TO SE POVIDLO !

Aktuální dění

Moderátoři: Lika, radanova

Uživatelský avatar
Karolína
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3001
Registrován: 30.05.2007 6:56:58 0
Bydliště: HORNÍ MARŠOV

Re: TO SE POVIDLO !

Příspěvek od Karolína »

V Praze okolo 15.00 proběhly dvě bouřky. Kroupy, lijáky, voda tekla proudem po ulicích, stekla do kanálu a nic!
Chtělo by to týdenní déšť, ale takový ten vytrvalý, aby se vsákl. Jenže to nehrozí. Buď je vedro + sucho jak na poušti nebo naopak chvilkově leje a nic z toho není.
Všude suchopár, fouká vítr, takže z těch posekaných parků lítá prach a je ho všude plno......... nesnáším to, nesnáším to! A normální léto už tu nikdy nebude.

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9393
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: TO SE POVIDLO !

Příspěvek od sharka.68 »

unás pršelo až v noci a bouřka lízla Přelouč,tady je polámanejch větví a stromů..ale všechno si zem vpila..a jak se krásně dejchá...
bydlíš blbě Karolíno,teď hlásili na Impulsu,že v Holešovicích začíná pršet:-D
Obrázek

Uživatelský avatar
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2299
Registrován: 05.11.2007 8:39:30 0
Bydliště: Kousek od Kolína

Re: TO SE POVIDLO !

Příspěvek od Tečka »

Tak tohle se opravdu povedlo! :clap_hands: :clap_hands: :clap_hands: http://liberec.idnes.cz/pes-nora-zazrak ... pravy_jape" onclick="window.open(this.href);return false;
Když zachráníš jednu kočku, svět se nezmění, ale pro tuto kočku se svět změní navždy...

Uživatelský avatar
radanova
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2309
Registrován: 02.03.2006 13:53:10 0

Re: TO SE POVIDLO !

Příspěvek od radanova »

Já snad v Praze za roky pobytu nezažila nic co by se podobalo normálnímu létu jak to znám tady z Liberecka. Vždycky mi přišlo moc teplo. Pár měsíců, které jsem přežívala, ne prožívala. První bylo ještě na vejšce před cca 22lety, aspoň myslím, poprvé jsem měla práci v Praze, jinak jsem na "prázdniny" prchala makat do rodnýho kraje. A pamatuju si jen dny v práci - studenej starej dům- a rána a večery a noci na koleji, kde nás zůstavače vystěhovali pod střechu neb z našich pokojů se na léto stal hostel. Na koleji jsem nebyla schopná ničeho jiného než sprchování a ležení. Dost pekelná vzpomínka :o)
„Mají-li duši, čímž míním, že jsou schopna cítit lásku, věrnost a vděčnost, pak jsou zvířata lepší, než spousta lidí.“ James Herriot alias Alf Wight

Uživatelský avatar
IvaP
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3199
Registrován: 23.11.2010 13:49:48 0
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: TO SE POVIDLO !

Příspěvek od IvaP »

Tak v noci i u nás pršelo. Napršelo skoro dvacet milimetrů, ale i kdyby pršelo týden v kuse, tak by se ten deficit nedoplnil.

Uživatelský avatar
Karolína
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3001
Registrován: 30.05.2007 6:56:58 0
Bydliště: HORNÍ MARŠOV

Re: TO SE POVIDLO !

Příspěvek od Karolína »

V Praze je příjemně, ani včera tady nebylo to avizované teplotní šílenství. A v noci navíc pršelo, takže dvůr je vychlazený, ještě teď jsou v nerovnostech louže vody, otevřeným oknem mi jde dovnitř sice teplo, ale zároveň příjemně fouká. Je to snesitelné i v autě - když pere sluníčko, pustím si A/C a mám klídek. Hlavně v noci se vyspím a to je to nejdůležitější. Tropické noci jsou pro mě utrpení a když se nevyspím, tak se mi špatně jezdí - mám obavy, že se něco přihodí, když jsem unavená. Přeci jen kolem 200 km denně po Praze je docela "záhul" a člověk musí být v pohodě a zvládnout i dopravní situace, které občas nejsou moc příjemné.

