kdyby měli úplný sucho stačilo by jednou za čas - papírovej pytel a do popelnice. Takhle jsem musela piliny obměňovat dost často. Vymýšlelajsem samostatný zastřešení klícky a pak zvolila předání na statek místo vylepšování kachního bydla.
Jelikož tady dost prší, klidně by mohli přijít zas na pár týdnů sem, zase je přeslimákováno, neposekala jsem, mašinka zdechla.
Vydrží bez slimáků, případně Vám můžou slimejše nosit sousedi :o))
Takovej inzerát ještě nikdo nikdy neviděl
- Přineste Vaše slimejše na naši zahradu-
Třeba budou Trachta s Hlaváčkem jezdit s Vámi na chalupu. Nechci strašit, ale za 14 dní tam těch potvor zas bude dost. Slimáčí mimina se schovávají úplně všude. A rostou rychle. Pokud není sucho.
Jsou ochočení?:o)) Kachňáci?
Ti co jsem je měla u sebe byli klucí dost strašpitlíci. Brala jsem je z klece, kam uměli chodit sami. Opatrně, ale i tak se děsně snažili útéct.
„Mají-li duši, čímž míním, že jsou schopna cítit lásku, věrnost a vděčnost, pak jsou zvířata lepší, než spousta lidí.“ James Herriot alias Alf Wight

Clea
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 317
Registrován: 06.10.2008 6:10:02 0

Re: TO SE POVIDLO !

Příspěvek od Clea »

Jéje, radanovo, ti jsou tak úžasní!!! :clap_hands: Na chaloupce jsme je měli týden a zlikvidovali moc moc slimáků, pak jsme je převezli domů na zahradu a kluci jsou naštvaní, že slimák žádný. Tak byl syn vyslán na chaloupku, aby dovezl proviant :D Na mě jsou docela zvyklí, ale stejně se zvednou a popoběhnou, když jdu kolem :D Na chalupu je budeme vozit, snad si na to cestování zvyknou :) Oni se prý indičtí běžci nedají úplně ochočit, takže už tohle považuju za úspěch. Za slimáka by položili život, když nějakýho našli, vypadalo to, že se o něj poperou. Jak srandovně si při běhu přišlapávaj ty svoje kachní tlapky :haha: No prostě fakt kino!!! :haha:

Uživatelský avatar
radanova
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2309
Registrován: 02.03.2006 13:53:10 0

Re: TO SE POVIDLO !

Příspěvek od radanova »

Já ti pošlu třeba kilo. Fakt se mi teď urodili.
Neumím je likvidovat všechno mi přijde strašně drastický nechci u toho bejt.
Odvézt je k našim asi by mě majzli, jejich kačenky jsou teď jen 4 (2+2) a zahradu mají velikánskou, tak sotva stíhají, ale zase se neperou.

Nejlíp bydlo takový, aby se dalo přenášet a převážet, by je jeden nemusel přesouvat z klece do přepravky, to by stres nejspíš hodně snížilo. Samotní by si zalezli. Zavřít a odnýst.
Možná fakt nejdou moc ochočit. By se to muselo zkoušet od maličkých. Nejspíš.
„Mají-li duši, čímž míním, že jsou schopna cítit lásku, věrnost a vděčnost, pak jsou zvířata lepší, než spousta lidí.“ James Herriot alias Alf Wight

Uživatelský avatar
LFSH
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1983
Registrován: 19.09.2007 8:33:18 0
Bydliště: Plzeň

Re: TO SE POVIDLO !

Příspěvek od LFSH »

My máme kačera a opravdu je co sledovat. Sám stačil zlikvidovat slimáky v místech, kam může. Ve zbytku zahrady se o to starají obědové kachny.
LA

Clea
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 317
Registrován: 06.10.2008 6:10:02 0

Re: TO SE POVIDLO !

Příspěvek od Clea »

Radanovo, napadla mě odvážná myšlenka :D MLP teď na 3 dny poveze kachňáky na chaloupku, ale pak se s nima bude muset vrátit, abychom tam za týden zase s nima jeli... Chaloupku máme u Benešova nad Ploučnicí. Jak by to bylo k tobě daleko, že bych ti je tam na týden deponovala? :oops:

Uživatelský avatar
radanova
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2309
Registrován: 02.03.2006 13:53:10 0

Re: TO SE POVIDLO !

Příspěvek od radanova »

LFSH jak to zvládá kačer být sám svého druhu?
Cleo Je to 60km. Asi by to šlo. Napiš prosim sem, nebo do SZ nebo na rada tečka nova na seznamu data, kdy by je muž přivezl a pak kdy by je vyzvedl. Do sobotního dopoledne jsem doma, pak asi v pondělí a pak až zase v sobotu nebo neděli. Příští týden mám být totiž víceméně pryč, ale pokud bude doma sousedka ráda jim dá najíst a ráno otevře, večer zavře. Byla do těch předchozích zakoukaná. Dneska vyzjistím jestli bude doma ona a dám vědět.
To je sranda, cestovní indičtí běžci :o)).
Naposledy upravil(a) radanova dne 26.07.2017 13:31:27 0, celkem upraveno 1 x.
„Mají-li duši, čímž míním, že jsou schopna cítit lásku, věrnost a vděčnost, pak jsou zvířata lepší, než spousta lidí.“ James Herriot alias Alf Wight

Uživatelský avatar
LFSH
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1983
Registrován: 19.09.2007 8:33:18 0
Bydliště: Plzeň

Re: TO SE POVIDLO !

Příspěvek od LFSH »

Radanovo, už si zvykl. Kachna před svou smrtí snesla 7 vajec, ale kachňátka se nám bohužel žádná nevylíhla. Sice mu sháníme společnost, ale zatím mají všude jen malá kachňátka, což by byl u nás trochu problém. Naštěstí si rozumí se slepicemi a pokud si chce popovídat s nějakým chlapem, máme 8 kohoutů.
LA

Clea
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 317
Registrován: 06.10.2008 6:10:02 0

Re: TO SE POVIDLO !

Příspěvek od Clea »

LFSH, na ifauna.cz se dají najít nabídky na prodej běžců, nenechávejte ho kluka samotného, běžci by měli být v hejnu, minimálně 2 :)

Mar-ska

Re: TO SE POVIDLO !

Příspěvek od Mar-ska »

Radko, ty si je půjčíš na víkend a vyzobou u tebe, mezi tím se s nimi překulíš přes Ještěd, dáme kafe a běžci zatím vyzobou u nás. Ještě byste s tím holky mohly vydělávat :)

Mar-ska

Re: TO SE POVIDLO !

Příspěvek od Mar-ska »

Radko, ty si je půjčíš na víkend a vyzobou u tebe, mezi tím se s nimi překulíš přes Ještěd, dáme kafe a běžci zatím vyzobou u nás. Ještě byste s tím holky mohly vydělávat :)

Mar-ska

Re: TO SE POVIDLO !

Příspěvek od Mar-ska »

Proč to tam mám dvakrát ? Asi to je s těmi slimáky akutní.

Uživatelský avatar
IvaP
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3199
Registrován: 23.11.2010 13:49:48 0
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: TO SE POVIDLO !

Příspěvek od IvaP »

Mar-ska píše:Radko, ty si je půjčíš na víkend a vyzobou u tebe, mezi tím se s nimi překulíš přes Ještěd, dáme kafe a běžci zatím vyzobou u nás. Ještě byste s tím holky mohly vydělávat :)
Myslíš něco, jako byli krysaři? :haha:

Uživatelský avatar
radanova
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2309
Registrován: 02.03.2006 13:53:10 0

Re: TO SE POVIDLO !

Příspěvek od radanova »

Mar-ska píše:Radko, ty si je půjčíš na víkend a vyzobou u tebe, mezi tím se s nimi překulíš přes Ještěd, dáme kafe a běžci zatím vyzobou u nás. Ještě byste s tím holky mohly vydělávat :)
Jezkovo voko to je skvelej napad.Travit leto jezdenim s partou bezcu od kamosky ke kamosce. Navsteva dokud by nas (psiska a Garf sebou)vydrzeli. Mekky, ze maloktera je sama. Bych byla jedina co ma rada slimejse. V zime bych mohla byt v penzionu v kuchyni, bezci venku v boude na kuchynskych zbytkach. Skvelej zamer. Az by me mely kamosky dost, tak maringotku a pronajem bezcu jak rikas Maru,ja v maringotce na prijezdovy ceste.To by stalo za to si ty zlaticka fakt radne ochocovycvicit. Pamatuju,ze nekdo pronajimal ovecky k paseni.
„Mají-li duši, čímž míním, že jsou schopna cítit lásku, věrnost a vděčnost, pak jsou zvířata lepší, než spousta lidí.“ James Herriot alias Alf Wight

Uživatelský avatar
radanova
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2309
Registrován: 02.03.2006 13:53:10 0

Re: TO SE POVIDLO !

Příspěvek od radanova »

IvaP píše:
Mar-ska píše:Radko, ty si je půjčíš na víkend a vyzobou u tebe, mezi tím se s nimi překulíš přes Ještěd, dáme kafe a běžci zatím vyzobou u nás. Ještě byste s tím holky mohly vydělávat :)
Myslíš něco, jako byli krysaři? :haha:
Slimař? Plastýř - slimejsu pastyr. Slimovrah.

Jdu za Endym.Zatim.
„Mají-li duši, čímž míním, že jsou schopna cítit lásku, věrnost a vděčnost, pak jsou zvířata lepší, než spousta lidí.“ James Herriot alias Alf Wight

Uživatelský avatar
Karolína
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3001
Registrován: 30.05.2007 6:56:58 0
Bydliště: HORNÍ MARŠOV

Re: TO SE POVIDLO !

Příspěvek od Karolína »

Krááááásně dneska pršelo celé odpoledne a v noci. Vzduch se pročistil, déšť spláchl prach a špínu..........
Akorát nechápu, že jsem v noci předjížděla 2 kropicí auta! A co jako že dělali? NO KROPILI!!!!!! Chvílemi lilo jak z konve a oni KROPÍ!!!!!
Jak u blbejch.

Odpovědět