Uživatelský avatar
Inka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2445
Registrován: 30.11.2009 11:47:57 0
Bydliště: Plaňany

Re: TO SE POVIDLO !

Příspěvek od Inka »

Teda Karol, včera jsem byla v Praze a horko tam teda bylo
Obrázek

Uživatelský avatar
Karolína
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3001
Registrován: 30.05.2007 6:56:58 0
Bydliště: HORNÍ MARŠOV

Re: TO SE POVIDLO !

Příspěvek od Karolína »

Bylo, ale ne avizovaných 30 a více!

Uživatelský avatar
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2299
Registrován: 05.11.2007 8:39:30 0
Bydliště: Kousek od Kolína

Re: TO SE POVIDLO !

Příspěvek od Tečka »

V Praze teda horko být umí, jsem ráda, že tam už nejsem. Chodila jsem několik let na tram na Ocelářskou, kolem O2 Arény, z jedné strany rozpálená stará zástavba, z druhé (tehdy) většinou prázdné budovy i sálající parkoviště, chuťovka. To jsem měla pocit, že se mi propalují podrážky botek.
Tady včera pršelo asi dvě hodiny, drobný zalévací deštík, ale jak píše IvaP, chtělo by to tak týden. Už je tu zase prádelna, moje CHOPN mi dává pěkně zabrat a spolu se skříplým sedacím nervem ze mě děla totálního neschopu, nehodícího se k jakékoli práci. :brecim:
Prosila bych to vedro někam odsunout.
Když zachráníš jednu kočku, svět se nezmění, ale pro tuto kočku se svět změní navždy...

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TO SE POVIDLO !

Příspěvek od Beda »

třeba ke mněěěěěěěěěě :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:opalena: :opalena: :opalena:
Obrázek

Uživatelský avatar
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2299
Registrován: 05.11.2007 8:39:30 0
Bydliště: Kousek od Kolína

Re: TO SE POVIDLO !

Příspěvek od Tečka »

jooo Bedo, kdyby to tak šlo...klidně bych ti ho pomohla nasáčkovat i "na potom" do zásoby :D
Když zachráníš jednu kočku, svět se nezmění, ale pro tuto kočku se svět změní navždy...

Uživatelský avatar
Matylda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2497
Registrován: 04.04.2008 14:36:18 0
Bydliště: Žabčice

Re: TO SE POVIDLO !

Příspěvek od Matylda »

U nás v noci pěkně popršelo, dopoledne vykouklo slunko a byla prádelna a už je zase na chcípnutí. Dneska jsme v práci říkala, že v listopadu budu ještě vzpomínat, ale momentálně je to takové... hůř snesitelné.
Obrázek

Uživatelský avatar
Karolína
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3001
Registrován: 30.05.2007 6:56:58 0
Bydliště: HORNÍ MARŠOV

Re: TO SE POVIDLO !

Příspěvek od Karolína »

Já budu taky v listopadu vzpomínat! Ovšem ne v dobrém na vedra a budu se těšit z toho, že je chladno! A když bude nááááhodou celý listopad pršet, zlobit se nebudu.

Uživatelský avatar
IvaP
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3199
Registrován: 23.11.2010 13:49:48 0
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: TO SE POVIDLO !

Příspěvek od IvaP »

U nás potřetí popršelo během jednoho týdne, napršelo dohromady 42 mm, více než za poslední dva měsíce. Ale venku je zima, 16 stupňů, doma sedím ve svetru a to nemám ráda vedro. asi si člověk na to horko zvykne... A hodně klesl tlak a se mnou se točí svět.

Clea
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 317
Registrován: 06.10.2008 6:10:02 0

Re: TO SE POVIDLO !

Příspěvek od Clea »

Po loňské nabídce pronájmu indických běžců (bohužel si nevzpomínám od koho :oops: - ri nebo radanova nebo někdo úplně jiný :hmm: ) jsem si dva kachňáky - Trachtu a Hlaváčka - pořídila na slimáčí invazi na chaloupku. Po týdnu, kdy kluci vyčistili většinu zahrady, jsme je odvezli domů, kde bohužel na zahradě už žádné slimejše nemáme.... Takže, kdyby Pražáci nebo okoloPražáci měli slimáky a zájem o zapůjčení živého kombajnu na slimáky, dejte vědět :D :D :D

Odpovědět